27.11.2021 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

ÚVAHA: Z Evropské unie je klub sebevrahů

Absurdní spolek zemí, jejichž občané - muži, ženy i děti - jsou vražděni po desítkách a jejichž vládci a jejichž media nám říkají, že největší nebezpečí pro ně, pro nás a pro Evropu nejsou teroristé, kteří nás, Evropany, ve velkém vraždí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vydra 26.7.2016 21:39

Pan J. Sýkora zjednodušuje

A natolik fakta uvedená v článku extrahoval a zjednodušil, že vyjádřil mnohem větší blábol než co rádoby podrobil své "výstižné" kritice.

J. Kanioková 25.7.2016 19:12

Souhlas s autorem,

a pro ty, co mu nadávají, opíšu to, čím autor začíná -

Dovoluji si říci, že na Východ nechci. Ale nechci ani na TENTO Západ.

Ten článek je PŘEDEVŠÍM o Turecku a nebezpečí Islámu. A jak si máme přiznat, že jsme ve válce, a že je nutno bránit sebe a naši civilizaci.

Š. Hašek 25.7.2016 19:26

Re: Souhlas s autorem,

Asi tak.

J. Sýkora 26.7.2016 6:09

Re: Souhlas s autorem,

Tento článek byl o tom, proč se máme bát Turecka a ne Ruska, přičemž zcela pomíjí, že v samotném Rusku žije víc muslimů než ve celé EU a jeho půldiktátor je opět po krátké meyihře velkým přítelem půldiktátora Putina.

Proto je to blábol.

P. Krešňák 25.7.2016 17:33

Pane Haasi....

.... se vším se dá souhlasit, jen ta Vaše velká oblíbenost Ruska je zarážející. Nevím, zda máte nějakou spojitost s Ukrajinou, ale vězte, že to co píšete o Ukrajině jsou opravdu hlouposti. Moje babička se na Ukrajině narodila a Rusy zažila na vlastní kůži. Škoba, že je již po smrti, jinak bych Vám rád sprosředkoval její vyprávění o Rusech a jejich chování. "Pátá kolona" Rusů na Dombasu je to samé, co sudetští Němci v našem pohraničí před rokem 38. Je to stejná pakáž. Krešňák

Š. Hašek 25.7.2016 19:25

Re: Pane Haasi....

Pane Křešňáku, dovolím si říci, že slova "oblíbenost Ruska" jsou nepřesná. Pouze jde o střízlivé hodnocení situace.

Jen bych se Vás rád zeptal, kde se Vaše babička narodila. Ukrajina jest totiž větší než si většina mudronů představuje a mezi Užhorodem a východní hranicí je takřka nepřekonatelný rozdíl - jak všichni (krom Štětiny komouše) pozorují a vědí, Vy doufám také. Párkrát jsem tam na západě Ukrajiny byl. A poslouchal v maršrutce. No nic.

Majdan ukázal, že "jest všechno jinak". Jinými slovy - pokud nechce Kyjev vyhladit vlastní obyvatele tam na východě, tak by je měl nechat jít do Ruska!! Vy hodnotíte pomajdanské kyjevské vlády na víc než pěťák?? Já rozhodně ne. Nejsem krasohled a nefandím zemi, kde každý druhý gauner si založí "dobrovolnické prapory". A zakazuje občanům mluvit "jinou" mateřštinou, než mluví nějaký hejhula z kyjevského náměstí, jehož otec vraždil Poláky a pak to svedl na Stalina. Zkráceno. Zjednodušeno. Zdraví Hašek.

R. Brzák 25.7.2016 15:50

ad pan Valenta - "...myslíte, že Rusko je tak vystrašené,

...až z toho občas anektuje kus cizího území..." - přesně tak!

Rusko je krásným příkladem toho, že čím větší je moc státu nad jeho občany, tím více se uplatňuje strach na jeho vedení. Rusko je takové, jaké si jej udržují nad sebou Rusové. A jediný důvod, pro který si člověk, bytost, jejíž přirozený vývoj jde od absolutní závislosti přes odpovědnost a svobodu až ke konečné nezávislosti (v okamžiku smrti), upírá svou svobodu, je strach, že nebude schopen odpovědně sám zajistit svoje přežití. Každý stát je vždy odpovědí na tento strach - a u Ruska, s jeho nešťastnou historií, je to ještě výraznější. Stát je stvořen na základě strachu občanů, udržován (placen) občany pro jejich trvající strach - a také produkuje strach. Protože čím jsem závislejší na svém státu, tím nebezpečnější se mi jeví svět okolo mne. Pak stačí už jen zvolit si vůdce, který slíbí, že mne ochrání (mou zemi a stát, mé zvyky a práva - tedy nároky...) a ten, pod vlivem obrovské moci, kterou získá, sám ještě více vystrašen (možnými oponenty, kteří budou o jeho moc usilovat), je schopen všeho.

