26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

ÚVAHA: Z Evropské unie je klub sebevrahů

Absurdní spolek zemí, jejichž občané - muži, ženy i děti - jsou vražděni po desítkách a jejichž vládci a jejichž media nám říkají, že největší nebezpečí pro ně, pro nás a pro Evropu nejsou teroristé, kteří nás, Evropany, ve velkém vraždí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vydra 26.7.2016 21:39

Pan J. Sýkora zjednodušuje

A natolik fakta uvedená v článku extrahoval a zjednodušil, že vyjádřil mnohem větší blábol než co rádoby podrobil své "výstižné" kritice.

J. Sýkora 26.7.2016 6:09

Re: Souhlas s autorem,

Tento článek byl o tom, proč se máme bát Turecka a ne Ruska, přičemž zcela pomíjí, že v samotném Rusku žije víc muslimů než ve celé EU a jeho půldiktátor je opět po krátké meyihře velkým přítelem půldiktátora Putina.

Proto je to blábol.

J. Sýkora 26.7.2016 6:07

Re: Který odpálili

Ještě jsem mohl počet obětí islamistického terorismu srovnat s počtem ukrajinských obětí ruského nacismu: jen za minulých 24 hodin zemřelo při ruském ostřelování za stálé platnosti mírumilovného příměří 6 ukrajinských vojáků, od začátku roku stovky.

J. Sýkora 26.7.2016 6:05

Re:

Da da. Notičky se opozdily.

J. Šejnoha 25.7.2016 22:37

Re: Demagogie a polopravdy

Lidé nejsou blbí a proto s panem Haasem souhlasí.

Jenom to Rusko: má 10 x menší vojenský rpzpočet a HDP než země NATO, 5x méně obyvatel a je v obklíčení. Je nesmysl očekávat, že nás napadne a konat příravy na horkou válku.

To může vést jen k jejímu skuečnému rozpoutání.

Pro někoho je to možná cíl ale pro Putina určitě ne.

F. Houžňák 25.7.2016 21:53

Když vy jenom tak

pindáte, tak se nedivte, že vás nikdo nebere vážně. Snad jenom Rada se Šejnou a podobní exoti, ale to není, přiznejme si to otevřeně, žádná sláva.

F. Houžňák 25.7.2016 21:46

Ale pane Vaňuro, takový inteligentní, vzdělaný a

sečtělý člověk, a takové bláboly ze sebe vydáváte. Takže podle vás před rokem 1944 na Krymu žádní Rusové nebyli? A koho to teda Tataři s Němci vyvražďovali? Já mám dojem, že Rusy, ale jak to dělali, když tam žádní nebyli? To je mi záhadou, můžete mi ji objasnit? Bolševický hladomor se týkal jak Rusů, tak Ukrajinců a dalších, společným jmenovatelem bylo samostatné rolnictví a ne národnost. To vy ale víte taky a jenom tak pindáte. Já už jsem pochopil, že pro vás je jediný dobrý Rus mrtvý Rus, ale to si nevystavujete moc dobré vysvědčení, to hlásali i Němci pod svým velikým Vůdcem - nebyl on i váš Vůdce? Mně to někdy tak připadá. Podívejte se, jak o vašich oblíbených Tatarech ošklivě píšou i na té levičácké Wikipedii: Until the late 18th century, Crimean Tatars maintained a massive slave trade with the Ottoman Empire, exporting about 2 million slaves from Russia and Ukraine over the period 1500–1700. A tomu učinili Rusové přítrž, a vaši Tataři si nemají vůbec na co stěžovat, především taky vzhledem k jejich srdečné spolupráci s Němci při vyvražďování Rusů a Židů.

Š. Hašek 25.7.2016 19:27

Re: Také nechci na tento Západ

Jasně.

Š. Hašek 25.7.2016 19:26

Re: Souhlas s autorem,

Asi tak.

Š. Hašek 25.7.2016 19:25

Re: Pane Haasi....

Pane Křešňáku, dovolím si říci, že slova "oblíbenost Ruska" jsou nepřesná. Pouze jde o střízlivé hodnocení situace.

