9.12.2023 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

Mlok pana Povondry

Každý asi zná ten obraz, závěr Čapkovy Války s Mloky, kdy se panu Povondrovi vynoří před přídí jeho lodičky někde z hlubin Vltavy u Národního divadla Mlok.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
dr Turnovský 15.10.2007 9:13

otepluje se a to poměrně brutálně...

včera, když jsem byl doma, tak mne omrzlo okno......přední samozřejmě. A taak jsem rád, že to GW, jinak bych musel škrábat i dvě boční.  Teda, když se přiznám, neškrábal jsem ani jedno, nechal jsem je rozmrznout sluníčkem.  Je to opravdu bomba, že Nobelova cena míru existuje a "kolíkuje" cestu dalším budoucím generacím.  Původně , když jsem to slyšel, tak jsem si myslel, že se jedná o ty "sranda" ceny které se udílí pát týdný před tou nobelovkou opravdovou....tam by byl jistě v lepší společnosti.....jak by se jinak mohl seznámit s člověkem, který extrahuje vanilkové aromaz hnoje, nebo vymýšlí gay bombu.......to jsou laureátí těch letošních.

Jura Jurax 15.10.2007 9:12

No,

on je ten Al Gore mírotvorný v dobré společnosti jiného mírotvůrce - teroristy Jásira Arafata.

Dál se projevuje, že Nobelova cena - pokud není udělena za něco exaktně měřitelného a dokazatelného - tedy přírodní vědy - je předmětem politických a lobbystických čachrů víceméně (spíš více) nečistých a smrdutých. Nic nového pod hvězdou spektrální třídy G2 (podle Morganovy-Keenanovy spektrální klasifikace) obecně známou jako Slunce. Je mi nepochopitelné (asi nebudu sám), čím že to Al Gore přispěl k věci světového míru natolik, že vůbec byl na tuto cenu, považovanou (očividně neprávem) za prestižní, navržen?

Jirka P. 15.10.2007 9:12

Panebože,

co budete všichni dělat,až ten Paroubek jednou zmizí a vy ztratíte terč? (Bez Paroubka půjde všechno jako obvykle dál,ale bez terče v téhle zemi nikdo nikdy nedokázal žít)

Jura Jurax 15.10.2007 9:13

Re: Panebože,

Nebojte se, vstanou noví Paroubkové ... to, co představují, je bohužel obtížně vykořenitelné :-(

libero 15.10.2007 9:19

Re: Panebože,

Nevím, jak vy, ale já se budu radovat ze zmizení dost ohavného jevu. Až do objevení nového, jistá část voličstva si něco takového žádá. Záměna DRáthem je nasnadě.

gerontusinza 15.10.2007 9:32

Taky zaplaťpámbu. Re: Re: Panebože,

Výměna zlodějského grázla Julínka za inteligentního a znalého Ratha by byla jen výhrou i ODS. jenže to by musela přestat tak okatě krást a vykrádat. Pak by měla i relativně slušné lidi ve svých řadách. Jen se divím, že pan Klaus se od toho póvlu nedistancuje. Myslím že je natolik inteligentní aby pochopil, že bratření s tímto druhem lidí cti nepřidá......;-D A volit je může taky jenom zlodějský póvl....

Ladislav N. 15.10.2007 9:36

Re: ....inteligentního a znalého grázla Ratha....

 ;-D;-D;-D Gerontosaure, vy se neztratíte... ;-)

gerontusinza 15.10.2007 10:35

To víte že nikoli. Re: Re: ....inteligentního a znalého grázla Ratha....

Me zi grázlíky vašeho typu jen vyčnívám jako socha svobody....;-D

Jura Jurax 15.10.2007 9:47

Re: Taky zaplaťpámbu. Re: Re: Panebože,

inteligentního a znalého Ratha ?!!!!?!!!?!!?(Y)

Slyšte, slyšte ...

Samuel de Champlain 15.10.2007 9:08

"může za tohle případné oteplování člověk?" "má případné oteplení jenom negativní dopady?"

O to prece vubec nejde.

Toto je ve sve podstate spor mezi temi kdo nechapou ze clovek muze byt svobodny jen do te miry dokud jeho svoboda nema detrimentalni efekt na souseda a temi kdo toto chapou.

O tom ze cinnost cloveka ma vliv - nekdy positivni, mnohdy negativni - na zivotni prostredi nemuze byt rec. Nejde samozrejme jen o jakesi globalni oteplovani coz je velmi tezko meritelny fenomen ale o to jak prasata ktera na sebe vzala lidskou podobu zasvinuji zivotni prostredi obecne.

Jadro problemu je jasne jako facka. Smer ktery v poslednich par desitkach ci stovkach let nabrala occidentalni civilizace proste neni udrzitelny protoze tuto civilizaci nakonec zahubi.

NoName 15.10.2007 9:10

Re: "může za tohle případné oteplování člověk?" "má případné oteplení jenom negativní dopady?"

Otázkou je, jestli se to vyřeší tím, že se většině něco zakáže a omezí ...

