25.1.2022 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

Mračno na obzoru

Za nulového mediálního zájmu prošel návrh Evropské komise přestat do roku 2035 s výrobou automobilů se spalovacím motorem. Je to reakce podobná postoji oněch známých tří opiček, jedna si zakrývá oči, druhá pusu a třetí uši.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 16.7.2021 7:56

Situaci nevidím růžově. Babiš v zájmu svých eurodotací nakonec odkývne jakoukoliv bruselskou pitomost. Piráti to budou schvalovat z přesvědčení a se svazáckým nadšením.

P. Kučera 16.7.2021 7:51

Pane F., máte úplnou pravdu. Člověk jako druh se chová neracionálně. Tedy - racionálkně rozvíjí vědu a techniku, ale nikoli svoje fungování. Alternativou jsou ale všechny problémy dneška a zítřka: oteplování, likvidace biodiverzity, vyčerpání zdrojů, pandemie, války, hladomory, gigantiké migrace... a následné snížení populace "bez ptaní". To bude ta "dobrovolná" alternativa. Rozumné řešení nevidím.

Z. Ukolébavka 16.7.2021 7:46

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

D. Stys 16.7.2021 7:46

No, budete se divit, ve věci testování imunity z hlediska technik - ELISA a sledování stavu buněk - jsem toho hodně udělal. Rozhodně víc, než kterýkoliv z vládních poraděnků. Takže vím, co je možné vidět a co určitě odlišit nelze. Především nelze odlišit imunitu získanou přirozeně od té, která je získána očkováním. Pochopil?

Též mám za sebou zajímavý model šíření chemické reakce, který se od šíření viru moc neliší. No a tento model správně předpověděl oscilace a po rozšíření i vysvětlil mechanismus vymizení slizniční infekce.

No a koneckonců, umím i německy a každý den čtyřikrát překračuji česko-rakouskou hranici. Takže nejen mohu, ale musím, srovnávat opatření v ČR a v Rakousku.

A. Dudík 16.7.2021 7:44

Já jsem byl velký příznivec vstupu do EU, stejně jako většina lidí. Ale to co začal dělat ten opilec Juncker dobré není !!! ;-O;-O;-O

J. Fridrich 16.7.2021 7:43

To laskavě ponechte na mně, k čemu - a v jakém rozsahu se já vyjadřuji.

Diskutovali jsme na tomto vlákně o ZDRAVOTNICTVÍ, tedy ne o stavebnictví...

Z. Ukolébavka 16.7.2021 7:40

Dost lidí hlasovalo pro vstup do EU. Pokud teď ještě ne, tak záhy budou moci o svém rozhodnutí bilancovat.

R. Rampas 16.7.2021 7:39

"Vždy srovnatelné" ve vašem chápání. Zdravotnictví byla samozřejmě totální bída, ale třeba výstavba rodinných domků naopak. Neměl byste si vybírat selektivně. :-)

J. Fridrich 16.7.2021 7:36

Jste úúžasný virolog-imunolog pane Stys.. Zde na NP je vás škoda. Ještě vám nehodili " lano " od Pfizer Inc. z USA v NYC ? Tam by jste jim. těm klukům americkým mohl hodně pomoci...

H. Kotaz 16.7.2021 7:33

Jenom jako kolonie.

P. Boublíková 16.7.2021 7:33

Merde, to by bylo téma na diplomku.

Pane Zadáku, že se přístrojové vybavení zdravotnických zařízení a laboratoří po plyšáku skokově zlepšilo, je holý fakt. Železná opona se týkala i exportu pokročilé zdravotnické techniky ze západu směrem na východ.

Víte o tom, že průměrný věk diabetiků 1. typu v Československu byl v roce 1990 kolem 40 let a teď se blíží průměru zbytku populace? Důvod? Nedovážely se k nám glukometry. Ty malé jednoduché přístrojky, kterých může teď mít každý diabetik plné kapsy. Pravda, v roce 1990 jich asi ani na západě neexistovalo 200 nebo 300 různých typů od mnoha výrobců, ale běžně dostupné tam byly.

H. Kotaz 16.7.2021 7:33

Ano, jenom svým.

H. Kotaz 16.7.2021 7:32

No, Evropa k tomu plynule spěla, od r.2015/na základě pozvání od dederonské svazačky, je tomu konec.

