4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

Jak udělat z prdu kuličku

Hrůzostrašné zjištění! Dá-li si každý z nás, nezodpovědných všežravců, k obědu biftek, zaviní tím katastrofu, neboť přispěje k radikálnímu zrychlení globálního oteplování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Karotka 11.9.2008 10:54

Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

No, sama jinde naznačujete, že chov skotu není otázkou přírody, protože je umělý...

Nicméně první odstavec chápu, že si nejste jistá. Čekám, jestli k tomu něco napíše někdo, kdo o tom něco ví.

Btw nějak se zde ztratilo, co se v lidovkách taky psalo - že se hodně metanu vyprodukuje při pěstování rýže. Zejména při mokrém pěstování rýže, kdy je pole pod vodou. Při suchém je produkce metanu nižší, ale také výnosy jsou nižší.

Karotka 11.9.2008 10:57

Re: Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

Jo pardon, Real už něco takového napsal (viz můj druhý odstavec výše). Byť se zaměřil jen na oxid dusný a na váše studium chemie :-)

Pavla B. 11.9.2008 11:03

Re: Re: Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

Na Reala se ohledně chemie moc nespoléhejte - jak čtu o kousek výš, on dokonce krká metan, což už vůbec nehodlám komentovat....

pepa 11.9.2008 11:05

Re: Re: Re: Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

kdyz ma nekdo misto ust ritni otvor se nedivte;-D

Real 11.9.2008 11:16

Re: Re: Re: Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

 Já ???;-DNebyl to Yang  Freedom nebo tak nějak . Lžete!

Real 11.9.2008 11:19

Re: Re: Re: Re: Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

 V 11.09   IP 141.5.20  Young Freedom  to psal . Vám se prostě hodí každá lež ,co?

pepa 11.9.2008 11:25

jsou to lhari a upravovaci

Vodík:    Autor: Young Freedom IP: 141.5.20.xxx Datum: 11.09.2008 10:50

Moc hezký článek, ale jedna chemikovo hnidopišská poznámka: námi vypouštěné plyny se sice skládají z vodíku (vodní pára = H2O), ale rozhodně neobsahují plynný vodík. Návrh pokusu, který to dokáže: krkat přes plamínek zapalovače.

Re: Vodík:

Autor: Real IP: 89.176.75.xxx Datum: 11.09.2008 10:53

To bych neskoušel, metan je dost hořlavý.......a co je metan ...co je metan ....no Voříšku ?. Máš už všechno nastudováno?;-D

Pavla B. 11.9.2008 11:00

Re: Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

Jistě, chov skotu je umělý, ale kristovanoho snad jde o působení produktů výroby (obecně je jedno jestli živočišné výroby nebo nějaké chemické fabriky) na přírodu.

Zebra 11.9.2008 10:55

Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

Vono na to maso se asi spíš pěstují býčci (ale k tomu ať se radši vyjádří Turnovský, já to znám jen z letáků Makra) a z těch by mléko vydojil snad jen pokračovatel akademika Moskalenka. Takže spíš 1 x 10 plus 5 x 2.

Pavla B. 11.9.2008 11:07

Re: Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

OK, býčci - nicméně jak chcete rozhodnout, zda životní prostředí zatíží svou stravou více požírač masa (2 x 5 býčků) nebo požírač mléčných výrobů (10 x 1 kráva)?

Zebra 11.9.2008 11:12

Re: Re: Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

K tomu bych musel vědět, kolik a jak dlouho uživí 1 x 10 kráva sýrožroutů a a kolik 2 x 5 býků stejkojedů. Vod voka mi přijde, že 1 x 10 kráva vede.

Pavla B. 11.9.2008 11:27

Re: Re: Re: Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

No, vod voka vidíte, že to není tak úplně jednoduchý, hlásat "jezte míň masa".... faktorů ovlivňujících "hloubku ekologické stopy" je určitě hodně, jestli je ten vědec dokázal zohlednit opravdu všechny, tak klobouk dolů....

Zebra 11.9.2008 11:46

Re: Re: Re: Re: Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

Jistě, co je dneska jednoduché, že. Klobouk ponechte kde je, vědec jistě všechny faktory nezohlednil, obávám se, že to není v lidských silách. Dovolíte-li, věřil bych však v tomto pádu přeci jen spíše vědci páně doktorova formátu, než tlučhubovi Wagnerovi.

