Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Amerika se rozhodla pokračovat ve válce o Evropu

Pocit ohrožení je těžké komukoli vymlouvat, nicméně věrohodnost mu snižuje skutečnost, že Západ nemá politickou vůli, ale hlavně nemá vojenskou sílu potřebnou k napadení jaderné mocnosti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Ten Amerikastán je opravdu země neomezených možností. Tam není nic nemožné. Z čističe bot se může stát miliardář, můžou mít prezidenta , který ani neví, že je prezident, příště budou mít za prezidenta notorického lháře, spiklence a milovníka pornohvězd. Takže aspoň vidíme, že prezident tam řídí nejspíš jen golfový elektrický vozík.

0 0
možnosti
MK

Výhoda konstitučních států je, že je právo nadžazené politické moci..Tedy politici ve funkci pouze dočasně spravují daný úřad.. Třeba v USA.. To u států, kde je právo okrajové a rozhoduje pouze moc, je stále nebezpečí jejího zneužití... Viz třeba primitivní Rusko a bolševické hovado Putin..

0 0
možnosti
LN

Západ chce zavřít ukrajinské nebe. Němci pošlou další Patriot (13.4.2024)

Německo pošle Ukrajině další systém Patriot, stejně jako rakety do systémů, které již Ukrajina má. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj to označil za projev podpory v klíčovém okamžiku. ...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-zapad-chce-zavrit-ukrajinske-nebe-nemci-poslou-dalsi-patriot-249780

;-)

0 0
možnosti
LN

Dobrá zpráva pro Ukrajinu. NATO slíbilo další systémy protivzdušné obrany

Ukrajina dostane od zemí NATO další systémy protivzdušné obrany. Pomoc napadené zemi přichází v době, kdy Rusko významně stupňuje intenzitu ostřelování.

emě Severoatlantické aliance se shodly na poskytnutí dalších systémů protivzdušné obrany Ukrajině, která se brání ruské ozbrojené agresi. Po dnešní diskuzi ministrů obrany ve formátu Rady NATO-Ukrajina to řekl generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj spojencům při videokonferenci řekl, že Kyjev potřebuje nejméně sedm systémů Patriot, aby čelil ruské vzdušné převaze.

(pokračování v článku)

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-dobra-zprava-pro-ukrajinu-zeme-nato-slibily-dalsi-protivzdusne-systemy-250284

0 0
možnosti
LN

-> V. Machálková 22.4.2024 22:26

Vždy, když tady zahlédnu vaše "jméno", tak je mi jasné, že jste sem opět ;-O vylepila nějakou převzatou lež nebo kravinu z vaší rohaté hlavy... :-P

0 0
možnosti
VM

welt.de z dnešního jednání ministrů zahraničí EU v Lucembursku

Ministři zahraničí EU Ukrajině neslibují Ukrajině žádnou další protivzdušnou obranu.

Nadále opakují svou podporu, nikoli však formou další vojenské pomoci: ministři zahraničí EU na svém zasedání v Lucemburku odmítli dodávku dalších systémů protivzdušné obrany Patriot pro Ukrajinu.

0 0
možnosti
DM

D89a94n37i70e15l 45M71a45c39h

22. 4. 2024 22:30

Ještě se nedohodli, dnes teprve začali jednat.

0 0
možnosti
Foto

Tak Amíci kromě zbraní vyvážejí do světa hlavně svůj obří státní dluh. Rotačky na dolary už jim rotují pětadvacet hodin denně a museli na ně namontovat i přídavné chlazení, aby se nezavařily.

A kdo máte vysvětlovací schopnosti, vysvětlete zdejším áčkařským myslitelům, že jim ho cálují i oni. Ale oni to nejspíš dělají rádi, páč jsou to samí pracháči. Hlavně co by pro dobrou věc neudělali.

0 0
možnosti
LN

Kolik je rublů za 1 USD? ;-D 100 nebo už víc?

0 0
možnosti
JM

Svět zachvátila zbrojní horečka. Vojenské výdaje loni stouply nejstrměji za 24 let. A ne jen kvůli válce na Ukrajině

0 0
možnosti
Foto

I34v41o 73S53e93m19r33á59d

22. 4. 2024 21:54

Zasraní Rusáci, zasraný Putin.

0 0
možnosti
LN

Tesla tápe a už zase zlevňuje. Pět důvodů, proč Elon Musk vyhazuje ve své automobilce lidi ve velkém

https://archiv.hn.cz/c1-67315780-tesla-tape-pet-duvodu-proc-elon-musk-vyhazuje-ve-sve-automobilce-lidi-ve-velkem

0 0
možnosti
LN

merická automobilka Tesla v minulém týdnu oznámila, že po celém světě propustí více než desetinu zaměstnanců. Znamená to, že firma Elona Muska zruší minimálně 14 tisíc pracovních míst. Vedle řadových zaměstnanců však nečekaně skončili i dva viceprezidenti, kteří se významně podíleli na směřování firmy.

Ačkoliv loni byl Model Y nejprodávanějším autem na světě, i Tesla se letos stejně jako mnoho jejích konkurentů potýká s poklesem celosvětové poptávky po elektromobilech. To však není jediný důvod, proč musí Musk brutálně škrtat. ...

(placený přístup)

https://archiv.hn.cz/c1-67315780-tesla-tape-pet-duvodu-proc-elon-musk-vyhazuje-ve-sve-automobilce-lidi-ve-velkem

0 0
možnosti
MP

Já také čekám, kdy někdo řekne, že tato situace má jen jedno jediné konstruktivní řešení: Řešení technologické (civilní, nikoliv vojenské aplikace AI). Karel Šebesta, český Všeználek, se takovému řešení už v minulosti zde vysmíval. A významný český sci-fi spisovatel, majitel Neviditelného psa, raději mlčí.

Cituji dnešní chybnou dámskou úvahu z LN:

Pořád čekám, že to někdo řekne. Ale ne, v souvislosti s důchody se pořád mluví jen o tom, že zatímco dnes připadají na jednoho důchodce dva pracující, za nějakou dobu to bude jedna ku jedné, tedy že jeden pracující bude muset utáhnout náklady na jednoho důchodce.

Radka Kvačková, 22. dubna 2024, 21:00 hod

Zdroj: https://www.lidovky.cz/nazory/kde-brat-na-duchody-posledni-slovo.A240422_172218_ln_nazory_lsva

0 0
možnosti
LN

Další dement nastoupil... Pyjvoda a jeho žvásty.Rv

0 0
možnosti
Foto

Aston by se příště mohl podrobněji rozepsat o tom, proč to západní společenství tedy neposílilo svou obranu a snažilo se přes Ukrajinu nakvartýrovat Putinovi až ke dveřím do obýváku?! Plus řada dalších notoricky známých prasečin ze strany západního společenství. Jen připomínám, kdyby někteří zapomněli - USA přes 800 vojenských základen po celém světě, "agresivní" Rusko 2. A největší světoví agresoři jsou prý Rusko, Čína a Írán, zapreludoval americký ministr zahraničí. Tak kolikpak těch agresí provedla agresivní Čína, když to porovnáme s USA? Asi to bude o hodně víc.

0 0
možnosti
LN

KOMUNISTICKÝ PROLHANÝ ČU;-OÁK nastoupil na večerní směnu...Rv

0 0
možnosti
LN

"Slováci vědí, kdo je oběť." Za sbírkou na munici pro Ukrajinu je i frustrace z Fica

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/slovensko-sbirka-ukrajina/r~40d82f5cfe4411eeb2180cc47ab5f122/

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz