2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Místo blobu lejno?

Před půldruhým rokem se na Letné konal knihovnický happening Národ sobě. Odborná veřejnost chtěla svou účastí podpořit rozhodnutí o vybudování nové Národní knihovny. Nadšeně promluvil i pražský primátor Pavel Bém. Měl z plánů velikou radost a těšil se, že za pár let se na stejném místě znovu sejdou a společně novou budovu oslaví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pavla B. 24.4.2008 15:16

Re: Tak popoledne, vašnostové.

Švejku, posílala jsem vám hned odkaz, ze kterého bylo jasné, že ohledně Tugendhat Čumil kecá jako vždycky.

Šumavák 24.4.2008 15:25

Vy jste toho Čumila špatně pochopil.

Když píše, že "s vilou Tugenhat se to hýbe", má na mysli, že už padá....

Psí vrah Čumil 24.4.2008 15:07

Hm, k té pražské kultuře - páni poslanci pochopili vážnost situace

a přispěli nezištně a bez dotací k obohacení pražské scény.... Došlo i na skandální odhalení...!

http://www.novinky.cz/clanek/138436-poslanci-prisli-do-prace-ve-skautskem-premier-prozradil-prezdivku.html

pf 24.4.2008 15:11

Re: Hm, k té pražské kultuře - páni poslanci pochopili vážnost situace

dekuji cumile, ted je mi Topolanke mnohem lidsky blizsi:  'My Kamzíci z hor vysokých stoupáme stále výš a výš ke svým cílům blíž',“

A ja ho poskakujiciho v kratasech na te skale vylozene vidim.

Psí vrah Čumil 24.4.2008 15:12

Re: Re: Hm, k té pražské kultuře - páni poslanci pochopili vážnost situace

Aspoň někdo ocení mé úsilí, sakra! ;-D

jerry, the most stupid mouse 24.4.2008 15:19

Re: Re: Hm, k té pražské kultuře - páni poslanci pochopili vážnost situace

To není tak těžký,lidi jako on se věkem nemění.;-D

jerry, the most stupid mouse 24.4.2008 15:12

Re: Hm, k té pražské kultuře - páni poslanci pochopili vážnost situace

a já si vždycky myslel, že skaut vychovává správné hochy. No vždycky se najdou černé ovce...;-D

Ivan Nový 24.4.2008 15:02

Letos půjde do kin 50 nových českých filmů!

Je to málo, nebo mnoho?

Pavla B. 24.4.2008 15:03

Re: Letos půjde do kin 50 nových českých filmů!

Je to tak akorát, jedna premiéra týdně;-)

jerry,the stupid mouse 24.4.2008 15:05

Re: Letos půjde do kin 50 nových českých filmů!

Až moc! Omylem jsem nedávno viděl Poslední plavky. Ten Čtvrtníček a Lábus ale musej mít dluhy, když jsou ochotni dělat i tohle. A asi i Čumilův brněnský známý Polášek- nejdřív žvýkačky Orbit a pak premiérová důležitá role v opravdu hodnotném filmu.;-D

Psí vrah Čumil 24.4.2008 15:19

Re: Re: Letos půjde do kin 50 nových českých filmů!

Milý jerry, vy teda musíte být vyprahlý po kultuře, když vás ani název Poslední plavky nedokáže zastavit. Zatím jsem z letošní české produkce viděl jeden - velice slušný film - kde se prezentovala smečka bývalých Poláškových kolegů - a pak vím o dalším, který mne moc zajímá - premiéru má dnes (nebo měl včera?) a to jsou Karamazovi. Vona to teda nebude moc sranda, ale dobré to může být.

jerry, the most stupid mouse 24.4.2008 15:22

Re: Re: Re: Letos půjde do kin 50 nových českých filmů!

No oni to promítali v hotelu ve Špindlu, kde jsem byl na lyžích.Tak jsme tam s bandou šli v bačkorách.:-) Čekal jsem blbost, ale tohle se ani filmu nepodobalo. Vynadejte Poláškovi,až ho uvidíte. To ty Orbitky měly mnohokrát větší uměleckou hodnotu.:-)

Šumavák 24.4.2008 15:07

Re: Letos půjde do kin 50 nových českých filmů!

No, nejvyšší čas, aby provozovatelé kin šli protestovat na magistrát, že na ně s dotací na vstupenku zapomněli a že je diskriminujou !!!

Eva D. 24.4.2008 20:12

Re: Letos půjde do kin 50 nových českých filmů!

No, pro mě bohužel až moc. To je pěkné nadělení.

pf 24.4.2008 14:55

ja nevim proc si lide stezuji na sponzorovani kultury?

napriklad volba Miss je sponzorovana krasne a pravdielne turnaje v Kickboxingu taky.

Samozrejme na nejake ty intelektualske serepeticky pro par snobu je snad penez skoda. Ostatne ryze trzne: Chces svou 'kuturu', jestli ano, tak si ji zaplat.

Proc by zum Beispiel dr. turnovsky, nebo pani z Egeru meli za svych dani platit nejake priboudle mimy v Praze nebo nejakou dramatickou 'avantgardu'?

libero 24.4.2008 14:57

Re: ja nevim proc si lide stezuji na sponzorovani kultury?

A proč medle by to jmenovaní nebo i jiní neměli platit raději přímo? Richter by byl odkecaný, ušetřilo by se za něj i ministerstvo jemu podobných .........

Pavla B. 24.4.2008 14:58

Re: ja nevim proc si lide stezuji na sponzorovani kultury?