Jen bych se Vás rád zeptal, kde se Vaše babička narodila. Ukrajina jest totiž větší než si většina mudronů představuje a mezi Užhorodem a východní hranicí je takřka nepřekonatelný rozdíl - jak všichni (krom Štětiny komouše) pozorují a vědí, Vy doufám také. Párkrát jsem tam na západě Ukrajiny byl. A poslouchal v maršrutce. No nic.

Majdan ukázal, že "jest všechno jinak". Jinými slovy - pokud nechce Kyjev vyhladit vlastní obyvatele tam na východě, tak by je měl nechat jít do Ruska!! Vy hodnotíte pomajdanské kyjevské vlády na víc než pěťák?? Já rozhodně ne. Nejsem krasohled a nefandím zemi, kde každý druhý gauner si založí "dobrovolnické prapory". A zakazuje občanům mluvit "jinou" mateřštinou, než mluví nějaký hejhula z kyjevského náměstí, jehož otec vraždil Poláky a pak to svedl na Stalina. Zkráceno. Zjednodušeno. Zdraví Hašek.

J. Kanioková 25.7.2016 19:12

Souhlas s autorem,

a pro ty, co mu nadávají, opíšu to, čím autor začíná -

Dovoluji si říci, že na Východ nechci. Ale nechci ani na TENTO Západ.

Ten článek je PŘEDEVŠÍM o Turecku a nebezpečí Islámu. A jak si máme přiznat, že jsme ve válce, a že je nutno bránit sebe a naši civilizaci.

P. Vaňura 25.7.2016 19:07

Deportace Krymských Tatarů, ale také např. Bulharů

a dalších národností z Krymu proběhla roku 1944. A usídlení Rusů na jejich místo následovalo.

Rusové též z části nahradili Ukrajince, kteří se stali obětí bolševického Holodomoru, který organizovali Gruzín (Stalin), Rus (Molotov) a ukrajinský Žid (Kaganovič)!

J. Kanioková 25.7.2016 18:58

Ne

P. Krešňák 25.7.2016 17:33

Pane Haasi....

.... se vším se dá souhlasit, jen ta Vaše velká oblíbenost Ruska je zarážející. Nevím, zda máte nějakou spojitost s Ukrajinou, ale vězte, že to co píšete o Ukrajině jsou opravdu hlouposti. Moje babička se na Ukrajině narodila a Rusy zažila na vlastní kůži. Škoba, že je již po smrti, jinak bych Vám rád sprosředkoval její vyprávění o Rusech a jejich chování. "Pátá kolona" Rusů na Dombasu je to samé, co sudetští Němci v našem pohraničí před rokem 38. Je to stejná pakáž. Krešňák

R. Morava 25.7.2016 17:30

Re: Také nechci na tento Západ

Obávám se, že Merklová není ta jediná žaba na prameni. Západní Evropa je už dlouhodobě rozkližovaná staromoderními neomarxistickými doktrínami včetně multikulturalismu v podobě Zeleného melounu. Merklová je jen jedna z kostek Zombie která povstala v 60 letech na Západě.

Ale jinak s podstatou toho co píšete souhlas. Rusko je pro nás dnes menší problém, než západní neomarxistický hnus.

R. Morava 25.7.2016 17:21

Re: Ani Zapad, ani Vychod?

Přesně tak hledal bych dnešní problémy na těch Klinikách, které by měly být klinikama. Od francouzské revoluce jsou největší zla způsobena levicovými anarchisty a odnožemi jejich ideologií (druhý důvod je nenažraností elit, která je ještě staršího data). (revoluce ve Francii, Napoleon, revoluce v Evropě, Lenin, Stalin, Hitler)

R. Morava 25.7.2016 17:12

Re: pane

Nemusíme fandit Rusku. To že je Merklová mimo neznamená že Putin je lepší. Mimo jsou oba.

