17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Hlavu na špalek

Stěhování z Downing st. 10 nabídla Theresa May poslancům výměnou za schválení rozvodové smlouvy s EU. Vytýkají této dámě slabé vůdcovství. Nuže, slabý vůdce se pozná podle toho, že přijde silný vůdce a toho slabého vyhodí. To se nestalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schořík 28.3.2019 10:54

Re: GB a EU

Ano Cameron.

Ve zbytku netuším co by pro nás bylo na Cameronových návrzích výhodné. Třeba omezení volného pohybu pracovní síly a nebo navýšení účasti národních parlamentů na evropské legislativě je proti našim zájmům.

M. Prokop 28.3.2019 11:12

Re: GB a EU

Osobně dávám přednost navýšení pravomoci národních parlamentů, i přes jeho případnou problematičnost, před spíše nekontrolovaným "pácháním dobra" nadnárodním parlamentem. Ty zpětné vazby, IMHO značně důležité, jsou u národních parlamentů podstatně vyšší, jak je vidno zrovna v GB.

Stručně řečeno, bojím se rozhodování lidí a struktur, prakticky odtržených od reality. Jedna ukázka výše.

J. Schořík 28.3.2019 11:16

Re: GB a EU

Při vtažení národních parlamentů do věci více del anglické představy se už nepodaří schválit při 30ti parlamentech nikdy nic. Takže konec evropské normotvorby a tím návrat ke konkurenci mezi státy (protože si můžou chránit své trhy apodporovat své výrobky jak se jim zamane), jako malý stát prohráváme..

M. Prokop 28.3.2019 11:23

Re: GB a EU

I tohle riziko je, ano.

Mně ale ta evropská normotvorba připadá značně přehnaná, až škodlivá. To chránění trhů, částečně ho dělá ta evropská normotvorba i uvnitř a určitě ho dělá navenek. Nejradši bych chránění trhů odstraňoval uvnitř i ven.

No a další důvod je to odtržení od reality a "páchání dobra" z výše. Nedomnívám se, že je to dlouhodobě udržitelné.

J. Schořík 28.3.2019 11:26

Re: GB a EU

Nemůžete vyhrát v konkurenci se zeměmi kde pracují lidé za misku rýže denně bez jakékoliv ochrany a sociálních práv a kde neexistuje duševní vlastnictví.. Nebo chcete abychom se v rámci volnotržního boje těchto blbostí také vzdali?

A přehání to, ano. Nicméně to změní ve většně zemí příští národní volby. EU je dobrý projekt, jen akutálně personálně obsazený nesprávnými lidmi. A tím nemluvím o byrokracii, těm je jedno co procesují.

M. Prokop 28.3.2019 11:33

Re: GB a EU

Jenže ta ochrana je spíš před USA, než před těmi "za hrstku rýže".

Viz třeba zákony proti GMO.

Dobrý projekt, který se asi vymkl z kontroly. V nejlepším případě. A obávám se, že ne lidi, ale už lidmi vytvořený systém. Juncker, Merkel, Macron, Löfven, ... odejdou, systém zůstane. S těmi velmi slabými zpětnými vazbami. Byrokracii je jedno, co "procesuje", pokud by to ovšem nebylo její (zcela nezbytné) omezení.

R. John 28.3.2019 10:59

....de Gaulle je znal z války....

...měl je pročíhnutý...proto je blokoval, když škemrali několikrát o vstup do EHS...věděl, že to jsou potížisti a kabrňáci na extrabuřtíky, co nekoukají vpravo vlevo...

R. Sorge 28.3.2019 11:02

Re: ....de Gaulle je znal z války....

... a nehrál de Gaulle za války druhý housle ?

V. Novák 28.3.2019 11:09

Re: ....de Gaulle je znal z války....

Sotva čtvrtý - ale tím spíš viděl, jak se umí Británie chovat, když cítí, že má navrch. Třeba trošku...

M. Prokop 28.3.2019 11:17

Re: ....de Gaulle je znal z války....

Chtít od GB, aby za války, kdy měla zdroje vypjaté k prasknutí, bojovala za velikost Francie a hlavně francouzské koloniální zájmy, to bylo hodně ... francouzské.

V. Novák 28.3.2019 11:23

Re: ....de Gaulle je znal z války....

Britské SOE a SIS byly ochotné bojovat do posledního francouzského odbojáře...

M. Prokop 28.3.2019 11:35

Re: ....de Gaulle je znal z války....

Tak to je zas takové ... ruské.