A proč by to měli platit? ( BTW proti tomu byl už ministr Tigrid)

pf 24.4.2008 15:09

Re: Re: ja nevim proc si lide stezuji na sponzorovani kultury?

vy jste fakt natvrdla - JA se ptam proc by to meli platit, treba takovou operu, kdyz si prinesou potvrzeni od lekare ze jsou hlusi a nemaji hudebni sluch.

Pavla B. 24.4.2008 15:15

Re: Re: Re: ja nevim proc si lide stezuji na sponzorovani kultury?

Aha, myslela jsem si, že jde o sarkasmus. Tak dobře - ptáte se zcela vážně.

Inu, proč by člověk platil něco, co ke svému životu vůbec nepotřebuje, co ho naprosto nezajímá, má-li úplně jiné zájmy a priority - na to snad nemusí mít žádné potvrzení. Třeba nemají rádi operu, ale balet nebo činohru. Nebo chodí po hradech a zámcích. Nebo chodí například zcela nekulturně dp hospody chlastat - je to jejich věc.

Ještě další dotazy?

jerry,the stupid mouse 24.4.2008 14:47

Já teda do divadla chodím dost,zrovna dneska jdu

i v Praze před 10 -15 lety, když jsem tam působil. Ale mám pocit, že nějak přibylo divadel a herců. A protože je jich moc vznikají desítky muzikálů, bohužel i všelijakých růžových zahrad v televizi a když je někdo schopnej financovat i filmy typu Kameňáků, nebo Posledních plavek, nemám pocit, že bychom herce málo podporovali.:-)

libero 24.4.2008 14:48

Re: Já teda do divadla chodím dost,zrovna dneska jdu

Ono by to chtělo hlavně podporovat přímo, bez těch darmožroutů mezi, ať už se takový radní jmenuje jakkoliv a je za jakoukoliv stranu.

jarda 24.4.2008 14:45

tak

právě se vrátili dva kamarádi z Chile - tam dotáhli výběrová řízení do takové dokonalosti, že už nefunguje vůbec nic :-))

Psí vrah Čumil 24.4.2008 14:47

Re: tak

Ale doprava snad ještě ano. Jak jinak by se vrátili?;-)

pf 24.4.2008 14:51

Re: tak

Allende se vyhrabal z hrobu jako Kristus?  inu v latinske americe je vse mozne.

Bzuk 24.4.2008 14:31

nevíte někdo, kdo zapříčinil tehdá globální ochlazení?

lidi nebo mamuti? ;-)

baranka 24.4.2008 14:34

Re: nevíte někdo, kdo zapříčinil tehdá globální ochlazení?

Ti švině mamuti,topili přesličkou

čulibrk 24.4.2008 14:59

Bzuku

To nevíte? Neandrtálci měli přetopíno v jeskyních....a neposlouchali varovných slov pra-Ala G.Kdyby byli bývali znrzli,neřešíme dnes to oteplování....prostě dialektika:-D:-D:-D

gerontusinza 24.4.2008 15:09

Jo a proto právě vymrzli.....Re: Bzuku

nebo snad znáte osobně nějakého neandrtálce...? a prosím neoznačovat své (neandrtálské) představy....  ;-D 

čulibrk 24.4.2008 15:31

GERONTE

Osobně se s Alem G. neznám......ale vím,že existuje.Vy se osobně znáte s Bohem??:-D:-D:-D

Juraj 24.4.2008 14:28

Granty bohatému showbusinessu, kultura a umění zkomírají. A co takhle sponzorovat z komunálních peněz TV NOVA, pane Richtere?

V jedno velké divadlo se proměnila čtvrteční schůze pražských zastupitelů, která byla hned od rána doprovázena početnou demonstrací nespokojených umělců před budovou magistrátu na Mariánském náměstí.  Na té se objevila řada známých tváří, promluvili herci jako Jiří Suchý, Miroslav Táborský, k vidění byla i Táňa Fišerová, Ljuba Skořepová a řada dalších.

Nespokojenci se pod transparenty s hesly jako „Omluvte sníženou kvalitu kultury“, „Dnes vyprodáno, zítra nehrajeme“ či „Richter pauza“ chtěli vyjádřit proti nynějšímu systému grantů na podporu kultury, jejichž autorem je radní za ODS Milan Richter. Z úst známých umělců i ředitelů neziskových divadel zazněla kritika zejména vůči plošné dotaci na prodanou vstupenku a požadavky na odvolání radního a oddělení neziskového sektoru a podnikání v kultuře.

Protesty i v sále Kolem 10. hodiny se dav nespokojenců i s transparenty přesunul přímo do sálu, kde jednali zastupitelé a kromě míst pro veřejnost zaplavil i všechny přilehlé prostory. Zastupitelstvo pak ústy předsedajícího, primátora Pavla Béma (ODS) souhlasilo s přednostním zařazením bodu týkajícího se petice „Za Prahu kulturní“ na program jednání. Poté se rozvinula dlouhá diskuse, kterou uvedl svým projevem radní Richter a vysloužil si bouřlivý ohlas v podobě hučení, pískotu a výkřiků fuj.

 „Nestrpím tu žádné procedurální obstrukce,“ varoval hned v úvodu debaty Bém.  Posléze vystoupila více než desítka řečníků z řad divadelníků i opozičních politiků, jejichž projevy v drtivé většině kritizoval nynější systém kulturních grantů.  U řečnického pultu ale vystoupilo i několik jeho zastánců, například šéf divadla Ta Fantastica Petr Kratochvíl a několik politiků za ODS, které dav přítomných počastoval taktéž negativními ohlasy. Celá debata byla velmi emotivní a trvala déle než hodinu a půl.

I přes opakované výzvy předsedajícího, primátorova náměstka Rudolfa Blažka (ODS), aby byli řečníci co nejstručnější a věcní. Kolem poledne se přítomní umělci začali rozcházet.