17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Fundamentální otázky

Evropský parlament rozcupoval Orbána, aniž mu to v Maďarsku nějak zvlášť ublížilo, proč by se neměl pustit do Andreje Babiše? Od ledna 2014 je v politice, na postu vicepremiéra a ministra financí nejdřív a po přesvědčivě vyhraných volbách je premiérem a nyní evropský parlament konstatuje jeho střet zájmů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Svoboda 7.12.2018 10:01

Re: Myslím, že bychom měli odpovědět!

Korupce je po vstupu Babiše do politiky minulostí. A nikdo už nekrade. To jste tomu dal :o)

Pěkný den.

R. Brzák 7.12.2018 10:03

Re: Myslím, že bychom měli odpovědět!

Krystalicky čistý straw man, pane Svobodo.

V. Petr 7.12.2018 10:02

Přečtěte si můj příspěvek. Brzy budeme "čistými plátci"

Jinak viz komentář pana Prokopa!

S. Lazárek 7.12.2018 9:57

Re: Myslím, že bychom měli odpovědět!

Dokud změnu klimatu nepotvrdí IVK, není třeba se ničeho obávat.

H. Omar 7.12.2018 9:58

Re: Myslím, že bychom měli odpovědět!

Je pravdou, že nahradit jádro uhlím kvůli tsunami v Německu je "povedený" krok.

V čem chcete podpořit Itálii? V jejím rostoucím deficitu?

P. Hlosta 7.12.2018 9:59

Re: Myslím, že bychom měli odpovědět!

To máte těžko, co bychom chtěli a co ne. U nás na vsi jsme byli proti stavbě kanalizace a povinnému napojení se na ni. Obec dala vědět, že EU nás k tomu zavázalo a dalo na to polovinu v dotaci. Výsledkem je kanalizace s platbou stočného vyššího než vodné(proto dvojnásobek ceny za vodu), rozpadající se povrchy nových cest, kde byla kanalizace vystavěna a nekonečné tahanice o reklamace končící soudy, což budeme muset obci nějak uhradit, třeba zvýšenými platbami zatříděné odpady.

Mohli jsme nechtít jakkoliv. ;-))

V. Petr 7.12.2018 10:10

A proč jste si třeba nezvolil jiné zatupitelstvo?

J. Svoboda 7.12.2018 10:13

Re: Myslím, že bychom měli odpovědět!

Dotace z EU na kanalizaci jsou 85%. Jak blbě jste v obci pohlídali kvalitu vybudování kanalizace není věcí EU.

Pěkný den.

P. Hlosta 7.12.2018 9:50

Kdo neřve s námi, řve proti nám!

Tak jsme strávili nějaký čas u diskuze nad úvodníkem a přišli na to, že nikdo nikoho nepřesvědčil, tedy nepřetáhl na svou názorovou stranu. Frustrovaní z toho řvou sprostoty, z kterých vyplývá, že kdo neřve s nimi, řve proti nim. O tom je celá politika. Naštěstí je tu demokratický systém volby vlád a tím i naděje, že nepřijde násilný převrat. Ale kdoví...

J. Svoboda 7.12.2018 9:54

Re: Kdo neřve s námi, řve proti nám!

Babiš je trestně stíhaný a evidovaný STBácký fízl, to není o názoru, to je fakt.

Pěkný den.

M. Prokop 7.12.2018 9:55

Re: Kdo neřve s námi, řve proti nám!

O tom je otoman.

Trochu zataženo.

S. Lazárek 7.12.2018 9:55

Re: Kdo neřve s námi, řve proti nám!

Pane Hlosto, přestože asi nikdy nepochopím, co vede člověka k tomu, že to ve volbách hodí podobných bytostem, jako je například Zeman či Babiš, stejně tak, jako nikdy nepochopím, že na koncertech Michala Davida a Alexandrovců je pořád nabito, nezbývá mi nic jiného, než to období nějak protrpět a doufat v to, že to příště dopadne z mého pohledu líp. Že chce žít Michal David nonstop, u toho naštěstí být nemusím, u toho, co tropí tihle dva bohužel ano.

Ono to nějak dopadne....:-)

S. Lazárek 7.12.2018 9:56

Re: Kdo neřve s námi, řve proti nám!

nabyto....:-)

R. Brzák 7.12.2018 10:01

Re: Kdo neřve s námi, řve proti nám!

