19.4.2019 | Svátek má RostislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Reforma Evropské unie není možnáŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 143, poslední: 15.2. 2019 13:07, přehled diskusí

Matematický model,:
Autor: M. Mikulec Datum: 15.2.2019 13:07

jak může ČR ovlivnit rozhodování v EU: pravděpodobnost se limitně blíží nule. Nejlepší alternativa k EU je její neexistence.

https://www.youtube.com/watch?v=ITGRH4qENwE

EU na LS nedovolí lidská mysl. Ona je produktem :
Autor: K. Janyška Datum: 14.2.2019 16:37

kulturní evoluce a je kontaktním a adaptačním uzlem člověka, vygenerovaným spontánním řádem lidského světa. Její vnitřní ustrojení nelze změnit, neboť nelze změnit podstatu všeho lidského, právě onen spontánní řád. Nelze ho zorganizovat, neboť by zanikla možnost lidí přizpůsobovat se prostředí, situaci a budoucímu neznámému tak, aby při této činnosti nenaráželi do ostatních. Cílů jejich chování je totiž nekonečné množství... Dzp.

Ne, není možná:
Autor: I. Vermis Datum: 14.2.2019 16:29

stejně jako není možné dostat se "Straně nezávislosti" do parlamentu ...

Pane Matějka, nebylo by lepší se zamyslet:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 14.2.2019 16:00

co by se mělo reformovat v ČR, abychom za tou nereformovatelnou EU stále více a více nezaostávali? Kdybyste se nad tím zamyslel, bylo by to užitečnější než ty vaše věčné plky o EU !!!

Re: Pane Matějka, nebylo by lepší se zamyslet:
Autor: J. Tachovsky Datum: 14.2.2019 16:29

My za nicim nezaostavame. Zapadni cast EU je v tezke krizi. GB ji opousti, Francia a Nemecko ma problemy s imigraci, Italie a Spanelsko je pred bankrotem. Fakt nevidim zadny prinos tohoto spolku

Re: Pane Matějka, nebylo by lepší se zamyslet:
Autor: M. Prokop Datum: 14.2.2019 17:32

V Česku? Zrušit všechny zhovadilosti prosazené socany (dtto v EU). Pak by Česko i EU mohly fungovat.

Tak ono celý Západ jde špatným směrem:
Autor: V. Církva Datum: 14.2.2019 15:42

Místo svobody ekonomiky gendrové kvóty, dotace kamarádíčkům. Místo zaměření na ekonomiku se stará EU o podporu Islámu, multikulturalismu a feminismu. EU je jen obrazem ideologií Západní Evropy. Lisabonská Smlouva byla naprostý nesmysl.

Jinak ale úspěšné státy jsou dnes USA a Čína, mají totiž moc trh, vojenskou sílu... Je jasné že jediná šance Evropy, především menších států je tvořit jednotnou strukturu. A není to nic nového. Byla tu Římská říše, ale i později i Svaté Říše Římská a později Rakousko. I když nám někdo tvrdí opak, fungovaly poměrně dobře. Svatá Říše Římská bylo poměrně volné, téměř až demokratické společenství států kde jedním z mála kurfiřtů byl i český král.

Komunismus je nereformovatelný ale Čína na jeho základě vytvořila funkční ekonomiku. Co se týká EU je jasné, že nějaké demokratické společenství je potřeba. Možností je radikální reforma což znamená mnohem větší změna a to především zpátky než Lisabonská Smlouva nebo rozpat a vytvoření nové. Není mezi tím až tak výrazný rozdíl. Problém je ten, že se zatím nic neděje!!!

V historii je podobných příkladů plno. Ve 14. století bylo trojpapeží a lidé si mysleli že reforma shora je nemožná. Proto přišla reformace (reforma zespoda rozpad EU) i reforma katolické církve (reforma EU).