Jinak, zkuste vyrušit vašeho turnovského kámoše od nejapného žertování a zeptejte se ho, kolik litrů mléka a z něj vyrobeného jogurtu a sýra taková kráva vyprodukuje ? Že bychom to porovnali s množstvím masa z pěti dvouletých býčků - to by bylo jisté vodítko, což ?

Karotka 11.9.2008 11:13

Re: Re: Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

To by mohlo být pravidlo. Buď maso, NEBO máslo mléko sýry :-).

Vážně, není tu někdo, kdo by mi to vysvětlil? Vzhledem k mým malým zěmědělským znalostem si uvědomuju, že v tom je nějaký rozdíl, možná že mladé kravky na maso žerou víc, než potom, kdy zestárnou (něco jako děti ve vývinu, omlouvám se, jestli je to moc blbost), takže možná i víc pšoukají, zvířata na maso se možná jinak krmí, co já vím, chov čistě na mléko má myslím ten nedostatek, že kravka musí mít jednou za čas (nebo jen jednou?) telátko, aby měla mlíko, takže tu máme pravidelný přírůstek telátek (i býčků)... Nesmějte se mi prosím, neurážejte, jen vysvětlete. Děkuji.

čulibrk 11.9.2008 10:57

Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

Asi to myslíte správně,jenom se nepřesně vyjadřujete.Příklad-je jedno ,zda-li glukosa je produkt fotosyntesy rostlin nebo "uměle" připravená ve zkumavce. V tom je problém ekologických fanatiků,že tvrdí,že ta "přírodní" je jiná....což jest nesmysl.:-D:-D:-D

Karotka 11.9.2008 11:06

Re: Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

no to je jasný. Teda řekl bych. Ale to, že ten produkt vznikne přírodní cestou, ještě nezbytně neznamená, že je nezbytně v pohodě pro člověka. A o to snad v celkovém výsledku jde, ne? Jsme tady, žijeme tady, chceme to tu mít pěkné, jde nám o to, aby se tu líbilo nám. To je pro mě důvod, proč řešit přírodu. A řešili to tak myslím i třeba indiáni.

Jenom si pod pojmem, že to tu pro nás chceme mít pěkné a zdravé, představujeme každý něco hodně jiného. A ne každý si uvědomuje, že to, jak to tu je pěkné, není jenom otázka toho, jaké si na své zahrádce vysadí kytičky, ale tak trochu je to taky otázka širší.

Když mi do zdroje vody spadne nemocný zvíře a chcípne, přírodní cyklus se o to sice postará, ale mně bude v lepším případě stejně špatně.

čulibrk 11.9.2008 11:14

Re: Re: Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

Příklady s "moudrými" Indiány nemám rád......proto měli průměrný věk 30let?? Je to mnohem složitější ta příroda....já mám sice doktorát přírodovědy ale pouze " tuším" o čem to je.Jsme takhle malincí a příroda a vesmír takhle velicí.8-o

Karotka 11.9.2008 11:47

Re: Re: Re: Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

jo, to chápu, že to nemáte rád. chtěl jsem tu zmínku smazat, pak jsem to tam nechal kvůli šťouralům, ale mělo to spíš opačný efekt.

U přírody máte tedy více znalostí, nežli já, doktorát nemám. O naší velikosti versus velikosti vesmíru si myslím totéž.

Pak však má smysl dívat se na to z našeho hlediska. Co škodí nám a co nikoliv. A snažit se dívat opravdu široce a do dálky, nikoliv jen krátkozrace.

Pak ale mizí otázka problému umělých věcí a zůstává otázka - co nám škodí. Že si s námi příroda (ve smyslu života na Zemi) a potažmo pak vesmír jako takový poradí, o tom žádná. Vesmír si nás ani nevšimne.

Sám píšete, že víte, že jen tušíte. To ctí lidi znalé problematiky. Trochu mi to skřípe s tou jistotou, že přírodní a uměle vyrobená glukóza je úplně stejná, ale chápu, že vzhledem k našim objektivním vědeckým rozlišovacím schopnostem se tak jeví.

Pavla B. 11.9.2008 11:17

Re: Re: Re: Ještě ke stravování a ekologické zátěži

S látkami vyskytujícími se v přírodě si příroda dokáže poradit - a je jedno, jestli vznikly přírodním nebo umělým procesem. Mnohé přírodní látky jsou pro člověka toxické (takže vůbec ne "pěkné a zdravé"), ale to už je IMHO úplně jiné téma než téma ekologické stopy.

ocelin 11.9.2008 10:43

To jsou věci, to jsou věci !

