20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Likvidace nastupuje

Mráz přichází už ne z Kremlu, ale z Reichstagu v Berlíně. Němečtí zákonodárci chystají ekologickou daň, takže litr nafty bude dražší o 13 korun a levnější bude elektřina pro elektroauta. Jinak že se nepodaří do lidí ten nesmysl zvaný e-auto nabušit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 3.8.2019 9:13

Kuk... Dzp.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/klima/klima-dalsi-reinkarnace-hokejkoveho-grafu.A190801_231918_p_klima_wag

P. Nesvara 3.8.2019 9:06

je to naprosto logické

Výnos spotřební daně z benzínu a nafty v ČR je 93 miliard korun, pokud k tomu přidáme DPH z paliv tak se dostáváme slušně přes 200 miliard korun ROČNĚ! Pokud budou zaváděny elektromobily tak začnou vypadávat z daňových příjmů státu obrovské prostředky. Proto se zelené příšerky snaží navýšit daně za ten zbytek. Problém je v tom, že cena nafty se promítá do všeho zboží, protože se vozí od výrobce přes sklad do maloobchodu. No a na zvýšení ceny chleba či masa jsou spotřebitelé dost hákliví. Takže se vymýšlí vratky daně pro firmy. Proč si myslíte, že byla celá ta kampaň proti naftovým osobákům? No, protože pořádně zdanit naftu je z výše uvedených důvodů obtížné, ale znásobit cenu benzínu je snadné. Pokud by dnes znásobili cenu benzínu, každý si bude chtít koupit auto s dieselem. Proto je potřeba osobní auta s dieselovým motorem zlikvidovat a pak bude možno vesele zvyšovat daně za benzín. Ekoargumenty jsou pouze kouřová clona.

V. Hájková 3.8.2019 9:09

Re: je to naprosto logické

Víte co je logické - že NIKDY se pokrok nezastavil ! I kdyby ste se dnes zde UŽVANILI :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

K. Janyška 3.8.2019 9:11

Re: je to naprosto logické

Naučte se aspoň trochu česky, exaltovaná hus... Dzp.

V. Hájková 3.8.2019 9:13

Re: je to naprosto logické

chudáčku :-))))) Co tam máte dalšího ?:-)))

P. Nesvara 3.8.2019 9:31

Re: je to naprosto logické

Problém je v tom, že se nezdá, že elektromobily jsou pokrok. To by se musel objevit nějaký zlomový objev v bateriích. A na ten to zatím nevypadá. Prostě paliva nelze nahradit. Zatím. Smysl by dávalo financovat nějaký základní výzkum v tomto směru, ale silou prosazovat něco, co je asi jako slepá cesta - no nevím.

J. Ráž 3.8.2019 9:36

Re: je to naprosto logické

Nazvat pokrokem odstranění neúsporných žárovek, či údajně neúsporných spotřebičů v domácnostech a nahradit je elektřinou plýtvajícími elektromobily, no a zároveň snižovat počet výkonných, ekologicky čistých jaderných energetických zdrojů, tak to chce mít velkou fantazii.

P. Hlosta 3.8.2019 9:16

Re: je to naprosto logické

Ono se to má jako s tabákem, že cena údajně ovlivňuje spotřebu. Stát se tváří, že jde o zdraví občanů a nelze s takovou tezí nesouhlasit. Ovšem daně z tabáku jsou velkou částí potřebných daní. Stejně tak alkohol. Zdraví především, tvrdí obhájci zvyšování daní.;-)

P. Nesvara 3.8.2019 9:26

Re: je to naprosto logické

To by smysl dávalo za předpokladu, že spotřební daně za tabák a alkohol by šli do zdravotnictví. Ale tak to není, tyto daně spadnou do státního rozpočtu a zdravotnictví musí vyjít s prostředky kasírovanými ze zdravotní daně (ehm pojištění).

P. Hlosta 3.8.2019 9:34

Re: je to naprosto logické

No a zdravotní daně potřeba proto zvyšovat, protože furt a stále chybí v tom zdravotnictví peníze. Ale uznejte - kouření a alkohol jsou nezdravé. Pořád se za cosi bojuje. Výsledkem pak je daňová zátěž a větší snaha o vlastní efektivitu k vlastnímu blahobytu. Je to hektická doba! ;-))

J. Ptáček 3.8.2019 9:05

Méně než 10% exhalací?

Evropa má karbonové exhalace nižší než 10% celosvětových. A nebude to tím, že celá Evropa má obrovskou část výroby spotřebního zboží přesunutou do Číny?

A. Trick 3.8.2019 9:11

Re: Méně než 10% exhalací?

Je to tak.

V. Hájková 3.8.2019 8:55

TAK TO JE SÍLA :-))))

Tak co strejdové z Horních - Dolních na tento článek :-)))))) Ten se sem dnes hodí jak prdelka na hrnec ':-)))))

https://www.garaz.cz/clanek/zakaz-elektromobilu-na-zavodni-draze-jsou-prilis-rychle-21002282?dop-ab-variant=18&seq-no=1&source=hp

P. Zinga 3.8.2019 9:01

Re: TAK TO JE SÍLA :-))))

A kolik okruhů udělají?

Nepiš o věcech, kterým nerozumíš. No jo, to bys ale nemohla o ničem...

