18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Bouře kolem burkin

V Čestlicích u Prahy je akvapark a tam vypukla mela kolem muslimek v burkinách. Burkiny, to jsou ty celotělní chaláty, už kolem toho byl povyk na plážích ve Francii. Akvapark burkiny toleruje, lidi se bouří: ono totiž než vlezete v akvaparku do vody, musíte si celé tělo ve sprše umýt mýdlem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 11.7.2017 18:47

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 11.7.2017 18:13

Lančmít jsem jedl naposledy na čundru zamlada.

A to byl ještě poctivý čínský. :-):-):-)

L. Novák 11.7.2017 18:40

Re: Lančmít jsem jedl naposledy na čundru zamlada.

Konzervy Ma-Ling, vepřové s bambusem, to byla taky lahůdka! :-D

F. Doušek 11.7.2017 18:44

Re: Lančmít jsem jedl naposledy na čundru zamlada.

Ovšem ne ty Ma-Ling, které vyrábí pochybná firma někde od Teplic.

L. Novák 11.7.2017 18:47

Re: Lančmít jsem jedl naposledy na čundru zamlada.

Tak ty neznám. Měl jsem na mysli ty za totality prodávané (80. léta), stály tuším 11 Kčs, což na tehdejší platy byla i víc než hodinová mzda.

P. Khail 11.7.2017 19:15

Re: Lančmít jsem jedl naposledy na čundru zamlada.

Už krachli, koupil to někdo nový, možná to bude ještě horší.

V. Klepetko 11.7.2017 18:54

Re: Lančmít jsem jedl naposledy na čundru zamlada.

Zdravím. Slyšel jsem, že se dá výborný lančmít vyrobit z kvalitních surovin doma: zkusím oslovit tchýni :-))))

Jinak k těm burkinám: vymyslel to prý nějaký australský koumák. A vážně uvažuji o tom, že to pro svá děvčata někde koupím: do té Austrálie jednou za čas stejně budeme za rodinou jezdit, a tam je to ideální ochrana proti smrtelně nebezpečným medůzám - žahavkám v oceánu :-))))))). Må to svůj praktický smysl...

Můj názor: nikáby a burky (zabalující obličej) zakázat z bezpečnostních důvodů, naproti tomu různé šátky, burkini a další hábity, které obličej nezahalují - tolerovat.

P. Vandas 11.7.2017 18:06

Banky u nás přistoupily na šaríu už dávno.

Sice zatím pouze z poloviny a to tím, že úroky odmítají pouze platit. z vkladů. :-):-):-)

P. Vandas 11.7.2017 17:44

Pařížskou dohodu bych nepodepisoval a hlasoval bych proti. :

Tohle klimatické zelené náboženství je totiž podvod. :-):-):-)

M. Franková 11.7.2017 18:40

Re: Pařížskou dohodu bych nepodepisoval a hlasoval bych proti. :

Zatím máme ovšem výsadní právo nehlasovat pro ty, co hlasovali pro ni.-))

K. Wágner 11.7.2017 17:14

Nikábu se v Evropě konec

Jak se ukazuje, nikábu je v Evropě konec. Evropský soud pro lidská práva v úterý zamítl žalobou dvou muslimek, které se chtěly - v rozporu s belgickými zákony - domoci práva úplného zahalování na veřejnosti. Tribunál ve francouzském Štrasburku dospěl k závěru, že možnost nosit nikáb nepatří mezi základní lidská práva Evropanů. Informoval o tom server EuroNews.

L. Kolman 11.7.2017 17:01

Naopak, ty burkiny bych nařídil povinně

Teda jen ve vybraných případech. Na bazénu u pokladny by byly skladem a některé "krasavice" by si je musely navléct před vstupem na plovárnu povinně. Když jsem viděl jednu vysloužilou, potetovanou a seschlou majitelku silikonů, budu se z toho nejmíň týden hrůzou budit ze sna.

R. Tesařík 11.7.2017 17:06

Re: Naopak, ty burkiny bych nařídil povinně

tak na ně tolik nevejrejte..není to slušné.

L. Novák 11.7.2017 18:42

Re: Naopak, ty burkiny bych nařídil povinně

:-D :-D :-D ... Pičín, Kozomín, Řitka.... :-)

J. Franke 11.7.2017 17:09

Re: Naopak, ty burkiny bych nařídil povinně

Máte se cákat ve svém bazénku a na plovku nechodit!!! Ušetří Vás to traumat...

P. Vandas 11.7.2017 16:59

Halík bude prý volit Drahoše.

Tak to je dobře. :-):-):-)

P. Han 11.7.2017 17:36

Re: Halík bude prý volit Drahoše.

Škoda, že Halík taky nekandiduje. Mohli se volit navzájem.

F. Šimek 11.7.2017 18:41

Re: Halík bude prý volit Drahoše.

Náš pan farář se pomodlí a prej bude volit OKAMURU !!!

P. Vandas 11.7.2017 18:54

Re: Halík bude prý volit Drahoše.

:-):-):-) Toho faráře ode mne pozdravujte, zdá se, že je to slušný člověk. :-):-):-)

F. Šimek 11.7.2017 19:11

Re: Halík bude prý volit Drahoše.

čumím, že mi vykáš. Je slušnej-na to dej krk ! Dokonce je vdělanější než jakejsi HALÍK !!!

J. Nový 11.7.2017 16:50

Sluníčka se už nemohou dočkat. Jen nechápu proč.

