18.6.2019 | Svátek má Milan


USA: Něco takového v české zemi spíš neznámé

27.9.2018

Začínám komunikací přes Atlantik, s předpokladem že dnes bychom se z Washingtonu měli něco podstatně pořádného dozvědět - událost, která by mohla mít značný dopad na zdejší politickou strukturu.

Američtí presidenti mohou ve své vrcholné funkci fungovat dva čtyřleté termíny, tedy maximálně osm let. Vím jen o jedné výjimce a tou je devět členů Nejvyššího soudu s doživotním jmenováním. Jejich jmenování schvaluje senát. V minulosti to bývala spíš formalita, v nynějších dobách se to však stala záležitost důkladného zkoumání.

Momenální politické složení v Kongresu velmi mírně preferuje republikány před demokraty. Taková je teď situace ve dvou zbývajících měsících před parlamentními volbami začátkem listopadu tohoto roku. Demokraté automaticky projevili snahu odložit senátní rozhodnutí o volbě nového soudce až po parlamentních volbách. Nynější prezident, republikán Trump, nominoval na takové povýšení nynějšího soudce federálního odvolacího soudu (D.C. Circuit Court of Appeals). Tam již dvanáct roků výtečně se uplatňuje Brett Kavanaugh, graduant z prestižní Yale univerzity, nyní ve věku 53 roků.

V opozičním táboře se okamžitě ozvaly velmi hlasité nesouhlasy. Mezi nimi značně hlasitou kongresmankou je Nancy Pelosi, bývalá předsedkyně sněmovny, občas přehlušená černoškou Maxine Waters. Mezi senátory se taky vyznačuje senátorka Kamala Harris (Kalifornie), inteligentní a společensky nepříjemná, a černošský senátor Cory Booker (stát New Jersey), rovněž mimořádně nepříjemný tvor se sklony k nekonečným monologům, též s výkřiky „I am Spartacus“. Jakožto velmi sebevědomý hlasitý čermoch, již teď se připravuje na přiští prezidentské volby v roce 2020 s nerealistickou ambicí stát se hlavním představitelem této dosavadní supervelmoci, on, příslušník 13procentní menšiny v národě.

Významným demokratickým činitelem je kalifornská senátorka Dianne Feinsteinová, ročník 1933. Jenže teď nedávno se zachovala jaksi podivně. Ve věci Bretta Kavanaugha obdržela buď v červnu nebo červenci dopis, jehož obsah tají. Měli bychom se ho brzo dozvědět. Prozatím tedy nevíme, významná senátorka jeho obsah dosud tutlá

Zveřejnění oné záhadné postavy se mělo konat včera v pondělí 24. září:

Jméno Christine Blasey, zejména známa jako „Doktor Ford“. Žádná to lékařka, ale jakási profesorka něčeho na nějakém kalifornském učilišti. Nyní však oznámeno, že v rozpuku svých patnácti letech byla obětí sexuálního harašení. Od doby takového údajného utrpění mlčela a 36 roků uplynulo. Nyní se dozvídáme,že dotyčné oběti tedy bylo patnáct a jejímu údajnému útočníkovi sedmnáct, jímž snad byl nebo nebyl tento nyní významný soudce Kavanaugh, tehdy s ním cloumala puberta a nyní již tedy je ve věku 53 let. Dotyčné údajné oběti tedy nyní je 51 roků, stále se prezentující jako Doktor. (Jak je to s tím jejím doktorstvím? Já mám takové doktoráty dva.)

Kdy kde co a jak se měly hanebné sexuální hrátky uskutečnit?

Mělo se to prý stát na středoškolském mejdanu této mládeže sedmnáctileté a patnáctileté. A pak tedy ticho skoro čtyřicet let.

Kdo tehdy ve věku teprve v rozpuku mládí nebyl na alkoholických večírcích aspoň trochu osaháván?

Kavanaugh přece má právo na nějakou pitku s osaháváním si nepamatovat.

Pokud mělo vůbec k něčemu dojít, tak zřejmě bez svlékání.

- - -

V americkém domácím prostředí teď došlo k rozmachu v ekonomice, rovněž k nejnižší nezaměstnanosti v historii země.

Ona doktorská žalobkyně dosud oficiálně nepřednesla žádné podrobnosti o svém dávném údajném utrpení, což by se mělo připomenout tento čtvrtek 27. září, pokud se dotyčná dostaví, což však předchozí pondělní den neučinila. Prozatím se vyjadřovala pramálo zřetelně. Před vysvlékání ve stavu ještě neporušeném se jí podařilo uprchnout. Pokud se ještě po téměř čtyřiceti letech na událost pamatovala, identita účastníka se jí nijak zřetelně nevybavovala.

Kolem tehdejší události nebyli k dispozii užiteční svědci. Teď na dost poslední moment se vyskytla jakási svědkyně jménem Ramirez, která si ale rovněž nebyla jista identitou onoho problematického útočníka.

Značná část veřejnosti nebyla postižená jakýmikoliv pochybnostmi o feministických pravdách nepřítomných ženských svědkyň. Ona doktorská žalobkyně rovněž nemohla přednést své specifické údajné utrpení oním pravděpodobným pachatelem spáchané.

U soudu jako předseda senátu jsem fungoval necelé tři roky, než se mi podařilo zradit budování socialismu a uprchnout do náruče kapitalistických vykořišťovatelů.

Tolik ale jsem si ale pamatoval, že přece před soudem napřed bude tázán žalobce a teprve po něm žalovaný. K tomu tedy mělo dojít v nastávajícím čtvrtku 27.9.

Jenže již v pondělí 24.9. de facto žalovaný jurista Brett Kavanaugh podstatně promluvil, na všechny otázky tázající se blond reportérky Marthy zřetelně odpovídal: dotyčnou tehdejší patnáctiletou před-doktorku neobtěžoval, nijak se nedotýkal, na žádném takovém alkoholickém mejdalu se nevyskytl. Na další zpřesňující otázku tázající se blondýny zdůraznil, že byl panic tehdy a ještě značnou řadu dalších let.

Což mě konečně přivádí k nápisu tohoto textu: neznal jsem nikoho své generace, který nebyl deflorován před dosažením české plnoletosti.

Tak nás socialismus vychovával.

Teď jsem značně zvědav, co se ve čvrtek z nejvyšších politických kruhů dozvíme.

KONECAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


V. Pavelka
No
21:17
27.9.2018

V. Student
8:28
27.9.2018

P. Hlosta
8:44
27.9.2018

P. Lenc
8:24
27.9.2018

J. Hanzal
9:04
27.9.2018

V. Církva
9:28
27.9.2018

V. Pavelka
21:44
27.9.2018

J. Holíček
6:20
27.9.2018

počet příspěvků: 25, poslední 29.9.2018 06:29

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.