Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Foto

J97a68n 91V43e97n92c

28. 5. 2024 21:04

Bych ten hokej už nechal bejt. Pokud si pamatuju, tak ruští poloasijati skončili naposledy na pátém místě. Nezajímavý.

Nechyběj a nechyběli (vyjma zdejším proruským vypatlancům) nikomu.

:-)

Foto

asi tak - naposled udělali horkotěžko zlato 2014 a od té doby jsou vykvokaný

JF

Ruská montovna dronů zaměstnává stovky studentek z Ugandy ... Závod na výrobu bezpilotníků ve zvláštní ekonomické zóně Jelabuga v Tatarstánu by měl ruské armádě dodávat kolem 6000 šáhedů ročně. Je ale ve značném předstihu a vyrobil jich už 4500 kusů. Podle listu The Wall Street Journal jsou za tím ruce asi tisícovky dívek a žen z africké Ugandy, které vedení firmy najalo.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-ruska-montovna-dronu-zamestnava-stovky-studentek-z-ugandy-40473854

Zřejmě se důkladně seznámily s historií sovětské údernice Lydie Korabelnikové, která tkala souběžně na dvaceti stavech, a proto už jsou, šikulky, v rekordním předstihu plánované produkce! No, až v Rusku úspěšně dostudují, praxe z výroby šáhidů se jim po návratu domů do Ugandy může docela hodit! ;-)

JM

Slezli ze stromů a šly montovat,udernicky-zajimavé!8-o

Foto

Ukrajinská matematika

Už jsme dávno prohráli (my, Západ), akorát se to nikomu nechce říkat nahlas, dokud tato pračka na dolary, dluhová mašinérie a krmelec pro zbrojovky, funguje!

Nejpravděpodobnější scénář, pokud bude Ukrajina dál hrdinně bojovat. Pokud ne, půjde to ještě rychleji.

Rusko plíživě zabere východní část po Dněpr a celé pobřeží, což zásadně omezí námořní dopravu ukrajinského zboží.

A musí se usednout k jednacím stolům, dokud zaslepená Ukrajina neprokoukne tento podraz Západu pod příslibem vstupu do EU a NATO. Ne, ani Rusko ani EU Ukrajinu chtít nebudou. Spálená země, kde si Rusko vynutí demilitarizované pásmo, bude jen vizitkou proradné washingtonské politiky.

Je to tragédie pro všechny Slovany a celý civilizovaný svět, že zisky zbrojařů jsou nad existencí obyčejných lidí.

Foto

Tragédie pro Slovany je, že je Putin a jeho imperialistická soldateska začal vybíjet, to jo. Že jsou kvůlivá Rusovi nuceni se mezi sebou vzájemně likvidovat. Jestli je to tragédie pro celý civilizovaný svět, tak to netuším. Ale pro Slovany určitě, řekl bych.

Foto

Už se Petr Fiala pochlubil, že za jeho vlády, jsme se stali mistry světa v hokeji?

JF

Je možná blbej, ale není jako Babiš ješitně velkohubej chlubílek ... :-P

LN

Kandidáti do Evropského parlamentu debatovali o Green Dealu, přijetí eura či životní úrovni

Předvolební debata ČT24 (16. 5. 2024)

Je tam např. Petr Mach i ZELENÍ MAGOŘI Niedermayer a Peksa. Jako největší vypatlanec vedle Peksy - předvolební překvapení - se "vyznamenal" ultrazelený kandidát STANu, Adam Trunečka... Totální magor jako Peksa. :-P

Pindy o Ficovi na začátku je lepší přeskočit. :-)

https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/domaci/zive-kandidati-do-evropskeho-parlamentu-debatuji-o-cenach-potravin-i-energii-349283

LN

Češi budou v eurovolbách vybírat ze 30 uskupení. Podívejte se, kdo stojí o vaše hlasy

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční 7. a 8. června. Lidé se budou rozhodovat mezi 30 kandidujícími stranami, hnutími a koalicemi. Celkem vybírají 21 europoslanců na příštích pět let. Preferenčními hlasy mohou upřednostnit maximálně dva kandidáty. Aktuálně.cz přináší přehled všech kandidátů.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/evropske-volby-2024-kandidatky/r~2f03b5160e0d11efa065ac1f6b220ee8/

EU Rv :-P [>-]

Foto

A kolik těch uskupení můžeme volit, já mám zatím vybráno jen jednu. ;-D[>-]

Foto

MUNIČNÍ INICIATIVA. Peníze pro českou muniční iniciativu zatím poskytly čtyři země: Kanada, Dánsko, Nizozemsko a Portugalsko. Novinářům to v Bruselu řekla ministryně obrany Černochová.

PŘISPĚNÍ DO INICIATIVY. Do české muniční iniciativy na pomoc Ukrajině přispělo 15 zemí Evropské unie a NATO přes 1,6 miliardy eur (39,5 miliardy korun), řekl premiér Fiala.

Obě informace viz

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/online-ukrajina-dostane-diky-ceske-iniciative-munici-za-40-miliard-prispelo-15_2405281857_mst

Tak se to musí - zmást nepřítele.

Foto

Hlavní však je, že to na ruského okupanta již v červnu ukrajinští vlastenci nasypou, což lidi Vašeho typu velmi dráždí, no jo...

MP

Cituji aktualizovaný text v LN, k dnešnímu času 19:30 hod.: Důchodovou reformu podle představ současné vlády Petra Fialy začali na mimořádné schůzi schvalovat poslanci. Počítá se zvyšováním věku odchodu do penze nad 65 let podle prodlužování doby dožití. „Váš plán na zvyšování věku odchodu do důchodu je mimo realitu,“ vyčetl vládě předseda opozičního ANO Andrej Babiš. Důležitá je doba dožití ve zdraví, zdůraznil.

„Co nám předkládáte, není žádná reforma,“ odmítl návrh pětikoalice bývalý premiér. „Není to nic jiného než prachsprosté snižování valorizace a zvyšování věku odchodu do důchodu,“ prohlásil Babiš v hodinovém projevu.

„Pokud se vrátíme do vlády, chceme to vrátit, a přes 65 let odchodu do důchodu nejede vlak,“ řekl kategoricky předseda ANO. ...

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/snemovna-zvyseni-veku-do-odchodu-duchodova-reforma.A240528_064854_ln_domov_lsva

Komentář k reálnosti úvah o důchodech v ČR (bez ohledu na to, kdo bude ve vládě ČR):

Lidskou práci bude třeba postupně nahrazovat prací technologie AI, aby "přes 65 let nejel vlak"!!! Takže občany by mohlo také zajímat, kolik peněz v ČR jde na výzkum a vývoj technologie AI pro civilní, nikoliv vojenské aplikace.

PS

V Německu se už několik let chodí do důchodu v 67 a funguje to bez problému.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz