2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

Až teď

"ČSSD si bude muset vybrat, zda chce v dlouhodobé perspektivě spolupracovat s 'estébáky', nebo s křesťanskými demokraty," řekl předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek, který opakovaně varuje před sbližováním ČSSD s komunisty. Oč jde? Komunisté zneužili debaty kolem antidiskriminačního zákona a navrhli zrušení lustračního zákona.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr Kunetka, zlocinec 24.11.2005 12:16

Re: Re: TO bude sranda,

Mea maxima culpa ;)
Béda 24.11.2005 12:19

Pane Kunetka,

když on ten prvopočátek byl už v té nepřátelské činnosti Nomury v IPB. O tom, co je Nomura zač a jak to po koupi IPB Nomurou s touto bankou dopadne správně tipovalo 9 z 10 bankéřů.
Petr Kunetka, zlocinec 24.11.2005 12:21

Re: To bude sranda,

Aaaa... ani jsme nemuseli cekat dlouho ;) Takze mi jiste odpovite, proc se nepostupovalo standardnimi postupy, takze nam hrozi arbitraz, kterou s dost velkou pravdepodobnosti projedeme?
Béda 24.11.2005 12:31

Pane Kunetka,

máte za to, že ty Nomurou ulitá aktiva z IPB na Kajmanské ostrovy byl standardní postup?
Petr Kunetka, zlocinec 24.11.2005 12:50

Re: Pane Kunetka,

Ja neobhajuji postup Nomury (BTW, mate k tomu nejake dukazy... ze se ptam, Vy to proste vite ;), ja se ptam, proc stat postupoval tak nestandardne, ze nam hrozi prohra v arbotrazi.
Existuje spousta standardnich postupu, jak stat mohl resit i tak nestandardni situaci, jako jsou ulita aktiva. Mame superkvalitni bankovni dozor, dokonce jeho sef se stal i milovanym premier (tc. ve Svycarsku a odmita prijet do CR, jestlize mu nebude zajistena beztrestnost).
Jenze ono to nejak vypada, ze o tech ulitlych aktivech vite pouze Vy a p. Mertlik. Anebo Vas napada jiny duvod, proc neprobehla arbitraz z nasi strany proti Nomure? Vzdyt jsme ji museli vyhrat, ne?
Béda 24.11.2005 13:16

Re: Re: Pane Kunetka,

Pane Kunetka, já jsem se v inkriminované době v tom bankovním prostředí pohyboval. To, že je IPB "v potížích" se vědělo ještě před uvalením nucené správy na Agrobanku. Tedy v potížích shodných s AGB. Mohu Vás potěšit, že na nočním zasedání vlády, kde se rozhodovalo o uvalení nucené správy na Agrobanku, byl její tehdejší předseda Klaus proti, ale byl přehlasován. O uvalení nucené správy na IPB rozhodovala už jiná vláda. Nějaké konkrétní vědomosti bych měl, ale bohužel se i na mne vztahuje slib mlčenlivosti v záležitostech, týkajících se bankovního tajemství. A ten platí i po opuštění bankovního sektoru. Ale žádné dokumenty jsem si nekopíroval. Pro jistotu.
Béda 24.11.2005 13:36

Re: Re: Pane Kunetka,

Možná nevíte, že IPB vlastnila ještě v začátku roku 1996 cca 20 procent akcií Agrobanky. A měli své lidi v dozorčí radě AGB (dozorčí rada rozhodovala - byl to německý model). To nejsou tajné údaje. Ty dvě banky byly něco jako spojené nádoby. I když to byl dost velký paradox - tehdy vlastně ještě státní IPB "zprivatizovala" soukromou AGB.
Petr Kunetka 24.11.2005 13:41

Re: Re: Re: Pane Kunetka,

Kazdopadne, a bez vytahovani nejakych tajnych informaci - myslite si, ze postup vlady v kauze IPB byl standardni? A jestlize ano, myslite si, ze mezinarodni arbitraz prijde k zaveru, ze byl standardni?
Ja jsem interne hodne presvedcen, ze odpoved na obe otazky je ne. A chtelo by velmi silne argumenty, aby jste mne presvedcil, ze standardni ten postup byl.
Operace IPB vubec nehodlam obhajovat a Vas nazor na ne rozporovat, samozrejme... Jde mi pouze o to, JAK vlada zasahla.
 
