23.10.2018 | Svátek má Teodor, TheodorDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Svět podle PutinaVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 11, poslední: 26.7.2017 6:32, přehled diskusí

A takto uvádí do reality svět podle Putina ruský Insider::
Autor: J. Václavíková Datum: 27.6.2017 16:03

1. O tom, jak Putin zkrotil miliardáře

„Zrušili jsme schémata, s jejichž pomocí byla stvořena oligarchie...“ filmové záběry ukazují Berezovského a Chodorkovského ... „a díky kterým se člověk stal přes noc miliardářem.“ Dále: „Nemám takové bohatství, o kterém říkají“ ... „je to všechno nesmysl. Kdyby to tak bylo, už by to bylo dávno známé.“ ... „Nemyslím si, že to je velký štěstí. Peníze si s sebou do hrobu nevezmeš.“

Musíme začít u toho, že když se Putin dostal k moci, miliardáři v Rusku vůbec neexistovali. V roce 2000 uváděl seznam Forbes 322 miliardářů a mezi nimi nefiguroval ani jeden Rus. Zato v roce 2017 se seznam rozrostl na 2043 osob včetně 96 Rusů. Tři lidé ze seznamu ruských dolarových miliardářů – Gennadij Timchenko (4. místo), Kirill Šamalov (74. místo) a Jurij Kovalchuk (93. místo) – jsou Putinovi sousedi v chatařském družstvu Ozero, které bylo vytvořené v roce 1990. Kirill Šamalov je syn akcionáře družstva Nikolaje Šamalova a podle otevřených zdrojů je také manželem dcery Putina. Šamalova, Kovalchuka a bratry Rotenbergovy (společne s Putinem se věnují džudu) obvinili z toho, že měli přístup k státním zakázkám bez soutěže (tedy opravdu „se stávali miliardáři přes noc“).

Putin oficiálně na seznamu miliardářů není. Zjistit velikost jeho skutečného bohatství není možné (i když v lednu 2017 časopis Time napsal, že je zřejmě nejbohatším člověkem na světě). Můžeme jen orientačně vyhodnotit rozsah kapitálu Putina podle offshorovych společnosti, ve kterých je jednatelem violoncellista Sergei Roldugin (sám Putin, připomínáme, se podnikaní nevěnuje). Přes jediný z „rolduginských“ offshorů „protekly“ víc než 2 miliardy USD, přičemž finanční prostředky byly použity na aktiva spojená přímo s Putinem. V případě, že by to byl jediný Putinem kontrolovaný offshore, znamená to, že je prezident bohatší než byli v roce 2000 Chodorkovskij a Berezovskij dohromady.

Re: A takto uvádí do reality svět podle Putina ruský Insider::
Autor: J. Václavíková Datum: 27.6.2017 16:04

3. O tom, jak Putin zvítězil nad chudobou

Oliver Stone: „Snížili jste úroveň chudoby o dvě třetiny!“ Vladimír Putin: „Přesně!“

Oliver Stone: „V roce 2000 byl plat 700 rublů, v roce 2012 – 29 tisíce rublů.“ Vladimír Putin: „Ano, přesně!“

Ve skutečnosti není pravda ani jedno, ani druhé. Za prvé, počet obyvatel s nižšími příjmy, než je úroveň existenčního minima, klesl ne třikrát, ale dvakrát, tedy z 28 % (41 mil. lidí) na 14 % (20 mil. lidí). Za druhé průměrný plat v roce 2000 nebyl 700 rublů, ale 2.200, a v roce 2012 nebyl průměrný plat 29 tisíc, ale pouze 26 tisíc rublů. To znamená, že reálná mzda s ohledem na inflaci vzrostla přibližně trojnásobně. To se však nestalo díky Putinovi, ale díky ceně za barel ropy, který je klíčovým indexem ruské ekonomiky. Cena za barel totiž vzrostla z 20 USD v roce 2000 na 120 USD v roce 2012, to znamená 6krát.

