18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Krutý je pohled na realitu

Je to skvělý nápad, byť vůbec ne nový, známkovat konkurenční politickou stranu za výkony. K tomu se rozhodlo vedení ODS v naději, že tímto propagačním tahem strana vyhraje volby do krajských zastupitelstev.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ryba 28.8.2012 21:39

na čt24 přehlídka chaotů kandidujících na hejtmana....není koho volit

M. Ilsner 28.8.2012 21:47

Re: na čt24 přehlídka chaotů kandidujících na hejtmana....není koho volit

jeden větší Jouda než druhej

J. Ryba 28.8.2012 21:54

Re: na čt24 přehlídka chaotů kandidujících na hejtmana....není koho volit

beznaděj

E. Macek 28.8.2012 21:54

Re: na čt24 přehlídka chaotů kandidujících na hejtmana....není koho volit

Ilsner,ty svá stádovitá hesla,běž si raději pohonit bratra.

J. Václavíková 28.8.2012 21:57

Re: na čt24 přehlídka chaotů kandidujících na hejtmana....není koho volit

Když, tak TA svá hesla. Už jste uvolnil ten tlak na mozek?

E. Macek 28.8.2012 22:07

Re: na čt24 přehlídka chaotů kandidujících na hejtmana....není koho volit

Omlouvám se p.Václavikové za TA.Nejsem čistokrevným soukmenovcem

J. Ryba 28.8.2012 22:13

Re: na čt24 přehlídka chaotů kandidujících na hejtmana....není koho volit

leda důlčíkem...

E. Macek 28.8.2012 21:50

Re: na čt24 přehlídka chaotů kandidujících na hejtmana....není koho volit

Jílku,pak nastiň svoji představu.Kdo by to asi tak měl být.

J. Ryba 28.8.2012 21:52

Re: na čt24 přehlídka chaotů kandidujících na hejtmana....není koho volit

vytrub

E. Macek 28.8.2012 22:02

Re: na čt24 přehlídka chaotů kandidujících na hejtmana....není koho volit

Aha.Pan Jílek považuje kandidáty na politickou funkci za chaoty.Planá žvanírna+frustrát,který odchod z politické pozice poněkud nespolknul.

L. Handzel 28.8.2012 22:01

Re: na čt24 přehlídka chaotů kandidujících na hejtmana....není koho volit

Rybodrobkojílek!!! To i rusáci by práskli do bot. :)

J. Balcar 28.8.2012 21:36

Moravciáda z Kárlsbádu

Průser. Moravec je tam nejchytřejší.

M. Ilsner 28.8.2012 21:46

Re: Moravciáda z Kárlsbádu

a to je co říct .... ! souhlas

J. Václavíková 28.8.2012 20:59

Pane Tolmane,

dnes byl na ČT2 dokument Geneticky modifikované potraviny. Celkem dobrý.

J. Ryba 28.8.2012 21:01

Re: Pane Tolmane,

zas po "funusu" :-(

P. Vandas 28.8.2012 21:03

Re: Pane Tolmane,

 Ty potraviny, nebo ten program?

J. Václavíková 28.8.2012 21:06

Re: Pane Tolmane,

Obojí.

J. Tolman 28.8.2012 21:03

Re: Pane Tolmane,

jestli je to v konzervě, junknu na to. Závěr byl jaký?

Doporučuji nový Respekt - článek Já+oni = my:

Pojetí člověka jako ekosystému zahrnujících řadu spolupracujících a soupeřících druhů.

J. Václavíková 28.8.2012 21:09

Re: Pane Tolmane,

Respekt ještě nemám, podívám se po něm. Závěr trochu otevřený, nikoliv zamítavý. Je třeba zkoumat, nikoliv apriori odmítat. Také si myslím. Ostatně, pokud srovnám rizika chemických postřiků a GMO odolných proti škůdci, vychází mi to dost jednoznačně.

J. Anděl 28.8.2012 21:12

Re: Pane Tolmane,

Já jsem pro zásadní odmítání. Ať si gmodifikují v africe, když tam mají hlad. My geneticky modifikované potraviny nepotřebujeme. Většina polí u nás leží ladem a vozíme všechno z číny/polska/rakouska/německa.

J. Václavíková 28.8.2012 21:19

Re: Pane Tolmane,

Není dobré cokoliv odmítat apriorně, dokud nemáte dost informací. I já je teprve hledám. Z mého pohledu je to obdobný postup, jaký se užívá při šlechtění, jen o hodně rychlejší a není omezen mezidruhovými bariérami. Vám se nezdá lepší, když se rostlina chrání sama, než když se mohutně stříká jedy? Např. bavlník, kukuřice. V tom dokumentu byl příklad z Afriky, kde ukazovali plantáže banánovníků ničených plísní. Už teď by bylo pozdě, aby ti lidé nezkrachovali a měli co jíst.

