26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

Likvidace nastupuje

Mráz přichází už ne z Kremlu, ale z Reichstagu v Berlíně. Němečtí zákonodárci chystají ekologickou daň, takže litr nafty bude dražší o 13 korun a levnější bude elektřina pro elektroauta. Jinak že se nepodaří do lidí ten nesmysl zvaný e-auto nabušit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Holíček 3.8.2019 8:46

Re: Německo a Rusko

Tak obsáhlý oslí můstek kvůli jednomu kopnutí do Rusáků :-))

R. Langer 3.8.2019 8:49

Re: Německo a Rusko

No, v Německu se ta neschopnost sebereflexe, plynoucí (tedy podle mne) z toho, že ve skrytu duše se Němci stále pokládají za tu "nadřazenou rasu", potom projevuje právě takovými excesy, jako například zakazováním a zdaňováním významných průmyslových komodit, a vnucováním těchto nesmyslů všem ostatním, s cílem oslabit celou ekonomiku a ovládnout tak společnost. I nacismu u nás dost jedinců holdovalo, a tohle je to samé v bledě zeleném. Dá se říct doslova. Mimochodem, ten nacismus na to ale šel opačně, ten průmysl podporoval, a životní úroveň zpočátku zvyšoval. Inu, nová doba. :-(

A. Trick 3.8.2019 9:22

Re: Německo a Rusko

Další floskule o Rusku. Nač se trápit s nějakým vysvětlením nebo dokazováním.

P. Kučera 3.8.2019 9:57

Re: Německo a Rusko

Pane Tricku, na dokazování šáhněte po solitní literatuře. Pokud už nic kromě dezinformačních webů, utvrzujících vás v helvetské víře v Rusko, nečtete, je ovšem každá rada drahá. (Těm několika ještě čtenářům doporučuji (opět) aspoň Lucasovu Novou studenou válku a Putnovy Obrazy z dějin ruské religiozity.)

A. Sekanina 3.8.2019 8:24

Zelený imperialismus

je třeba zastavit!

V. Kotas 3.8.2019 8:38

Re: Zelený imperialismus

Jenom aby to za chvíli nemuselo být - za každou cenu.

P. Rajman 3.8.2019 8:39

za cenu spolčení se s

rudobolševiky? Ani omylem. Je tomu přesně naopak. Ekologie a bolševismus se nesnesou. A Aston je toho hezký příklad.

R. Langer 3.8.2019 8:52

Re: za cenu spolčení se s

Pěkný nesmysl... :-P

P. Rajman 3.8.2019 8:18

Astonovy germanofobní pindy

doplněné čecháčkovským šovinismem typu: "Dejte Škodě tři, pět, deset let a koupí VW."Přitom celá republika dnes jezdí ve VW dieslech, které němci prodávají pod cenou, protože vědí, že se technicky dostali na hranici jejich ekologičnosti (zbytek už byl jen podfuk). To nemluvím o dobytku, který vymontovává filtry pevných částic a které stejně šovinističtí policisté ignorují. Hudrování proti e mobilitě je výrazem Astonovy poplatnosti české tuposti omezenosti a hlavně hochštaplerství. To jest předstírání vyššího standardu za cenu okrádání druhých (zde bezvýchodného ničení životního prostředí).

P. Zinga 3.8.2019 8:25

Re: Astonovy germanofobní pindy

Rajmanovy germanofilní pindy. Kde je to hovado ustájeno?

P. Rajman 3.8.2019 8:27

Re: Astonovy germanofobní pindy

Pic Zinga do vazu.

P. Rajman 3.8.2019 8:26

Aston ví o promoci

tedy uvádění výrobku mezi spotřebitele úplný kulo. Ale možná zná někoho, kdo mu sežene ojetého diesla ze SRN za hubičku. To je podstata celého jeho čecháčkovského mudrování.

R. Langer 3.8.2019 8:30

Re: Astonovy germanofobní pindy

Životní prostředí ničí nejvíc ti nevzdělání zelení sedmilháři jako jste vy. Kůrovce podporujete doufám také, že? :-D

P. Hlosta 3.8.2019 8:35

Re: Astonovy germanofobní pindy

Otáčíte to celé na podúroveň. Rozhodně nemusí nikdo elektromobily zatracovat, když se vychytají ty obří mouchy u nich, jako jsou baterie svou kapacitou a délka nabíjení. Jenže ono jde spíše o sny o budoucnosti, než řešení problémů přítomnosti a v tom je háček. Škodovka patří Německu, tedy VW, což ruší možnou konkurenční výhodu Škodovky k VW a vy to jistě víte. Naši policisté jednoduše nestíhají kontroly aut a důvody jsou v korupčním systému u nás. Bez korupčních vlivů by nebylo možné, aby se dovážely ojetiny z Německa tak pochybné kvality. V tom okrádání máte určitou pravdu, že je z Německa předstírán vyšší standard za cenu okrádání ostatních států. Rámec EU to Německu umožňuje, aby diktovalo ostatním. Jak se s tím popasuje Česko, to zatím nevíme.

R. Langer 3.8.2019 8:54

Re: Astonovy germanofobní pindy

KDYŽ SE VYCHYTAJÍ...