No a jinde ve světě holt chybí prevence, se vším všudy, co k tomu patří. Bohužel.

D. Mach 16.7.2021 7:31

Že je premiérem estébák a zloděj vám nevadí? Zajímavý přístup.

J. Fridrich 16.7.2021 7:31

Jste velikánský srandista.. Já vám nic uvádět nebudu, jestli to zvládnete na počítači, tak si to zkuste, nebo požádejte o pomoc vnuky..

Jinak, to co jsem uvedl já, tak vám potvrdí každý zkušený a trochu světaznalý lékař z naší nemocnice. Oni to mnohdy zmiňují i v televizi a nejen prof. Pafko, Jan Pirk a neurochirurg prof. MUDr. Vladimír Beneš, DrSc. a jeho skvělý syn a otec - oni poznali totiž medicínu i ve Světě soudruhu Zadáku.

D. Mach 16.7.2021 7:29

Třeba kosmický výzkum, ten se nikdy neplánoval. Hmm ...

D. Mach 16.7.2021 7:29

Návrh prošel za nulového mediálního zájmu? Na Azorech možná, ale v Čechách se o zákazu výroby aut se spalovacími motory diskutuje už měsíce. Naposledy včera na Radiožurnálu v rozhovoru po 17 hodině s bývalým ředitelem Škody Transportation panem Bernardem. Aston je buď totálně mimo, nebo je to úpal.

D. Stys 16.7.2021 7:28

Inu, mistře Fridrichu, třeba před očkováním proti tuberkulóze se napřed testovalo, a dodnes testuje zda človek není imunní. Očkování osob, které prodělaly plané neštovice, může vést ke vzniku pásového oparu (stalo se mému synovi) nebo i chronickému onemocnění centrálního nervového systému https://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/vzv.html

Očkování imunních je zbytečné a není nezbytně neškodné. Což třeba v Rakousku vědí a stanovené protilátky proti Covid19 vám normálně zapíší do covid certifikátu. U nás je takový přístup zakazován. Nemůžete se pak úplně divit, že lidé. kteří jsou gramotní a umějí třeba i nějaký cizí jazyk, nemají k českým "odborníkům" důvěru.

Jistě vyšší stupeň logiky vyžaduje úvaha, že pokud nemoc vymizí, je to pravděpodobně tím, že většina populace je již imunní.

Shrnutí z předchozích dvou odstavců je, že cílem našich obhájců očkování není zdraví obyvatel, ale spotřeba vakcín a čerpání z povinného zdravotního pojištění.

Poslední, až trapná, úvaha je, že všechna předchozí očkovaání člověk podstupoval kvůli sobě, aby byl imunní a již se nenakazil. Teď najednou se očkujeme kvůli společnosti. Tak jak to je, chrání očkování (a imunita po prodělání) alespoň mne a tím, že budu zdravý, i ty ostatní? Nikoliv, očkování pokud vůbec chrání částečně proti těžkému průběhu, ale slizniční imunitu, podle níž se řídí politická rozhodnutí, téměř neovlivňuje. Takže očkovaní jsou stejně slizničně nakažení jako neočkovaní, pokud ne více protože mají falešný pocit jistoty a chovají se rizikově. Podle mne současný mírný nárůst jde právě na vrub rizikovému chování očkovaných.

J. Nevrkla 16.7.2021 7:27

Brusel to hravě překonává. Takové fanatické blbosti jsem z Česka snad ještě neslyšel.

D. Polanský 16.7.2021 7:27

Nikdy v dějinách se neplánoval rozvoj vědy, techniky, technologií, nakonec ani umění či sportu. Takové plány mohou vymýšlet jenom lidé, kteří jsou na tom duševně nedobře. Tak tohle nemusí nikoho trápit. Lidstvo má a bude mít zcela jiné starosti. Aston má námět pro sci-fi.

J. John 16.7.2021 7:27

Brusel je několik tisíc beneficientů, kterým poskytnou "dotace" na rozšíření jejich hotelů, nové výrobní linky do jejich továren,... (příklady v odkazu na začátku vlákna) a také tisíce úředníků, kteří rozhodují o přidělování "dotací". Podrobněji vč. příkladů máte v odkazu.

