17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Foldyna, kandidát na vyhazov

Po Václavu Klausovi ml. zraje na stranický vyhazov Jaroslav Foldyna, tentokrát jde o sociální demokracii. Ministr zahraničí Tomáš Petříček už vzkázal přes média, že Foldyna do sociální demokracie nepatří.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Dvořák 13.8.2019 11:46

Re: Velká škoda

Nemohu se svobodne vyjádřit, neb bych byl nařčen z antisemitismu. :-D

J. Mikeska 13.8.2019 9:56

Obraz sociálního demokrata - nic pěkného

S dnešním úvodníkem se naprosto ztotožňuji s výjimkou věty "Boxerské manýry Jaroslava Foldyny opravdu nezapadají do obrazu sociálního demokrata." Já si myslím, že do obrazu sociálního demokrata spíše nezapadají "kavárnické" manýry lidí jako Sobotka, Dienstbier, Marxová a spol., kteří socdem dovedli tam, kde teď je.

Jaroslav Hašek napsal v letech 1907 - 1910 řadu satirických článků na téma sociální demokracie. A Haškův obraz pro socdem není příliš lichotivý, v podstatě v něm vychází jako strana křupanů, kteří se občas sejdou na schůzi nebo na "táboru lidu", tam dostanou zadarmo guláš nebo buřta a čtyři žejdlíky piva, poperou se a jdou volit. Vše je samozřejmě nadsázka a projev Haškova svérázného humoru, ale obraz sociálního demokrata, byť v karikatuře, vystihuje velmi přesně.

Byl bych nerad, kdyby někdo výše napsané vztahoval konkrétně na pana Foldynu, osobně jej považuji za inteligentního a kultivovaného člověka, který roli drsňáka jenom hraje, aby mezi těmi vlky vůbec přežil.

V. Kotas 13.8.2019 10:08

Re: Obraz sociálního demokrata - nic pěkného

1*

H. Omar 13.8.2019 10:10

Re: Obraz sociálního demokrata - nic pěkného

Že vy chcete hudlana od vlka? :)))

D. Green 13.8.2019 11:10

Re: Obraz sociálního demokrata - nic pěkného

https://goo.gl/4XfO Vezmi si kyblíček a mazej na písek, blbečku.

J. Franke 13.8.2019 9:53

Odcházím v dál...

Tedy přesněji odjíždím do Litomyšle. Dvě výstavy v zámku a pak maďarské delikatesy v Ústí nad Orlicí. Už se těším na uherák Herz, čabajky, paprikové protlaky a další pochutiny.

Spřežení již čeká a koně řehtají. Buďte tu na sebe hodní!!!

R. John 13.8.2019 10:14

Jardo... v Ústí budu příští týden...

... nech mě tam něco pro občerstvení...budu tedy jen projíždět na kole, ale tím spíše musím dodržovat jídelní režim...jestli to tam všechno zbodneš, tak mohu i umřít vysílením...

K. Dvořák 13.8.2019 9:49

Každý koho vyhodili z Titaniku před vyplutim

byl šťastný.

F. Doušek 13.8.2019 12:19

Re: Každý koho vyhodili z Titaniku před vyplutim

Nejdříve však nešťastný.

H. Omar 13.8.2019 9:48

Tak už i ČSSD pochopila neudržitelnost důchodového systemu.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zname-prvni-detaily-penzijni-reformy-duchody-maji-pomoci-zaplatit-hlavne-zivnostnici-77158?dop-ab-variant=14&seq-no=1&source=hp

Jsem zvědav co ze současné vlády vypadne za návrh řešení. To, že by něco reálně udělala, je ve hvězdách...

R. Neveselý 13.8.2019 9:54

Re: Tak už i ČSSD pochopila neudržitelnost důchodového systemu.

Nikdo nevymyslí nic lepšího, než Bismark v předminulém století, t.t. průběžný systém. Každá "reforma" důchodového systému je jen k horšímu - viz pokusy ODS a TOPky.

H. Omar 13.8.2019 9:56

Re: Tak už i ČSSD pochopila neudržitelnost důchodového systemu.

Jistě, ale tak to není. Čím to, že jste vždy tak mimo?

V. Hájková 13.8.2019 10:01

Re: Tak už i ČSSD pochopila neudržitelnost důchodového systemu.

Zde vám značka "NEVESELÝ- potvrdila jací jsou na NP duševní giganti!

R. Neveselý 13.8.2019 10:12

Re: Tak už i ČSSD pochopila neudržitelnost důchodového systemu.

Že byste vy a milostivá vymysleli něco lepšího? Tak sem s tím, a bez osobních výpadů. Jinak ty vaše kecy a nadávky milostivé z Varů jsou k ničemu.

H. Omar 13.8.2019 10:20

Re: Tak už i ČSSD pochopila neudržitelnost důchodového systemu.

