28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

Ještě k brexitu

Momentálně se neví, zdali se vláda Theresy May dočká večera, tudíž jakékoli mudrování má ještě menší smysl než kdykoli před tím. Využiju tedy aktuálního bezvětří, abych oponoval polemickému článku Petra Boudy „Co je a co není důsledek brexitu“ z víkendového vydání Psa. Autor zásadně nesouhlasí s mým krajně negativním pohledem na referenda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Trick 25.3.2019 7:32

Re: KOMENTÁŘ z Novinek - " Bombardování Jugoslávie ukončilo

Co dělal Hashim Thaci je Vám též známo?

M. Němec 25.3.2019 8:13

Re: KOMENTÁŘ z Novinek - " Bombardování Jugoslávie ukončilo

Souložil s pani Thaciovou.

A. Trick 25.3.2019 8:22

Re: KOMENTÁŘ z Novinek - " Bombardování Jugoslávie ukončilo

Martínku, běž si hrát na pískoviště.

J. Fridrich 25.3.2019 9:33

Re: KOMENTÁŘ z Novinek - " Bombardování Jugoslávie ukončilo

Trošku jste tu svou " přípravu odfláknul ".. Tak jen pro vás - v Srebrenici zavraždili Srbové- Vojska Republiky srbské pod vedením řezníka generála Mladiče spolu s paramilitantní jednotkou "Škorpioni", která byla pod kontrolou Ministerstva vnitra Srbska 8 373 mužů a chlapců.. Máte to přesně popsané v mém linku.

Myslíte, že se dá výkonnost Hashima Thaciho ve vraždění srovnat s výkonností Mladiče ?

P. Götze 25.3.2019 6:33

Astone, technicky dotaz, jaky jsi mel nazor v dobe vstupu do EU? taky jsi byl proti referendu? jako necem cernobilem, definitivnim, spatnem?

L. Sýkora 25.3.2019 6:30

Jaderná energetika je zachráněná

Tak to je skvělá zpráva. Šestnáctiletá holčička změnila svůj postoj k jaderné energetice a tím zachránila lidstvo.

P. Rajman 25.3.2019 6:21

Češi se v boji za své "národní zájmy"

ocitají čím dál víc ve slepé uličce. O tom svědčí, že je nejvíc v jejich prosazování oslovuje výchdoslevenský eštébák, poloviční japonský sirotek, který dává na odiv svou japonskou umanutost stejně jako další marxističtí levičáci. Tedy ne, že by zájem českého národa na vlastním rozvoji neexistoval, ale stále v sobě má jakousi východní uzávěrku, přes kterou se projevuje víc militantně až nepřátelsky ke svémubokolí než sebevědomě a současně sebekriticky.

P. Götze 25.3.2019 6:35

no pokud se takto popisujete, zkuste na sobe zapracovat. vzdyt vas nikdo nenuti mit v sobe vychodni uzaverku. proste.

P. Rajman 25.3.2019 6:41

Re:

Ne, sebe nepopisuji. Zato dobré dvě třetiny národa o kterém tu je řeč.

V. Hájková 25.3.2019 7:22

Re:

Vidím, že nejsem sama - protože Vy jste o kousek větší pesimista než já! Já to vidím o nepatrně větší polovinu národa! :-)

P. Götze 25.3.2019 7:27

Re:

Kolik lidi znate , kteri voli babise protoze je to slovak nebo STBak? Plus minus? Ja osobne jsem teda takovy argument v zivote neslysel, mate zajimavou spolecnost.

K. Salajka 25.3.2019 6:46

Re: Češi se v boji za své "národní zájmy"

Od kterého národa se tak liší ?

P. Rajman 25.3.2019 8:22

Re: Češi se v boji za své "národní zájmy"

Od všech, co neřeší své problémy volbou xenofobů nebo levičáků a těch je v Evropě většina.

P. Götze 25.3.2019 8:55

Re: Češi se v boji za své "národní zájmy"

Napriklad?