Re: Tak ono celý Západ jde špatným směrem:
Autor: K. Janyška Datum: 14.2.2019 16:27

Je to právě obráceně. Čína se reálného socialismu zbavila, proto prosperuje. Nic jiného ji ani nezbývalo. Zaostává stále za ostatními dalek předaleko. HDP na hlavu je kdesi na 70 - 90 místě na světě... Dzp.

Re: Tak ono celý Západ jde špatným směrem:
Autor: J. Tachovsky Datum: 14.2.2019 16:30

co se tyce lidskych prav, tak se EU k Cine priblizuje. V Cine se situace pomalu lepsi, v EU rychle horsi. Jednou se sejdeme na stejne urovni.

Re: Tak ono celý Západ jde špatným směrem:
Autor: V. Církva Datum: 14.2.2019 19:21

Já s Vámi souhlasím, že to co je v Číně už není socialismus. Je to jakási diktatura, pro mne nijak obdivuhodná. Jen jsem chtěl na příkladu ukázat, že reformovat jde téměř všechno.

Re: Tak ono celý Západ jde špatným směrem:
Autor: M. Prokop Datum: 14.2.2019 17:35

Omyl. Ekomomika Číny nemá s komunismem nic společného. Dokud měla, neměli Číňani rýži ani na rýži.

Bez politického národa jednotná struktura nefunguje.

Vystúpenie je absolútne nereálne...:
Autor: J. Kostelanský Datum: 14.2.2019 15:35

Vystúpenie jediného štátu ako je Česko je úplne mimo realitu. Brusel by si Českú republiku "podal" s oveľa väčším gustom ako Veľkú Britániu. Nakoniec uvidíme, aký bude vývoj v Británii.

Ďalej sa mi zdá trochu zbabelé z Únie vystupovať. Keď už sme raz v tomto spolku, čo ťahajú čertove volky. tak by sme sa mali pokúsiť ju zmeniť zvnútra. Na jednej lodi s nami sú krajiny V4-ky, Rakúsko, Taliansko.

Mali by sme to robiť tak, ako mnohí komunisti po roku 89 zdôvodňovali svoje členstvo v KSČ: stranu (vraj) chceli rozložiť zvnútra... :-)

Re: Vystúpenie je absolútne nereálne...:
Autor: V. Církva Datum: 14.2.2019 15:49

Taky bych zkusil zatím cestu zkusit změnu zevnitř (v praxi vyhledem k tomu že nás nikdo neposlouchá) to znamená vyčkávat. Přece jen jsme země s minimálním kapitálem.

Alternativa by přesto byla - vystoupit a vytvořit něco jako Hong-Kong či Las Vegas. Tedy společnost velmi liberální kde by nebylo nic z hrůz Západu. Žádní Muslimové, žádná podpora gendrových kvót, svoboda podnikání s malými daněmi a hlavně malou buzerací státu.

Jak vidět především z toho posledního, není u nás síla, která by to dokázala prosadit. To by musel celý národ volit Svobodné či Realisty...

Re: Vystúpenie je absolútne nereálne...:
Autor: I. Vermis Datum: 14.2.2019 16:31

Vystupovat je program pro ty, jejichž heslem je:" Republiku si rozkrádat nedáme, stačíme to udělat sami!"

Re: Vystúpenie je absolútne nereálne...:
Autor: J. Tachovsky Datum: 14.2.2019 16:32

Jak by si nas Brusel podal ? Vzdyt Nemecko uz nema funkcni armadu.

Re: Vystúpenie je absolútne nereálne...:
Autor: J. Kostelanský Datum: 14.2.2019 19:13

Samozrejme nie vojensky, ale ekonomicky. Stačilo by, aby nemeckí a francúzski politici "požiadali" nemecké a francúzske firmy, aby od nás začali pomaly sťahovať svoje firmy do inej členskej krajiny, napr. Poľska, Rumunska, Bulharska či dokonca na Ukrajinu. Brusel by možno tú Ukrajinu za pár "neposlušných" štátov z V4 vymenil...

