18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Jak udělat z prdu kuličku

Hrůzostrašné zjištění! Dá-li si každý z nás, nezodpovědných všežravců, k obědu biftek, zaviní tím katastrofu, neboť přispěje k radikálnímu zrychlení globálního oteplování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
dr Turnovský 11.9.2008 12:06

Re: Hej, dr. Turnovský

Přiznám se, že nejsemod krav.  Takže nejsem schopen to říci pregnantně. Ale když si to vezmete selským rozumem, tak příroda to má skvěle vymyšlené  roky to funguje. Kráva prostě žere furt, kudy chodí, jenom v noci přežvykuje....a když to dělá celej rok, tak jde býček na jatka. kráva někdy taky, pokud má špatnou povahu. Lepší energetickou bilanci nikdo jiný nevymyslel. A kráva na trávu nejezdí, to je omyl, jezdí na ty bakterie, které se živěj tou rozkládající se trávou v žaludcích....jestli ona dokonce taky není masožravec. Tedy nevím, jak to s těma bireoktorma na jedlé řasy. To bych musel dohledat.

Pavla B. 11.9.2008 12:10

Re: Re: Hej, dr. Turnovský

Vy jste to chytil jaksi z jiného konce.

Mně výpočtem vychází, že kráva by mohla vydojit tak 250 kg mléčné bílkoviny za rok (počítám s dojivostí 20 litrů za den - doufám, že na to nemusí být nějaká sovětská rekordmanka - a obsahem 3,5 % bílkoviny v mléce). Teď ještě nevím, jak staří a těžcí jsou ti býčci na porážku....

dr Turnovský 11.9.2008 12:15

Re: Re: Re: Hej, dr. Turnovský

ty jo 20 litrů denně..to by byly ty sovětské rekrdmanky dvě :-))) Ono hodně záleží na plemenu. Já fakt nejsem přes krávy, ale co vím, tak je průměr okolo 5,.....ale jak říkám, neznám čistě mléčná plemena a jak to u nich funguje. Býčci, ty od nás chodí na jatka a zástav na podzim.....mají os 300 do 5OO kg....někteří obzvášť vypasení  víc.  Takhle vědecky se to u nás fakt nedělá.

Pavla B. 11.9.2008 12:32

Re: Re: Re: Re: Hej, dr. Turnovský

nemusíme to mít vědecky, stačí vod voka. :-)

dr Turnovský 11.9.2008 12:36

Re: Re: Re: Re: Re: Hej, dr. Turnovský

tak to mu slouži u ovcí, tedy jehňat....samozřejmě, že ne ta mléčná, ty totiž jsou na jatka jako mimina "kojená" Takže se jehňata krměj cca 6 měsíců a jateční váhu mají cca  10 - 15kg Masa je zhruba 35-40% z celkové váhy. Denní dávka, jesli se dá vůbec stanovit je zhruba, baj voko, okolo.....1,5 kg sena.  A sem tam jádro. Stačí to takhle?

Pavla B. 11.9.2008 12:48

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hej, dr. Turnovský

Děkuji i za Zebru, snad to tak bude stačit..... Já si myslím, i kdybychom přesně spočítali produkci bílkovin přes mléko nebo přes maso, zase tam budou velké rozdíly v "ekologii zpracvoání" mléka a masa - takže budeme tam, kde jsem byli.....

pepa 11.9.2008 12:11

Re: Re: Hej, dr. Turnovský

hele kdyz prezvykuje az v noci cokdybychom ji vzdycky navecer sezrali8-o to by nemetanovala

čulibrk 11.9.2008 12:15

Re: Re: Hej, dr. Turnovský

Není nic pošetilejšího než vědecké pojednání o kuličcce z prdu...kdo to přesto chce,ať si koupí lístky do divadla Járy Cimrmanna.:-D:-D:-D

Michael 11.9.2008 11:57

ochrana krav

Ind? Beztak mu jde jen o to, aby lidi nežrali posvátná zvířata :)

rezy 11.9.2008 11:57

William Frederick Cody byl vlastně pionýr

v odstranování těhle přežvýkavců a divím se, že se na něj tak rychle zapomělo.Třeba ještě AlGore najde v rodokmenu Billa jako svého předka.

dr Turnovský 11.9.2008 11:52

já nevímale Vy jste to evidentně nepochopili, Paroubek

přeci tu pose zlomil kvůli tomu, že pro nás všechny nezištněpracuje. Takže o je lgické, druhý den ráno měl jít montovat traverzy do rozhlasu a tak si vzal několik domů, aby to ráno stihl. Místo toho, abyste ho chválili, tak ho tak nějak ........

