21.4.2018 | Svátek má AlexandraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Kalouskův „podvod“Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 203, poslední: 20.3.2017 6:44, přehled diskusí

Nevidím důvod, proč by měl Babiš z finančních převodů:
Autor: P. Vaňura Datum: 19.3.2017 19:31

mezi svými firmami vůbec platit vějaké daně! A Kalousek, jako hlavní ochránce fotovoltaických tunelářů a provozovatelů hazardu by měl chodit kanálama!

Re: Nevidím důvod, proč by měl Babiš z finančních převodů:
Autor: M. Prokop Datum: 19.3.2017 20:29

Určitě ty daně rád zaplatíte místo Bureše.

Neplatí se za převod, ale z vejvaru.

Re: Nevidím důvod, proč by měl Babiš z finančních převodů:
Autor: M. Vondráček Datum: 19.3.2017 22:09

Svatá prostoto :-)

Re: Nevidím důvod, proč by měl Babiš z finančních převodů:
Autor: J. Vintr Datum: 20.3.2017 0:26

Babiš drze přiznal, že korunové dluhopisy nakoupil mimo jiné i ze svých nezdaněných příjmů ve výši tuší kolem devíti set milionů. V tomto státě není moc možností, jak získat nezdaněný příjem. Jedna z možností je příjem z prodeje akcií. Jenže abyste mohl akcie prodávat, musíte je napřed vlastnit, což znamená že je musíte nakoupit za SVÉ (zdaněné) peníze. Pokud je "nekupujete" za firemní peníze a peníze z prodeje si strkáte do vlastní kapsy, jde o obcházení daně z příjmu a tedy daňový podvod.

Pokud se Sobotka dal strhnout ke zběsilé štvanici :
Autor: R. Fiala Datum: 19.3.2017 14:56

na Babiše - a to dokonce Kalouskem - svědčí to o jeho slepotě a zoufalství. Tomu nasvědčují i řeči o vítězství ve volbách. ČSSD ve volbách zvítězit nemůže a pokles jejích preferencí bude patrně pokračovat. To by nebyla taková tragédie, kdyby se tím nepohřbívala tato vláda, snad nejúspěšnější za posledních 25 let! Z toho se můžou těšit jen tak odporné škůdcovské a parazitní figury jako je Kalousek. Tento dobrodruh je ochoten spojit se s kýmkoli, třeba rozvrátit celou zemi a všechno tak zintrikovat a zamotat, aby se vůbec dostal do parlamentu - pak se uvidí. Musíme doufat, že se lidi nedají tak snadno zblbnout a tuto hru mu překazí. V každém případě nás čekají do voleb i po nich ještě perné měsíce.

Re: Pokud se Sobotka dal strhnout ke zběsilé štvanici :
Autor: M. Prokop Datum: 19.3.2017 15:29

"Štvanici" vidí jen funebrák Bureš a jeho pomatení stoupenci.

Prostě na něj několik jeho lumpáren prasklo.

Re: Pokud se Sobotka dal strhnout ke zběsilé štvanici :
Autor: M. Moravcová Datum: 19.3.2017 16:44

"To by nebyla taková tragédie, kdyby se tím nepohřbívala tato vláda, snad nejúspěšnější za posledních 25 let!" Proboha kd jste takové kravině přišel?

Re: Pokud se Sobotka dal strhnout ke zběsilé štvanici :
Autor: M. Prokop Datum: 19.3.2017 20:30

Dluhoslav s Burešem to s oblibou tvrdí.

Sebevražda lidovců pomocí STAN...:
Autor: J. Mrázek Datum: 19.3.2017 9:40

Velmi chvályhodné !

