27.7.2021 | Svátek má Věroslav


Mračno na obzoru

16.7.2021

Za nulového mediálního zájmu prošel návrh Evropské komise přestat do roku 2035 s výrobou automobilů se spalovacím motorem. Je to reakce podobná postoji oněch známých tří opiček, jedna si zakrývá oči, druhá pusu a třetí uši.

Nápad je tak absurdní, že na jeho uskutečnění není žádná reálná šance. Dají se ale čekat prudké politické spory. Aby se skutečně přikročilo k důslednému uskutečňování této sebevraždy, musely by to schválit členské státy EU. Ty zatím přistoupily na teze Zeleného údělu, za nás to odhlasoval Andrej Babiš. Jenže to je jako když v létě vidíte černý mrak na obzoru a necháte pláštěnku doma, protože si řeknete, že se to třeba nějak někam přežene.

Levičácká politika, tedy odbory ruku v ruce s jejich politickou sekcí Labour party, zlikvidovala anglický automobilový průmysl. Precedent tedy je. Teď jde o likvidaci kontinentální. Už teď, kdy elektromobilů v provozu je pět a půl a jsou to nepraktické milionářské hračky, začínají mít země jako Kalifornie nebo Německo starosti s dobíjením. K tomu přistoupí zásahy do energetického mixu, zejména pak ideologicky podložená nenávistná kampaň proti jaderné energetice.

Politické spory se dají čekat brzy a na síle nabudou v údobí, kdy bude Česká republika pověřena předsednictvím EU. A zde jsme po uši v realitě: jakou pozici by asi ČR zaujala, kdyby ji reprezentoval premiér příslušný Pirátské straně?

Obloukem se vraťme k zásadní otázce. Jsme ve vlažné fázi předvolební kampaně, ta se na přelomu léta a podzimu rozžhaví. Strany by měly jasně vyjádřit svůj postoj k likvidaci páteře českého průmyslu. Voliči by měli upravit svá rozhodnutí podle toho.

Potíž je v tom, že většina voličů nejspíš netuší, že ten problém tady je. Nevidí mračno na obzoru.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.