R. Morava 25.7.2016 17:08

Re: A od nešťastného roku 1526

Tak pod Rakouskem jsme úpěli, ale dalo se to vydržet. Horší to bylo pořád v jižních Uhrách a vůbec na Balkáně. Ti úpěli trochu víc.

R. Brzák 25.7.2016 16:38

Re: ad pan Valenta - "...myslíte, že Rusko je tak vystrašené,

Pane Zingo, takovou čestnou funkci (protože k ničemu jinému, než k poctění nějakého papaláše, se nehodí) přenechám rád jinému zájemci. Pro mne by ale byla nepřijatelná i v případě, že by představovala skutečnou moc - protože moc nad druhými lidmi je něco, čemu svou slabou lidskost nehodlám vystavovat.

R. Brzák 25.7.2016 16:36

Re: Strach, že si nedokážu zajistit vlastní přežití

Vy jste pane extremista! Tady jde o směřování svého života - nikoliv o rozbíjení zdi hlavou. Není třeba zrušit stát - jen jeho princip dobře rozpoznat a na tomto základě jej co nejvíce korigovat. Protože jen občan, který neustále se svým vlastním státem bojuje o svou svobodu, má šanci, že nebude jednou otrokem. Protože stát bez tohoto odporu přirozeně bobtná - a tenduje k odebírání odpovědnosti a tudíž i svobody ze života občana.

Dobrým nástrojem rozvoje odpovědnosti u občana a omezování moci státu je obecné referendum - vzor Švýcarsko.

P. Urban 25.7.2016 16:30

Strach, že si nedokážu zajistit vlastní přežití

Vy jste to, pane Brzák, dokázal? Zajistit si odpovědně sám vlastní přežití, bez státu se silnou výkonnou mocí?

Jestli ano, pak je Vás pro Evropu škoda. Odstěhujte se do Somálska, tam Vás žádný stát strašit nebude. A své schopnosti zajistit si vlastní přežití budete moci uplatnit opravdu naplno.

P. Urban 25.7.2016 16:25

A od nešťastného roku 1526

začali Češi chudnout? A rozpory se začaly zvýrazňovat?

Ferdinand I. byl katolík, ale opatrný. Jeho nástupci Maxmilián a Rudolf II pak lavírovali, jak se dalo, ve světě, který šel, řečeno Maxmiliánovými slovy, "proti všemu rozumu". Otázka Východ nebo Západ nebyla zrovna v těch časech vůbec důležitá a za koncem české stavovské republiky rozhodně nestála.

P. Zinga 25.7.2016 16:03

Re: ad pan Valenta - "...myslíte, že Rusko je tak vystrašené,

Nebudete, pane Brzák, kandidovat na předsedu OSN? Takového znalce je v Čechách škoda...

R. Brzák 25.7.2016 15:50

ad pan Valenta - "...myslíte, že Rusko je tak vystrašené,

...až z toho občas anektuje kus cizího území..." - přesně tak!

Rusko je krásným příkladem toho, že čím větší je moc státu nad jeho občany, tím více se uplatňuje strach na jeho vedení. Rusko je takové, jaké si jej udržují nad sebou Rusové. A jediný důvod, pro který si člověk, bytost, jejíž přirozený vývoj jde od absolutní závislosti přes odpovědnost a svobodu až ke konečné nezávislosti (v okamžiku smrti), upírá svou svobodu, je strach, že nebude schopen odpovědně sám zajistit svoje přežití. Každý stát je vždy odpovědí na tento strach - a u Ruska, s jeho nešťastnou historií, je to ještě výraznější. Stát je stvořen na základě strachu občanů, udržován (placen) občany pro jejich trvající strach - a také produkuje strach. Protože čím jsem závislejší na svém státu, tím nebezpečnější se mi jeví svět okolo mne. Pak stačí už jen zvolit si vůdce, který slíbí, že mne ochrání (mou zemi a stát, mé zvyky a práva - tedy nároky...) a ten, pod vlivem obrovské moci, kterou získá, sám ještě více vystrašen (možnými oponenty, kteří budou o jeho moc usilovat), je schopen všeho.