R. Rampas 16.7.2021 7:24

Proto Zeman s Babišem usilují o zrušení výroby spalovacích motorů a uhlíkovou neutralitu. :-)

J. John 16.7.2021 7:24

Oni to rozdělí i svým kumpánům ve formě "dotací". Dobro páchat za peníze druhých je snadné.

J. Franke 16.7.2021 7:23

Inu, příčinu jste vyslovil, pane Kučero, ale jak chcete racionálně a dobrovolně snížit počet lidí na Zemi už ani nenaznačíte. Já to snížení vidím (viz výše) spíš jako iracionální, nedobrovolné a smrtící.

J. Fridrich 16.7.2021 7:20

Vy jste nic nepochopil - a ztratil paměť... Já srovnávám VŽDY SROVNATELNÉ, tedy to, jak byly nemocnice za komunistů, tedy do roku 1989 vybaveny u NÁS - a jak v zemích Západní Evropy, Ameriky, Kanady, Austrálie, Nového Zélandu, Japonska a pod.. Vždy ve stejnou dobu u NÁS a ve Svobodném Světě, vážený..

To dělám stejně tak i třeba když se zde někteří mimoni rozplývají nad pivem za 2 koruny a svíčkovou v restauraci za 9,60 Kč za komoušů, ale zapomněli, že v té době brali cca 1 200 Kč/měsíc..

Tak asi tak, pane Zadák.

J. Franke 16.7.2021 7:19

Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Až bude po nukleární válce a ten nepatrný zbytek přeživších lidí začne vše budovat od začátku, nastanou úplně jiné starosti, než nějaká elektromobilita. Proto zůstávám naprosto v klidu.

P. Kučera 16.7.2021 7:18

Brusel jsme i my!

P. Kučera 16.7.2021 7:17

Alternativy.

Ta informace o zákazu výroby spalovacích motorů do roku 2035 je první výstřel, který čeká na kvalifikovanou oponenturu.

Nejvíc mi vadí hurvínkovské uvažování : spalování produkuje zplodiny, tak se zakáží a místo nich bude elektřina, která v autě neplodí nic a její výroba je jednodušší. Ale: nikdo nezveřejnil, kolik energie spotřebuje výroba el. auta, kolik výroba elektřiny "zadarmo" - tedy výkonově labilní solárka a větrníky, nová rozvodová a nabíjecí síť, a kolik potom likvidace a obnova všech těchto nezbytností. Zavádí se biosložky do paliva, přitom je už dlouho známo, že jejich výroba je energeticky neúsporná a jejich přítomnost v palivu motorům škodí. Celkové náklady jsou větší a ekologická efektivita menší, než kdyby se vůbec nezaváděly. A kdo si dnes uvědomuje, že el. auto potřebuje pětinásobek mědi (aj.) než auto klasické? A jak nákladná je likvidace (recyklace) starých baterií? Nikoho to jakoby nezajímá.

Ale jsou tu alternativy. Záchranou spalovacích motorů může být zatím neexistující velkovýroba syntetického benzínu a plynu, při které se základní surovina (CO2) odebírá z atmosféry, takže nula od nuly pojde. Nebo podstatné zefektivnění výroby a distribuce vodíku, který může v autě sloužit buď jako klasické palivo (spalování, nebo pro výrobu el. energie "na místě", tedy bez mnohametrákových baterií. A samozřejmě obhajoba moderních a-elektráren, aktuálně modulového typu, vyráběných sériově jako skládačky pro elektrárny různé velikosti (tedy spíš malé, diverzifikované) a za pevnou cenu - ne jako dosud, kdy každá a-elektrárna je vlastně z velké části drahý unikát, jehož předběžná kalkulace ceny je hodně "na vodě".

Podle mne to chce nežít v pohádkách, ale dál rozvíjet dosavadní pokročilé technologie, které dostojí novým nárokům a nebudou dražší.

A nikdo si přitom ani nedovolí vyslovit tu první, nejjednodušší příčinu našich potíží a jejich řešení: neúnosná hustota populace a její racionální dobrovolné snižování na zlomek současnosti.

Dobrý den.

V. Šedivý 16.7.2021 7:17

I tak by Vás mohlo zajímat, jestli budete mít dost velký energetický příděl, abyste si v té cimře zatopil a ještě zbylo na jídlo.

H. Kotaz 16.7.2021 7:15

R^ !!