M. Mařák 25.3.2019 6:21

Problém není v T.May,

ale v Britech, kteří neví, co přesně chtějí. Britští občané a zejména britští poslanci by se asi měli nějak vyměnit, aby se situace konečně vyjasnila a dospěla k nějakému civilizovanému a inteligentnímu řešení.

M. Moravcová 25.3.2019 9:10

Re: Problém není v T.May,

Britští občané by se asi měli vyměnit, ano? Za koho? A jak byste si to představoval?

S. Tomáš 25.3.2019 6:20

Souhlasím

Referendum je nesmysl. Na rozdíl od parlamentních voleb se v něm spojí protidemokratické strany a při politické inteligenci 90 procent voličů slušní lidé zapláčou

P. Spáčil 25.3.2019 7:38

Re: Souhlasím

A proto jsme referendem vstoupili do EÚ. (:-))

P. Götze 25.3.2019 7:41

Re: Souhlasím

Tak m,i vysvetlete, jak tech vasich zbylych 10 % volicu prohlasovalo v referendu vstup do EU? To mne vazne zajima.

Z. Rychlý 25.3.2019 6:03

Mám problém.

Souhlasím totiž jak s Astonem (s referendy opatrně), tak s panem Boudou (Mayová bojkotuje Brexit). Vychází mi z té mé šlamastiky, že k referendu o setrvání nemělo nikdy dojít. A to, že došlo, dávám jednoznačně za vinu EU a hlavně jejímu vedení. Přehlíží národnostní zájmy, které tu jsou a BUDOU. Katalánci, Valoni, Vlámové, Skotové a Irové nezmizí nařízením EU č.12345 o vzniku evropského národa.

Jsou to ideologičtí tmáři, prosazující federaci za každou cenu, i za cenu ekonomického zničení masivním (a cinknutým) přerozdělováním dotací. Evropa nevzkvétá jak by měla. Soutěživost a rivalita je neúměrně potlačována (je prý zdrojem válek) a s tím je potlačovaná i rozumná tvořivost. Unifikace přikázaná a protěžovaná jedině správným nařízením nemusí být nejmoudřejší. Nerozumná tvořivost (gender a pseudokorektnost) naopak dostává zelenou a je prosazována do zákonů. Fuj současné podobě EU! Je to slepá ulička, ze které bude návrat bolestivý, pokud vůbec existuje (viz osolený Brexit). Nebo spíše je to cesta do pekel dlážděná těmi nejlepšími úmysly.

P. Hlosta 25.3.2019 8:05

Re: Mám problém.

Já to vnímám taky tak.

M. Moravcová 25.3.2019 9:09

Re: Mám problém.

ano, souhlasím

J. Havelka 25.3.2019 6:01

Podle Matějky SPD miluje EU!

https://www.youtube.com/watch?v=AhKp84jOTOw&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1cuJ9vAt6x0uNSgp0LnPjkbbzqVJM2OSLeriLyV8A2ZzCaqS5XlNnH7hk

M. Mařák 25.3.2019 6:25

Re: Podle Matějky SPD miluje EU!

Lítý boj o každou setinu procenta sílí, nakonec se možná k tomu jednomu procentu vítězoslavně přiblíží.

P. Rajman 25.3.2019 5:58

Co bude dřív v muzeu?

Solární kolektor nebo jaderná elektrárna? Elektromobil nebo nafťák?

R. Langer 25.3.2019 6:06

Re: Co bude dřív v muzeu?

Chcete se vsadit?

P. Rajman 25.3.2019 6:33

Re: Co bude dřív v muzeu?

O co se chcete, při té své nevymahatelné sázce vsázet? O ojetý deset let starý nafťák, který sem byl dovezen z Německa, protože je tam šrotem?

Z. Rychlý 25.3.2019 6:07

Re: Co bude dřív v muzeu?

Nejdřív tam bude vycpaný Evropan vystavovaný jako zaniklá ukázka altruismu a korektnosti.

P. Rajman 25.3.2019 6:39

Re: Co bude dřív v muzeu?

To mluvíte za islámský stát nebo KSČ? Tu čínskou.

R. Langer 25.3.2019 11:32

Re: Co bude dřív v muzeu?

Mluví za čínské OZE elektrárny. :-D