Jaké to běsy cloumají Sobotkou?:
Autor: F. Navr8til Datum: 19.3.2017 9:39

Plně chápu Kalouskovo kopání i jeho nenávist vůči Babišovi. Babiš totiž Kalouska stále více odřezává od sponzorských volebních příspěvků, když prosazuje větší kontrolu a zdanění hazardu a prostřednictvím EET likviduje pašerácký byznys vietnamské mafie. Ale proproboha proč se s Kalouskem spojil Sobotka? Co může sociální demokracie ve spojení s TOP 09 získat? Spojenectví s Kalouskem může Sobotku definitivně zničit. Jsou dvě vysvětlení. Prvním je, že Sobotka žije od maturity ve světě politiky a parlamentní akvárium ho odtrhlo od realita natolik, že není schopen reálně uvažovat. Druhým vysvětlením by bylo, že je placen Andrejem Babišem, aby převedl voliče sociální demokracie hnutí ANO. Což se mu daří.

Re: Jaké to běsy cloumají Sobotkou?:
Autor: K. Vyšata Datum: 19.3.2017 10:38

Sobotka a vlastně celá ČSSD je bezradná. Vlastní voliči tu nedůvěryhodnou partaj opouštějí a tak hledá nové, jednou se lísá k Pirátům, chvílemi ke kavárně plné pravdoláskařů, z chudnoucí střední třídy dělá boháče a chce je obrat, najednou objevil komunisty a v neposlední řadě dělá šaška Kalouskovi. Zdá se, že se strana utrhla z kotvy a neřízená se řítí do záhuby. Má nějaké spojence? Koho, když předvádí další zradu po vražení kudly do zad Zemanovi na svém koaličním spojenci?

Re: Jaké to běsy cloumají Sobotkou?:
Autor: K. Němec Datum: 19.3.2017 13:01

Nejen voliči opouští ČSSD, i její členové odchází ve velkém.

tenhle článek:
Autor: A. Javůrek Datum: 19.3.2017 9:39

snad sesmolili v PR oddělení STBfertu, jinak to není možné

Hilsneriáda? :
Autor: V. Klepetko Datum: 19.3.2017 9:13

1. Fakta: Babiš prodal v roce 2010 80% akcií firmy Profos své skupině Agrofert za 527 milionů.

Ve stejné době prodává 20% akcií stejné firmy paní Sokolové a spol za pouhých 20,4 milionu korun.

2. Hypotéza: Babiš prodal nadhodnocený balík akcií Profostu své skupině Agrofert, aby ušetřil na daních. Kdyby si stejnou částku vyplatil z Agrofertu jako dividendu, musel by to zdanit. Takže se jedná o daňový podvod!

3. Vysvětlení Babiše: Paní Sokolová a spol. si v roce 2007 uzavřela z Babišem opční smlouvu, která ji pak v roce 2010 umožnila opci uplatnit a nakoupit si akcie velmi výhodně nikoliv za tržní, ale za nizkou opční smlouvu. Cena transakce s Agrofertem byla naopak stanovena soudním znalcem jako cena obvyklá, posudek je na stole a může být podroben revizi. Ve prospěch těchto vysvětlení svědčí to, že dnešní tržní cena Profostu je ještě vyšší, než byla Babišova prodejní cena Agrofertu. A že Sokolová a spol. ve finále prodala svùj získaný od Babiše 20% podíl opět Agrofertu za velmi vysokou cenu, cena za jednu akcii byla opět vyšší, než získal Babiš: http://ekonomika.idnes.cz/rozhovor-andrej-babis-profrost-agrofert-akcie-sokolova-pjs-/ekonomika.aspx?c=A170318_2313080_domaci_jw

4. A co z toho celého plyne? Hypotéza "podvodu" se zatím zdá být velmi chatrná. Proč myslíte, že by nemohl mít pravdu? Je to opravdu dobrý podklad pro rozdmýchávání davové psychózy proti Babišovi? Plné urválkovských výkřiků a primitivní nenávisti a ekonomické negramotnosti? "Babiš musí být určitě podvodník, protože to chceme, tvrdí známý právník Rozehnal a dokonce i Kalousek". Celé je to velmi populistické, to agresivní a bezdůkazné obviňování a souzení! Zacílené na primitivní pudy lidí, co nerozumí účetním závěrkám a jsou líní myslet. To oni kdysi odsoudili jednoho filozofa, protože "kazil mládež". To oni řvali na náměstí "Ukřižujte ho!", to oni chtěli smrt pro Miladu Horákovou a podepisovali Antichartu! I kdyby byl Babiš odporný, jak Hilsner - toto si Babiš nezaslouží!