V. Hájková 3.8.2019 9:06

Re: TAK TO JE SÍLA :-))))

Jak vy hnusní staří komouši máte to tykání v sobě - jak v koze je mně z vás na zvracení!

R. John 3.8.2019 9:09

To víš koni...

.... pamatuješ ploché baterie ? svítil jsi si šajnovkou?...kolik ti tenkrát vydržela ?... dneska ?... lithiový článek, malej proti té obludě, svití ledkou a né žárovičkou, svítí jak sluníčko a kolik vydrží... vybiješ... nabiješ... a to tisíckrát....tomu se říká technický pokrok...začátky bývají těžké...a to si do toho nenechaj kecat nějakými magory, jako je značka "Zinga"...

V. Hájková 3.8.2019 9:11

Re: To víš koni...

BINGO!!!!!!!!!!!!!!!

R. Tesařík 3.8.2019 9:18

Re: To víš koni...

Pokrok hlásali i komouši...

J. Venc 3.8.2019 9:21

Re: To víš koni...

Proto už pokrok nejni pokrokem? Hlásali i zpátečnictví, byť v jiných konotacích. Tak co už s tím.

:-)

R. Tesařík 3.8.2019 9:34

Re: To víš koni...

Jenom pozor na velká hesla.

J. Venc 3.8.2019 9:38

Re: To víš koni...

Technický pokrok nejni žádným velkým heslem. Minimálně od 18. století a startu tzv. průmyslové revoluce. Si to jde vlastní cestou.

:-)

R. John 3.8.2019 9:23

Technický píši....

... ze západu přišel, něco z východu, to je pravda, ale z Japonska a Jižní Koreje...tak to prostě chodí, vy si jezděte klidně na národní strdí... je mě to fuk...:-)

J. Kombercová 3.8.2019 9:23

Re: To víš koni...

No, pamatuji na začátek... zákaz edisonek, propagace úsporek... trh to zaonačil jinak, úsporky se nekupují, kupují se LED, th si poradil (nakonec i ty edisonky jsou stále ke koupi). Tak by to mělo být i s elektromobily, aby si zákazník mohl vybrat. Budou-li elektromobily výhodnější než auta se spalovacím motorem, pak si je lidé budou kupovat a rádi. Befelem to sice taky půjde, ale... to ale.

F. Šimek 3.8.2019 9:25

Re: To víš koni...

Roberte-Zinga, ale i ty máte částečně pravdu. Plochá žárovka s plochou baterii, tu dobu byla bomba. Je fakt, že dneska jsou baterky moc šikovný-ale......můžeš koupit šmejd, kerej za tejden vyhodíš. To se mi tehdá s plochou baterkou nestalo ! Dokonce u nás chodili šmejdi, co nabízeli lidem-(slova 383 - strejdové z Horních-Dolních ) levnou elektriku. Když je ukecali, tak jejich dvěma dětem ty "zázračný" baterky dali zadara !

R. John 3.8.2019 9:38

Frantíku... nevím...

...co je to šmejd...já si na kolo koupil baterku , americkou, třiapůl litru...je malá a má i držák na řídítka kola...za tmy to mastím v lese na kole jak ve dne...A jedna perlička...bolševik hlásal, že v Americe bijí černochy baterkama.... jsme se tomu násmáli..než jsem si v němcích koupil v 92 Mag -ligtch ku... nebo jak se to píše... čtyřčlánkovku, dělali i pětičlánkovku, to byl vobuch...posvítit do očí, zhasnout...a než se rozkoukáš, tak se válíš zmydlenej na zemi...

J. Venc 3.8.2019 9:41

Re: Frantíku... nevím...

Levičáckej vynález, tohlencto pomáhací udělátko na kolo.

Styďte se, Roberte.

:-)

R. John 3.8.2019 9:51

Asi jsem holt komouš a zpátečník...

...když si nechci svítit petrolejkou, nebo karbidkou...Ale je fakt, že karbidkama jsme si svítili ve starejch štolách na Jílovském pásmu,když jsme je prolejzali... čtyři koruny kilo karbidu v drogerii ve Vodičkový, nebo Zlatnický...svítilo to dost.... jenom sehnat nové trysky už byl trochu problém...asi nasadím na kolo vozovou petrolejku, abych vyhověl zdejším konzervativcům a nebyl za vola...:-)

F. Šimek 3.8.2019 10:05

Re: Asi jsem holt komouš a zpátečník...

to máš dobrý. Já na kole v noci nejezdím. Jen ve dne. Už vůbec ne v lese.....

P. Hofman 3.8.2019 10:05

Re: Frantíku... nevím...

Taky jsem si jedno takové v Němcích koupil.

Obrali mě syčáci o několik důchodů, a prý budu chrochtat blahem. Samozřejmě jsem jim to nevěřil, neb jsem tady ze Psa, jací jsou to syčáci a jak nás ostatní jenom chtějí zničit a zotročit, vyškolen.

Ale teď si fakt když jedu chrochtám. A tak jen přemýšlím, jak to ti šmejdi vlastně mysleli? Že by se zase někdo nový, nadějný narodil v Ésterajchu? No ale když i ten Neff už to říká, že prý mráz přichází z Reichstagu.

V. Kotas 3.8.2019 9:40

Re: To víš koni...

U aut to zatím tak nefunguje.