Muslimové v Itálii se nechali slyšet, že by v zemi rádi uvítali zavedení mnohoženství. Argumentují tím, že se jedná o otázku „lidských práv“. Jako příklad uvádějí schválení homosexuálních svazků, ke kterému v Itálii došlo letos v červnu. Dle logiky argumentu platí, že pokud můžou mít netradiční svazky homosexuálové, muslimům by také nemělo být bráněno.

Po prosazení omezování a zákazů Vánoc v muslimských čtvrtích Berlína, Bruselu a dalších evropských městech nyní muslimové přichází i s požadavkem zákazu slavení Silvestra a Nového roku. Na Silvestra prý připadá den úmrtí proroka Mohameda, a měl by to být den usebrání a státního smutku a vysílání muslimských kázání, a nikoli dnem šou a bujarých oslav.

.Muslimům není podle koránu dovoleno platit úroky. Nově založená KT banka našla cestu. Chce být novou bankou německých muslimů. Ti muslimové, kteří si chtějí postavit nebo koupit dům, si vlastně nemohou půjčit peníze z klasických bank, protože tento způsob financování, formou hypotéky, je podle islámského náboženství zakázaný. "Mnoho z nich proto raději bydlí v pronájmech nebo nechtíc porušují náboženský zákaz", tvrdí Michael Saleh Gassner, finanční expert z Ústřední rady muslimů. Situace se změnila od letošního 1. července, kdy KT Bank AG obdržela licenci k provozování bankovních služeb od německého finančního regulátora BaFin a stala se první plnohodnotnou islámskou bankou.

.V severoberlínské čtvrti Reinickerndorf způsobila poprask petice, kdy místní muslimové iniciovali petici za odvolání učitele v mateřské školce. Dopustil se totiž podle náboženství těchto lidí nepřijatelného a obzvlášť těžkého zločinu homosexuality.

.

J. Nový 11.7.2017 16:50

Re: Sluníčka se už nemohou dočkat. Jen nechápu proč.

V minulých dnech se objevily na webové platformě change.org hned dvě petice, které volají po zákazu Oktoberfestu a jež k tomuto kroku vyzývají mnichovskou radnici. Obě označují slavnosti piva mezi jiným za netolerantní a antimuslimské.

.

Muslimové v Evropě se opět hlásí o slovo. Tentokrát se zaměřili na švýcarskou národní vlajku - chtějí přimět zemi, aby upustila od symbolu bílého kříže na červeném pozadí. Podle jejich slov jde o porušení práv nekřesťanských komunit ve Švýcarsku.

P. Han 11.7.2017 17:49

Re: Sluníčka se už nemohou dočkat. Jen nechápu proč.

Oktoberfest je mi sice ukraden, ale na pivo občas chodím i jiné alkoholické nápoje požívám. Právě jsem si ale uvědomil, že při konzumaci ani na zlomek vteřiny nepomyslím na muslimy. Tak nevím, je to dobře, nebo špatně?

S tím Švýcarskem mají jistě muslimové pravdu. Až jich bude ve Švýcarsku víc, mohou si to prosadit v referendu. Pan Čech, který tu švýcarský model demokracie neustále prosazuje, by měl jistě radost, k čemu může sloužit. Zatím si to mohou muslimové vyzkoušet ve Skandinávii, kde kromě Islandu a Grónska jich už žije nemálo procent, a všechny tyto státy (až na to Grónsko) mají kříž na vlajce rovněž. Jakož i Velká Británie. Tamní umírněná muslimská komunita by to mohla prosazovat umírněnými bombovými útoky.

V. Novák 11.7.2017 17:47

Re: Sluníčka se už nemohou dočkat. Jen nechápu proč.

No, mnohoženství mi přijde jako přirozenější forma soužití než homosexuální "sňatky". Takže v tom mají pravdu.

To se Silvestrem a smrtí Proroka je totální blbost, na kterou mohl přijít jen ten, kdo nic netuší o muslimském kalendáři - vzhledem k tomu, že muslimský rok se každý rok oproti obecnému (to není úlitba muslimům, ale židům) posune o 11 dnů, musela by to být sakra náhoda, aby se to sešlo.

Bank, které poskytují šaríatské služby je už v Evropě několik, take nic zvláštního. Začali s tím Britové - přece se City nepřipraví o klienty. Tedy o jejich peníze...

P. Vandas 11.7.2017 16:37

Podstata problému není, jak by měly vypadat plavky.

Ale provokativní a povýšené projevy odlišnosti a nadřazenosti našim pravidlům.

O. Uživatel 11.7.2017 16:39

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 11.7.2017 16:42

Re: Podstata problému není, jak by měly vypadat plavky.

Čím to je, že Vám ty dlouhé vlasy nevěřím. To říkala soudružka určitě spolužákovi, co? :-):-):-)

O. Uživatel 11.7.2017 16:45

Uživatel požádal o vymazání
R. Tesařík 11.7.2017 16:47

Re: Podstata problému není, jak by měly vypadat plavky.

Při jakým sportování?

F. Šimek 11.7.2017 18:34

Re: Podstata problému není, jak by měly vypadat plavky.

ten sport, kerej jiriris dělal, bych taky rád vidět. Jezdil na kolobídě, nebo plaval """závodně""" ouško? Prej mu vlasy padaly do očí. Chudák tenér.....!!!