Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Ministr Vít Rakušan mátl veřejnost

Přišlo se nejen na to, co v paktu je – o tom se naše média šířila celkem obšírně a pravdě to odpovídá. Ukázalo se ale, co v něm není a co ministr vnitra Rakušan a v tom duchu i mnozí další soustavně tvrdili.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KN

Migrace je soucast tridniho boje. Posiluje pozici zamestnavatelu a pronajimatelu nemovitosti, oslabuje pozici pracujicich.

0 0
možnosti
Foto

V každém případě zaměstnavatel se zajímá jenom o zisk, co má pak stát s migrantem starostí, to už jde mimo něj.

0 0
možnosti
EP

Upřímně se přiznám, že problematice nerozumím a pan Neff mne vyděsil tak, že by bylo třeba uvažovat o volbě kandidátů majitele pražského tubusária ...

:-P

0 0
možnosti
VP

Muslimský Starosta Bruselu , zákázal kongres , konzervativců , Farage, a spol. Může se někdo divit že Migraci nikdo nezastaví z prostého důvodu , Že migranti jsou už zvoleni do rozhodování o přívalu dalších , aby mohli převzít moc je otázka dvou let.

0 0
možnosti
DM

O tom je diskuse pod článkem pana Zrna, nebo ne?

0 0
možnosti
LF

Francie se chystá oslavit 80 výročí vylodění v Normandii 6. června 1944 na severu Francie. Letos budou pozváni zastupitelé Ruska bez Putina. R^ Ten byl pozván v roce 2014, kdy anexe Krymu ještě nevadila, ovšem agrese na Ukrajinu již ano.

0 0
možnosti
DM

Agrese to byla v roce 2014, teď už je to otevřená válka. Nazývejme věci pravými jmény. A jak chcete oslavovat mír s představiteli země, která aktuálně vede dobyvačnou nevyprovokovanou válku?

0 0
možnosti
MK

Neví tady někdo kam pojede příště dozimetr na debatu? Kdybychom se složili,snad by se nějaký exekutor našel.

0 0
možnosti
DM

Myslíte manžela Mračkové Vildumetzové? Tak to nevím.

0 0
možnosti
PK

Co mi v evropském migračním paktu chybí.

1) Stanovení závazného limitu pro počet migrantů do EU, podle mne max. cca 100 000 za rok. (Nepočítali by se příchozí oficiálně vyzvaní k příchodu.)

Limity migrantů (či vyjmenovaných náhradních pomocí, tedy věcné nebo finanční) by se rozpočítaly podle velikosti a hospodářské síly toho kterého státu EU.

2) Vybudování OSTRÉ linie na vnějších hranicích EU. (A rychlá repatriace zadržených nelegálů, což ve smlouvě ale zmíněno je.)

3) Určení kvocientu pro uprchlíky z různých zemí. Jeden migrant z Pákistánu či subsharské Afriky by vyvážil cca 4 migranty u Ukrajiny, věřící muslimové 3 Ukrajince, příchozí z latinské Ameriky dejme tomu 1,5.

4) Velmi ztížená možnost získání občanství hostitelské země, nejlépe - nejen po integraci, ale po kulturní asimilaci. Možnost repatriace migrantů s občanstvím v EU cizího původu i z 2. či 3. kolena v případě, že projevují protisystémové, násilné aktivity.

5) Zřejmě také zamezení možnosti schengenského pohybu po EU migrantům bez EU občanství. (Těžký úkol, který by mohl vést i ke znovuzavedení hraničních kotrol v EU.

Přeji dobrý den.

0 0
možnosti
Foto

Stačila by pasová kontrola na hranicích, víza, očkovací průkazy jako u psů....

0 0
možnosti
JF

"Změny v zákoníku práce: Prodloužení zkušební doby a možnost práce už od 14 let." -

A neměl by ten Jurečka zavést rovnou dětskou práci ? Vždyť nám chybí pracovníci, a silnější chlapci by mohli klidně makat třeba od 10 ti roků, a děvčat by při práci v obchodech také neubylo, že, Jurečko ? Když budou pracovat 70 ti letí pradědečci těch dětí, tak se tam třeba při práci ve firmě potkají ty 4 generace... A hlavně ta tvá zajímavá myšlenka vyhazovat lidi z práce raz - dva třeba mailem... Vedeš to dobře, mejdanisto, hlavně se dobře na mejdanech pobavit, zazpívat sim a zatančit... Život je krásný, že Mariane...

0 0
možnosti
LP

něco pro povzbuzení - prognóza MMF ,růst ekonomiky : Polsko - +3,1, Maďarsko +2,2 , Slovensko +2,1, ČR na hezkém posledním místě z Višegradu +0,7 . EU +0,8, USA +2,7. Rusko +3,2. Čína je na tom prý blbě, zpomalí na +4,6% :). To se máme...........

0 0
možnosti
PP

P47e54t34r 64P75a18v22e96l

18. 4. 2024 9:36

U Číny to byl předpoklad ty 4,6 %, skutečnost podle Reuters je za první čtvrtletí 5,3 %.

0 0
možnosti
Foto

Podle vojenského analytika Reisnera je ale situace Ukrajinců, kteří jsou z hlediska vojáků a techniky značně slabší, bezútěšná: na „bojově-taktické úrovni“ Ukrajině chybí především dělostřelecká munice a zbraňové systémy země-země. . „Tady máme dělostřeleckou podřadnost Ukrajiny v poměru jedna ku šesti, v některých těžkých sektorech jedna ku deseti.

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2024/04/18/ukrajinu-ceka-vojensky-horke-leto/#more-1007821

0 0
možnosti
LP

podstata věci je přece jinde - Ukrajinci v té válce NECHTĚJÍ bojovat - odvody probíhají šíleně, jsou doslova loveni, země je zadrátovaná a hlídaná, aby z ní nikdo odvodu schopný nemohl odejít. Většině Ukrajinců je zřejmě šumák, pokud se ruskojazyčné oblasti od Ukrajiny odtrhnou - hlavně už chtějí mít pokoj. ** Je tu i jiná otázka - pokud by, hypoteticky, Kyjev získal zpět celé své území, co by se dělo v těch oblastech, kde se lidé - ruskojazyční - připojili k Rusku? Jedna velká Volyně??

0 0
možnosti
LS

"Že nám tuto skutečnost pan Rakušan zamlčel mu nelze vyčítat, protože mu to asi nedochází". Dá se to také jednoduše napsat tak, že pan Rakušan je vlastně blbý. Takže Rakušan nemá na funkci ministra vnitra co dělat. A takoví jsou v naší vládě všichni.

0 0
možnosti
PK

Počítám, že to byl jen slib, který se do smlouvy jaksi nedostal. Ano, mohl to zmínit. Ale blbů máme v tomto státě mnoho a hlavně jinde.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz