1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Hovězí válka

Evropská komise se vložila do sporu o polské hovězí a nařídila Česku ukončit nepřiměřené kontroly polského masa. Česká strana zatím nařízení odmítla, postoj vyjádřil ředitel Státní veterinární správy Semerád.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 1.3.2019 6:47

Re: Tomanova zemědělská lobby

Já tenhle přístup jednoznačně podporuji (občas i prakticky, když se zadaří), jen k tomu nepotřebuju direktivu shora, ani kampaň vůči mně sympatickým Polákům (alespoň těch, se kterými jsem se kdy setkal a ne - nebyli vždy všichni Svatí, ovšem zatím byli vždy sympatičtí či sympatické).

V. Pavelka 1.3.2019 7:20

Re: Tomanova zemědělská lobby

Anděl , netahejte do kšeftu a mrazáku ,morálněvolní a národní pitomosti ..

J. Anděl 1.3.2019 7:22

Re: Tomanova zemědělská lobby

Hm, mám pocit, že píšu téměř doslova totéž, co vy.

M. Němec 1.3.2019 6:57

Re: Tomanova zemědělská lobby

Česko má velice přísnou a propracovanou veterinární ochranu ( mělo už za bolševika ).

Nicméně kdo zabrání schopným obchodníkům Vietnamcům, aby vzali náklaďák, nakoupili v Polsku co nejlevnější maso, zaházeli to nějakejma tričkama, jeli do Čech a obaly, papíry, kolky ( stejně jako u cigaret ) si nevyrobili ?

Vietnamci už nejsou nějací stánkaři, vlastněj budovy, haly, areály.

A případní celníci ? I oni rádi žerou šunku a pár dukátů do měšce je pro ně vždy po ruce.

Vždyť jsme Češi. ( kromě mě, teda :o))))

V. Kotas 1.3.2019 7:03

Re: Tomanova zemědělská lobby

Jó SAPA, to je něco. A v Praze - pod svícnem bývá tma.

J. Havelka 1.3.2019 6:17

Na polské masné výrobky - česká neutralizace

https://www.youtube.com/watch?v=cMLkqFOIsYk

R. Vacek 1.3.2019 6:04

Prostě poláci se nás snaží cílevědomě vyhubit.

A používají k tomu biologické zbraně. Polsko, jako jeden z velkých vývozců potravin, se s tímto útokem zaměřilo právě na nás, na slovanské bratry. Přitom do postnacistického Německa vyváží 4x víc potravin plných vitamínů a energie.

Ještě, že máme bystré kontrolory, kteří ví, že nesmí projet ani jedna kožená brašna z vola, která je nám předkládána ke konzumaci.

V. Kotas 1.3.2019 5:51

V Bruseli si můžou povídat co chtějí,

ale nejdříve ať si zametou před svým prahem. Nebo snad pro EU panstvo potraviny neprocházejí kontrolou ? A víme, jak bychom byli My/ČR, postaveni na pranýř ( a to za pomoci místních žalobníčků ), kdyby se něco takového ( jako u polského masa ) objevilo v EU. Vyváží se tam dost potravin.

P. Boublíková 1.3.2019 5:36

Ochrana spotřebitele

"Navíc Brusel zpívá různé písně a jedna z nejfrekventovanějších pěje o hospodářské soutěži." Další velmi frekventovanou písní je ta o ochraně spotřebitele, ovšem když jde o nakažené maso, tak se nehodí?

Jinak mě moc baví, že eurofilcky jsou pro blaho Unie ochotné dokonce i žrát maso infikované salmonelou :-) Dobrou chuť :-)

P. Jirkovský 1.3.2019 6:11

Re: Ochrana spotřebitele

A kdo jsou to ty "euforicky ochotné žrát"? Mmch, salmonelu žerete i vy, v mnoha potravinách. Pokud tedy nežerete jen řádně vařený obilí.

J. Franke 1.3.2019 6:55

Re: Ochrana spotřebitele

Eurofilcky... Paní B. Inovuje nenávistný slovník. Už jí nestačí eurohurvínci ani eurohujeři...

J. Holíček 1.3.2019 7:12

Re: Ochrana spotřebitele

No, je kreativní. Proč ne?

Z. Rychlý 1.3.2019 7:17

Re: Ochrana spotřebitele

Eurofilcky !? Docela výstižné.

P. Jirkovský 1.3.2019 7:29

Re: Ochrana spotřebitele

Nojo, no. A já jsem se tak těšil, že mně tu euforii vomlátí vo hubu ....:)

P. Rajman 1.3.2019 5:12

Praha se mstí Varšavě

Jen tak dál soudruzi. Mstít se, tentokrát bych typoval za fiasko Vyšegrádské skupiny v Izraeli, ať to stojí kozu nebo klidně i krávu, byli a jsou Češi mistři. Řekl bych, že je to dokonce to jediné, na čem si mnoho mých spoluobčanů opravdu zakládá. Pomstu, jako významný námět českých dějin, lze vystopovat až k svatým Václavovi a Vojtěchovi a možná stála už i u ájnéhobrozchodu Čecha s Lechem. Stala se tak natolik podstatným rysem národní povahy, že ji lze vystopovat i ve volbě burana Zemana a eštébáka Babiše. Pomsta (a to i na sobě samých) je tak významným politickým motivem generovaným a generujícím národní povahu.