Re: A takto uvádí do reality svět podle Putina ruský Insider::
Autor: J. Václavíková Datum: 27.6.2017 16:09

5. O rozšiřování NATO na východ

Oliver Stone: „Vím od pana Gorbačova a amerických činitelů, včetně Jamese Bakera, že existovala dohoda se Sovětským svazem o zákazu rozšiřování NATO na východ.“ Vladimir Putin: „Ano, když se řešila otázka sjednocení Německa a následného stažení sovětských vojsk z východní Evropy, pak oficiální představitelé USA a generální tajemník NATO (myslím, že to byl pan Wörner), tehdy řekli, že v jednom si může být Sovětský svaz jistý – východní hranice NATO nebude posunuta nad rámec současné východní hranice NDR.“

Mýtus o tom, že Gorbačovovi někdo něco sliboval, vyvracel Gorbačev sám a opakovaně. Co se týče jeho tzv. chyby, za tehdejších okolností bylo dokonce právně nemožné takovou otázku vůbec probírat. Před červencem 1991 existovaly dva vojensko-politické bloky – Varšavská smlouva a NATO. „Země, které byly součástí VS, tuto otázku nekladly,“ řekl bývalý vůdce Sovětského svazu. Dříve upřesňoval, že ve smlouvě „dva plus čtyři“ z roku 1990 se mluvilo o území bývalé NDR a zde bylo stanoveno pouze to, že zde nedojde k „rozmístění jaderných zbraní a vojsk NATO“ a že v průběhu několika let dojde ke snížení početnosti Bundeswehru. „A to všechno bylo uděláno,“ upřesnil Gorbačov.

Pokud jde o generálního tajemníka NATO Manfreda Wörnera, zjevně jde o jeho interpretovanou frázi ze 17. května 1990: „Samotná skutečnost, že jsme připraveni nerozmísťovat vojska NATO mimo území Spolkové republiky Německo, dává Sovětskému svazu pevné bezpečnostní záruky.“ Mluví se zde, jak již bylo uvedeno Gorbačovem, o nerozmisťování sil NATO na území NDR.

Oliver Stone: „To je přímým porušením dohody?“ Vladimir Putin: „Nebylo to zaznamenáno na papíře. Je to chyba, ale ze strany Gorbačova.“

Re: A takto uvádí do reality svět podle Putina ruský Insider::
Autor: J. Václavíková Datum: 27.6.2017 16:10

Prohlášení s odvoláním na NATO, aby garantovalo Sovětskému svazu další nerozšiřování na východ, vydal německý ministr zahraničí Hans Genscher, ale nikdo v NATO nereagoval. Prohlášení nebylo odsouhlaseno dokonce ani samotným německým kancléřem Helmutem Kohlem.

A konečně, pokud jde o ministra zahraničí Jamese Bakera – evidentně se jedná o tiskovou konferenci, kde řekl:

„Poznamenal jsem, že Spojené státy nepodporují myšlenku neutrality sjednoceného Německa, že podporujeme pokračování jeho členství v NATO, a také jsme přesvědčeni, že vojska NATO by neměla být posunuta na dále na východ, aby snížila znepokojení východního Německa, pokud se týče bezpečnosti.“

Jak lze vidět v kontextu, i zde se bavíme o postupu vojsk NATO na území NDR.

http://forum24.cz/lzi-mi-priteli-dvacet-lzi-kterymi-vladimir-putin-obelstil-olivera-stone/

Re: A takto uvádí do reality svět podle Putina ruský Insider::
Autor: A. Trick Datum: 27.6.2017 16:49

Forum 24 znamená Šafr?

Re: A takto uvádí do reality svět podle Putina ruský Insider::
Autor: P. Aron Datum: 27.6.2017 17:09

To, že Rusům slíbili nerozšiřování NATO je fakt, já si to velmi dobře pamatuji. Že si to Rusové nenechali potvrdit formou smlouvy byla jejich naivita.

Re: A takto uvádí do reality svět podle Putina ruský Insider::
Autor: A. Trick Datum: 27.6.2017 17:14

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-NATO-se-dale-na-vychod-rozsirovat-nebude-padlo-10-unora-1990-mezi-4-a-6-hodinou-Prestizni-Spiegel-ma-ve-svem-archivu-bombu-493874

Re: A takto uvádí do reality svět podle Putina ruský Insider::
Autor: M. Prokop Datum: 27.6.2017 17:26

Jo tak když jste byl u toho, to je jiná! :-P

A i kdyby takový slib existoval (máte na mysli něco jako Budapešťské memorandum?), kde je v něm svoboda zemí jako my, vybrat si, s kým chceme být partnery?

Re: A takto uvádí do reality svět podle Putina ruský Insider::
Autor: J. Václavíková Datum: 27.6.2017 21:55

To sotva. Sám Gorbačov tyto fámy vyvrátil.

Jézusmarjájózef!:
Autor: A. Trick Datum: 27.6.2017 17:12

"A takto uvádí do reality svět podle Putina ruský Insider"

Vy věříte ruským webům? Pámbu s náma a zlý pryč!!!

Fakta ti nejdou pod čumák, ty insidere?:
Autor: P. Mach Datum: 27.6.2017 20:56

.. asi to bude tím, že pod čumákem máš nejraději puťkovo tlustý střevo.