M. Prokop 28.3.2019 11:14

Re: ....de Gaulle je znal z války....

Jo, znal a měl jim být za co vděčen.

Což mu zřejmě vadilo, dost obvyklá situace.

Choval se jako klasický Frantík, nafoukaný, přitom s holou prdelí.

R. John 28.3.2019 11:31

Bože můj... do čeho si to duši dal....

... co to melete prosťáčku ?.. musíte toho načíst kupy, abyste se mohl relevantě vyjadřovat,,, né tu halekat bezmezné kraviny , štrejchlé bolševickou propagandou...

M. Prokop 28.3.2019 11:36

Re: Bože můj... do čeho si to duši dal....

Tak to jste toho asi "načetl" málo. Nebo "načetl", ale je třeba taky pochopit.

K. Janyška 28.3.2019 11:07

Re: GB a EU

Vy, socani, to máte jinak, než třeba... Dzp.

J. Anděl 28.3.2019 11:37

Re: GB a EU

Pamatuješ na německou výjimku z přístupu na pracovní trh pro nové členy EU?

Já jen matně. Mám pocit, že UK takovou výjimku neměla - a všichni se vydali pracovat tam.

J. Schořík 28.3.2019 11:43

Re: GB a EU

Pamatuju. Ale bidím docela rozdíl mezi přechodnou výjimkou pro nové členy a trvalými výjimkami které měla/má GB. Namátkou vlastní měna a schengen..

J. Anděl 28.3.2019 12:00

Re: GB a EU

To jistě.

H. Omar 28.3.2019 10:42

Jak prosté, když vynecháme zlou EU, což jsme i my.

Tak Britové včera předvedli, že se nejsou schopni na žádném řešení, které by předložili Eu, se většinově shodnout.

J. Elias 28.3.2019 10:46

Tak britové se shodli ale parlament jim do toho hodil vidle.

H. Omar 28.3.2019 10:49

Re:

Oni se shodli na tom jak vystoupit? Kdy se to stalo?

M. Prokop 28.3.2019 10:48

Re: Jak prosté, když vynecháme zlou EU, což jsme i my.

U mně je to obráceně. Já v podstatě vynechávám Brity, neschopné se dohodnout (respektive, jen se zájmem sleduji, co z toho vyleze/nevyleze) a zajímá mne zlá EU, což jsme i my - právě proto.

Neb se dost pevně domnívám, že EU, i s námi a tedy se mnou, kráčí do prdele. Množí se sice hlasy, že jsou třeba reformy a blablabla, jsou ale nepočetné a tendence neměnná. Pochybuji, že to volby nějak zásadně změní.

H. Omar 28.3.2019 10:53

Re: Jak prosté, když vynecháme zlou EU, což jsme i my.

To co jsem napsal neznamená, že nesleduji EU a naši účast v ní. Nicméně na aktuální neschopnosti Britů se dohodnout nemá skutečně podíl.

Na odchodu samozřejmě ano a nechci porovnávat kdo větší, to je v oblasti víry.

Eu bohužel v některých oblastech zabředla do spíše do víry a boje s větrnými mlýny...

M. Prokop 28.3.2019 11:38

Re: Jak prosté, když vynecháme zlou EU, což jsme i my.

Neříkal bych tomu boj s větrnými mlýny, ale zcela pragmatický pokus o zachování koryt prostřednictvím tvrdého sociálního inženýrství.

M. Krátký 28.3.2019 10:34

A k tomu ještě magor Donald Tusk

jim rezervuje místo v pekle - on sám společně se všemi úchyly z ÚV EU by to mohl vzít zkratkou a odejít do řiti i s Mrkelbabou a nedonošeným Macronem

H. Omar 28.3.2019 10:43

Re: A k tomu ještě magor Donald Tusk

Tak to jste jim to nandal. Jste na sebe hrdý?

J. Matuška 28.3.2019 10:26

ANKETA - ParlamentníListy.cz

Vítáte zvolení Ladislava Jakla do RRTV?

Ano 97%. Ne 3%. Hlasovalo: 1531 lidí.

Hezky o tam naskakuje, že. :-))

V. Hájková 28.3.2019 10:29

Re: ANKETA - ParlamentníListy.cz

ABY NENASKAKOVALO - vždyť to je hnízdo KOMOUŠU , JAKO JSTE VY! :-)))))

K. Berka 28.3.2019 10:35

Re: ANKETA - ParlamentníListy.cz

A všechny nitky vedou do Slušovic!