Samuel de Champlain 15.10.2007 9:13

Re: Re: "může za tohle případné oteplování člověk?" "má případné oteplení jenom negativní dopady?"

Co presne kdo zakazuje? Zakazu, prikazu, omezeni, a vsemoznych buzeraci mimochodem existuje neuveritelne mnozstvi, vcetne tech ktere maji spojitost s zivotnim prostredim.

Jaka je tva vize dosazeni toho aby lide prestali nezrizene konsumovat a v procesu delani tehoz generovat takove mnozstvi sr/acek ze se v nich nakonec utopi?

Jura Jurax 15.10.2007 9:25

Re: Re: Re: "může za tohle případné oteplování člověk?" "má případné oteplení jenom negativní dopady?"

... aby lide prestali nezrizene konsumovat a v procesu delani tehoz generovat takove mnozstvi sr/acek ze se v nich nakonec utopi? ..

.

Z čeho soudíte, že lidi nezřízeně konzumujíce generují takové množství odpadků, že se v nich utopí?

A domníváte se, že řešením bude návrat někam do středověku, kdy se konzumovalo méně, takže životní prostředí nebylo tolik narušováno? A domníváte se, že nějaké přídělové hospodářství účinně omezující konzum tohle vyřeší?

A naposled - Vy též konzumujete a tudíž generujete ony sr/acky? Jestliže ne, podělte se s námi, jak málo konzumujete - postačí se podle Vás snížit na úroveň občana Moldávie, nebo až na úroveň bombajského kuliho? Nebo bude třeba až úroveň Křováků?

Samuel de Champlain 15.10.2007 9:29

Re: Re: Re: Re: "může za tohle případné oteplování člověk?" "má případné oteplení jenom negativní dopady?"

Nebudu se namahat tim ze bych debilistovi tveho typu neco vysvetloval. Jiz mnohokrat jsi svuj debilismus prokazal a nebudu tudiz bezucelne zvysovat entropii vesmiru explikativnimi snahami vis-a-vis tve debilisticke entite.

Jura Jurax 15.10.2007 9:36

Re: Re: Re: Re: Re: "může za tohle případné oteplování člověk?" "má případné oteplení jenom negativní dopady?"

Děkuji, neočekával jsem od Vás jiné vysvětlení. Ale potěšitelné aspoň je, že znáte některá cizí slova; méně potěšitelné však je, že si Vaši rodiče nedali tu práci, aby Vás náležitě vychovali - například Vám nevštípili, že v češtině cizím lidem nejprve vykáme. Ale to je opravdu jen detail - hlavní je, že máte jasno.

AndyO 15.10.2007 9:14

Re: Re: "může za tohle případné oteplování člověk?" "má případné oteplení jenom negativní dopady?"

nejlepší by byla nějaká pořádná válka, pár hladomorů a něco málo havárií atomových elektráren. To by zredukovalo množství lidí a dostalo je na úroveň afrických kmenů, neustále mezi sebou válčících. No a bylo by vymalováno.

To ale asi nikdo nechce, dobrovolně televizi taky nikdo nevyplne a  auto nedá seštotovat a recyklovat na velociped, tak holt zákazy, omezení - ovšem s přísně vybranou privilegovanou skupinou věrozvěstů, které se zákazy a omezení nebudou týkat.

A nejlepší způsob jsou tzv. zelené daně. To musel vymyslet nějaký vtipálek, efekt je totiž nula, spíš mínusový. Ovšem rozpočet si štrejchne, že ?

Jura Jurax 15.10.2007 9:16

Re: Re: "může za tohle případné oteplování člověk?" "má případné oteplení jenom negativní dopady?"

No, nevyřeší, přinejmenším dlouhodobě ne, a krátkodobě je to neměřitelné - ale tohle melounům vysvětliti nelze - exkomunikují Vás co kaciře.

tomas 15.10.2007 9:16

Re: Re: "může za tohle případné oteplování člověk?" "má případné oteplení jenom negativní dopady?"

muzete, prosim, ty zakazy a omezeni vice rozvest, pripojuji jenom malou zkusenost z nedavne navstevy cinskeho cantonu, kde jsem se z tamniho vzduchu proste pozvracel, tam bych je omezil hned a ve velkem

clay 15.10.2007 9:25

Re: Re: Re: "může za tohle případné oteplování člověk?" "má případné oteplení jenom negativní dopady?"

tady zřejmě nauseou netrpíte, pak abyste snad svou víru šířil v Kantonu

Ladislav N. 15.10.2007 9:31

Re: Re: Re: "může za tohle případné oteplování člověk?" "má případné oteplení jenom negativní dopady?"

V Číně vládne totalitní komunistický režim, tržní principy jsou jenom trpěny...

jan 15.10.2007 9:11

Re: "může za tohle případné oteplování člověk?" "má případné oteplení jenom negativní dopady?"

to tedy zastáncům neviditelné ruky trhu nevysvětlíš a budeš jimi zatracen

jan 15.10.2007 9:06

Je strašné oceňovat někoho, kdo lže, a něco, co je vylhané. Je strašné tomu tleskat.

