17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Kouřit se nebude

Skupina senátorů se obrátila na Ústavní soud ve věci protikuřáckého zákona. Jejich naděje, že soud zákon zruší, padla. Ústavní soud zákaz podržel. Námitky má jen proti drobnostem, jako že se nesmí prodávat alkohol při akcích určených převážně dětem. Kdo stanoví, co je to převážně dětem?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rajman 19.4.2018 6:17

Re: Česku vládnou mandaríni.

Tohle srovnání hodně pokulhává.

V. Kotas 19.4.2018 6:04

Kouřit se bude !

Česká hospoda je národní kulturní památka a ta musí být zachována v původním stavu, to je s kouřením a vyhazováním provokatérů z lokálu. K tomu se musí počítat i to, že kuřáci jsou menšina a jako taková, musí být chráněna, jako všechny ostatní menšiny. V parlamentu je projednávána novela toho zákona o kouření, takže věřme, že si poslanci vezmou příklad z Rakouska a rozhodovat o tom zda to bude hospoda kuřácká ( případně bude mít kuřácký salónek ) nebo ne, si rozhodne majitel.

V. Kotas 19.4.2018 6:08

Re: Kouřit se bude !

Mělo by platit pravidlo - žít a nechat žít.

F. Šimek 19.4.2018 7:37

Re: Kouřit se bude !

přesně tak ! Já-jako nekuřák...kuřáky toleruju. Vůbec mi nevadí,ale sere mě, že když přídu z hospody domu, tak mi stará řekne, abych to co mám na sobě, hodil do koupelny. Táta doma kouřil Partizánky, ale ty bejvaly z tabáku, ne z umělý hmoty.....:(((

J. Nový 19.4.2018 7:40

Re: Kouřit se bude !

Do jaké hospody chodíte, že se tam kouří rok po zákazu?!

F. Šimek 19.4.2018 8:17

Re: Kouřit se bude !

máte pravdu-to bejvalo.....:-)))

J. Macků 19.4.2018 7:37

Re: Kouřit se bude !

Místo, abychom byli rádi, že se výrazně zlepšila kulturnost stolování v hospodách, čistota zde, jako výsledek jediného smysluplného zákona, která předchozí vláda prosadila, začíná vymýšlet ta sobečtější část obyvatelstva zase nějakou českou kličku, aby se tak nějak muselo i nemuselo. Snad zvítězí zdravý selský rozum a zákon zůstane zachován a případně doplněn o ustanovení upravující kouření v na dalších místech, kde obtěžuje, třeba na veřejných prostranstvích. Bude asi potřebné, aby si kuřáci zřídili kuřárny s technickým zařízením na odstraňování zplodin kouření, které nebudou součástí hospod. Technicky nelze udělat hospodu zároveň kuřáckou a nekuřáckou, vždy se z ní stane kuřácká hospoda.

J. Nový 19.4.2018 7:46

Re: Kouřit se bude !

Já bych byl rád, kdyby se výrazně zvedla kulturnost stolování v hospodách zákazem alkoholu. Opilí lidé vyvažují s námahou rovnováhu, blbě čumí a mnohdy jsou i agresivní. proč na ně má abstinent v hospodě koukat, či poslouchat jejich opilecké a hlasité kecy, když si přijde na limonádu, džus nebo nealkoholické pivo?

Nebyl by tedy smysluplný zákaz podávání alkoholu v hospodách?

Ubylo by úrazů opilců při návratu domů, rušení nočního klidu řvaním a pokusy o "zpěv". Ubylo by násilí způsobené vlivem alkoholu a to jak na veřejnosti, tak i násilí domácího, ubylo by vandalství, poškozování veřejného i soukromého majetku, ubylo by ohrožování ostatních účastníků silničního provozu řidiči, vracejícími se domů pod vlivem alkoholu.

Můžete mně říct, co se vám na výše vypsaném nelíbí? Jste tedy pro zákaz alkoholu v hospodách?

J. Macků 19.4.2018 8:10

Re: Kouřit se bude !

Opilci nesmrdí, kuřáci ano. Dnes nemusím dát vše, co jsem měl v hospodě na sobě po návratu domů do pračky či čistírny, jako dřív. O pálicích očích a dalších zdravotních důsledcích se ví dostatečně. Někteří lidé se koukají blbě i střízliví a s kymácejícím se postavám se dokážu vyhnout. Toť vše.

M. Moravcová 19.4.2018 8:27

Re: Kouřit se bude !

Opilci smrdí a blejou. A nepříjemní prudiči v hospodách jsou na facky. Choďte do cukrárny.

V. Kotas 19.4.2018 9:19

Re: Kouřit se bude !

Nebo mléčnýho baru !

P. Rajman 19.4.2018 5:33

Referendum je pro despotické lenochy,

kteří jsou líní vést dialog a přesvědčovat.

T. Kohout 19.4.2018 4:21

protireferendum

Proč by "protireferendum" nepřipadalo v úvahu? (V Quebecu byla např. 2 referenda o možné suverenitě, 1980 a 1995).

K. Pavlik 19.4.2018 4:23

Re: protireferendum

Aston se bavil o rozumnych lidech ne o zakomplexovanych.

V. Kotas 19.4.2018 6:32

Re: protireferendum

Aston sám začíná být zakomplexovaný.

F. Žůrek 19.4.2018 2:43

Problém ani tak není v kouření, ale v lidech, co kouří

Když někdo pracuje, až se z něj kouří, vadí to? Možná někumu také, že je to šprt, jak se říkalo ve škole. Kdo zná život, tak ví, že platí pravidlo: všechno s mírou. A když kouření překračuje svou míru, tak již ohrožuje člověka, a tak vzniká potom zákon. Ale opět zákony obtížně vynucují lidem jejich správné jednání. Takže jsme v takovém "začarovaném kruhu..."

Pořád máme plno práce s těmi "darebáky".

M. Malovec 19.4.2018 1:08

Podlehl jste fuck news,

Astone, že Britové těžce zápasí s důsledky brexitu. Nenechte se balamutit.

K. Pavlik 19.4.2018 4:21

Re: Podlehl jste fuck news,

Nerad to pisu nebot to neni k veci a to delam krajne nerad ale pokud pouzijete anglictinu tak se ji trosku naucte - zejmena hovorovou.

Pokud jde o brexit tak moji anglicti znami maji s brexitem zasadni problemy.

T. Kohout 19.4.2018 4:22

Re: Podlehl jste fuck news,

Nebo Vy?

J. Huml 19.4.2018 4:29

Re: Podlehl jste fuck news,

Prosim pekne, pane Malovec, mohl byste nastinit nejake radostne zpravy plynouci ze soucasneho stavu jednani o brexitu? Hodnota libry prudce klesla, a to je positivni zprava pro Britsky vyvoz. Jinak, zda se, ze hospodarske investice do novych projektu nadale klesaji.