R. Brzák 25.7.2016 15:47

Re: Čistější proruskou demagogii

Nebudu se dále zabývat pane Haasem. Ale Rusko je krásným příkladem toho, že čím větší je moc státu nad jeho občany, tím více se uplatňuje strach na jeho vedení. Rusko je takové, jaké si jej udržují nad sebou Rusové. A jediný důvod, pro který si člověk, bytost, jejíž přirozený vývoj jde od absolutní závislosti přes odpovědnost a svobodu až ke konečné nezávislosti (v okamžiku smrti), upírá svou svobodu, je strach, že nebude schopen odpovědně sám zajistit svoje přežití. Každý stát je vždy odpovědí na tento strach - a u Ruska, s jeho nešťastnou historií, je to ještě výraznější. Stát je stvořen na základě strachu občanů, udržován (placen) občany pro jejich trvající strach - a také produkuje strach. Protože čím jsem závislejší na svém státu, tím nebezpečnější se mi jeví svět okolo mne. Pak stačí už jen zvolit si vůdce, který slíbí, že mne ochrání (mou zemi a stát, mé zvyky a práva - tedy nároky...) a ten, pod vlivem obrovské moci, kterou získá, sám ještě více vystrašen, možnými oponenty, kteří budou o jeho moc usilovat, je schopen všeho.

V. Vaclavik 25.7.2016 15:35

Problem je ale v tom

ze obcane vsech zemi jsou rozdeleni na protichudne tabory levice a pravice, takze je tezke dat na hlas lidu. Lid zadne zeme Zapadu neni ani nahodou politicky homogenni, ale jsou to rozhadane a nesmiritelne tabory a je jen logicke, ze tomu tak je.

A ty elity nejsou samozvane, maji podporu mezi lidmi, nebo se k moci dostaly skrze jejich nekdejsi pomylenou podporu, ktera je dnes treba uz jen vlazna, ci ticha, a tak to vypada, jako ze ty elity jsou jako kul v plote, cemuz tak vubec neni.

F. Houžňák 25.7.2016 14:54

Který odpálili

naši velcí přátelé Ukrajinci. Ještě jste ten počet zavražděných zapomněl srovnat s počtem obětí automobilových nehod, to se taky dělá, aby se vyzdvihla neškodnost islámského terorismu.

F. Houžňák 25.7.2016 14:52

No, je to možné,

nicméně se domnívám, že by nás polští králové chtěli posléze zašantročit někam dál na východ. Ale to jsou jalové úvahy, co by kdyby. Nicméně bych stejně řekl, že jsme mohli dopadnout podstatně hůř než s těmi Habsburky, nějak jako Lužičtí Srbové. Ostatně Vladislav Jagellonský (Rex bene) toho moc nenavládl, vládla šlechta, a král sídlil v Budě. Ludvík toho v Čechách taky moc nenavládl, protože musel hlavně válčit s Turky, a zase vládla šlechta. Jestli to bylo lepší nebo horší, těžko říct, nicméně poté, co byly potlačeny husitské hordy, by si české země asi pomohly pod každým aspoň trochu normálním panovníkem. Těžko soudit.

A. Alda 25.7.2016 14:34

Našla by se jiná záminka.

Angličané tu válku prostě chtěli. Proto slíbili Rusům Úžiny, kdy vypovědí Rakousku válku. A mobilisace v Rusku nutně a neodvratně vedla k mobilisaci v Německu, což psal Vilém Alexandrovi v telegramu na konci srpna a prosil ho, ať mobilisaci zastaví, protože dokud probíhá v Rusku mobilisace, nemůže on zabránit voleným politikům v Německu, aby také nemobilisovali a do války Německo nezatáhli. Angličané ovšem znovu ujistili Rusko svou podporou a ponoukli Francii, aby tuto podporu také vyjádřilo. A pak už to šlo ráz na ráz.

S. Ševeček 25.7.2016 14:29

Pokud by nebyla Ruská federace označována za

nepřítele, nezbylo by Nám nic jiného, než označit nepřítele našeho vnitřního ... což by brzy vedlo k defenestraci.