Tak ve státních nemocnicích se nesmějí odebírat (natož předplácet) Zdravotnické noviny 8-o8-o8-o?!Safra, co to ? A když si je budu číst v pracovní době a koupený za svý, tak dostanu padáka za porušení pracovní kázně ? Teda , do dneška jsem je nečet ale teď mám zájem.;-P:-D;-DDJN

Co nám Cikrt zakáže číst příště ?

AndyO 11.9.2008 10:50

Re: To jsou věci, to jsou věci !

ty si čteš v pracovní době? To snad ne.

ocelin 11.9.2008 11:26

Musim, musim,

za poslední rok jsem načetl 3 metry manuálů, příruček a technické dokumentace.

sdf 11.9.2008 10:40

Jak udělat z prdu kuličku ??

zeptejte se Astona, ten je na to expert :-)

.. 11.9.2008 10:37

Ukazuje se také, že ačkoliv i muži si dělají o peníze starosti, jsou to ženy, které v okamžiku finančních problémů spíše vztah opouštějí.

http://www.novinky.cz/clanek/149244-ztrata-zamestnani-u-jednoho-z-manzelu-zvysuje-riziko-jejich-rozvodu.html

pepa 11.9.2008 10:40

Re: Ukazuje se také, že ačkoliv i muži si dělají o peníze starosti, jsou to ženy, které v okamžiku finančních problémů spíše vztah opouštějí.

kdy jste o to zamestnani prisel ?

čulibrk 11.9.2008 10:47

Re: Re: Ukazuje se také, že ačkoliv i muži si dělají o peníze starosti, jsou to ženy, které v okamžiku finančních problémů spíše vztah opouštějí.

Se teď rekvalifikuje na tapetáře....to si ještě užijeme:-D Pepo,vezmi ho jako ovívače s palmovým listem,ať je klid:-D

pepa 11.9.2008 10:50

Re: Re: Re: Ukazuje se také, že ačkoliv i muži si dělají o peníze starosti, jsou to ženy, které v okamžiku finančních problémů spíše vztah opouštějí.

a kdo se na to pero bude koukat kdyz bude mavat fikovnikem;-(

.. 11.9.2008 10:34

Myslivec ztratil rovnováhu a zastřelil dceru

Myslivec ztratil rovnováhu a zastřelil dceru

Tohle je silene. Kdo vsechno chodi ozbrojen.

.. 11.9.2008 10:30

PRAVICOVA Francie

Francouzi se začali v těchto dnech bouřit proti rozsáhlé policejní evidenci veřejně činných osob, u kterých se vede v patrnosti i jejich sexuální orientace, prodělané nemoci či soukromé záliby. Poté, co se minulý týden zjistilo, že pod petici za zákaz vedení seznamů se podepsalo asi sto tisíc osob a 700 nejrůznějších organizací, jednotliví členové vlády nyní připouštějí postupně nutnost změny. Naposledy v úterý, potom co vyřídil své zahraničněpolitické úkoly s Ruskem, Gruzií a Ukrajinou, i francouzský prezident Nicolas Sarkozy.

Vše začalo v poměrné tichosti počátkem léta, kdy ta samá vláda, která nyní hledá ústupové cesty, sjednotila dvě služby kontrarozvědky v jednu a znovu stanovila pravidla pro evidenci určitých osob. Jde o lidi, kteří se ucházeli o funkci, zastávali ji či ještě ji vykonávají v úřadech, politice, odborech, společenských či dokonce náboženských organizacích. Do seznamů sledovaných osob je přitom souběžně zařazen i jednotlivec či organizace, u nichž hrozí, že dříve či později "naruší veřejný pořádek". Proti seznamům pod názvem Edvige se vzedmul veřejný odpor.

http://prave-ted.respekt.cz/Francie-se-bouri-proti-rozsahle-evidenci-osob-vlada-chysta-ustup.html

Real 11.9.2008 10:39

Re: PRAVICOVA Francie

Velký Bratr přichází. Včera to psal a propagoval jako jedinou možnost dalšího hospodářského růstu  ( omezování demokracie )zde na NP Politice Robejšek. Orwell by kulil oči!8-o8-o