Já to samozřejmě chápu (byť nesouhlasím). Vysvětlením je jejich strach, že bez výrazných a mocných nad sebou je nějaký jiný výrazný a mocný (třeba v Bruselu)nějakým způsobem poškodí. Často volí prostě menší zlo (ačkoliv já mám zato, že velmi mylně) a postupem času, i pod vlivem zuřivého boje mezi dvěma tábory, kdy se jejich strach nijak neumenší, nýbrž potvrzuje, svou volbu menšího zla pod vlivem emocí z tohoto boje přijmou za svou srdeční.

S. Lazárek 7.12.2018 10:06

Re: Kdo neřve s námi, řve proti nám!

Pane Brzáku, s tím strachem bych to už nebral na lehkou váhu, to trochu zavání obsedantně kompulzivní myšlenkou, protože pokud se ve Vašem příspěvku neobjeví slovo strach, jsem lehce šokován.

Abych zůstal u Vašeho oblíbeného tématu, nemám strach nevolit menší zlo, pak totiž nevolím vůbec, to je ta další možnost.

R. Brzák 7.12.2018 10:14

Re: Kdo neřve s námi, řve proti nám!

S Vaší poslední větou souhlas.

A vlastně i s tou první... Doufám, že chápete, že to dělám záměrně. Jsem totiž přesvědčen, že jediným důvodem pro agresi mezi lidmi je podléhání strachu. Ať už je to agrese skutečná, nebo ta ve virtuálním světě. Dokazovat to je ovšem záležitost velice konkrétního rozhovoru s konkrétním jedincem - a takový rozhovor je ve virtuální realitě poněkud neohrabaný (a vzhledem k omezenému potenciálu písemné komunikace přenášet informace mezi jedinci téměř marný).

S. Lazárek 7.12.2018 10:28

Re: Kdo neřve s námi, řve proti nám!

Agresi při ohrožení života vedou reflexy a nikoliv strach pane Brzáku, ten máte v kině, ale ne, když bojujete o život.

R. Brzák 7.12.2018 10:38

Re: Kdo neřve s námi, řve proti nám!

Pak máme jen rozpor v terminologii - já tomu, čemu říkáte reflex, říkám instinktivní reakce vybuzené strachem, které nikterak nezpochybňuji ani nenapadám ani nesoudím.

F. Houžňák 7.12.2018 9:41

Nakonec je pro EU nepřijatelný a zkorumpovaný

jakýkoli politik, který má zájem na rozkvětu vlastní země a odmítá tím pádem oblizovat bruselské, pařížské a berlínské řitě. Mít zájem na rozkvětu vlastní země je přece střet zájmů jako Brno.

H. Omar 7.12.2018 9:42

Re: Nakonec je pro EU nepřijatelný a zkorumpovaný

Rozkvět země? Jako že prožereme všechny rezervy nebo jak to myslíte?

F. Houžňák 7.12.2018 9:43

Vy prožíráte

rezervy? Já ne.

H. Omar 7.12.2018 9:44

Re: Vy prožíráte

Vláda... Třeba teď nedávno. To nevíte nebo nechcete?

M. Prokop 7.12.2018 10:00

Re: Nakonec je pro EU nepřijatelný a zkorumpovaný

Prožereme rezervy a více zapráskáme už tak zapráskaný systém přerozdělování, regulování, administrování.

Prostřednictvím našich zvolených zástupců, pochopitelně.

K. Janyška 7.12.2018 9:43

Re: Nakonec je pro EU nepřijatelný a zkorumpovaný

Babišova vlastní země je Slovensko. To je třeba mít neustále napaměti. Tady jen podniká... Dzp.

H. Omar 7.12.2018 9:45

Re: Nakonec je pro EU nepřijatelný a zkorumpovaný

Omyl. Agrofert je jeho země...

R. Brzák 7.12.2018 9:45

Re: Nakonec je pro EU nepřijatelný a zkorumpovaný

tak

K. Janyška 7.12.2018 9:49

Re: Nakonec je pro EU nepřijatelný a zkorumpovaný

Aha, on se narodil v Agrofertu. Tak to jo.. Dzp.

H. Omar 7.12.2018 9:52

Re: Nakonec je pro EU nepřijatelný a zkorumpovaný

Spíš odrodil...

R. Brzák 7.12.2018 9:57

Re: Nakonec je pro EU nepřijatelný a zkorumpovaný

Tím, že spolu s velkým majetkem získal obrovskou moc, se jeho potenciální vlastenectví vytratilo ve prospěch jeho potřeby chránit si zdroj své moci.

R. Brzák 7.12.2018 9:45

Re: Nakonec je pro EU nepřijatelný a zkorumpovaný

Babiš "oblizuje" rovněž - v oblastech, na které nejsme zde v Čechách až tak citliví (jako každý populista). Takže například ve vztahu k brexitu se přidal na stranu "bruselských".