20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Krysy v kanálech

Také patřím k těm, kteří citově vnímají silněji srpen 1969 než ten z osmašedesátého. Byl jsem tehdy mimo Prahu ve společnosti přátel a někdo přiběhl, že na Prahu míří kolona tanků. Co se zase zbláznili, znělo kolem stolu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Zach 20.8.2022 1:50

Bývalý francouzský premiér François Fillon, bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, rakouská exministryně zahraničí Karin Kneisslová, bývalý rakouský kancléř Wolfgang Schüssel, bývalý rakouský kancléř Christian Kern

Ti všichni pracovali pro Rusko. Tj. brali za to prachy. Normálně. V Gazpromu, v Lukoilu, v ruských státních drahách...

Kromě pohoršování se také jako Evropané ptejme, co to (někteří z nás) proboha volíme za lidi.

Google reverse img search Karin Kneeisl (Rakousko) - bývalá ministryně zahraničí.

Fotky podobné té, kde tančí na své svatbě s Putinem:

https://1url.cz/@google-img-karin-kneissl

L. Zach 20.8.2022 1:41

The Insider, 12.8.2022

"Nezacházejte s našimi dětmi jako se psy!" Hacknutý archiv ruského vojenského prokurátora odhaluje skutečný stav věcí na frontě

Stroj.překlad z ru:

https://t.co/gbs3xwbI5J

The Insider má k dispozici archiv stížností adresovaných ruské vojenské prokuratuře, který odráží skutečný stav věcí během války na Ukrajině.

Branci byli oklamáni nebo donuceni do válečné zóny, vojákům nebylo poskytnuto normální jídlo ani lékařská péče, smluvní příslušníci úmyslně porušovali všechna vojenská nařízení, aby byli propuštěni ze služby, a rodiče nemohou získat žádné informace o tom, zda jejich děti byli zajati nebo zabiti v akci.

Ze stížností ruských občanů (LNR, DNR) se lze také dozvědět o rabování a zvěrstvech páchaných ruskými vojáky.

...

"Moji rodiče žijí v DNR, Doněcká oblast, ve vesnici Ljubovka, v ulici Sovětskaja 1, 8 let jsme na území kontrolovaném DNR, jsme občané Ruské federace, moji prarodiče jsou Rusové, bývalí občané SSSR. Ale zvěrstva ruské armády, která moji příbuzní zažili, musí být utajena."

...

"Gang tvořilo asi 20 lidí. Bydleli u mě dva týdny a pak ukradli veškerý majetek, dokonce i hračky a staré oblečení. Během té doby rabovali celou čtvrť. Patnáct aut s kořistí bylo odvezeno neznámo kam. Gang byl vyzbrojen kulomety a cestoval ve vojenském náklaďáku „Ural“ s písmenem V a slovem „FOKS“ namalovaným na boku. Bylo vidět, že jsou to profesionální lupiči, protože se chopili všeho, co viděli."

J. Moravec 20.8.2022 1:23

Má pravdu ten Aston. Kdyby padla Ukrajina a Rus stál na Slovenské hranici, vypadalo by to zde jinak.

Kdo jsi bez viny, hoď po něm kamenem.

J. Černý 20.8.2022 6:19

Emanuel Moravec by to viděl stejně.

M. Grundmann 20.8.2022 1:02

Většina lidí si odmítá přiznat, že národní zájmy Německa jsou jiné než národní zájmy například Polska. Německo si nepřálo vstup Ukrajiny do NATO a tuto snahu dokonce vetovalo. Z pochopitelných důvodů nejsou Němci nadšeni z toho, že musí nyní podporovat Ukrajinu bojující za právo vstoupit do NATO. Německo si nepřálo oslabit Rusko a spolupráce s Ruskem je v německém národním zájmu. Němci by nejraději spustili Nord Stream 2 a hodili Ukrajinu vedoucí zahraniční politiku v rozporu s německými národními zájmy přes palubu. Německo to nedělá jenom kvůli strachu z rozpadu Evropské Unie a NATO.

Schröder svým postojem jenom vyjadřuje národní německé zájmy a ukazuje jasně, že různé evropské země mohou mít zcela protichůdné zájmy.

I. Širůček 20.8.2022 6:07

Ono také hodně Němců má mezi předky nějakého sovětského vojáka - s násilnickými geny. Ti s americkými předky budou mít spíše slabost pro čokoládu ...

E. Novotny 20.8.2022 0:53

No, ho takto to nevyřešíte, je to daleko složitější. Já znám dost lidí, kritizujících minulý režim, ale když jim pripomenete z jakého (často komunistického a kolaborantského) backgroundu jsou oni, začnou se bít v prsa a urážet se, no dovolte, my nikdy. Nechci se dostávat do detailů, ti lidí mi za to vůbec nestojí.

Jen to, že někteří z ty partaje nevylezli ani po osmašedesátém a pokračovali vesele až do sametu, kdy konečně někam založili červené knížky.

V. Sember 20.8.2022 1:03

Ono to bylo trochu jinak. Podotýkám, že v KSČ jsem nikdy nebyl. Za komunismus se původně rval tvůj i můj oblíbený spisovatel Milan Kundera. Pak pochopil, že se rval za nějaký nesmysl, napsal Žert s vypadl do Francie. Po šedesátém osmém tam už nebyli skoro žádní komunisti, ale především kariérní stupidoidi.