Béda 24.11.2005 14:03

Pane Kunetka,

Postup vlády nebyl standardní ani při uvalení nucené správy na AGB. A ta vyšla stát rovněž pěkně draho. Cca 40 mld. Kč + dalších skoro dvacet jako dar General Electric "pro začátek" do aktiv. Na IPB byl použit už jen tento, souhlasím s Vámi, neosvědčený postup. Ale ta nucená správa má své výhody. Je pak mnohem snazší si tu a tam nějakou firmou z těch vybraných aktiv ukousnout. Co se týče arbitráže, tak vždy jde o to, jak velké peníze je ochotna Nomura dát bokem (víte o čem mluvím). Skoro každý je úplatný, záleží jenom na velikosti částky. A jaké má český stát k té kauze Nomuru kompromitující materiály, to já samozřejmě vědět nemohu.
Petr Kunetka, zlocinec 24.11.2005 14:13

Re: Pane Kunetka,

Mam totiz dost duvodnou obavu, ze nas v konecnem dusledku tento nestandardni postup vyjde draz, nez cokoliv jineho (BTW, kde dnes pracuje Mertlik? Nejsem presvedcen, ze ten nestandardni postup byl zvolen jen tak...). Samozrejme, budu hodne rad, kdyz se budu mylit. Hodne rad... Reknu to uplne narovinu, vzdy kdyz vidim, ze vlada zvolila krajne nestandardni postup s relativne slabym oduvodnenim, ktery nas nakonec nejspis vyjde pekne draho... citim siru.
BTW, to ze neumime chodit v arbitrazich je spise dalsi pobidkou pro to, aby jsme se jim vyhybali. Uz ted mame povest zeme, proti niz lze vyhrat vsechno. Nejsem presvedcen, ze mezinarodni soud je POUZE otazkou korupce, to muzou delat obe strany ;)
Uvidime. Myslim, ze jsme se nejak pochopili, a arbitraz nam vnese trochu svetla v to, jak dobre to rozhodnuti bylo. IMHO, spatne.
Béda 24.11.2005 14:19

Re: Re: Pane Kunetka,

Co se týče toho, kolik nakonec ta nucená správa IPB bude, nebo může, stát, lze odvodit z kauzy AGB. AGB měla v době uvalení nucené správy bilanční sumu cca 65 mld. Kč a celkem (i s tím dárkem 20 mld. Kč pro General Electric) ta "sranda" stála státní kassu asi miliard 60. Přičemž těch nekvalitních aktiv, myslím, tam zdaleka, zdaleka tolik nebylo.
Béda 24.11.2005 14:13

Ještě bych chtěl dodat,

že bych to uvalení nucené správy na IPB ani nenazval nestandardním postupem. Po zkušenostech s nucenou správou AGB to spíše byla od vlády hloupost. Jde jen o to, zda ta hloupost nebyla úmyslná. Nucená správa = run na banku = její konec, tedy v případě AGB to platí beze zbytku. U IPB se "podařil" rychlý prodej zahraničnímu zájemci, vlastnícímu již jinou "českou" banku, za babku. Tedy kauf jako hrom, pro tu banku samozřejmě.
Petr Kunetka, zlocinec 24.11.2005 14:15

Re: Ještě bych chtěl dodat,

Na tomto se shodneme uplne stopro, neco podobneho pisu nezavisle nahore. Diky za mile setkani a zas nekdy priste ;)
Jsem presvedcen, ze umyslna byla, protoze takhle hloupi ty lidi byt nemohli. Dukaz samozrejme nemam.
Béda 24.11.2005 14:23

Re: Re: Ještě bych chtěl dodat,

Rovněž díky za milé setkání a ještě se mrkněte na můj příspěvek z 14:19. Takže někdy příště.
Modrý pták 24.11.2005 12:38

Re: Re: To bude sranda,

to máš za to, že kladeš blbé otázky :-))). 9 z 10 bankéřů ty konce znalo, aktiva na Kajmanských ostrovech a přijde na řadu také pivo a ještě mnoho dalších věcí.
Jinak odpověď znáš a Tvůj oblíbenec se ze Švýcarska chechtá, až se za břicho popadá a přijede se domů kouknout, jenom když mu zaručí beztrestnost. Já mu tedy tu restrikci z roku 1997 také nemohu zapomenout. Třeba na něho alespoň přijde škytavka.
Petr Kunetka, zlocinec 24.11.2005 12:45

Re: Re: Re: To bude sranda,

To mam za to, ze porad verim ve formalni logiku jako jiny v boha ;) I kdyz, snazim se tomu na DF odnaucit...
Béda 24.11.2005 12:46

No jo,

kde končí argumenty, začíná hrubá síla. Inu, co se dá dělat.
Petr Kunetka, zlocinec 24.11.2005 12:50

Re: No jo,

Argumentu mate spoustu navrchu, bude li Vam libo.
Kajan 24.11.2005 12:01

Obávám se, že si Kalousek již vybral. Dzp.

