9.12.2023 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

Mlok pana Povondry

Každý asi zná ten obraz, závěr Čapkovy Války s Mloky, kdy se panu Povondrovi vynoří před přídí jeho lodičky někde z hlubin Vltavy u Národního divadla Mlok.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jarda 15.10.2007 2:59

vřava?

Jediná vřava co nastala, nastala na Neviditelném psu a na pražském Hradě. Jinde ve světě je klid.

Jaroslav 15.10.2007 2:18

Hlupak ma nejvetsi brambory

Pisatele zdejsich  prispevku dokazuji,ze  bohati vlastnitele  pocitacu  jsou   absolutne mimo a majetky si nezaslouzi.

vlk 15.10.2007 2:34

Majetky si nezaslouží...

...bohatí vlastnitelé počítačů... Už je to tady. Avantgarda lidského pokroku se hlásí o slovo ;-)

:-) 15.10.2007 2:46

Chudáku proletáři,určitě vás teď pustili k počítači v inet kavárně,za to že jim srovnáte židle :-)

Tak nám to pořádně naložte;-DAý se pak vrátíte do ústavu choromyslných,nechte si změřit ekostopu,to je teď trendy ;-D

Jenda 15.10.2007 10:47

Re: Hlupak ma nejvetsi brambory

Proboha co je to "vlastnitel"??? Od kteryho cinana jste se ucil cesky?

kapitan m/rdalek 15.10.2007 2:15

A VY ASTONE VERITE OPAKU

a to je vas problem a tedy i vas clanek je stejne jako dopkument pana gorea NEVEROHODNY - jste jen inverzi podobneho nekritickeho mysleni - takze si nemate s panem nobelistou co vycitat - akorat si troufnu tvrdit ze ma vic penez a leta soukromym letadlem zatimco vy jste se zmohl na motorku - je to ale nespravedlivy svet kdyz se ti plnotucnio levicaci maji lepe nez pravoverny pravicak aston:-)

Jiří K. 15.10.2007 2:14

Zase jsem to neodhadl.

Ještě včera jsem se domníval, že pit/omost Astonova sobotního úvodníku nemůže být hned tak něčím překonána - a hle, ono to jde, ono to dokonce graduje.

Překrucování, demagogie, přeměna černé v bílou, polopravdy a lži.Rv

Například ten soud - ano konstatoval 9 dílčích chyb v argumentaci, zároveň však prohlásil, že celkové vyznění filmu je v pořádku a jeho promítání v britských školách nezakázal. To už pochopitelně Aston nenapsal.

Další příklad: ...Al Gore je zvěstovatel čehosi, co nese mnohé rysy náboženství. Především je to víra: není třeba nezvratně doložitelných faktů, stačí hluboká nezviklatelná víra...  Ale vždyť je to přesně naopak, Gore mj. vychází z mnohaleté (a oponenturami prošlé) práce tisíců vědců IPCC a dalších, která přinesla nepřeberné množství faktů z velkého množství oborů. Z čeho vychází Klaus a jeho obhájci? Přeháním hodně, když napíšu, že z jedné knihy (Lomborg) a jednoho filmu (Durkin)? O moc víc toho není, pominu li "objevné" argumenty na úrovni učebnice vlastivědy pro pátý ročník typu poznání, že se nám oteplovalo (a ochlazovalo až na úroveň dob ledových) několikrát v minulosti a nebo jak vznikl název ostrovu Grónsko. Tady především je vidět víra, včetně víry ve vševědoucnost jednoho "proroka".

Ještě že zbytek světa to vidí jinak a začíná podle toho jednat.

:-) 15.10.2007 2:40

Překrucování, demagogie, přeměna černé v bílou, polopravdy a lži.To je evidentně vaše parketa :-)

Vaše frustrace Klausem už je diagnóza;-DVy komouši prostě potřebujete nepřítele;-DKlaus řekl svůj názor a vy se z toho můžete pos®at;-DKdo nejde s námi jde proti nám,na vás je vidět jak to máte zažité a jak vy bolševici si představujete demokracii;-D"Ještě že zbytek světa to vidí jinak a začíná podle toho jednat" ,šikmoocí soudruzi " a vaši soukmenovci vám tu hovadinu vyvrátí na právě probíhajícím sjezdu čínských bolševiků co by dup;-D

Místo těch vašich demagogických žvástů a napadání Klause nám už konečně řekněte ,co má Al Gore a 3000 vědců společného s bojem za mír;-DProč na to neodpovíte?Už se vás ptalo víc lidí .