V. Sember 20.8.2022 1:04

a vypadl

I. Krahula 20.8.2022 5:43

V několika příspěvcích již třetí, nejen Vaše oprava. Přečtu, opravím chyby a teprve pak odešlu, jak prosté, milý Watsone.

E. Novotny 20.8.2022 1:10

Ne docela. Někteří byli stále naivní, věřící, dokonce i oba bratři Skácelové i když Jana vyhodili z sefredaktoskeho postu Hosta do Domů, tak komunistou být nepřestal. Proto píšu, není to tak jednoduché, naopak, je to hodně složité a nemá cenu dělat jednoznačně soudy. Ovšem Vise, zase nepřeháněj, když jsme zpolu začali komunikovat o Kunderovi jsi věděl kulový, natož aby to byl tvůj oblíbený spisovatel. Kundera ale udělal aspoň to, přiznal a do jistě míry odčinil.

V. Sember 20.8.2022 1:18

Nechci se hádat. Základní myšlenkou komunismu je: Každý podle svých schopností a každému podle jeho potřeb. Samozřejmě v rámci možností. S tím ale neměl předchozí režim nic společného. Obzvláště pak v CCCP za Stalina. By lato odporná diktatura a totalita vládnoucí vrstvy.

V. Sember 20.8.2022 1:20

Už dělám překlepy. Byla to...

V. Sember 20.8.2022 1:25

Mimochodem, ta komunistická myšlenka není špatná a docela dobře funguje v nejrůznějších lidských společenstvích. Na úrovni státu však nemá evidentně šanci. V minulém režimu se to sice občas proklubávalo, ale systém běžel na úplně jiném principu. Ovládali ho kariérní svině.

V. Sember 20.8.2022 1:31

A despoti. Jako třeba Stalin. Úchylové, kteří neměli se základní myšlenkou komunismu nic společného. Něco podobného je dneska v Číně. Jakási vládnoucí oligarchie, která má absolutní moc nad svými poddanými. V Číně ani náznak jakéhokoli komunismu nikdy nebyl.

V. Sember 20.8.2022 1:50

No a teď Putin, který chce obnovit CCCP. Od Vladivostoku až po Porto.

R. Langer 20.8.2022 7:11

Základní myšlenkou komunismu je TOTALITNÍ SPOLEČNOST. Nic jiného. :-P

V. Sember 20.8.2022 1:38

Kunderův Žert jsem četl a viděl, ještě než jsme se poznali.

E. Novotny 20.8.2022 2:29

Hiresuv film vysel v r.68, tusim. Takze jsi ho videl v deviti letech, predpokladam. :-)

E. Novotny 20.8.2022 2:37

Jiresuv film, oprava. Pak uz se nepromital, jedine ze bys ho videl po sametu. Knihu jsi jiste cist mohl, kolovala i pozdeji. Ja ale si pamatuju, ze jsi o tom v dobe o ktere mluvime moc nevedel. Muzu se mylit. A taky to neni podstatne.

P. Sobota 21.8.2022 0:29

Měl jsem za to, že Jan Skácel byl z KSČ vyloučen v r. 1970. A v žádném jeho dostupném vyjádření poté neshledávám sympatie ke komunismu.

E. Novotny 21.8.2022 3:03

On se taky od sveho vylouceni z KSC a ztraty sefredaktorskeho mista v Hostu verejne nevyjadroval.

R. Franz 20.8.2022 0:44

Krysy jsou krysy ať už zalezlé v kanále, nebo pod palbou reflektorů třeba i z vlastních novin. Nebo si snad myslíš, že mediální světlo krysu očistí?

R. Franz 20.8.2022 0:48

Apropo nezapomínej, že krysami strášil už Stürmer. Na tuhle animizaci bych si dal oproto bzvláště pozor.

R. Franz 20.8.2022 0:40

Krysy nejsou v kanálech, ale slouží dokud si udržuje moc, aktivně kanálnímu režimu. A tím komunismus nade vší pochybnost byl. Takže, Astone nestraš skrytými krysami, když tu po sýpce, kterou je český stát běhají pod světly reflektorů ty, co už jednomu kanálnímu režímu sloužili a naučili se v něm i sloužit sobě a tisíce se jich pak krčí v jejich stínu.

V. Sember 20.8.2022 0:48

Krysy tady skoro vůbec nejsou. Jsou tady potkani. Na jednoho Pražáka připadá čtyři až pět potkanů. Venku je neuvidíte. Žijí v podzemí. Vylejzají v noci. Zpracovávají náš odpad. Tím se živí. Jsou v podstatě velmi užiteční. Noční úklid;-)

M. Hromádko 20.8.2022 0:15

Dobrá agitka, jak vystřižená z RP minulých dob. Máš na víc, Astone. Rv

P. Han 20.8.2022 0:17

Naopak, soudruhu. Rudé právo, Tribunu a další takové plátky tady reprezentujete vy.

P. Zagora 20.8.2022 0:19

Nemá. Je to konformista.

P. Zagora 20.8.2022 0:19

Nemá. Je to konformista.