16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

Horáček chce kandidovat

Miloš Zeman má nepochybně pravdu, že v prezidentské volbě může uspět jen člověk s výsledky. Michal Horáček oznámil svůj úmysl vystřídat Zemana na Hradě. Výsledky má, nicméně ty nemají pranic společného, s výjimkou krátké epizody kolem roku 1989, kdy byl politicky angažovaný každý. Jeho vstup na politické kolbiště 28. října na Staroměstském náměstí nebyl nejšťastnější. V podstatě splynul s hloučkem celebrit a celebritek, kde každá je přesvědčena o své skvělosti, protože ji v tom ostatní celebritky ujišťují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vobr 4.11.2016 5:44

A CO BOBO ???

Ta je konzistentní !!!

:-)))

J. Fridrich 4.11.2016 6:21

Re: A CO BOBO ???

Já myslím, že i BOBO by měla co dělat, aby Zemánka překonala v jeho úletech... A že ona to také umí " rozjet " - i děvčata z Lidic se nestačí divit..

P. Boublíková 4.11.2016 4:47

Cesta VB k referendu

(pouhý popis historie členství vb v eu, bez ideologie) http://euractiv.cz/factsheet/budoucnost-eu/eu-a-velka-britanie-historie-vztahu-a-cesta-k-referendu-000142/

Referendum se někdy hodí a někdy je to populistické fuj, že Astone. Škoda, že se neví předem, jak dopadne :-)

P. Rajman 4.11.2016 0:42

Brexit nebyl status quo,i když "se" za něj vydával

Vznesl by li někdo otázku zda má Praha vystoupit z České republiky a k referendu by se o "Praexitu" vypsalo referendum jehož účast s výsledky by byly ptocentuálně naprosto stejné jako u Brexitu,byly by bezpochyby dotčeny též práva těch,kteří by se podobné šarády neúčastnili. Právo (až na další) na status quo je nepsaným právem všech občanů. To je základní rozdíl mezi vyspělou demokracií zastupitelskou,kterou musí hájit hlavně soudy a primitivní demokracií "přímou",kterou prodazoval Cameron.

J. Pospíšil 4.11.2016 2:38

Re: Brexit nebyl status quo,i když "se" za něj vydával

Ale EU není státem, zatímco Česká republika státem je. Takže vztahy Britanie a EU jsou určeny smluvně, zatímco vztah Prahy k České republice není určen smluvně.

Cítíte ten rozdíl, pane Rajmane?

P. Rajman 4.11.2016 5:58

Re: Brexit nebyl status quo,i když "se" za něj vydával

Děkuji za věcnou poznámku. Pochopitelně, že vztah státu, který vstoupil do Unie je jiný než status města daný zákonem (,který ovšem není ničím jiným než soudy přezkoumatelnou smlouvou). Vynechme tedy analogii, která slouží čistě jako příklad zvolený velmi namátko, a držme se práv Britů, kteří se podobných "dotazovaček" neúčastnili. Soustřeďme se tedy především na zrůdnost časem zdiskreditované "přímé demokracie" (kam lze zařadit m.j.nacistická referenda, komunistické aklamační volby atp.), která není ničím jiným než snahou obejít soudy, které mají za úkol hájit i práva těch, kteří se experimentu zvaného referendum neúčastní. A ty byly v Britanii jednou občankou aktivovány.

J. Kanioková 4.11.2016 0:32

No.... "Jeho dosavadní kamarádi mu v tom ale nepomohou".

No... večer u Jílkové bylo oznámeno, že příští pořad za týden, tedy 10.11., bude o vztahu k Číně. Jestli s ní potřebujeme mít (obchodní) vztahy. Že tam bude odpovídat Herman.

Takže ČT se plně zapojila do snahy proti Zemanovi. (Čímž ho nehájím, ale barikády větší, než je nutné, nechci) Takže hurá do snahy tu hysterii rozproudit do výšin, a hlavně před 17.11. (ironie)

Prostě "revoluce" za každou cenu.. I Horáček už včera oficiálně ohlásil svou prezidentskou kandidaturu, i když předtím.. jaksi..

Prostě... pravdoláskovníci se rozjeli, tlačí na pilu, demokracie nedemokracie...

Takže P&L 17.11. Hurá na Bastilu !

J. Kanioková 4.11.2016 0:55

Robejšek

„Politická a mediální elita dnes nemá na práci nic jiného než si vyřizovat účty, prezident si hraje svoje hry, a mezitím se kolem možná rozehrává něco mnohem většího, a tím je zásadní rivalita, která začíná být virulentní v bezpečnostně politickém rozměru mezi Ruskem a USA. V tomto světle jsou naše hrátky naprosto směšné,“ konstal. „Ne, že bychom mohli něco příliš dělat, kdybychom ty hrátky nehráli, ale aspoň bychom se mohli na tyto věci soustředit a snažit se udělat něco z toho mála, co může malý národ udělat, tedy hledat svou jednotu a nerozpolcovat se,“ varoval politolog.

„Nejde o to věci pojmenovat tak, jak bychom si je přáli vidět, ale snažit se je popsat takové, jaké jsou, a smířit se s tím, že vizionářské cíle dosažitelné nejsou a najít úroveň, která dosažitelná je“

Alexander Tomský - Nešťastná Amerika - Až do roku 1974 uplatňovaly Spojené státy imigrační kvóty, jež kopírovaly etnické složení státu. Zápas aktivistů za všeobecná lidská práva diskriminaci zrušil, právem na sloučení rodiny postupně zanikl i někdejší strop 200 000 lidí ročně a legalistické obstrukce zbrzdily vracení nelegálů. Počet převážně chudých obyvatel jihoamerického původu stoupl v zemi od roku 1970 z 10 na dnešních 56 miliónů. (!!!)

J. Hejmala 4.11.2016 6:39

Re: No.... "Jeho dosavadní kamarádi mu v tom ale nepomohou".

J. Kanioková Jako vzdy blbost na blbost

F. Egerer 4.11.2016 7:30

Re: No.... "Jeho dosavadní kamarádi mu v tom ale nepomohou".

Vypadá to, že "kavárna" připravuje "pivnicový puč".

M. Valenta 4.11.2016 8:20

Re: No.... "Jeho dosavadní kamarádi mu v tom ale nepomohou".

On jako Zeman na pilu netlačí? Víte co je to objektivita Vážená paní?