Jiří K. 15.10.2007 3:15

Re: Překrucování, demagogie, přeměna černé v bílou, polopravdy a lži.To je evidentně vaše parketa :-)

Ta hloupá otázka se ale ujala u velkého počtu lidí.

Chytrému napověz, ...

Co mají s bojem za mír společného? Už na to tu (ba i ve světě) odpovídalo víc lidí, ale budiž.

Třeba to, že na planetě s vážně poškozeným životním prostředím a vyčerpanými přírodními a surovinovými zdroji by se mír udržoval podstatně hůře než dnes. Asi úhel pohledu na věc prošel nějakým vývojem a ochrana přírody a klimatu se považuje za důležitou prevenci.

Některými svými aktivitami současná (zejména tzv. západní - jednak sama a jednak jako vzor pro ostatní/Čína, Indie/) civilizace jako by válčila se svou rodnou planetou a je tedy vhodné nastolit příměří a uzavřít mírové smlouvy.

Ladislav N. 15.10.2007 6:50

Re: Překrucování, demagogie, přeměna černé v bílou, polopravdy a lži....

Plácáte nesmysly, jako obvykle. Principiálním řešením je vyhubit lidstvo. Ovšem takové výzvy si žádný populistický partajník nedovolí, proto na vyhubení lidstva jdou zelení i rudí socialisté oklikou......

Kanuk 15.10.2007 5:46

Re: Zase jsem to neodhadl.

Kterýpak z těch tisíců vědců IPCC nezávisí na tom, aby dostával granty na "výzkum" globálního ohřevu? Nehledě k tomu, že polovička těch "vědců" má nějaká lejstra na antropologii, sociologii, žurnalismus (jako p. Stropnický) a pod.

mrak 15.10.2007 1:59

jyri honi dalsi body, ted lze s Gorem aby byl proti Klausovi

a stale nechapu, ze ho v kotline voli tolik lidi a ze cssd se ho neumi zbavit, presto, ze s paroubkem zadna modernizace cssd nemuze nastat. :-/

:-) 15.10.2007 2:12

Re: jyri honi dalsi body, ted lze s Gorem aby byl proti Klausovi

Jyrka je skvělej klimatolog a meteorolog ,bude se hodit do mezinárodního teamu Al Gora :-)Výdycky přesně ví odkud vítr fouká :-)

http://www.dostparoubka.cz/bratr_paroubek_o_viteznem_unoru.htm

:-) 15.10.2007 1:53

Díky Jiří K(omunisto),díky vám konečně vím,za co byla udělena Nobelova cena za mír :-)

"Určité ohrožení pro svobodu možná opravdu existuje, je však o několik řádů nižší (a demokratickými institucemi dnešní západní společnosti zvládnutelné), než ohrožení přírody a životního prostředí stávajícím a hlavně nastávajícím životním stylem téměř sedmi miliard lidí na planetě Zemi. To se opravdu může vymknout z normálu způsobem, který ani neumíme předpovědět, natož pak mít tušení jak ho zvládnout, případně co a kolik nás to bude stát."

Brilantně jste nastínil jaká katastrofa nás čeká :-)Vypadá to ale spíš ,že nás čeká katastrofa v podobě "pracovních táborů" pro neposlušné neekologické jedince a znárodnění neekologickách výrobních prostředků :-)

pp 15.10.2007 1:35

Poté, co dostal Nobelovu cenu za mír

Jásir Arafat, už mne takovéto kotrmelce vůbec nepřekvapují. To, že ji nyní dostal soudem cejchovaný lhář mne jen utvrzuje v tom, že se možná dočkáme i toho, že ji in memoriam udělí Hitlerovi a Stalinovi. Je to ostatně jen potvrzení obrovské devalvace dříve prestižního ocenění.

Roman Šula 15.10.2007 1:59

Re: Poté, co dostal Nobelovu cenu za mír

Nobelova cena nemůže být udělena posmrtně, jedinou výjimku tvoří případ, kdy oceněný zemře v období od vyhlášení po slavnostní předání.