P. Zinga 25.7.2016 16:03

Re: ad pan Valenta - "...myslíte, že Rusko je tak vystrašené,

Nebudete, pane Brzák, kandidovat na předsedu OSN? Takového znalce je v Čechách škoda...

R. Brzák 25.7.2016 16:38

Re: ad pan Valenta - "...myslíte, že Rusko je tak vystrašené,

Pane Zingo, takovou čestnou funkci (protože k ničemu jinému, než k poctění nějakého papaláše, se nehodí) přenechám rád jinému zájemci. Pro mne by ale byla nepřijatelná i v případě, že by představovala skutečnou moc - protože moc nad druhými lidmi je něco, čemu svou slabou lidskost nehodlám vystavovat.

P. Urban 25.7.2016 16:30

Strach, že si nedokážu zajistit vlastní přežití

Vy jste to, pane Brzák, dokázal? Zajistit si odpovědně sám vlastní přežití, bez státu se silnou výkonnou mocí?

Jestli ano, pak je Vás pro Evropu škoda. Odstěhujte se do Somálska, tam Vás žádný stát strašit nebude. A své schopnosti zajistit si vlastní přežití budete moci uplatnit opravdu naplno.

R. Brzák 25.7.2016 16:36

Re: Strach, že si nedokážu zajistit vlastní přežití

Vy jste pane extremista! Tady jde o směřování svého života - nikoliv o rozbíjení zdi hlavou. Není třeba zrušit stát - jen jeho princip dobře rozpoznat a na tomto základě jej co nejvíce korigovat. Protože jen občan, který neustále se svým vlastním státem bojuje o svou svobodu, má šanci, že nebude jednou otrokem. Protože stát bez tohoto odporu přirozeně bobtná - a tenduje k odebírání odpovědnosti a tudíž i svobody ze života občana.

Dobrým nástrojem rozvoje odpovědnosti u občana a omezování moci státu je obecné referendum - vzor Švýcarsko.

F. Houžňák 25.7.2016 21:53

Když vy jenom tak

pindáte, tak se nedivte, že vás nikdo nebere vážně. Snad jenom Rada se Šejnou a podobní exoti, ale to není, přiznejme si to otevřeně, žádná sláva.

V. Vaclavik 25.7.2016 15:35

Problem je ale v tom

ze obcane vsech zemi jsou rozdeleni na protichudne tabory levice a pravice, takze je tezke dat na hlas lidu. Lid zadne zeme Zapadu neni ani nahodou politicky homogenni, ale jsou to rozhadane a nesmiritelne tabory a je jen logicke, ze tomu tak je.

A ty elity nejsou samozvane, maji podporu mezi lidmi, nebo se k moci dostaly skrze jejich nekdejsi pomylenou podporu, ktera je dnes treba uz jen vlazna, ci ticha, a tak to vypada, jako ze ty elity jsou jako kul v plote, cemuz tak vubec neni.

S. Ševeček 25.7.2016 14:29

Pokud by nebyla Ruská federace označována za

nepřítele, nezbylo by Nám nic jiného, než označit nepřítele našeho vnitřního ... což by brzy vedlo k defenestraci.

J. Bartoň 25.7.2016 13:57

Rusko nestojí za rozpadem Západu

Hlavním viníkem toho, že je dnes Západ v rozvalu, je muž, jehož éra se konečně blíží svému konci. Udělal z USA zemi, v níž to vypadá, jako by jí vládli lidé z Ku-klux-klanu. Kde se střílí policajti rukama černochů, kteří pracují v zájmu černošského rasismu. I tu ruskou agresi nechal Obama na Merkelové a Hollandovi. Západ byl osm let bez vůdce a podle toho to taky tak dopadlo.

Kvůli tomu ale není nutné vzývat týpka jako Putin, že ještě "neztratil rozum". On jen využil slabého Obamy a vyřídil si se Západem účty z roku 1989. Ukrajina mu byla vhodnou záminkou. A pohrobci fašistů jsou dnes opět aktivní nejen na Ukrajině ,ale po celém západním světě Rusko nevyjímaje.

R. Tichý 25.7.2016 13:54

Tenhle clanek je tu asi omylem nejak pozde. Rusko a Turecko jsou uz preci nejvetsi bratri, ne?

J. Kanioková 25.7.2016 18:58

Ne

J. Sýkora 26.7.2016 6:05

Re:

Da da. Notičky se opozdily.

J. Sýkora 25.7.2016 13:53

Jen tak pro pořádek: navzdory nebo spíš díky posilování tureckého autoritáře Erdogana, je jmenovaný po banální mezihře opět nejlepším přítelem a spojencem té neškodné a přátelsk atomové velmoci, řízené autoritářem Putinem.

