26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FRANCIE: Ať jedí koláče – a jezdí TeslouŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 126, poslední: 10.12. 2018 1:38, přehled diskusí

:
Autor: F. Nightsdale Datum: 10.12.2018 1:38

Nerozlišuji, není k tomu důvod. Jistě, mírně se liší kapacitou a třeba tolerancí k vyšším nabíjecím proudům, ale to je vše.

Tak to záleží na parametrech powerbanky - je logické, že 50 Ah powerbanka s maximálním nabíjecím proudem 1A se za noc nenabije.

Ovšem jsou i powerbanky, co v klidu zvládají třeba 10A.

Obdobně to platí pro elektromobil.

:
Autor: F. Nightsdale Datum: 10.12.2018 1:33

Powerbanka má pouze USB výstup, abych to mohl zkusit, musel bych ji rozebrat, což se mi úplně nechce (Musel bych odlepovat krytky)

Takhle: Ony se prosadí samy, když to bude nutné, ale jde o to, že je žádoucí výměnu akcelerovat.

Velká elektrárna za městem bude vždy efektivnější co do energie i čištění spalin, včetně ztrát na vedení, než milion malých spalovacích motorů nejlépe s vykuchanými filtry, zamořujících ulice toxickým smradem a mikročásticemi s vysokým rakovinným potenciálem.

Je to alternativa k plošným zákazům á la Čína.

Pro J. Ticháčka podruhé:
Autor: M. Pivoda Datum: 7.12.2018 0:17

Automatizovaný řidič funguje výborně ve standardizovaných situacích (naučil se to pomocí strojového učení ("deep learning") na velkých objemech dat). Ale přesto nezvládá netypické situace, jako když například uvidí převrácený autobus na silnici. Jsou to sice málo časté, ale dosud neřešitelné situace pro ten druh umělé inteligence.

Berte ale současně v úvahu, že na českých silnicích ročně zemře cca 600 lidí, pokud za volantem sedí lidé.

Ostatní někdy jindy. Jdu spát.

Re: Pro J. Komberecovou podruhé:
Autor: D. Bystriansky Datum: 6.12.2018 23:32

a ECB.:-)

"EU hodnoty":
Autor: D. Bystriansky Datum: 6.12.2018 23:28

Přestal-li tlachat Stropnický ml., nikomu normálnímu nechybí, končí-li služby a řemeslníci na venkově, žádný kecal je nenahradí.

Re: Ti, co se :
Autor: D. Bystriansky Datum: 6.12.2018 23:11

za 1***

Re: Pro J. Komberecovou podruhé:
Autor: P. Han Datum: 6.12.2018 22:17

To budou určitě vrazi z Vólstrýtu.

Re: No přece stát, moudře řízený Velkým Zeleným:
Autor: J. Jurax Datum: 6.12.2018 21:40

Kuš, tohle sem nepleťte ... Andrej je všelijaký, ale mozek zelenou plísní prožraný nemá.

Re: Pro J. Ticháčka:
Autor: J. Ticháček Datum: 6.12.2018 21:07

Myslel jsem tím, že existuje tlak na to, aby elektromobilitu podporovali i ti, kdo o ní ani za mák nestojí. To za prvé.

Za druhé není třeba nijak významné úsilí k tomu, aby stě dokázal zjistit, že k automatickému řidiči vede stále stejně dlouhá cesta jako od pokusů Mercedesu před pětatřiceti lety. Prostě to umí to samé jako tehdy a jen o málo více.

Za třetí si nedokážu představit, kolik dopravních prostředků bude nutno k tomu, aby si kdokoli objednal dopravu na určitý čas. Nějak mi z toho vychází, že to bude asi stejné jako dnes, jen by ty dopravní prostředky parkoval někde jinde, než u vlastního domu.

A za čtvrté. Prohlédněte si vesnici ve které tráví té tu většinu času. A pakliže tam nezajíždí každých dvacet minut autobus pražské MHD, zkuste mi sem napsat rozvahu, jak by tam vypadalo to Vaše sdílení.

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 6.12.2018 20:57

Kdo auto má - a teď když jej díky nějakým dobroserům mít nebude, protože mu daněmi neúnosně zdraží provoz nebo mu je přímo zakážou, protože čmoudí a produkuje fuj CO2 a na drahé ekologické elektroauto mít nebude? Pak to začne být zajímavé ...