J. Anděl 1.3.2019 6:21

Re: Praha se mstí Varšavě

Nemám z obecných postojů vůči Polsku žádnou radost. Ocenil bych lepší vzájemný přístup. Tj. vyskytne-li se podobný incident, sejde se česká a polská strana a proberou to, na dalších krocích se domluví. Dobré vztahy se sousedy jsou vždycky přínos.

P. Rajman 1.3.2019 6:31

Re: Praha se mstí Varšavě

V podstatě s vámi souhlasím. Bohužel čeští politici se naučili "hájit národní zájmy" tak, aby v občanech neustále vyvolávali přehnané obavy a ty zase přehnanou "poslušnost".

J. Anděl 1.3.2019 6:43

Re: Praha se mstí Varšavě

Ano, v tomto směru to skutečně působí jako přehnané hájení národních zájmů v tom negativním smyslu slova (vytvoření Nepřítele ohrožujícího Národ).

P. Jirkovský 1.3.2019 6:32

Re: Praha se mstí Varšavě

To jsou ty generaizace. Z polskýho dodavatele jsou Poláci během půl dne. Teď aby se i polský vegani styděli ....

J. Anděl 1.3.2019 6:43

Re: Praha se mstí Varšavě

Přesně tak, dobrá poznámka s polskými vegany.

J. Willow 1.3.2019 6:33

Rajmane, ty jsi už ten Světoobčan, co je hrdej na to, že není Čech, co? Plivat na svůj národ, to dokáže pouze kolaborant. Ale ty vlastně nepatříš k tomuto národu. Tys ten světoobčan přece.

V. Kotas 1.3.2019 6:45

Re:

Tak jest.

I. Mertl 1.3.2019 6:47

Re:

No, měli by se takoví zrádci národa věšet, co, pane Vrbo!

J. Holíček 1.3.2019 7:11

Re: Praha se mstí Varšavě

Rajmane, už to začíná být trapné. Nehájím pomstu, ale její existence je zakódována ve všech národech celého světa. Na omertách, vendetách a různejch krevních mstách jsou postaveny nejslavnější divadelní kusy.

Princip pomsty je v tom, že se jsem hrdý, stojím si za svým a nenechám si líbit ústrky (bezpráví). Nutno ovšem odlišit od malicherností, ale obávám se, že na nich se právě vy vyžíváte. :-))

V. Pavelka 1.3.2019 7:59

Re: Praha se mstí Varšavě

Rajman ty nejsi blbec , ty jsi darebák a štváč !

L. Novák 1.3.2019 4:43

Každý kuchař musí dodržovat předepsané postupy

jako prevenci proti šíření "všudypřítomné" nákazy. Proto musí být odděleno zpracování tepelně neupraveného masa od manipulace s již hotovými pokrmy, a musí s takovým pracovištěm být zacházeno jako s potenciálně infekčním. Toto pravidlo znají profesionálové a měli by ho znát i laici.

Mediální humbuk, který Český stát skrze své úřady a úředníky systematicky vytváří kolem polských potravin, má jasný cíl. Poškodit plošně polské dodavatele a zničit v očích občanů vážného konkurenta na trhu s potravinami. Hlupáků, kteří naletí na žvásty ministra s pochybnou podnikatelskou pověstí už z období privatizace (viz článek Respektu o "vytunelování" podniku a dluhu 600 mil., který za ním zůstal...), se v Česku najde dostatek.

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/agrotrade-chce-omluvu-po-respektu.A130716_115521_ekonomika_fih

J. Holíček 1.3.2019 7:04

Re: Každý kuchař musí dodržovat předepsané postupy

No dobře, ale...

Salmonela v mase být nemá, zejména u hovězího ne, a já chci, aby maso, které se u nás prodává v igelitu jako tatarák bylo kontrolované!

L. Novák 1.3.2019 17:02

Re: Každý kuchař musí dodržovat předepsané postupy

Tatarák byl riziko vždy a jeden čas byl dokonce v Česku (ve veřejných stravovacích podnicích) zakázaný. Vědomě jdete do rizika a je na vás, čemu uvěříte... U čerstvě tepelně zpracovaného masa se salmonelou nakazit nemůžete.

K. Pavlik 1.3.2019 1:48

Cilene utoky

Nikdo nikoho nenuti kupovat polske potraviny.

Bohuzel ale nikomu v Cesku nevadi kdyz se polske maso prodava jako argentinske.

Tomu se rika cileny utok.

L. Novák 1.3.2019 4:21

Re: Cilene utoky

Když to ministerský blb veřejně vyhlásí, a pak to zase musí odvolat, protože je to lež, tak to cílený útok je. Ministr Toman si hájí svůj soukromý podnikatelský rajón, který mu ohrožuje levný polský dovoz.

Salmonela je rozšířená všude a je jen otázkou četnosti a důkladnosti kontrol, kdy bude nalezena v mase libovolného dodavatele. Orientovat veškerou kontrolu na polský dovoz a pouštět do médií jen ty "správné informace", jak jsme zažili za komunistické totality, to je metoda bolševické vlády a ministra Tomana.