5.4.2020 | Svátek má Miroslava


Foldyna, kandidát na vyhazov

13.8.2019

Po Václavu Klausovi ml. zraje na stranický vyhazov Jaroslav Foldyna, tentokrát jde o sociální demokracii. Ministr zahraničí Tomáš Petříček už vzkázal přes média, že Foldyna do sociální demokracie nepatří. 

Naopak Foldyna naznačuje, že skutečně je jednou nohou na odchodu a že záleží na tom, jak se ve vedení strany vyvrbí situace. Aktuální vedení podle něho vede stranu od deseti k pěti – to by bylo ještě dobré, ale v posledních volbách to už bylo ke třem. V tom má bezesporu pravdu.

Poslední kapka v poháru trpělivosti byla Foldynova aktivní účast na akci na zámku v Příčovech u Sedlčan. Akce měla jako svoji charakteristiku „podporu bílého heterosexuálního muže“. Je to smutné svědectví o stavu doby, že přihlášení k heterosexualitě může být bráno jako důvod k vyhazovu. Byly doby, kdy heterosexualita byla pokládána za něco normálního. Ovšem v těch dobách by taky nikoho nenapadlo konat nějakou akci na podporu skutečnosti, že holky mají rády kluky a kluci zase holky.

Celá ta aféra neaféra má své komické prvky. Tak například Foldyna prohlásil, že „pochody kreatur s nahými zadky jsou – na rozdíl od setkání, kam jedu já – podporovány z veřejných peněz“, což pokládá za ukázku, která skupina je diskriminována. Jenže ono se ukázalo, že příčovské setkání taky podpořily veřejné peníze, Středočeský kraj poskytl padesátitisícovou dotaci a když se ukázalo, že se akce jmenuje vlastenecké setkání, anonistická hejtmanka Pokorná Jermanová žádá navrácení dotace.

Jaroslav Foldyna jde zřejmě proti převládajícímu směru větru. Ne náhodou se o něho opřel právě Tomáš Petříček, ten se zjevně snaží být mezi těmi hodnými, takto je třeba číst jeho iniciativu v chovu čmeláků a přípravu klimatické stávky na zamini. Možná i nějaký ten syrský sirotek časem kápne. Nelze než konstatovat, že atmosféra houstne. Boxerské manýry Jaroslava Foldyny opravdu nezapadají do obrazu sociálního demokrata, ať bychom si ho představovali jakkoli. Jestli Hamáček s Petříčkem Foldynu nakonec ze strany vyklauzují, asi se jim uleví, ale že by to odstartovalo návrat k výšinám, lze pochybovat.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.