Na dovolené to i bez konzumu, možná i hospody přežijete, nakonec máte auto, že ... ale bydlet tam furt, a případně bez auta ...

Re: Pro J. Lepku:
Autor: L. Novák 475 Datum: 6.12.2018 20:53

A je po argumentech. Bláboly komunisty Pivody zůstaly... :-P

Re: Mimochodem, stačí přejít na atom a nebude nutné:
Autor: L. Novák 475 Datum: 6.12.2018 20:37

Jo, drancují amazonský prales, aby mohli pěstovat cukrovou třtinu a vyrábět z ní "biolíh" pro americké eko-fanatiky.

Re: Já za průšvih považuji:
Autor: L. Novák 475 Datum: 6.12.2018 20:33

Lidé si dokázali poradit útěkem do šedé ekonomiky za komunistické totality, kdy byl všeho nedostatek. Dokáží si poradit i za vlády bolševického darebáka Babiše a jeho socialistického spolku.

Já jsem například zadal výrobu meruňkového džemu (domácí, naprosto bezkonkurenční kvalita a chuť, kterou v obchodě nekoupíte) jedné paní v důchodu, mají meruňkový sad a motivoval jsem je zcela bezkonkurenční nabídkou ceny. Výsledek báječný a výhodný pro obě strany. A Babiš si svoje EET může strčit kam chce... ;-)

Pro J. Ticháčka:
Autor: M. Pivoda Datum: 6.12.2018 20:22

Zákazníci byli ochotni zaplatit zálohu (tuším asi USD1000) za elektromobil Tesla Model 3 asi dva roky dopředu, čímž tu firmu a rozjezd Modelu 3 fakticky pomáhali financovat. Nikdo je koupi a dokonce čekání nenutil.

Sdílení automobilů je jedna z možností. V USA v roce 2019 již spouštějí elektromobily s automatickým řidičem. Takže od roku 2025 se v USA již nebude vyplácet vlastnit osobní automobil (který normálně tráví 90% času v garáži). Dopravní službu si objednáte na určitý čas. Automobil přijede, odveze či přiveze vás domů, a pak odjede poskytovat další placenou službu. Ubude parkovišť.

Ujišťuji vás, že žiji v reálném světě, dokonce většinu času trávím na vesnici.

Re: Pro Vítězslava Nováka:
Autor: J. Ticháček Datum: 6.12.2018 19:16

On se zatím nenašel nikdo, kdo by komukoli rozmlouval koupi elektromobilů za vlastní peníze. Problém je spíš opačný.

A mimochodem: zkuste se jednou rozepsat o tom, jak si takové sdílení představujete. Naše vesnice dojíždí komplet. Až na důchodce. Jenže do několika směrů, do ještě více cílových míst, někteří vozí děti, jiní jezdí sami, můj bratr odchází ráno v pět, já, pakliže jsem náhodou v sezóně doma opouštím barák před desátou. Někde mezi se pohybuje zbytek lidí. Návraty dom7 jsou také různé. Zkuste nám do vsi vymyslet sdílení, které by dokázalo uspokojit alespoň desetinu lidí. Nebo se alespoň jednou podívejte jak se žije mimo diskusní fórum.

Re: Vážená paní Košařová:
Autor: I. Mertl Datum: 6.12.2018 18:38

k b. 1 a 2. Příteli Lepko, živil jsem se posledních 20 let mé kariéry ekonomikou, také ekonomickou analýzou návratnosti investičních projektů. Předpokládám proto, že před jakoukoli výstavbou se provedla taková analýza. Pokud ne, stavělo se špatně. Paní Košařové jsem vytknul argument, že spalováním štěpky se ničí lesy s tím, že odpadové dřevo by se stejně pálilo v lese.

k b. 3. Děkuji za inspirativní otázku. Vím, z čeho vzniká humus. Stromové zbytky dnes v Česku těžební společnosti výhradně pálí na hromadách v lese - čili žádný humus.

