20.4.2018 | Svátek má Marcela


GLOSA: Nacionalismus

29.1.2015

Vzdor všem plamenným prohlášením všech dobráků a dobrodinců světa, je nacionalismus všudypřítomný. Neexistuje země, kde by většina nebyla nacionalisticky zatížena, když ne jinak, tak nejméně tím, že všichni vidí ve svém okolí více chyb než ve státě vlastním.

Muslimové jsou netolerantní, krvelačí, nedemokratičtí atd. atd. Většina Rusů uctívá Stalina ještě dnes. To je pro mnoho Čechů důkaz, jaký jsou Rusové hrozný národ. Gruzínci Stalina uctívají také, ale to je něco jiného. Proč? Protože Gruzínci byli napadeni Rusy? Američané jsou nekulturní, nevzdělaní a o Evropě nevědí už vůbec nic. Pro Číňany jsme barbaři tak jako tak.

Mongolové uctívaji Džingischána a nově mu staví sochy. Uzbekové mají svého Timura, či Tamerlana nebo Timur-Lenka, což lze do češtiny přeložit jako Timur chromajzlík. Džingischán byl proti němu pravý lidumil. To nebrání Uzbekům, aby to nebyl jejich národní hrdina se sochami na každém kroku.

Netřeba ale chodit tak daleko. Napoleon zplundroval většinu tehdy vyspělé západní Evropy a část přilehlého Ruska, a přesto má v Paříži místo posledního odpočinku, které zastiňuje hrobky všech francouzských králů. Významem menší, ale v jiné lize krutostí, se umístil i náš národní hrdina Žižka. Jeho oblíbené kremace živoucích lidí jsou dostatečně známy. Přesto se slaví u nohou jeho koně všechny možné dny naší státnosti. Kdyby Žižka žil dnes, hledal by ho Interpol.

Byl by tedy dodán do Den Haagu a tam souzen soudci, kteří se do svých funkcí jmenovali více méně sami a soudí zloduchy malých států, které mohou být donuceny k jejich vydání. EU má máslo na hlavě, stejně jako Putinovo Rusko, Čína nebo USA. Rozdíly mezi diktátory a spasiteli Vesmíru, Bilderbergem a jinými přerozdělovači bohatství nejsou velké.

Je hezké prohrabávat se v dějinách a odsuzovat už dávno zesnulé osobnosti. Nic to nestojí a k ničemu to našince nezavazuje. Horší už je to s těmi teprve nedávno zesnulými nebo dokonce ještě žijícím. Adorace Marxe, Engelse a podobných, Masaryka, Havla a Klause nevyjímaje, nám brání v racionálním jednání. Že měli Rusové Stalina a dodnes ho obdivují, není sice nic chvályhodného, ale neznamená to, že s nimi nemáme dnes, tedy až přejde doba embarga, dělat obchody. S kým by se potom dalo obchodovat, kdybychom si vybírali obchodní partnery podle morálních profilů jejich králů, prezidentů nebo politiků?

Nedávno prohlásila kancléřka Merkel, že multikulturalismu byl omyl a nefunguje. Teď je to opět jinak. Němci a mnozí jiní potřebují své přistěhovalce a v důsledku jejich zkratového myšlení jim připadá lhostejné, zda jde o Čechy, Rumuny, cikány nebo muslimy. Všichni nás obohatí, prohlašuje nejmocnější žena světa.

Děkujem. Na to nejsme dost bohatí. Stačí nám naši Ukrajinci.Diskuse


V. Vaclavik
18:20
29.1.2015

Z. Švrček
9:59
29.1.2015

Z. Švrček
10:01
29.1.2015

K. Frauknecht
8:23
29.1.2015

P. Lenc
8:30
29.1.2015

P. Kmoníček
8:17
29.1.2015

V. Podracký
11:49
29.1.2015

počet příspěvků: 9, poslední 29.1.2015 06:20

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.