22.10.2018 | Svátek má Sabina


SVĚT: Značně splasklý kalifát

2.11.2017

V předchozím textu s názvem Mezinárodní počínání jsem se příliš lajdácky vypořádal s vítaným úkazem na nynějších mohamedánských bojištích - s uštědřeným debaklem postihuvším ISIS fanatiky počínající si s vervou středověkého sadismu... Libující si v uřezávání hlav včetně dětských, rovněž v ukřižování, pomalém upalování za živa.

Řádit, vpřed se hrnout na ukradených tancích, mávat svým černým praporem. Za předchozího vladaření Baracka Husseina Obamy se jednotkám ISIS dařilo převálcovat Američany dřív ovládaný irácký terén. Hlavním centrem tohoto budoucího globálního kalifátu se prozatím stala syrská městská usedlost Rakka na břehu řeky Eufratu, příjemné prostředí s 200.000 obyvatel. Islámští ultraradikálové se města zmocnili, fotbalový stadion proměněn ve vězení, pořádány veřejné popravy, zejména na náměstí Naim.

Rakka, hlavní centrum ISIS válečného počínání, je nyní zcela vylidněno, poněvadž je zcela v ruinách po bojích, v nichž zvítězila syrská milice (Syrian Democratic Forces - SDF) za podpory amerického letectva, které tam podniklo víc než 4000 hodně zničujících náletů. Z týdeníku Time se dozvídám,, že Bagdadská brána, její pozůstatky z 8. století, trčí nad množstvím těl pobitých ISIS bojovníků, už částečně pozřených značně hladovými psy.. V červnu 2014 tehdejší vůdce Abu Bakr al-Baghdadi velebil toto Rakka centrum s deseti miliony obyvatel, jež se značně zmnoží rozšířením kontroly nejen přes celý Irák a Sýrii, ale celý globální svět muslimských sunnitů.

V Sýrii občanská válka už řádí sedmý rok. Východním směrem od Eufratu převládají ozbrojení Kurdové s podporou amerického letectva a speciálních pozemních jednotek. Opačným západním směrem, s oblastí zahrnující hlavní syrské hlavní město Damašek a rovněž rozlehlou, nyní značně poničenou metropoli Allepo (rodiště mého spolužáka z kolumbijské univerzity a poté i vyučujícího kolegy na univerzitě v Binghamtonu, z rodiny arménských uprchlíků via Turecko; můj kolega se specializoval na arabská témata a dostalo se mu příležitosti jako člen delegace odjet do Libye k tehdejšímu vůdci Kaddáfímu do jeho stanu a tam si s ním popovídat, k čemuž ovšem došlo před jeho nepříjemným zavražděním), stále pod kontrolou prezidenta Bašara Assada, těšícího se podpoře Putinova Ruska.

ISIS fanatici se zmocnili Rakky už v roce 2013 a prosazovali přísný náboženský fundamentalismus,. vyhlášen byl zákaz mobilů (cell phones), veškeré hudby, všeho možného. Popravy příslušníků jiných náboženských vyznání.

- - -

Po Obamovi se dostavil Trump, pořádně poničená Rakka padla a posádka téměř šesti tisíc ISIS hrdlořezů se vzdala s nijak veselými perspektivami své budoucnosti.

Ukřižování, pomalé upalování či smažení jim ale nehrozilo. Nicméně byla hrozba nejen teoretická, ale i praktická, k dispozici s výběrem mnohých precedentů, například z druhé světové války na západní frontě v roce 1944. Tehdy se již ke svému neblahému konci blížila Hitlerova Třetí říše a ještě stačila v amerických uniformách propašovat své dobrovolníky s perfektní znalostí americké angličtiny, synové, kteří v Americe vyrostli. Jejich úkolem bylo nejen v uniformách vojenské policie mást pohyb spojeneckých jednotek, ale také proniknout na nejvyšší velitelství a zavraždit velící generály v čele s Eisenhowerem.

Nic takového se ale nepodařilo, došlo k pochytání těchto dobrovolníků. Někteří snad měli možnost si zachránit život svou spoluprací se svými přemožiteli, mnozí jiní dali přednost svému zastřelení popravčí četou. Hitlerovi věrní až do posledního okamžiku. Zhlédl jsem několik takových dokumentů.