pepa 11.9.2008 11:55

Re: já nevímale Vy jste to evidentně nepochopili, Paroubek

my ho chvalime

jyrko bez uz domu, ceka te ? petra

clay 11.9.2008 11:58

Re: já nevímale Vy jste to evidentně nepochopili, Paroubek

taky máte bezdrátovou kejbordnici?;-D

dr Turnovský 11.9.2008 11:59

Re: Re: já nevímale Vy jste to evidentně nepochopili, Paroubek

že to je vidět, že ano. Asi docházej baterky :-))))

čulibrk 11.9.2008 12:07

Re: Re: Re: já nevímale Vy jste to evidentně nepochopili, Paroubek

Pepa to píše na logáru a vidět to není......asi to má jištěný traverzou:-D

dr Turnovský 11.9.2008 12:08

Re: Re: Re: Re: já nevímale Vy jste to evidentně nepochopili, Paroubek

a šimon to vše z povzdálí sleduje....

čulibrk 11.9.2008 12:22

Re: Re: Re: Re: Re: já nevímale Vy jste to evidentně nepochopili, Paroubek

:-D

Pozorovatel 11.9.2008 11:48

Nejde o prdy a kuličky či koule

ale jde o to, abychom žrali, prděli, smrděli a vůbec naši matičku Zemi "laskali" tak, aby ty naše tanečky stačila v mezích likvidovat, urovnávat a ještě nám nabízet nám pitomosti k pobavení těla - o duchu raději nemluvě - nějaký pes ho asi sežral! Ahoj!!!

AndyO 11.9.2008 11:46

Na právní stát si ani nehrajeme . Mám to v agendě každý den

;-D;-D co máte v agendě, korepetitore? Ostatně nebrečte, sice nezavřeli Dalíka, ale zase pustili vaši Barkovou, to je dobrý, ne?

clay 11.9.2008 11:48

Re: Na právní stát si ani nehrajeme . Mám to v agendě každý den

korepetitor to je umně přebalenej repetent?;-)

dr Turnovský 11.9.2008 11:49

Re: Na právní stát si ani nehrajeme . Mám to v agendě každý den

Náhodou, na Barkovou nešahejte, zaměstnala v Praze Šárku a pomohla jí do společnosti.....taky umí udělat povodeň, tak bacha ;-(

AndyO 11.9.2008 11:50

Re: Re: Na právní stát si ani nehrajeme . Mám to v agendě každý den

nemám v úmyslu na ní šahat, kdoví jaký breberky má v tom svým podniku.

dr Turnovský 11.9.2008 11:52

Re: Re: Re: Na právní stát si ani nehrajeme . Mám to v agendě každý den

za chvliku to bude reélní podnikání.....;-D;-D

jerry, the primitiv mouse 11.9.2008 11:56

No ono záleží na tom, jestli ji soudil chlap nebo ženská:-)

Cepl by ji osvobodil a Benešová by ji dala 15 let. Oba by možná takto ocenili její vzhled a šarm.;-D

clay 11.9.2008 12:13

Re: No ono záleží na tom, jestli ji soudil chlap nebo ženská:-)

není to žádná mladice, baba jedna, ale šrám, to ona má....se musí nechat;-D;-D;-D;-D

jerry, the primitiv mouse 11.9.2008 11:44

Jak pokračuje řetězová hladovka proti radaru?

Mám pocit , že to Petra vzala za Paroubka, Jandáka a další sama.:-)

dr Turnovský 11.9.2008 11:45

Re: Jak pokračuje řetězová hladovka proti radaru?

Náhodou si myslím, že ta paní to má od přírody, někdo je halt prutokáč a střevo má rovný ;-)

pepa 11.9.2008 11:48

Re: Re: Jak pokračuje řetězová hladovka proti radaru?

ta musi bejt prutokac jinac by snim nemohla  vostavat

jerry, the primitiv mouse 11.9.2008 11:54

Re: Re: Re: Jak pokračuje řetězová hladovka proti radaru?

Otázkou je, jaktože ji nerozdrtí, když si na ni lehne? Neboť se jedná o neuvěřitelnou tíhu , působící  na velmi malou plochu. 8-o

dr Turnovský 11.9.2008 11:55

Re: Re: Re: Re: Jak pokračuje řetězová hladovka proti radaru?

a proč by si lehal......může stát....