Douša Josef 24.11.2005 11:58

Navrhuji prohlásit denacifikaci v Německu

za diskriminační. Bývalí nacisté nejen že nesměli zastávat posty ve státní správě, ale v hojné míře i za své činy seděli. Ne tak v případě komunistů. Uznali jsme jejich právo, vše co konali bylo v mezích tehdejšího zákona a navíc ještě chceme, aby nebyli členové a agenti STB v nejvyšších funkcích. Stačí když jsou v nich jejich kamarádi (Paroubek je zřejmě obklopen jen takovými kamarády, jak se téměř každý den noví a noví objevují). Takže k čemu lustrační zákon, že? Nebudou nejmenovanými poradci předsedy vlády, ale přímo předsedy vlády. Ať je na ně vidět! Včera jsem zde od jednoho četl, že je to VŮLE LIDU! Pakliže jsme takový lid, že to ve většině chceme, není v demokracii co řešit. Jen pro tu o něco málo menší menšinu je to zdrcující. Proč mám proboha takovou smůlu? Čtyřicet celých let a ještě tohle!
Béda 24.11.2005 12:10

Pane Douša,

ty bývalé a opravdové "šajby" z řad StB, tedy ne to křoví z řad spolupracovníků, ty dnes řídí svůj konglomerát "zprivatizovaných" firem, a to telefonem někde z příjemných ostrovů. Proč by se měli dávat na politiku.
Neverici Tomas 24.11.2005 12:41

Re: Pane Douša,

No jo jenze ty opravdu velke sajby nebyly zadni presvedceni komunisti.Ti proste vytriskali maximum z prostredi ktere tehdy bylo.A udeleli to same i v prostredi novem.A tihle lide maji nejmensi chut se vracet do "zlatych casu"
Ale ty male kurvy, ti praskaci co to delali za petistovku mesicne, ti jsou nebezpecni.To jsou totiz vetsinou bezskrupolozni hajzlici, kterym marasmus 48-89 velmi vyhovoval.Mezi vsemi schopnymi, ktere zaslapali do zeme, prave oni vycnivali...
Béda 24.11.2005 13:06

Tomáši Nevěřící,

to je jako by jste tvrdil, že ty největší šajby byly vlastně charakteři, už proto, že to nebyli žádní přesvědčení komunisti. Charakteři, kteří řídili ty malé práskače.
Insider 24.11.2005 12:22

Re: Navrhuji prohlásit denacifikaci v Německu

Nepleťe si to. Komunisti i socani (Kato a jiní) mají na kandidátkách samozřejmě lidi, na které se lustrační zákon vztahuje, ale když jsou zvoleni, nikdo jim nebrání být poslancem, ministrem aj.
Pepek Vyskoč 24.11.2005 11:27

z druhé strany

Tak mne napadlo jak by to asi probíhalo, kdyby v roce 1989 nepadla diktatura komunistická, ale nějaká pravicová (pinochet, Salazar, Franco). To by Aston ječel jak je lustrační zákon špatný.
Béda 24.11.2005 11:43

No a Kalous ušatý

by u těch Pinochetů určitě byl minimálně ministrem obrany.
Douša Josef 24.11.2005 12:04

Re: No a Kalous ušatý

No Pinochet zachránil Chile od komunismu a ekonomického zhroucení. Kdybychom tak měli místo Paroubka Pinocheta! Bédo rozumný, nechcete mi povykládat o tom, proč se vlastně "tábor míru a socialismu" v tom 89 ve světě (až na Kubu a KLDR) zhroutil. Asi proto, že to hoši váleli jedna radost a nejen dohnali, ale i na míle předehnali ty zločinné kapitalůisty v Americe. Chtěl jsem říct na západě, ale není to přesné. On ten skorosocialismus už nadělal i v dříve ekonomickém tygru Německu pěknou paseku. Jáí ale vím, chcete říct, že to ten Gorbačev zaprodal vaše ideje, že? Jinak by to běželo ke spokojenosti dál!
Béda 24.11.2005 12:44

No jo,

že já jsem si vůbec začal. Napadnout Vašeho svatého Kalouse. To bylo ode mne opravdu nerozumné. Ovšem, vážený, kdybychom měli (dle Vašich slov) místo Paroubka Pinocheta, tak už tady máme od roku 1989 pár tisíc zavražděných a pár tisíc nezvěstných, víme.
Čumil 24.11.2005 11:07

No něco zlomků odjinud, ať je to tu trochu vyváženější. Jiří Hanák v Právu:

"...Ten zákon ... Neříká člověku „provinil ses proti tomu a tomu a za to budiž potrestán či vyobcován ze společnosti slušných lidí“. Nehledá konkrétní provinění. Stačí mu, že člověk je registrován v nějaké kategorii spolupracovníků někdejší StB. Tuto organizaci sice po právu označujeme za zločineckou, ale jejím registrům zákon věří jako Písmu svatému.
(...) První republika žádný lustrační zákon neznala. Německo po roce 1945 západní mocnosti denacifikovaly drsně a svižně, zejména do jara 1948, ale šestnáct let po válce žádná obdoba lustračního zákona neexistovala. Zato v té době německé soudy trestaly válečné zločince za prokázané zločiny.      Něco nám přebývá a něco nám chybí. Přebývá lustrační zákon, chybějí soudní postihy skutečných režimních zločinců. Jejich činy jsou mnohdy promlčené. Registrace nemá být promlčena nikdy. Tož vítejte v demokratickém Česku"