19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Jako králík z klobouku

Jak se zdá, nikomu to nevadí: Andrej Babiš podrazil svého koaličního partnera sociální demokracii v kauze Pocheho nominace. Jeho kouzelnický trik s dvojí vládní nominací patří do varieté a ne do demokratického státu. Libo ministr? Nelibo? Nevadí, sáhnu do klobouku a ejhle, je tu jiný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 30.6.2018 10:32

Re: Astone, Astone, také neumíte česky?

Ale já se přece vůbec nesnažím nějak vykládat právnické texty. Pouze napadám skutečnost, že přestože je u nás jazyk český jazykem úředním, je ústava psána jazykem právnickým, který se od jazyka českého silně odlišuje. Ústava je nejvyšší zákon země a všichni občané a instituce jsou povinni (y) se jí řídit. Jako taková by měla být psána tak, aby textu každý rozuměl, aby text byl zcela jednoznačný a aby nebylo třeba pokud možno žádných výkladů. Takový text napsat lze, jen opravdu chtít. Jde v zásadě totiž o to, že pokud je text nejednoznačný a je nutno jej vyložit, potom 5 právníků stvoří klidně i 20 výkladů. A to je zásadně špatné.

Z. Lapil 30.6.2018 15:52

Re: Astone, Astone, také neumíte česky?

Tak to jsem vás naprosto nepochopil.

S tímto vaším příspěvkem musím naprosto souhlasit, jen si nedovedu představit realizaci. Protože ústava JE právnický text a navíc vám právníci budou tvrdit, že jednoznačný text umějí jenom oni. Což si opravdu nemyslím, ale to je jiné vyprávění.

Ale to není jen právničtina. Já jsem technik. Možná to znáte: napíšu "Doporučuji řešení A, protože B není vhodné z důvodu 1; 2 a 3 a C je úplný nesmysl proto a proto." Dostanu pokyn od šéfa: "Stručněji, tohle nikdo číst nebude". Výsledná verze: "Bude to A".

Samozřejmě obratem přijde od zákazníka otázka "A proč ne B?". A to můžu být rád, že na přetřes nepřijde D; E a F.

Mimochodem, už jsme taky řešili N, ale za to nemohl šéf, nýbrž prostá skutečnost, že předchozí verze byly opravdu neprůchozí buď technicky nebo pro nesouhlas dotčených třetích stran (něco jako sousedi při stavebním povolení).

V. Klepetko 30.6.2018 8:01

Babiš Hamáčka zjevně nepodrazil.

A Hamáček možná mohl uškodit svým postupem pár prospěchářům ve vlastní straně, ale tomu dobrému, co ještě snad v ČSSD zbylo, pomáhá pomalu na světlo Boží! Podaří se mu stranu zachránit? Aston by mu měl fandit...

Vždyť je celý ten Poche pro socany horší než "lithium", cožpak nevidí, že s takovými pražskými "Schoříky" nedostanou ve volbách ani těch 1,5%, bez kterých jim hrozí nikoliv mimovládní očista v opozici, ale úplný zánik?

P. Čech 30.6.2018 8:16

Re: Babiš Hamáčka zjevně nepodrazil.

Strany, nejen ČSSD, se už nepodaří zachránit nikomu. Odepsaly se samy a to svou volnou soutěží, která není občanům vlastní a tito ji nikdy nepřijali. Politické systémy, založené na této volné soutěži politických stran berou více či méně za své a mění se. Sice pomalu, ale jistě. Jde jen o to, kterým směrem se mění. Mohou z nich vzniknout diktatury menšin, zrovna tak, jako skutečné demokracie. uvidíme!

M. Těhanová 30.6.2018 8:53

Re: Babiš Hamáčka zjevně nepodrazil.

Tak s Babišem to bude demokracie jako víno. Vzpamatujte se , člověče.

P. Čech 30.6.2018 12:43

Re: Babiš Hamáčka zjevně nepodrazil.

Rozhodně lepší řešení, než které navrhují Fiala, Kalousek, Pospíšil, Filip, Bartoš, Farský, Gazdík, Bělobrádek, Hamáček, Chovanec a jim podobní.

J. Schořík 30.6.2018 9:01

Re: Babiš Hamáčka zjevně nepodrazil.

Nenecháte toho ;). Budiž.

V. Klepetko 30.6.2018 9:12

Re: Babiš Hamáčka zjevně nepodrazil.

Čeho jako? Jen říkám, co si myslím. To má být problém?

J. Schořík 30.6.2018 9:23

Re: Babiš Hamáčka zjevně nepodrazil.

S těmi "Schoříky". No jak chcete.

V. Klepetko 30.6.2018 9:28

Re: Babiš Hamáčka zjevně nepodrazil.

Dobrá, s tím máte možná pravdu. Možná jsem to trochu přehnal, a vůbec nemám problém s tím se do Vašeho avatara napříště takto nenavážet, jestli Vám to vadí jako člověku. Pořád mi děla problém pochopit, že tu "hru s avatartem" berete jakoby osobně...

J. Schořík 30.6.2018 9:38

Re: Babiš Hamáčka zjevně nepodrazil.

Je to osobní. Já nejsem Poche, ani jeho nohsled. A já nemám avatara, jen nick, mluvil bych zcela shodně i pod skutečným jménem. Možná to Vás mate, protože automaticky považujete to že mám nick za nějakou hru..

V. Klepetko 30.6.2018 9:50

Re: Babiš Hamáčka zjevně nepodrazil.