Re: Vážená paní Košařová:
Autor: J. Farda Datum: 6.12.2018 18:24

A tam štěpku nejspíš vyrábí při likvidací pralesů v Amazonii - inu, zelení rádi perlí bludy ... :-(

Kdfyž jsem před dvěma roky psal,:
Autor: P. Zinga Datum: 6.12.2018 17:53

že klimaalarmismus je zločinecká ideologie, kterou krvavě zaplatíme, dostalo se mi výsměchu. Jsem zvědav, za jak dlouho těm posměváčkům jejich roztažená tlama povisne:

"od loňského září pak vzrostla na čtyřnásobek cena povolenek, které si teplárny musí kupovat na vypuštění emisí oxidu uhličitého. Především menší uhelné teplárny vlastněné obcemi se kvůli tomu mohou dostat do eko­nomických problémů."

Nebudu se pouštět do diskuze na jiné téma:
Autor: M. Pivoda Datum: 6.12.2018 17:29

Ovlivňování výrobků je poměrně složitá hra/záležitost politiků. Například se dotují levné pleny pro kojence, protože politici nechtějí, aby národ vymřel.

Ale to je jiné téma, než cílené povzbuzování prodeje elektromobilů.

Někdy se jedná o "problém slepice a vejce", metaforicky řečeno. Povzbuzujte slepici, a ona vám snese dříve a větší vejce.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 6.12.2018 17:24

Já vím, občas jsem v takové vesničce na dovolené. Jen dost dobře nevím, co s tím. Malý obrat ten krámek neudrží, i kdyby neplatil vůbec žádné daně a nemusel mít EET. A kdo to auto má, nebo pracuje někde ve městě, zákonitě půjde tam, kde je širší výběr a nižší ceny. Asi by to chtělo spojit s hospodou, poštou a kdo ví ještě čím a neplatit daně, pak snad ...

Re: Pro Petra Vaňuru:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 6.12.2018 17:21

Vůbec nechápu, proč by měla být na výrobky politika.

Prostě výrobce nabídne něco užitečnějšího, praktičtějšího a levnějšího v různém poměru těchto vlastností a když ta kombinace přijde zákazníkovi pro něj dobrá, tak to koupí. Když ne, tak ne.

Re: Já za průšvih považuji:
Autor: M. Prokop Datum: 6.12.2018 17:20

Jistěže ne. Ale Bureš se zbavuje konkurence a blbci mu v tom ještě fandí.

Re: Pro Vítězslava Nováka:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 6.12.2018 17:17

Sdílet je fajn, jenže jak to znám, zrovna, když budu chtít, a nedej bůh dokonce muset, někam jet, tak s tím elektroautem bude nějaký spolusdíleč pryč. No dobře, tak počkám. A až přijede, tak bude auto vybité.

No, nezabil bych ho, sobce bezohledného?

Pro J. Komberecovou podruhé:
Autor: M. Pivoda Datum: 6.12.2018 17:16

Nejde o mně.

Při vytrvalosti některých evidentně demagogických diskusních příspěvků spekuluji, kdo tu záměrnou manipulaci asi platí.

Re: Pro J. Komberecová:
Autor: J. Kombercová Datum: 6.12.2018 17:07

Proč by vás měl někdo platit, to mi řekněte?! :))

Re: Nucen nejsem,:
Autor: T. Hraj Datum: 6.12.2018 17:06

Nucen také nejsem ale po práci zpravidla nemívám čas

Například předevčírem psaly německé noviny,:
Autor: F. Houžňák Datum: 6.12.2018 16:51

jak se předseda vlády v Bádensku-Württembersku Kretschmann, takto ze strany Zelených, nechal odvézt vrtulníkem do přírodní chráněné oblasti Wurzacher Ried, aby si tam mohl turisticky zavandrovat. Když si zavandroval, zase ho vrtulníkem odvezli zpátky, aby mohl vládnout a vykládat sprostému lidu, že nemá jezdit autem, ale na kole.

Dočetl jsem se, že povyk ve Francii vyprovokoval Facebook:
Autor: M. Pivoda Datum: 6.12.2018 16:49

Facebook may have played a role in sparking riots in France

An algorithm change to boost local news helped to whip up anger over fuel price hikes.

Pro J. Komberecová:
Autor: M. Pivoda Datum: 6.12.2018 16:48

Já zde reaguji jen sám za sebe. A nikdo mne za to neplatí.

Nejenom:
Autor: F. Houžňák Datum: 6.12.2018 16:45

o tom ...