Máte to dost popletené :
Autor: M. Vondráček Datum: 19.3.2017 9:55

Zdá se , že právě Vámi cloumají "primitivní pudy lidí co nerozumí účetním uzávěrkám" . Když použijete správné jméno PROFROST a podíváte se na OR do uzávěrky , zjistíte jak to bylo asi doopravdy ...

Jinak stručně popsáno :

http://hlidacipes.org/ales-rozehnal-prodal-babis-svemu-agrofertu-predrazene-akcie-mohlo-jit-o-trestny-cin/

Re: Máte to dost popletené :
Autor: V. Klepetko Datum: 19.3.2017 10:24

Ano, omlouvám se, správně je to "Profrost". Ale:

1)"Znalec vyhotovil v květnu 2010 posudek o 52 stranách a Profrost ocenil ke dni 31. 3. 2010 na 659 milionů"

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/rozhovor-andrej-babis-profrost-agrofert-akcie-sokolova-pjs-/ekonomika.aspx?c=A170318_2313080_domaci_jw

2) Paní Svobodová prodala následně své akcie Agrofertu také za dobrou, asi tržní cenu, a nyní je ten Profrost také drahý. Takže se nejspíše o předražený prodej akcií ze strany Babiše prostě nejednalo...

Po pravdě řečeno, nemám čas se nyní prohrabovat v cizím účetnictví. Vím ale, že znalecký posudek lze vyvrátit jen znaleckým posudkem. Nikoliv vařením z vody jakýchsi Alešů Rozehnalů! Ten nemá právo ani soudit bez soudu, ani uzurpovat pravomoci berňáku, a ani nevím, zda má v tomto oboru kvalifikaci soudního znalce. Celé je to zralé na klidné a věčné posouzení odborníky, bez té davové psychózy a primitivních výkřiků... Je totiž celkem možné, za ta firma byla oceněna dobře!

Re: Máte to dost popletené :
Autor: J. Vintr Datum: 19.3.2017 10:36

V celém tom jaksi chybí fakt, že Babiš prodává Agrofertu firmy, které za peníze Agrofertu koupil nebo vybudoval. Přitom Agrofert je pořád Babiš. Babiš prodává sobě svůj majetek a výsledkem jsou vždycky nezdaněné osobní příjmy. Všeci kradnů, ale Babiš nejvíc ...

Hilsneriáda? :
Autor: V. Klepetko Datum: 19.3.2017 11:36

Proč by Babiš nemohl prodávat sám sobě nějaké obchodní podíly nebo akcie za spravedlivou trzni cenu?

Re: Hilsneriáda? :
Autor: J. Vintr Datum: 19.3.2017 14:25

Když vy budete cokoliv prodávat, tak vám to stát zdaní. Jen soudruh Babiš dovede ojebávat stát a nic nedanit. To je vskutku skvělá kvalifikace na ministra financí.

Re: Hilsneriáda? :
Autor: V. Klepetko Datum: 19.3.2017 16:52

"Nekupujte u Babiše cukr, chleba, mouku. Zamordoval na berňáku modrookou holku" :-))))) Chápu Vaše rozhořčení. Napište nějaký kolektivní odsuzující dopis třeba ombudsmance, možná to pomůže :-)

Re: Hilsneriáda? :
Autor: J. Vintr Datum: 19.3.2017 17:11

Mně je Babiš víceméně ukradený. Jenom mi přijdou komičtí ti blbci, kteří tohoto největšího mafiána v naší zemi brání a chtějí ho znovu volit ...

Re: Hilsneriáda? :
Autor: V. Klepetko Datum: 19.3.2017 17:37

Ale já jsem ho minule také nevolil, a když bude mít na Sobotku alespoň 5% náskok v preferencích, tak si i tentokrát vyberu někoho jiného!

Jenže ty útoky na něj jsou "neférové", takže si tu obranu jednoduše zaslouží. Babiš cosi prodal sam sobě za diskutabilní cenu. Predhazuje mu to ale grázl Sobotka, který pod cenou prodával státní majetek - ne ne svůj vlastní, jako Babiš! A nyní chce "vysvětlení"... Tak to je přinejmenším chucpe!