Ano, skutečně jsem to tak vnímal. Jestli je to tak, jak říkáte, tak mi opravdu nedělá problém s Vámi komunikovat jako s člověkem - a umím být i empatický a nikdy mi nedělalo radost někoho pošťuchovat.

Mužete si mo tom myslet co chcete, ale oprtavdu jsem brtal "Schjoříka" jako umělý výplod Vaší tvůrčí fantazie. Něco takového jsem viděl mockrát. Dokonce jsem to dělal i sám, jsem kdysi ve velni dávných dobách ... Třeba jsem dokázal zcela rozvrátit svým ženským avatarem diskuzní skupinu, která se věnovala svádění ženských:-)))))))))))

Dost mě mrzí, že jsem nepoznal, že "Schořík" je jen nick, a ne "model", etymologicky ten nick hovořil spíše pro tu druhou možnost... Ale stalo se. Už to vidím.

V. Klepetko 30.6.2018 9:59

Re: Babiš Hamáčka zjevně nepodrazil.

a sorry za ty překlepy

V. Klepetko 30.6.2018 9:25

Tak, a už je to v p.deli... Už je to tady...

Najednou se mi jako by sám vypnul počítač a ve studni právě došla voda. Hejno špačků se prívě v těchto minutách vrhlo na naše kanadské borůvky, a klovají, a trhjají...

Pane Schoříku, jak to děláte?.-)))))

Jdu hasit ty požára, takže Vás tu teď opravdu nechám - a nelobte se. "Myslím to upřímně!":-)

R. Meišner 30.6.2018 7:54

to je pláč

na hodně nesprávném hrobě, Astone...socdem si měla jména ministrů předjednat s Babišem,--a to prostě proto, že tahá za kratší konec. --kdo to kdy slyšel, aby stranička se sedmi procenty měla pět ministrů a ještě si diktovala další a další požadavky?? tož tak.

P. Čech 30.6.2018 8:17

Re: to je pláč

Jak je vidět, možné je všechno. Přiznám se, že Babišovi zcela nerozumím.

E. Pawlica 30.6.2018 7:45

H

...

J. Franke 30.6.2018 7:50

Re: H

S tímto bez výhrady souhlasím.

E. Pawlica 30.6.2018 7:55

Re: H

:-D

I. Semrád 30.6.2018 7:35

Podkamenná Tunguska

...30.6.1908

To byla šupa!!!

J. Franke 30.6.2018 7:51

Re: Podkamenná Tunguska

Já už si to nepamatuju...

P. Boublíková 30.6.2018 8:51

Re: Podkamenná Tunguska

To byla taková šupa, že jste všechno zapomněl!

J. Franke 30.6.2018 9:15

Re: Podkamenná Tunguska

No právě!

V. Klepetko 30.6.2018 8:54

Re: Podkamenná Tunguska

A v epicentru té karastrofy stál nepoškozený les... To je jako když nějaká partaj vybouchne a shoří ve volbách, ale z epicentra se na nás směje třeba ten schoříkolavý Poche :-))))

J. Karlík 30.6.2018 7:34

Podraz?

Jaký podraz? Odpovědný čin Babiše a neodpovědný Hamáčka. Všichni věděli, že Hrad Pocheho nejmenuje. Babiš tedy navrhl Pocheho a jako druhou variantu navrhl to, co se stalo. Tím urychlil cestu k předčasným volbám, protože o tuto vládu v podstatě nikdo nestojí. ČSSD a KSČM dělají vše pro to, aby nevznikla.

E. Pawlica 30.6.2018 7:47

Happier Babiš

To se nám to fiksluje, když nás voli volej!

:-D

M. Těhanová 30.6.2018 8:58

Re: Happier Babiš

Jaké fikslování. O této variantě přece Hamáček mluvil už dost dlouho. Čili to bylo s jeho vědomím. Je to větší ubožák než Sobotka.

P. Hofman 30.6.2018 7:32

Neuvěřitelnou potupu

neprovedl Babiš ČSSD, ale ona sobě sama.

Už navržení zprofanovaného šíbra Pocheho pražskou oranžovou mafií svědčí o tom, že vůbec nic nepochopili. A to, že se nesmírně slabý předseda strany Hamáček proti tomu nepostavil, nasadilo celé této ubohosti jen korunu.

Nebo si snad tito troubové neuměli spočítat, že Zeman, a ještě k tomu na pro něj velmi důležité pozici ministra zahraničí (tam má on sám nejvíc pravomocí), bude mít s tímto člověkem, který ve volbě prezidenta podpořil jeho protivníka, docela zásadní problém? To svědčí o neskutečné neschopnosti socanů řešit složitější situace. A kdo by chtěl takové politiky v čele města, ministerstva, natož státu?!

Ale je tu ještě jedna možná varianta - jistá klika u socanů chce zabránit vedení, aby vstoupilo do koalice s ANO. A tak tam tohoto problematického Pocheho tlačili vědomě. Je-li tomu tak, tak se zdá, že to nevyšlo a Hamáček s Babišem a Zemanem je zatím s nadhledem převezli.

V. Kotas 30.6.2018 7:48

Re: Neuvěřitelnou potupu

Jde o to, zda ta jistá klika, jsou vůbec socdem.

E. Pawlica 30.6.2018 7:55

Re: Neuvěřitelnou potupu

Přesné vyhodnocení situace, pane Hofmane! Excellent!!! Pro Babiše je hra s ČSSAD jako příjemné osvěžení studenou oranžádou v parném letním odpoledni.

Na podzim si připraví třeba jiné druhů osvěžení. Byť možná předčasných ...