Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Amerika se rozhodla pokračovat ve válce o Evropu

Pocit ohrožení je těžké komukoli vymlouvat, nicméně věrohodnost mu snižuje skutečnost, že Západ nemá politickou vůli, ale hlavně nemá vojenskou sílu potřebnou k napadení jaderné mocnosti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JC

je prihlouple rikat, ze Amerika je ve válce s Evropou> Amerika jasne vi ,ze Evropa je po Izraeli jediný , ac nespospohlivy, spojenec, a kulturně totožný. Jen President Trump nutí Evropu se stat rozumnou, podporujici demokracii a nastavajici boj se se světem kde bude chtit vladnout Rus a Cinan.

0 0
možnosti
JP

...O dopadech Trumpova vyjádření i hlasování ve Sněmovně reprezentantů se bude kvalifikovaně diskutovat v následujících dnech....

Neff je vtipálek. Kdopak tady bude kvalifikovaně diskutovat?

0 0
možnosti
LP

Bravo! Jako byste to napsal za mě! USA nám už třikrát pomohly! Ale zrovna Biden vede Svět kamsi? Trump za pokřiku dems prvně stanovil pořadí nepřátel: 1. Čína 2. Rusko 3. Írán 4. KLDR. Žádal po Evropě, ať neřeší nesmysly s Green Dealem a jiné hlouposti a ať je sama schopna se bránit!? Nedbala Evropa, nedbali dems? Nyní se Rusové ( a jim přes rameno nakukují Číňané) učí válčit s US zbraněmi a s výjimkou F35 ( tu se učíndetekovat v Sýrii) a jaderných zbraní se zdokonalují jak by toho bez války nikdy nebyli! Přirozeně se rýsuje osa Rusko-Čína-Irán-KLDR. Biden stmelil nenávistný Svět a podle zdejších informací ( idnes) by GB měla munici na dva týdny bojů? To jako vážně? A zbraně budeme vyrábět v létě, kdy je nejlevnější elektřina? A bude v muniční továrně dost záchodů pro všechna pohlaví? A budou tam mít ženy stejné mzdy? Bůh je prostě velký?!

0 0
možnosti
JK

"Amerika se rozhodla pokračovat ve válce o Evropu?"

Jenom o Evropu? A já myslel, že se bojuje minimálně o celou galaxii... A ono prý jde jen o Evropu. ;-D

0 0
možnosti
JP

J67a15n 69P77o64l26e72s72n97y

22. 4. 2024 23:11

Ano zdrhlo z řešení penzí. Jako vždy nic nemají a na rozdávání to nebude....

0 0
možnosti
Foto

Což jim nebrání fňukat podle svého osvědčeného zvyku, jak jsou na ně všichni zlí. Nejdřív skučeli, že se s nimi nikdo nechce radit, a když radit mohli, skučí, že vláda reformu stejně schválí, i bez nich. Ječí jak prorvaní, že vláda lže a neplní sliby, jedním dechem právě tak ječí, že sliby plnit chce. Je to s nimi jako v blázinci.

0 0
možnosti
LN

Rozrušený Zelenskyj útočí čelně na šéfy vlád EU – a prosí o další munici (překlad Google)

Zveřejněno 22. března 2024 _ Na summitu EU to vypadalo, jako by Zelenskij a lídři EU žili v různých světech. Prezident Ukrajiny vypadá rozrušeně – a je tvrdý na evropské hlavy vlád. Návrh závazných závazků pro vojenskou pomoc selhává.

Bylo to drama, které se odehrálo ve čtvrtek odpoledne na summitu EU v Bruselu. Pár hodin po zahájení schůzky se za zavřenými dveřmi prostřednictvím videa z Kyjeva připojil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj . Zelenskyj tentokrát, na rozdíl od zvyku, dlouho netrávil vlídnými slovy a děkovnými projevy za západní podporu své zemi v její obranné bitvě proti Rusku. Ukrajinský prezident byl toho odpoledne rozrušený – a čelně zaútočil na přítomných 27 hlav států a vlád EU. Zelenskij jim vyčítal. A zároveň požádal o větší vojenskou podporu své země, zejména systémy protivzdušné obrany a munici.

"Bohužel, použití dělostřelectva na frontě našimi vojáky je pro Evropu ostudné v tom smyslu, že Evropa může udělat víc," řekl Zelenskyj. "Je důležité to teď dokázat." Pokud bude mít Ukrajina dostatečnou podporu, působilo by to také jako odstrašující prostředek, kdyby "tento šílenec ( Putin; pozn. red. ) nařídil rozšíření agrese do dalších evropských zemí," řekl Zelenskyj. Ve skutečnosti panují obavy, že by ruský prezident Vladimir Putin mohl zaútočit i na členy NATO, jako je Estonsko nebo Litva, pokud zvítězí nad Ukrajinou.