Mimochodem za celou tu stašnou dvouletou teroristickou evropskou sebevražednou kampaň, nezahynulo tolik evropských civilistů jako při odpálení jednoho ruského Buku proti MH-17.

F. Houžňák 25.7.2016 14:54

Který odpálili

naši velcí přátelé Ukrajinci. Ještě jste ten počet zavražděných zapomněl srovnat s počtem obětí automobilových nehod, to se taky dělá, aby se vyzdvihla neškodnost islámského terorismu.

J. Sýkora 26.7.2016 6:07

Re: Který odpálili

Ještě jsem mohl počet obětí islamistického terorismu srovnat s počtem ukrajinských obětí ruského nacismu: jen za minulých 24 hodin zemřelo při ruském ostřelování za stálé platnosti mírumilovného příměří 6 ukrajinských vojáků, od začátku roku stovky.

A. Alda 25.7.2016 11:53

Prostě jsme se už zase spletli.

Jako třeba v roce 1526.

F. Houžňák 25.7.2016 13:35

No, mohlo to dopadnout daleko hůř,

zas bych si na ty Habsburky, kol a kolem, tolik nestěžoval. Mohli jsme taky dostat Poláka nebo nějakého Němce z pozdějšího rajchu.

A. Alda 25.7.2016 14:27

Poláka jsme měli předtím.

Období vlády Jagelonců bylo pro nás velmi positivním, přínosným. Rozpory klesaly, důsledky předchozí občanské války se smazávali, lidem se dařilo dobře a všichni bohatli. Až do toho nešťastného roku 1526.

F. Houžňák 25.7.2016 14:52

No, je to možné,

nicméně se domnívám, že by nás polští králové chtěli posléze zašantročit někam dál na východ. Ale to jsou jalové úvahy, co by kdyby. Nicméně bych stejně řekl, že jsme mohli dopadnout podstatně hůř než s těmi Habsburky, nějak jako Lužičtí Srbové. Ostatně Vladislav Jagellonský (Rex bene) toho moc nenavládl, vládla šlechta, a král sídlil v Budě. Ludvík toho v Čechách taky moc nenavládl, protože musel hlavně válčit s Turky, a zase vládla šlechta. Jestli to bylo lepší nebo horší, těžko říct, nicméně poté, co byly potlačeny husitské hordy, by si české země asi pomohly pod každým aspoň trochu normálním panovníkem. Těžko soudit.

P. Urban 25.7.2016 16:25

A od nešťastného roku 1526

začali Češi chudnout? A rozpory se začaly zvýrazňovat?

Ferdinand I. byl katolík, ale opatrný. Jeho nástupci Maxmilián a Rudolf II pak lavírovali, jak se dalo, ve světě, který šel, řečeno Maxmiliánovými slovy, "proti všemu rozumu". Otázka Východ nebo Západ nebyla zrovna v těch časech vůbec důležitá a za koncem české stavovské republiky rozhodně nestála.

R. Morava 25.7.2016 17:08

Re: A od nešťastného roku 1526

Tak pod Rakouskem jsme úpěli, ale dalo se to vydržet. Horší to bylo pořád v jižních Uhrách a vůbec na Balkáně. Ti úpěli trochu víc.

P. Urban 25.7.2016 13:40

To je předčasné tvrzení

Volba Vladimíra Putina či jeho nástupce za českého krále či prezidenta, to je něco, o čem snad zatím neuvažují ani ruští nacionální extremisté.

P. Urban 25.7.2016 11:06

Co nám vadí?

Rusové na východní Ukrajině a na Krymu nejsou zdaleka prvními, kdo byli v posledních sto letech darováni jako nevolníci i se svými domovy a zhruba po dvaceti letech jim bylo za použití jisté síly umožněno vrátit se do domovské říše. Problém je, že podobní nevolníci existují i v Lotyšsku a Estonsku.

Zajímavé také je, že zatímco Rusko "vyhovělo přání svých krajanů", tak Turecko "okupuje území cizího státu", ačkoli jde o velmi podobný případ. S tím rozdílem, že zatímco turečtí vojáci byli na Kypr oficiálně posláni, zatímco ruští vojáci se jezdí na východní Ukrajinu rekreovat.

Adorování banderovců na Ukrajině se nám nemusí líbit. Ale i my oslavujeme jako národní hrdiny povstalce z května 1945, jejichž počínání také ne vždy sneslo humanitární měřítka. Češi ovšem stáli na správné straně, zatímco Ukrajincům se žádná správná strana nenabízela.

A. Reček 25.7.2016 12:05

Re: Co nám vadí?

Je to tak, jenže naši prokremelští papoušci ani nemají zájem to pochopit.