30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Česko na ošklivci

Svět je malý a šídlo v pytli neututláš. Exploze epidemie na Karvinsku se projevila v celostátní statistice, graf nepříjemně připomíná hokejku, a není tedy divu, že nám vystavily stopku tři země - Slovinsko, Estonsko a Lotyšsko – do pátečního večera. Během víkendu jich může být víc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Panter 5.7.2020 15:53

Ale, žerete propagandu . Transformace mohla proběhnout více způsoby - viz, Chile, Čína, J. Korea, Japonsko atd - z těchto zemí se staly sebevědomé, silné ekonomické celky . U nás proběhla, jak jsem zmínil, dle 9. bodů Washington. konsensu, vydaného jako nezávazný úplně náhodou roku 89. Po jeho splnění jsme nemohli vyjít jinak, než jako slabá, ekonomicky závislá kolonie.... jaký to rozdíl, oproti výše zmíněným zemím, že.

J. Polesny 5.7.2020 16:03

Vy jste lhář. No to samozřejmě nemohla. Vybíráte zcela odlišné ekonomiky kde v Číně transformace zdaleka není u konce a běží více než 50 let...a tak bych mohl pokračovat...

V. Mokrý 5.7.2020 16:20

Ale mohla, mohla ! !!

Téměř všichni se viděli, jak zbohatnou za 2odpoledne, jako Kožený. Trumf Klause při privatizacích. Jiná cesta nebyla připuštěna k realizaci a to za podpory médií.

M. Panter 5.7.2020 16:21

Lhář jste vy...v Chile třeba tehdejší reformátor Pinochet vyhnal všechny ty poradce z Harvardu a šel vlastní cestou, vlastní ideou . Výsledkem je nejúspěšnější ekonomika J Ameriky. V Číně je ekonomická transformace dávno ukončena a na její výsledky nám nezbývá než čumět s otevřenou pusou . Její začátek se víceméně datuje s tím začátkem u nás . Před transformací byla Čína oproti nám ekonomicky zaostalá země, po transformací a třiceti letech jsme teď my oproti Číně akonomicky zaostalá země... To vejráte, co Polesný. Vždy si to přečtěte před spaním, ať nejste taký....no to je jedno.

M. Ilsner 5.7.2020 16:24

Pokračujte ;-D

J. Matuška 5.7.2020 14:51

Ad 14:18 "Česká povaha je ohebná, lokajská, nemáme hrdost Poláků a ohnivou krev Ukrajinců."

"Beneš oprávněně: „Za těchto okolností národ na jatka nepovedu." /https://www.magazinuni.cz/ruzne/ladislav-jehlicka-aneb-o-nesmyslu-dejin/

" Poláci zoufale bojovali, ale proti početnější a vyzbrojenější německé armádě neměli šanci." /https://www.pametnaroda.cz/cs/magazin/stalo-se/pred-80-lety-zacala-2-svetova-valka-na-strane-polska-bojovali-pouze-cesi/

Ukrajina je nešťastná země. Díky ohnivé kvi Ukrajinců? Jsem spokojený s "mentalitou" našeho národa. Proto jsem volil Realisty a nyní se chystám volit Trikolóru. [>-]:-)=pohoda

V. Mokrý 5.7.2020 14:58

Nešťastná země - proto by jí prospělo rozdělení, aby tam byl klid.

J. Franke 5.7.2020 15:01

To jste šťastný muž. Já si ještě počkám, mám na to téměř půldruhého roku, do té doby se může udát věcí... Asi to bude losovačka nebo podpora vnukova hlasu, an půjde volit poprvé. Času dost.

I. Kellner 5.7.2020 15:11

Západ se naučil vést proxy-války. Byla to nutnost, nic tak nesníží popularitu vládnoucí skupiny, než vracející se rakve, kromě toho, že oběti již ani nikdo není (pochopitelně) ochoten.

Obětem se dá zabránit hlavně tím, že se provádí pouze letecké údery, a na zemi, kde se umírá, se musí tužit nějaká cizí potrava pro děla.

Na chudé a zbědované Ukrajině to šlo poměrně snadno - chasa se nabudila pomocí "nebeské sotni" a pak výrobou 10-13tis mrtvých na Donbase. To je tak akorát, pro místní oligarchát snesitelná ztráta laciného výrobního prostředku.

J. Polesny 5.7.2020 15:30

Nebýt na Ukrajině ruská svoloč na dovolené, tak by bylo jinak...

I. Kellner 5.7.2020 15:36

To už tak chodí, že vojska občas tráví dovolenou v zahraničí, nic mimořádného.

J. Václavíková 5.7.2020 15:40

Proto bych jim nedovolila strkat sem svůj špinavý rypák!

I. Kellner 5.7.2020 15:42

Taky jsem byl proti radaru.

J. Polesny 5.7.2020 15:41

Pokrok. Už to nepopirate...

M. Ilsner 5.7.2020 14:40

Řečnění Kalouska v PS: "Vládní úřady, ty si žijí, jako by žádná krize nepřišla. Ty čerpají své rozpočty schválené v prosinci 2019, bez pokusu o jedinou korunu úspory včetně vyplácení statisícových odměn, nás se to netýká, my jsme vládní úřady, ať se šetří v ekonomice. Uvědomujete si, jak je toto odtržité od života? Jak strašlivá je to arogance?"

Tak toto vylétlo z ožralého šášuly za řečnickým pultíkem. Aniž by sám navrhl alespoň zmrazení platů poslanců, kterým se zvýšil před nedávnem (již za koronakrize) plat o průměrných 6500 Kč. To zvedl pazouru a návrh na zvýšení podpořil. To on je odtržený od života, a ani neví, že kořalka, kterou se napájí v poslanecké kantýně, stojí polovinu toho co v obyčejné hospodě.

Kalousku, HOP00!![>-]X

F. De Winter 5.7.2020 14:48

R^

J. Polesny 5.7.2020 14:55

Koukám že zase měl pravdu....

M. Panter 5.7.2020 15:04

Spousta lidí si přeje, aby bylo umožněno Kalouskovy pravdy šířit i nadále....v komunále. ;-D

J. Polesny 5.7.2020 15:09

No chicht. Ale má pravdu, že....

M. Panter 5.7.2020 15:18

Jakou pravdu může mít někdo, za jehož působení ve vládě jsme skončili nejhůře v regionu ? Kapišto...?

J. Polesny 5.7.2020 15:34

No má pravdu. A špatně jen z pohledu HDP. Ostatní ho na dluh zvedali... To vám stále nedošlo, že...

M. Ilsner 5.7.2020 15:30

Ale já psal o něčem jiném, rysoune...

J. Polesny 5.7.2020 15:34

Copak jste nepochopil?

M. Ilsner 5.7.2020 16:09

Snad co vy jste nepochopil. Psal jsem o něčem jiném.

J. Vobr 5.7.2020 14:35

DĚKUJI ŘEZENSKÝM ARCIBISKUPŮM , ŽE NÁS NENECHALI OBLBNOUT TĚMI BALKÁNSKÝMI "ZVĚROZVĚSTY " !!!

REGENSBURG !!! NE THESALONIKI !!!

;-O[>-];-O[>-];-O

V. Mokrý 5.7.2020 14:40

Všeho s mírou. S odstupem od jedněch i od druhých !

R. Tesařík 5.7.2020 14:47

A od murzilky.

J. Vobr 5.7.2020 14:58

;-DR^

J. Vobr 5.7.2020 14:22

PO PRAVDĚ ŘEČENO V PODSTATĚ URČITĚ !!!

Jsem se podíval na ty "klastry" a řekl bych,že to chce jen určité funkcionality , protože chytré lidi tu máme !!!

UMBANA-Ů ;-D;-D;-D

J. Vobr 5.7.2020 14:23

Oprava :

UMBABA-Ů !!!!!