Až bude tobě, pionýre, čtenáři, třicet, pětatřicet let... ;-)

P. Hlosta 3.8.2019 8:11

Ježíšek s Mikulášem musí být někým zafinancován a ne že ne!

Jak pravil můj brácha kdysi - co jsme mohli, to už jsme podělali a teď je na mladých, aby si to podělali taky. Nevěřím, že se dožijeme časů, které Německo plánuje. Tedy "neuhlíkovou" dobu. Zato zdražovací dobu máme stálou a nikdo ji nezruší. Jen je otázka, co to udělá inflačně. U nás v Česku je jistota zkušenosti, že státní zaměstnanec bude mít valorizován příjem, třeba do absurdna. Horší se zbytkem obyvatel Česka. V soukromém sektoru panuje tvrdě ekonomika jako priorita. Lidí odvislých od státní podpory je množství nezanedbatelné(schválně píšu odvislých, protože skutečně závislí z husta nejsou). Takže bude nutně záležet na soukromém sektoru, jak ten přežije tu inflační spirálu. Ono totiž jde prvořadě o daně, z kterých stát vše financuje. Nikde nechodí Ježíšek s nadílkou grátis, někdo musí nadílku platit. To snad ví i Hájková s Hofmanem. A tak lze předpokládat, že realizace bezuhlíkové doby Německem bude mít katastrofický dopad zejména na finanční zdroje států, respektive na udržení soukromé sféry středním stavem počínaje, velkokapitálem konče. Ovšem velkokapitál v nadnárodní velikosti může jednoduše zmizet za hranice nebezpečných EU států. Drobný podnikající nikoliv tak lehce.

P. Hofman 3.8.2019 8:21

Re: Ježíšek s Mikulášem musí být někým zafinancován a ne že ne!

Dneska Hlosto skvělý raníček.

Až zklidním bránici tak si půjdu otřít poprskaný laptop. Jen tak dál. Neumdlévat. Vydržať!

R. Langer 3.8.2019 8:32

Re: Ježíšek s Mikulášem musí být někým zafinancován a ne že ne!

Kdo se směje naposled...

R. John 3.8.2019 8:08

Kde ten Vobr je ?

..asi točí klikou výtahu v IVK(b)... aby se nesedřel, svoji funkci bere vážně a i přesčasy dělá, aby se pánům soudruhům zalíbil...ale má to výhodu, ta odpovědná funkce ředitele "dolu a nahoru"...že něco občas zaslechne a může mne poučit.. chudák Olda, ten to dostane do tlamy z první ruky...aby z Oldy neudělal neurotického Kajana č.2...to mám strach..

J. Lambert 3.8.2019 8:04

Mladeznice Hajkova, Hofman-Prudla - uroven jejich prispevku zveda niveau debaty do netusenych vysin. A to do ni jeste nevstopila TGN, MD! Takze jeste skrovna troska od Bismarcka hodnotici cisare Vilema, potazmo Nemce jako celek: KEIN AUGENMASS! Vystizne a plati dodnes.

R. Langer 3.8.2019 8:07

Re:

Přesně tak, techničtí analfabeti berou útokem celou frontu. Uvidíme kdo se ještě přidá, aby dokázal tu svou "duševní nadřazenost". :-D

F. Netopil 3.8.2019 8:02

Mráz přichází z Reichstagu

a blbosti od Astona. Takové nesmysly už nepíší ani Parlamentní listy.

V. Hájková 3.8.2019 8:10

Re: Mráz přichází z Reichstagu

Mně se ani nechce věřit, že to psal p. NEFF.

R. Langer 3.8.2019 8:15

Re: Mráz přichází z Reichstagu

Takže nafta se zdražovat nebude, nebo coo myslíte tou blbostí?

J. Vobr 3.8.2019 7:53

DOBRÉ JITRO , DĚKUJI ZA POZVÁNÍ

V podstatě to vidím, že určitě !!!

__________________________________________

:-)))

J. Vintr 3.8.2019 7:50

Takzvaný "skleníkový efekt" plynu v atmosféře

musí být nutně fyzikálně zcela zanedbatelný jev s minimálním dopadem na cokoliv. Jinak by nebylo fyzikálně možné, aby měly molekuly některých plynu až několikatisícové násobky "skleníkového ekvivalentu".

R. John 3.8.2019 7:57

Já si také říkám... že je to všechno blbost...

...jak to můžou vědět ?...když je navíc plyn neviditelnej..? Jestli z nás netahaj alarmisti prachy..vono je jenom trošku tepleji čtyřicítky po Evropě a trošku sucha, občas devastující povodeň, ale křiku je hned plno...asi podvodníci...

V. Hájková 3.8.2019 8:01

Re: Já si také říkám... že je to všechno blbost...

:-)))))))))))))))))))))

R. Langer 3.8.2019 8:05

Re: Já si také říkám... že je to všechno blbost...

Počkat, a to jako dřív nebylo? Jo, aha...

Jo, podvodníci! :-P

R. John 3.8.2019 8:12

Já nevím...jsem trošku opožděn ve vývoji...

....ale chápu, že když hlásí města po Evropě teplotní rekordy,třeba za dvěstě let, tak to dříve nemohlo být.. logická úvaha...a teď mě pane omluvte, zřízenci mě ponesou ke snídani a potom máme pracovní terapii...