Psal jsem to tu již několikrát. A to i vám. Že jste si nezapamatoval je jen vaše chyba. Zkuste si dohledat.

Jinak nadávky a výpady jsou vaše specialita, že....

D. Green 13.8.2019 11:16

Re: Tak už i ČSSD pochopila neudržitelnost důchodového systemu.

https://goo.gl/4XfO Vezmi si kyblíček a mazej na písek, blbečku. Slepici 383 vezmi sebou. :))))

B. Rameš 13.8.2019 9:46

Stručně a jasně

Nelíbí se mně ani jedna ze zmíněných akcí a ani na jednu bych nešel. Nicméně, svobodný občan má právo shromažďovací a právo vyjádřit svůj postoj a názor. Stát do toho nemá co strkat nos, pokud občan nepřekročí zákonem dané limity; ani represivně, ani progresivně. Co činí nějaký spolek vůči svým členům je interní věc spolku (v daném případě ČSSD). Já se nijak nedivím, taky bych nechtěl s panem Foldynou tlačit jednu káru, asi bychom se nedohodli, kam. No, nakonec to zas tak stručné nebylo...

P. Grigar 13.8.2019 9:41

Vnitrostranická diskuse je věc potřebná..

..ale musí to probíhat uvnitř strany a potichu, jinak působí negativně na potenciální voliče

Buďme Češi, ale nemusí o tom nikdo vědět. Já jsem taky Čech..© npor.Lukáš

K. Janyška 13.8.2019 9:31

Jako pozor jakoby, Britové jakoby jako podporují jakoby

odchod VB z EU i bez dohody. Jakoby. Dnes to jakoby nesměle jakoby hlásila jakoby bruselská ČT 24.

Jakoby řečeno novým zkomáravolistickým jazykem. Bez jakoby lidi už neumějí. Říkají to asi pro jistotu, aby je nikdo nemohl vzít za slovo. Jakoby.. Dzp.

J. Fialová 13.8.2019 9:46

Re: Jako pozor jakoby, Britové jakoby jako podporují jakoby

https://www.e15.cz/zahranicni/pruzkum-vetsina-britu-podporuje-johnsona-v-brexitu-za-kazdou-cenu-1361409

R. Neveselý 13.8.2019 9:56

Re: Jako pozor jakoby, Britové jakoby jako podporují jakoby

To je dobře, bude hůř. Všem.

D. Polanský 13.8.2019 9:26

Je vidět, že v téhle republice může být

kdokoliv důležitý, aniž by něco uměl nebo dokázal. Vypadá to, jako bychom si o invazi migrantů koledovali, abychom se konečně vzpamatovali a neřešili vyložené ptákoviny. A čím větší ptákovina, tím kolem toho větší povyk. Aston by také konečně mohl dostat rozum.

F. Šimek 13.8.2019 9:20

zdejší Pražáci-bejvalý komunisti- tady řeší jakýhosi

Foldynu ! Což řešit Piráta Hřiba, nebo jak tu muchomůrku nazývají opravdový Pražáci !!!

J. Vobr 13.8.2019 9:26

Re: zdejší Pražáci-bejvalý komunisti- tady řeší jakýhosi

Zdejší Pražáci a bejvalí komouši zvláště jsou náplava a ne Pražáci !!! Ty do Prahy natahal Husák !!!

:-)))

F. Šimek 13.8.2019 9:29

Re: zdejší Pražáci-bejvalý komunisti- tady řeší jakýhosi

něco na tom pravdy je !

https://www.youtube.com/embed/46_ydWmbqbU

R. John 13.8.2019 9:16

Ale stejně to maj zmáknutý..

..předhoděj latetním buzíkům Letnou a pomaloučku potichoučku jim s pomocí inflace ukrojej z krajíce...základ propagandy je, předhodit blbcům pseudoproblém, nafouknout ho a pěkně s blbci vytentočkovat...já snad začnu swiním od narození fandit...když vidím ten národovčickej matroš...

M. Prokop 13.8.2019 9:20

Re: Ale stejně to maj zmáknutý..

A tu inflaci spáchali národovčíci, nadnárodovčíci, nebo ještě někdo jiný?

J. Vobr 13.8.2019 9:23

ZDAR ÚTVARE !!!

Dobře diskutuješ !!!

__________________________________________

:-)))

R. John 13.8.2019 9:29

Nazdááár....

..Bureš slíbil auťák zdarma rodinám, co maj tři děti... nevíš ...budou to mercedesy ?.. nebo nějaká šunka z bazaru ?..A bude se to vztahovat, to jízdní dobro i na nemanželské děti ? nějaké bych snad dohromady dal, kdyby to bylo málo, půjčíš mě Oldu k adopci ?...

F. Šimek 13.8.2019 9:33

Re: Nazdááár....

ty voe, tak to zdejší cikáni budou vlastnit vlak !!!

:-)))