Ty roztomilej modrej Astonku, sděl nám sladké tajemství , kdo z dnešní Tebou obdivované vlády v ČR nelže ?

clay 15.10.2007 9:10

Re: Je strašné oceňovat někoho, kdo lže, a něco, co je vylhané. Je strašné tomu tleskat.

takhle řvete i na manželku, aby vám dokázala věrnost?;-D Snad abyste jí dokazoval nevěru ne?;-)

Real 15.10.2007 9:04

Aston právě mluvil o své neschopnosti.

Al Gore nebyl označen soudem za lháře.Naopak ,soud mu dal prakticky ve všem za pravdu.Pouze označil některé jeho úvahy v součesnosti za ne scela prověřené.A to ne soud ,ale pouze jeden britský soudce,který je znám svými konzervativními názory a provázaností s velkým byznysem.Astonův článek je dalším důkazem o Astonových mediálních manipulacích a jeho pohrdání s respondenty.A když už tak vesele lže a zároven tvrdí ,že je těžké ocenovat někoho ,kdo je usvědčený lhář(což je prokazatelné u něj)divím se ,že opomíná jiné ocenované tvz. autority jako je Havel ,který jezdil do nemocnice za smrtelně nemocnou Olgou a mediálně naříkal ,že ona je pro něj vše a zároven se po nocích tahal se šmírou.Nic urážliveho pouze druhořadá herečka.Nebo autoritu profesora Klause,jehož každá teorie se v praxi změnila na katastrofu.Prostě stačí si přečíst vyjádření soudce a Astona a Aston se mění v pimprdlového kašpárka.Bohužel nevím ,co ,kde,jak,v čem, kolikrát odborně publikoval ,jak je známý v mezinárodní akademické obcije však jasné,že tam o něm Českém géniovi zřejmě neslyšeli.Je těžké diskutovat s člověkem jehož názorů si nelze vážit.

clay 15.10.2007 9:07

Re: Aston právě mluvil o své neschopnosti.

Kecáte stejně jako Gore. Náhodička co? Ten soud neposuzoval to vaše "prakticky všechno", on se vyjádřil k navrhovatelem napadeným částem filmu.

Real 15.10.2007 9:25

Re: Re: Aston právě mluvil o své neschopnosti.

A ono ostatní prakticky všechno bylo v pořádku.

libero 15.10.2007 9:09

Tak ještě jednou,

Holt každý říká lži jinak. Diplomat by řekl "domnívám se, že o správnosti vašich informací dalo by se s úspěchem pochybovat."

Ovšem na podstatě věci to nic nemění. Viz tento článek, který ale bude k mání až po dvanácté nebo na papíru.

 http://www.lidovky.cz/panelu-cena-patri-o-goreovi-pochybuji-d81-/ln_noviny.asp?c=A071015_000004_ln_noviny_sko&klic=221915&mes=071015_0

Ladislav N. 15.10.2007 9:10

Re: Al Gore nebyl označen soudem za lháře.Naopak ,soud mu dal prakticky ve všem za pravdu.???

Nejvyšší soud shledal, že film byl zavádějící v devíti ohledech a že průvodní poznámky navržené poradci  ministra školství  sloužily jen ke zvýšení politické propagandy ve filmu. Aby mohl být film promítán, vláda musí nejprve opravit směrnice (průvodní poznámky) určené učitelům a objasnit, že

1.) Tento film je politický výtvor a propaguje jen jednu stranu polemiky.

2.) Pokud učitelé předvedou tento film bez tohoto objasnění, poruší paragraf 406 Zákona o vzdělání z r.1996 a budou shledáni vinnými z politické indoktrinace.

3.) Na devět nepřesností musí být v ý s l o v n ě upozorněna školní mládež.

Václav 15.10.2007 9:14

Re: Aston právě mluvil o své neschopnosti.

Už jsem to uvedl jednou, ale pro nechápavé tedy znovu. Ne zcela přesné nebo ne zcela prověřené úvahy?? To je snad vtip!! Ty nepřesnosti jsou takového rázu, že mění rádoby populárně vědecké dílo na bohapustou propagandu. Určitá nadsázka je pochopitelná, pokud chci nějaký problém zdůraznit, ale mělo by být patrné, že jde o nadsazení. Pan Gore se dopustil takových manipulací, že se tím zbavil označení vědec a možná jednou provždy. A pokud jde o tu Británii, tak vyhráno ten film ještě zdaleka nemá, protože daňových poplatníků nechtějících platit ze svých peněz takovouto propagandu na školách je docela dost. Svoboda slova ano, ale svoboda lhaní ne.

Ladislav N. 15.10.2007 9:29

Re: Pan Gore se dopustil takových manipulací, že se tím zbavil označení vědec a možná jednou provždy.

Al Gore nikdy vědcem nebyl, nemá na to vzdělání. ;-)