Re: Vystúpenie je absolútne nereálne...:
Autor: J. Schwarz Datum: 14.2.2019 20:03

To by záleželo na míře vlastenectví nebo naopak prodejnosti našich odborníků. Pokud jde o montovny, tak ty ať si klidně převedou třeba do Běloruska. Ale na odbornou práci by museli přetáhnout i lidi.

EÚ sa rozpadne alebo sa vráti k EHS:
Autor: J. Kostelanský Datum: 14.2.2019 15:26

Osobne si myslím, že sa EÚ buď rozpadne alebo sa vráti k princípom EHS, ktoré platili do 80. rokov. Ono je ale v podstate to isté.

EÚ to má nahnuté už prakticky všade, s výnimkou vždy disciplinovaných Nemcov. Takže ide o to, kedy a či vôbec nemeckí voliči dostanú konečne rozum... Priemerní Nemci sú stále ochromení spomienkami na obe vojny a pre nich je EÚ synonymom mieru v Európe. Rozpad EÚ pre nich znamená vojnu. Samozrejme je to aj ovocie 70.ročnej "prevýchovy" západných Nemcov.

Ak má byť v budúcnosti pokoj v Európe, tak zákonite sa musí ešte urobiť poriadok so spoločnou menou euro. A to je možné len vtedy, keď v nej zostanú krajiny, ktorým táto mena nerobí ekonomické problémy. Takže von by mali ísť Francúzsko, Španielsko, Portugalsko, Taliansko aj Grécko. Paradoxne Slovensku a pobaltským krajinám euro nevadí, skôr naopak.

:
Autor: M. Krčmář Datum: 14.2.2019 12:35

Nojo, vystoupit,ale kam?

Re: vystoupit, ale kam:
Autor: O. Tůma Datum: 14.2.2019 13:29

ČR nemůže vystoupit samostatně: musela by vystoupit celá V4, protože jen ta má dohromady ekonomickou soběstačnost*.

Společně s ní by ale ideálně ještě musely vystoupit státy, které by nám udělaly koridor ke světovým oceánům kvůli mezinárodnímu obchodu - protože se dá čekat že EU by nás trestala podobně jako Rusko Ukrajinu u Kerče, tzn. někokiladenními "celními prohlídkami" při proplouvání vodami jejích členských států, zadržováním lodí a zboží apod. Už teď takto šikanují např. Němci české zbrojaře a zadržují jim zboží v Hamburku, ač mají papíry v pořádku.

Tzn. nabízí se možnosti:

- "Euxitu severozápadního" (V4+Švédsko→Atlantik),

- "Euxitu severovýchodního" (V4+Pobaltí→Rusko→Pacifik)

- "Euxitu jižního" (V4+Chorvatsko→Adriatik→Středozemní→cokoli)

- "Euxitu východního" (V4+Ukrajina→Černé→Středozemní→cokoli)

Praktická realizace by mohla vypadat např. tak, že by parlament schválil ústavní zákon znění:

"V okamžiku kdy Polsko, Maďarsko a Slovensko (dále "státy V4") podají žádost o vystoupení z EU, má vláda povinnost podat bezodkladně žádost o vystoupení ČR z EU a reálně vystoupit k okamžiku reálného vystoupení států V4.

Dále má vláda povinnost zajistit, že ČR po vystoupení z EU nebude podléhat Soudnímu dvoru EU a nebude mít povinnost udržovat ani přijímat Směrnice ani přímo účinné Regulace EU."

:
Autor: M. Krčmář Datum: 14.2.2019 13:40

Konečně někdo konstruktivní, navrhuji variantu severní,a jak budem u móře,šup to commonwealth.

Re: vystoupit, ale kam:
Autor: J. Svoboda Datum: 14.2.2019 14:53

Co je to za "ekonomickou soběstačnost", když k ní potřebujete dalších deset, vesměs nevýznamných států? O smyslu zbytku celého vašeho konstruktu je zbytečné vůbec hovořit...