Re: Hilsneriáda? :
Autor: J. Vintr Datum: 19.3.2017 19:41

Babiš by si zasloužil spíš do tepláků. V normálním civilizovaném státě by po odhalení jeho "vyjebávky" s dluhopisy minimálně okamžitě skončil jako ministr.

Re: Hilsneriáda? :
Autor: V. Klepetko Datum: 19.3.2017 20:19

Jestliže se Vám náš stát nezdá být dostatečně civilizovaný, tak máte buď možnost se vystěhovat, nebo ho nějak "civilizovat". Čemuž ale ta prorltibabišovská Hilsneriáda vůbec neprospívá! Ani neustálá snaha kriminalizovat své politické odpůrce, když věcné argumenty chybí... "Do tepláků", říkáte... To je spíše ve stylu Erdogana...

Ale možná se dočkáte: až bude Babiš premiérem, nemůže být současně i ministrem financí. Tento post ale může být svěřen koaličnímu partnerovi, který zajistí nestranné prošetření všech Vašich temných náznaků a hypotéz :-)))))))))))))

Re: Hilsneriáda? :
Autor: J. Vintr Datum: 19.3.2017 23:41

Myslíte, že se náš stát zcivilizuje, když (díky blbcům, kteří si nevidí na špičku nosu) bude premiérem největší mafián v naší zemi?

Re: Hilsneriáda? :
Autor: V. Klepetko Datum: 20.3.2017 6:44

Babiš bude premiérem hlavně díky Vám - nenavistná a umanutá kritika je známkou SLABOSTI skutečných mafiánů - kmotrů a jejich užitečných idiotů, různých Sobotků a dalších slouhů...

A některé ty Babišovy neliberálně demokratické tendence, "řízení státu jako firmy", atd.? To se překoná s pomocí nějakého osvíceného koaličního partnera. Babiš sám se časem zcivilizuje. A s ním i náš stát!

Re: Máte to dost popletené :
Autor: M. Vondráček Datum: 19.3.2017 10:46

Opravdu si myslíte , že firma s majetkem PROFROST a hrubým ziskem cca 50 mil/r se dá prodat 20% akcií za 659 mil. A to v okamžiku kdy kupující již 80% vlastnil. Řeknete mi jeden jediný důvod této transakce mimo "daňové optimalizace".

A znalecký posudek ?? Koho chleba jíš , toho píseň zpívej ... Je docela možné , že byla oceněna špatně (na zakázku).

A ten jakýsi Aleš Rozehnal je docela respektovaný odborník v oblasti práva hospodářského. Takže je dost od věci pokud jeho závěry zpochybňuje jakýsi Klepeto, který si nedá ani tu práci , aby si prošel základní info z účetních uzávěrek.

Hilsneriáda? :
Autor: V. Klepetko Datum: 19.3.2017 11:47

Věřím tomu, že ten znalecký posudek byl vypracován správně!

K vyvrácení tohoto závěru po prostě nemáme relevantní podklady. Rychlokvašné politicky motivované závěry poště nepůsobí důvěryhodně! Přečtěte si znovu nikoliv dohady pana Rozehnala, ale autentické vysvětlení pana Babiše. Nemusíte mu věřit, ale rovnou soudit, a bez nových posudků? To je opravdu tak trochu urválkovské. Populistické a neslušné!

Re: Hilsneriáda? :
Autor: V. Klepetko Datum: 19.3.2017 11:50

"prostě", omlouvám se za ty překlepy...

:-) :-):
Autor: M. Vondráček Datum: 19.3.2017 13:52

Zkuste mě (i sobě) odpovědět na otázku uvedenou v mém předchozí poznámce.

Autentické vyjádření pana Babiše ?? Máte na mysli které ?? On svá vyjádření poměrně často mění ...

Nechci AB soudit a odsoudit, to opravdu přísluší justici a berňáku.

Ale místopředsedou vlády a ministrem financí při takovém podezření by být neměl :-)