Příslušníci oprávněně obávaných SS jednotek byli v zajetí snadno rozpoznatelní vytetováním krevní skupiny v podpaží. Ti v roli hlídačů a zabijáků v koncentračních táborech nezřídka neunikli popravě oběšením.

Japonská armáda se rovněž uplatňovala jako krutá moc v celé pacifické oblasti, s výsledkem dosažené smrti milionů, zejména čínského civilního obyvatelstva.

- - -

I moderní stát, který zpravidla dbá na dodržování svých zákonů, může být vyprovokován do tak značné míry, že bude schopen pustit se do řádění v tradici SS, al-Kajdy či ISIS.

Dočítám se, že desítky tisíc Iráčanů a Syřanů, kteří osobně trpěli nebo také zažili ztrátu svých rodinných příslušníků, se dobrovolně přihlásili do boje proti ISIS, což učinili s vervou dřív nevídanou.

Situace v Rakka: došlo ke kapitulaci mnohých džihádistů, vyhladovělých, víc v hadrech než nějakých pořádných uniformách. A v očích do té doby nemilosrdných zabijáků se prý pak objevily slzy a prosby o odpuštění. Náhlé pozbytí dychtění po krvelačnosti.

Kolaps nadějí kalifátu ale neznamená zánik ISIS. V jejich řadách se vyskytovali zahraniční zájemci z celkem 33 států! Roztroušené povstalecké skupinky ještě přežívají v Libyi, Egyptě, dál i v Afghánistánu a dokonce na hodně vzdálených Filipínách.. Stále se zachovanými ambicemi na ovládnutí celého světa. Nadále existujícím zájemcům o účast na bojích ať už kdekoliv se ale zejména doporučuje v nynější fázi soustřeďovat na činnost převážně propagandistickou.

- - -

S výjimkou úspěšného úniku a získání úplně jinačí identity druhým nejlepším řešením je dát se na milost soudní moci některému ze států dbajících na dodržovanou platnost zákona.. Mám tu před sebou případ s nejčerstvějším datem, tuze český to 28. říjen letošního roku 2017: Stať s názvem „An American Joined ISIS to Be a Suicide Bomber, Now He’s Going to Prison“, autorka Katie Pavlich: Justice Department právě vydal zprávu, že Mohamad Jamal Khweis se v roce 2015 stal příslušníkem ISIS, učinil tak cestou přes Turecko do Sýrie, až se dostal k těmto džihádistům, v jejichž kruzích byl důkladně ideologicky zpracován. Posílen radikální ideologií se ztotožnil s ISIS cílem budování a uskutečnění globálního kalifátu a za tímto účelem se přihlásil jako suicide bomber - dobrovolník připravený s pomocí bomby se ve prospěch kalifátu odbouchnout, co největší počet nevhodných životů zlikvidovat a velice se Alláhovi na nebesích zalíbit. Načež tento idealista ve věku 28 roků se bude těšit z radovánek v náruči sedmdesáti a dvou přidělených a dosud nedotčených panen.

Tento líbezný záměr mu ale surově znemožnili kurdští bojovníci. Ti ho lapili a jako amerického občana předali příslušným úřadům jeho vlasti.

Tam již obdržel trest odnětí svobody po dobu dvaceti roků. Takže si bude muset na ono náramné lahodné množství nedotčených náručí počkat až do věku, kdy z něj už téměř bude absolvent téměř půl století pobytu na této planetě.

Nebo to ovšem dopadne úplně jinak: amnestie, milost, nějaký politicky korektní důvod se vymyslí, přeinterpretován bude v mediální hvězdu, nějaká univerzita mu nabídne profesuru, jak se již v podobných případech nejednou stalo.

KONECAdvantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA NÁKUPU S NJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Diskuse


A. Alda
10:33
2.11.2017

A. Richter
21:15
2.11.2017

J. Pražák
8:20
2.11.2017

Senil
5:58
2.11.2017

P. Lenc
7:52
2.11.2017

J. Sinnreich
3:23
2.11.2017

J. Pražák
8:22
2.11.2017

počet příspěvků: 9, poslední 2.11.2017 09:15

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.