:-) 15.10.2007 2:17

Tak to má Havel co dělat aby to stihnul :-)

Nobelova cena za mír,udělená za navádění k humanitárnímu bombardování by byla rozhodně lepší než ta letošní oteplovací blamáž ;-D

:-) 15.10.2007 1:12

Řekněme si to na rovinu :-)

Za "oteplování" může Klaus a jeho "kuponovka" !!! To rozpaluje do běla pět milionů členů a příznivců KSČSSD už celé desetiletí!

hamar 15.10.2007 2:07

Re: Řekněme si to na rovinu :-)

I když jsem na ní vydělal, tak třetí cesty pana profesora ve mě vzbuzují hrůzu ... Ekonomická krize 1997 a následující profesorské balíčky jsou ještě pořád v živé paměti, i když je to 10 let...

Stachanov 15.10.2007 1:04

a ovce bečely: "čtyři nohy dobréééé, dvě špatnééééééé"

tahleta nemoc už se dostala z filmových festivalů už i mezi akademiky, bohužel. Přestávám věřit v instituce, které byly kdysi založeny na racionalitě. Touto Nobelovkou padla poslední obranná linie zdravého rozumu.

kacir 15.10.2007 0:48

ASTONE NEBLÁZNI !!!

náboženství , víra ???

takže podle tebe Goreovo náboženství způsobilo, že se začalo prášit na Antarktidě, že většina korálů u východního pobřeží USA se povlekla mazlavým šedým hnusem, že nepijeme ve vodě a nejíme v mase estrogeny,..... to je jenom začátek , vrchol teprve přijde;-D 

takže pevně věř, že lidé nezasviňují planetu svojí činností, kdybys měl pravdu, tak bych se vůbec nezlobil, ale...:-/

vlk 15.10.2007 0:52

Ale vůbec ne.

Jde o to, že nadšeně skandující davy prodchnuté ušlechtilo ideou nainstalují další zmetky, kteří jim udělají ze života pakárnu. Nic víc, nic míň...

Jiří K. 15.10.2007 1:22

Re: Ale vůbec ne.

Vlku, že i Vy skočíte na lep krysařově píšťalce mne docela překvapilo, mám Vás totiž (ještě stále) zařazeného mezi majitele a uživatele mozku.

Je třeba rozlišovat mezi ekology a ekologisty, mezi vědci (klimatology, oceánology, polárníky, botaniky, biology, chemiky, fyziky ...) a hlasateli zjednodušených pravd a klišé. Je dobré se více zajímat o fakta i o výsledky práce těch prvých, je jich ke studování více než dost - doslova z celé Zeměkoule.

Určité ohrožení pro svobodu možná opravdu existuje, je však o několik řádů nižší (a demokratickými institucemi dnešní západní společnosti zvládnutelné), než ohrožení přírody a životního prostředí stávajícím a hlavně nastávajícím životním stylem téměř sedmi miliard lidí na planetě Zemi. To se opravdu může vymknout z normálu způsobem, který ani neumíme předpovědět, natož pak mít tušení jak ho zvládnout, případně co a kolik nás to bude stát.

vlk 15.10.2007 2:09

Víte, já začal s dětmi pozdě.

Ale spolužáci už mají "děti" velké a prodchnuté velkými ideály. Nezpochybňuji ochranu životního prostředí a divil byste se, jak vysoko na mém hodnotovém žebříčku stojí. Jenže jsem už starší pán a vím, jak různí jedinci dokáží využít zápalu mladých a bezesporu pozitivních myšlenek jiných. No a ač dávno z oboru pryč, měl bych být schopen alespoň základní ekonomické úvahy. A prostě mám strach - a ani zdaleka nemám Vaši jistotu, že jisté ohrožení je demokratickými institucemi zvládnutelné.Demokracie je totiž proti podobným podvodům prakticky bezmocná...

Jiří K. 15.10.2007 2:29

Re: Víte, já začal s dětmi pozdě.

V tom se prostě neshodneme.

Myslíte, že Gore jako (případný) americký prezident za Demokratickou stranu by zavedl v USA pracovní tábory, jak je zde vyhrožováno. Směšné.