Re: vystoupit, ale kam:
Autor: V. Vlach Datum: 14.2.2019 15:35

Já vám to řeknu asi takto pane Svobodo: Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

S takovými jako jste vy se zřejmě nikdy nic nedokáže.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 16:01

Kde je vůle, tam je cesta. Kde vůle není, tam je howno.

Blbé na to všem je, že všichni melou o jakýchsi reromách:
Autor: K. Janyška Datum: 14.2.2019 11:11

a vůbec netuší co je a co není možné... Dzp.

Možné je vše, co dovolí spontánní síly:
Autor: P. Urban Datum: 14.2.2019 11:23

Co to je, se bohužel zjistí až dodatečně. Pro predikce budoucnosti tudíž nezbývá, než používat metody filozoficky méně hodnotné.

Re: Možné je vše, co dovolí spontánní síly:
Autor: K. Janyška Datum: 14.2.2019 12:09

Ale to, co píšii nemá s filosofií co dělat.

-----------------------------------------------

Nejvážnějším důsledkem rozštěpení toho, co bylo druhdy společnou oblastí zkoumání, na úzké specializace je, že to zanechalo zemi nikoho, nejasný předmět, někdy nazývaný "sociální filosofie". Některé z hlavních sporů uvnitř těchto speciálních disciplín mají ve skutečnosti příčinu v rozdílných názorech na problémy, které nejsou vlastní žádné z nich a nejsou tudíž žádnou z nich systematicky studovány, a které jsou proto považovány za "filosofické". Slouží to často za omluvu mlčenlivého zaujetí postoje, o kterém se předpokládá, že buď nevyžaduje racionální odůvodnění nebo ho ani není schopen. A přece jsou tyto zásadní problémy, na kterých zcela závisejí nejenom interpretace faktů, nýbrž také politické postoje, otázkami, které mohou a musejí být zodpovězeny na základě faktů a logiky. Jsou "filosofické" jen v tom smyslu, že jistá široce, avšak mylně zastávaná, přesvědčení jsou dána vlivem filosofické tradice, která předpokládá falešné odpovědi na otázky schopné přesného vědeckého pojednání...

F.A.Hayek byl vědec, ne filosof... Dzp.

Re: Možné je vše, co dovolí spontánní síly:
Autor: P. Urban Datum: 14.2.2019 12:44

Vezmu-li v úvahu, jak často tu reagujete na různá témata, tak jste toho na základě faktů a logiky zatím moc nezodpověděl.

O to snadněji se samozřejmě tvrdí, že je to možné.

Re: Možné je vše, co dovolí spontánní síly:
Autor: K. Janyška Datum: 14.2.2019 16:30

Kompozitivní teorie je vědou nadoborovou. Tedy skladnou, tedy kompozitivní. Ano, spontánní řád prostupujue všemi obory a lidé o tom nemají ani tušení, respektivce, všechno, co ony studují jsou jen oblasti snontánního řádu vesmíru, tedy i toho na Zemi... Dzp.

Re: Možné je vše, co dovolí spontánní síly:
Autor: P. Horak Datum: 15.2.2019 0:06

V jakemze vednim oboru byl F. A Hayek povazovan za vedce? Pak Vaclav Klaus je take povazovan za vedce? Styl vyptaveni obou je velmi podobny. Vedci byli, namatkou Einstain, Bohr, Heyrovsky......... Jejich precisni vedecke prace vysvetluji postatu sveta a jsou schopne v jejich oboru presnych predpovedi.

Hayekovy predpovedi v ekonomice (coz neni veda) absolutne selhaly uz ve tricatych letech minuleho stoleti. Ani by se slovo Vedec v souvislosti s panem profesorem Hayekem nemelo pouzivat. To ze nekdo studuje deni ve financnictvi, bankovnictvi nebo treba ucetnictvi a potom o tom pise beletrii s nekonecnym vyronem bezobsaznych frazi z nikoho nedela vedce.