J. Anděl 28.8.2012 21:32

Re: Pane Tolmane,

Mno... já se obávám, že se nedobereme pro oba uspokojivého závěru, ale přesto zkusím něco napsat. Já nemám nic proti apriornímu odmítání, dokud nemám dost informací. Apriorní odmítání lze vždycky změnit v opatrné přijímání. Přijde mi to rozumné. Třeba v osobní prevenci nakažení HIV se to rozhodně vyplatí ;-).

Nejsem ani velkým zastáncem šlechtění, ono i to se děje různými metodami a s různými záměry.

Ano, zdá se mi lepší, když se rostlina chrání sama, tohle je na delší povídání, ale mám pocit, že nepříliš šlechtěná rostlina to ve svém přirozeném prostředí umí. Vzhledem k existenci bio potravin i bio bavlny to asi jde i bez gmo i chemických postřiků. Nicméně Afričani ať si dělají, co chtějí. Já gmo nebudu podporovat, ale na Africkou ambasádu si nepůjdu kvůli tomu strkat kuře do ucha.

Možná by bylo pozdě a lidé v celé Africe by vymřeli, kdyby jako zázrak nepřišel nějaký produkt od nějaké firmy, která na tom má komerční zisk.

Ale moc se mi tomu nechce věřit.

J. Václavíková 28.8.2012 21:36

Re: Pane Tolmane,

Ani s tou Afrikou to není tak jednoduché. Kvůli evropským obstrukcím odmítli při hladomoru GM kukuřici z USA. A připomínám- ty plodiny nemůžou mít negativní vliv na konzumenta, rizika se zvažují jen pro ekosystém.

J. Anděl 28.8.2012 21:42

Re: Pane Tolmane,

Já s jistou rezervou věřím, že není prokázaný žádný negativní vliv na konzumenta. Ohledně formulace "nemůžou mít negativní vliv" bych byl opatrný.

Ačkoliv já si taky nemyslím, že mě klepne (a pojdou mi spermie), když sním kornflejky z americké kukuřice.

Osobně však v naší kotlině nevidím jediný důvod k tomu gmo používat.

Prostě když třeba funguje namazat si na něco normální slunečnicový olej (nebo sádlo), nevidím důvod, proč si tam mazat ropu s ropou aromatizovanou ropou. U těch gmo to není totéž, ale podobný princip.

J. Václavíková 28.8.2012 21:47

Re: Pane Tolmane,

A připadá Vám, že plodina ošetřená chemicky je zdravější? A to Vám tam stejně nenapíšou. Co je špatně na tom, když do těch banánů dají gen rezistence proti houbové chorobě z rýže? Někdo zase zmodifikoval rýži tak, aby produkovala karoten, což by zachránilo spoustu lidí v Indii minimálně před oslepnutím (tzv zlatá rýže), ale Indie toto osivo, poskytované z humanitárních důvodů zadarmo, musela odmítnout, protože Evropa hrozila sankcemi.

J. Anděl 28.8.2012 21:53

Re: Pane Tolmane,

Možná mi na tom nesedí ta snaha někoho vyřešit problémy miliónů lidí. Milión lidí je dost na to, aby své problémy vyřešili sami. Já se omlouvám, já nevěřím na osiva poskytovaná z humanitárních důvodů zadarmo. Jsem podezíravý a vidím za tím obchodníka, snažícího se vytvořit si odbytiště, trh. Navíc trh, postupně připravovaný na úplně nový level ochrany autorských práv.

Třeba se krutě mýlím a nemám pravdu. S tím jsem připraven žít.

J. Ryba 28.8.2012 22:00

Re: Pane Tolmane,

ach jo...

M. Martinovská 28.8.2012 21:53

Re: Pane Tolmane,

Dobrý večer! To vypadá, že iracionální strach je pěkná potvora. Myslíte, že něco nasvědčuje tomu,  že by Evropa své postoje mohla někdy měnit?

J. Václavíková 28.8.2012 21:56

Re: Pane Tolmane,

Asi jí nic jiného nezbyde. Amerika to pěstuje už desetiletí, stejně se tomu nejde ubránit. Já také uznávám princip předběžné opatrnosti, nesmí to ale být hysterie. Jen ať přezkoumají všemožná rizika, jen to nevyloučit z principu.

M. Martinovská 28.8.2012 22:01

Re: Pane Tolmane,

Každopádně tu máme experimentálně ověřeno, že Američanům zatím nerostou třetí uši z čela a podobně.

Moc doporučuju ten článek v Respektu o bakteriích ve střevech a pod. Je tam třeba o možném vlivu střevní mikroflory na autismus.