Pokud bych se v Americe něčeho bál, tak je to na opačné straně spektra. Je to tupý ale autoritativní až agresivní náboženský (křesťanský) fundamentalismus šířící se mezi částí američanů - názorně to ukázal třeba TV film Amerika jak ji neznáte. To je ohrožení svobody, které je již hmatatelné například v podobě městských vyhlášek o tom, jaké džíny nebo trička můžete či nemůžete nosit a co vám z nich může být vidět.

vlk 15.10.2007 2:32

Amerika mne až tak nezajímá.

Spíše se starám o to, co je patrné v Evropě, potažmo v EU. Nijak zvlášť se mi to nelíbí...

...a když jste u těch pracovních táborů - těmi se v demokracii nezačíná. Těmi se končí.

Zkuste odpověděť na jedinou otázku - jak přinutíte lidi, kteří preferují cenu před ekologií, aby přešli na Vaši platformu?

Jiří K. 15.10.2007 2:58

Re: Amerika mne až tak nezajímá.

Dost zjednodušující otázka (a navíc nevím dost dobře, co myslíte "mojí platformou"), tak (vzhledem k pozdní noční /nebo časné raní/ hodině) alespoň jednoduchou obecnou (jakou cenu? cenu čeho? to je příliš široká škála zboží o němž by se dalo diskutovat) odpověď - tu nejjednodušší (a nepopulární) a staletí ověřenou (viz. omezení dostupnosti škodlivin jakými jsou tabák či alkohol) cestu vám jistě nemusím napovídat, možností je ale více, nejenom v oblasti cen. Mimo jiné lze lidi vychovat a přesvědčit.

Že to nejde bez omezení svobody? Blbost, ukázalo se že jde.

Všiml jste si vlku například, že se Češi prakticky přes noc stali téměř mistry Evropy v separaci odpadu z domácností (pomiňme teď, nakolik je tento systém skutečně efektivní a v konečném důsledku pro životní prostředí opravdu přínosný, to je jiná pohádka a já doufám že se tím někdo zabývá)? Přitom za to nic nemají a k těm barevným plastovým kontejnerům mají prakticky vždy dále, než k obyčejným popelnicím. Třeba to s námi ještě není tak špatné.

vlk 15.10.2007 3:21

Devatero, desatero, plnej kriminál...

Nepřipadá mi na té otázce vůbec nic zjednodušujícího. Již dnes můžete vidět cenový rozdíl mezi "ekologickým" a "ostatním" zbožím.

Nemám nic proti výchově a přesvědčování. Bojím se metod.

Jinak komu čeho? No nejspíše všeho - ono se něco fasuje? Když píšete o tabáku nebo alkoholu, jistě myslíte spotřební daň nebo přímo prohibici. Historické zkušenosti ukazují, že v případě narušení běžných tržních vztahů si lidská přirozenost vždy cestu najde (domácí výroba, pašování etc.) Pomineme ekonomickou katastrofu, kterou přinese narušení přirozené cenotvorby a necháme se inspirovat jenom historií a vyrovnáním se s (ekologickým) nepřítelem...

Jiří K. 15.10.2007 3:54

Re: Devatero, desatero, plnej kriminál...

Jaký kriminál, jaká prohibice?

Bojíte se metod? Schválně jsem tam napsal příklad, u něhož ani nevím, jakou metodou byli ti Češi k té vysoké míře separace vlastně přesvědčeni (donuceni)?

Běžné tržní vztahy a lidská přirozenost jsou určitě hezké a ochranyhodné záležitosti, problém je ovšem v tom, že Zeměkouli máme k dispozici bohužel jenom jednu. Pokud si ji vybydlíme, jiná nám už nebude přidělena, ba ani ji nepůjde koupit někde v supermarketu novou, lepší a ještě krémovější. Ani za všechno zlato světa.

Velké množství lidí (včetně vědců i politiků) na celém světě v tom vidí problém prvořadého významu. Já také.

vlk 15.10.2007 4:02

Bezesporu v tom mnoho lidí

vidí problém prvořadého významu. Vy také...

Co budete dělat s těmi, kteří nejsou stejného názoru? Když budou preferovat čytři neekologocké buřty místo dvou ekologických za stejné peníze? Když nebudou mít na ekologickou energii k topení? Tuším v Kalifornii se již uvažuje o zákazu kouření v soukromém bytě. Odpovědi na tyto otázky se poctivě vyhýbáte...

Jinak buďte bez obav, zeměkoule se bez nás docela dobře obejde a jestli ji ublížíme moc, ona se z toho vzpamatuje. Bez nás...