0 0
možnosti
LN

A jak na Zelenského rozzlobený projev reagovali lídři EU? Ve čtvrtek večer slavili svá vlastní předsevzetí. "Jsme jednoznačně na straně Ukrajiny," řekla šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. Kancléř Olaf Scholz přednášel: "Stále je důležité, abychom čelili brutálnímu ruskému útoku podporou Ukrajiny," zdůraznil předseda Rady EU Charles Michel: "Tak vidíte, jsme jednotní." Evropská unie je silná a pevná. Hájíme naše hodnoty."

https://www-welt-de.translate.goog/politik/ausland/article250689610/Ukraine-Krieg-Selenskyjs-Entfremdung-von-den-europaeischen-Verbuendeten.html?_x_tr_sl=de&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc

0 0
možnosti
JP

J56a32n 21P94o90l87e13s80n40y

22. 4. 2024 23:07

Důchody Ano řešilo 8 let a nic. Andrej je mimo už ani Monika ho nechce....

0 0
možnosti
Foto

Ano nemuselo nic řešit, protože peníze na penze mělo. To Stanjura nemá v rozpočtu prachy, tak se jak tonoucí stébla chytá a neví jak 100hoven. Letos tučnou dividendu z ČEZu očekávat nemůže.:-)

0 0
možnosti
Foto

Americký miliardář Elon Musk reagoval na souhlas Kongresu ve výši 61 mld. dolarů pro Ukrajinu. Musk se zeptal na strategii, jak z konfliktu odejít. Řekl, že přidělená pomoc, která je inzerována jako záchrana Ukrajiny, by loni v létě stačila přesně na půlku ukrajinské protiofenzívy, která se nakonec nepovedla. "Nejvíc mě znepokojuje, že není žádná strategie ukončení, ale jenom a pouze věčná válka, v níž mladí lidé umírají pod dělostřeleckou palbou nebo v minových polích," napsal Musk na síti X.

0 0
možnosti
JP

J36a15n 45P13o87l21e95s76n54y

22. 4. 2024 23:09

Ty nácku se najednou tuliš ke kapitalistovi?

0 0
možnosti
JF

Sněmovna reprezentantů dnes schválila také balíky pomoci pro Izrael a Tchaj-wan a další americké spojence v jihovýchodní Asii. schválený balík pomoci "zabrání v rozšíření války, zachrání tisíce a tisíce životů a pomůže oběma našim národům stát se silnějšími". "Díky, Ameriko!" dodal. Podle ukrajinského premiéra Denyse Šmyhala Spojené státy dnes ukázaly svou vůdčí roli v boji za mír a bezpečnost ve světě. David Cameron poznamenal, že "pokud někdy (ruský prezident Vladimir) Putin pochyboval o odhodlání Západu podporovat Ukrajinu, (dnešek) ukazuje, že naše jednotná vůle není ničím zastíněná".-

Skvěle, excelentně. Toto je podstatný krok k obnovení světového pořádku, tedy aby diktátoři a agresoři typu Hitlera a Putina nevyhrávali, ale aby byli poraženi a POTRESTÁNI.

0 0
možnosti
JF

"Prezident Pavel se pustil do ANO za ignorování schůzky k důchodové reformě." -

Tak z pětikolky je jasná šestikolka. Agent Pavel si notuje s Jurečkou o "hozených vidlích" do jednání o důchodech. ANO správně udělalo, že jednání o důchodech opustilo. Vláda hledá spoluviníky. Odmítnutí hnutí ANO účastnit se dál slepé uličky rozhovorů o důchodové reformě na Pražském hradě pod taktovkou prezidenta Petra Pavla spojeného pupeční šňůrou s pětikoalicí, je logické. Premiér Fiala totiž řekl na kongresu ODS: „Tato vláda a naše většina v Poslanecké sněmovně a v Senátu důchodovou reformu prosadí, ať už k tomu dá opozice hlasy, nebo ne. Je to jeden z hlavních slibů této vlády.“ "Opoziční hnutí ANO se rozhodlo zrušit svou účast na pondělním jednání o reformě důchodového systému na Pražském hradě. Důvodem bylo opakované prohlášení nejvyšších představitelů vlády, že reformu prosadí bez ohledu na stanovisko opozice." Tak to má podle Astona, rozvědčíka a pětikolky nějaký smysl s arogantním Jurečkou jednat ? Jistě že nemá. A tak to ta drzá pětikolka dělá i u jiných témat - řeknou, že o svém řešení chtějí s opozicí jednat, ale dopředu před jednáním řeknou, že nic na svém řešení MĚNIT NEBUDOU...

0 0
možnosti
LN

;-D DALŠÍ DEZINFO ČU;-OÁK z Babišova oddělění propagandy... :-P

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz