26.4.2024 | Svátek má Oto


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
FREEMAN 6.8.2008 13:31

Ať žijí Irové !!

Posranost jim není tak vlastní jako našim přísekům.

Brdy 5.8.2008 22:18

Cože to vlastně

hlásná trouba hradu chtěla říci?

Petr Malusek 6.8.2008 11:23

Re: Cože to vlastně

Zdravim Brdy!

Mam naprosto stejnou otazku

Petr M.

autor 6.8.2008 13:47

Re: Re: Cože to vlastně

Hlásná trouba Hradu tím chtěla říci, že pokud ODS vykšeftuje s ČSSD radar za Lisabon, tak do pěti let ten radar nebude ani americký, ani český, ale evropský: Evropa nám naznačí, že máme poslat Američany domů, my sklapneme podpatky, jako obvykle, Američani jsou podle smlouvy povinni nechat nám tu vybavení, a to se následně natře na modro se žlutými hvězdičkami.

Taky bych měl otázku: Kam až má prohlubování evropské integrace zajít? Má to nějakou mez?

Petr Malusek 6.8.2008 18:07

Re: Re: Re: Cože to vlastně

Autora za hlasnou troubu hradu nepovazuji, slo mi jen o tu otazku. Ted ale specham, tak se vyjadrim priste, zatim.

P. Malusek

Petr Malusek 8.8.2008 4:31

Re: Re: Re: Cože to vlastně

Tak uz muzu...K te prvni casti bych jenom rekl, ze je to urcita spekulace,ktera by mohla snad i nastat, ale zrovna tak bychom se mohli bavit o desitkach dalsich moznosti od tech nejoptimistictejsich po ty nejhorsi. Netroufal bych si zde byt tak jednoznacnym prorokem. No a ta druha otazka je podivna a stejne jako ta prvni vychazi z odporu vuci EU a proto je jakakoli zbran dobra na jeji ''niceni'',tedy i takovato otazka. Je to jako bych se zeptal vydavatele novin, jak dlouho chce jeste svuj tisk vydavat a kde to ma mez. Pripadne se Billa Gatese zeptat, kdy uz nebude chtit vydelavat dalsi penize a kde je jeho mez za kterou uz nepujde, vzdyt uz ma prachu dost. A nebo se dokonce dozadovat politicke strany kolik by chtela mit ve sve strane schopnych lidi a kde uz vidi svoji mez.

Barry Goldwater 5.8.2008 22:05

Jak to bylo na Islandu

Od WWII USA zabezpečovaly obranu Islandu. Islandu to velmi vyhovovalo, protože mohl všechny prostředky věnovat na zvyšování životní úrovně. Nedávno mu USA oznámily, že je dost bohatý na to, aby si svoji obranu mohl zajistit za své a svůj vojenský personál odvolaly.   Domnívám se, že pokud dojde  k vyřešení státoprávních problémů EU, která bude jako jednotná síla schopná svoje teritorium ubránit, USA, stále jako logický partner a přítel Evropy, se milerády stáhnou (nicméně přiznávám, že zatím to je v nedohlednu, a buďme tomu rádi). V té době bude pravděpodobně existovat kompletní protiraketová (a možná i protiplanetková) síť pro Evropu i Ameriku.

Jako  logický nejbližší krok vidím ratifikovat LS nebo cokoli jiného, co přispěje k větší integraci EU, a samozřejmě radar. Pokud někdy  v budoucnu přijde chvíle, že vláda sjednocené Evropy požádá  USA o předání jejich vojenských instalací, určitě  to bude v situaci, kdy to nebude znamenat ohrožení Evropy.

Evropa bude mít smysl pouze jako demokratiké uskupení, a pak bude na hlavně malých národech Evropy, aby v rámci EU prosazovaly co největší spolupráci s USA. Cokoli jiného zavání průšvihem.

josef krouman 6.8.2008 18:19

Re: Jak to bylo na Islandu

ono se vylučuje něco úplně jiného - LS a demokratické uskupení. LS je přímé vykročení k totalitě; poměrně nepokrytě vynucované ...

Kotrba 5.8.2008 17:25

EVROPA: bud Lisabon nebo radar

 Cili je jasne videt, ze s temi tzv. "prateli" at uz sedi v Bruselu, ci ve Washingtonu  daleko,  k prospechu naseho naroda, nedojdeme! Zaplest se do ruznych bloku, paktu a  kdoviceho je snadne, ale jak z nich ven? Cesi a Slovaci, mame prece vyroci okupace! 40 let! Tehdy se o nas take moc zajimali "kamaradi". Smrdeli  v CSSR pres 20 let!  Nezapomenout!  Chranit vlast!>-

brána 5.8.2008 20:52

Re: EVROPA: bud Lisabon nebo radar

Jste správně v trendu. Globalizace dosáhla svých hranic a nacionalizací podpořený rozpad mechanizmů světového trhu přispěje k brzkému nastolení naší tradiční politické a hospodářské kultury. 

Hrdlička 5.8.2008 17:24

Bez LS a bez radaru se můžeme jít klouzat.

Je neuvěřitelné, jací analfabeti si zde  dali dostaveníčko. Je nezajímá prosperující část Evropy tak, abychom se vyšplhali podle předpovědí za cca 30 let na úroveň vyspělých partnerů v EU. Je nezjímá zajištění země proti útoku  moderními  zbraněmi, což lze zabezpečit pouze radarem řízenými antiraketami. Vítají pouze možnost "zasvěceně" blábolit v naději, že jim někdo na to naletí. 

brána 5.8.2008 20:55

Re: Bez LS a bez radaru se můžeme jít klouzat.

Pozor aby jste se nemýlil. Žádné stromy nerostou do nebe. Obvzláště rychlerostoucí.

echidna 5.8.2008 16:21

Souhlas s Pavlem Hasenkopfem

To jest - Lisabon ano a radar ne.

josef krouman 5.8.2008 16:50

Re: Souhlas s Pavlem Hasenkopfem

přesně naopak. Lisabon napáchá daleko větší škody. A nejen na místě, ale v celé Evropě.

šakal 5.8.2008 17:28

...Bať!...

...Radar si bez "Lisabóónu" můžeme s američany dohodnout i kdykoliv jindy dodatečně. A jelikož hlasování o "Lisabóónu" je hlasováním o tom, jestli ještě někdy budem o čemkoliv hlasovat, tak můj žebříček priorit je jasnej:

1) radar bez "Lisabóónu"

2) smrt

3) radar s "Lisabóónem"

4) "Lisabóón" bez radaru ;-)

josef krouman 5.8.2008 20:08

Re: ...Bať!...

jo. navíc radar se dá vypovědět, odříznout od napájení,;

Lisabon je navždy - tedy do rozkladu současné EU

Kotrba 5.8.2008 17:27

Re: Souhlas s Pavlem Hasenkopfem

Ani jedno nebo druhe! Nezavislost a jednotu naroda! >-

AeroKarel 5.8.2008 18:59

Re: Re: Souhlas s Pavlem Hasenkopfem

Radar nás o nezávislost nepřipraví a jednota národa zde nebyla nikdy, to je fikce.

josef krouman 5.8.2008 20:18

Re: Re: Re: Souhlas s Pavlem Hasenkopfem

ale EU nás připraví o všechno. Nemyslím teď převahu větších národů atd. to je dočasné. Horší je konečný důsledek, protože přijetím Lisabonu máme neprosto nepokrytě nakročeno k totalitě. Studenti politoligie by se měli tetlit blahem, že mohou sledovat takový proces téměř on-line. Nicméně, kde pak ty poznatky zužitkují?

brána 5.8.2008 20:57

Re: Re: Re: Re: Souhlas s Pavlem Hasenkopfem

budou dělat taxikáře, novináře...... přinejhorším politiky a přinejlepším zůstanou v domácnosti.

Petr K 5.8.2008 15:10

Jak zabít dobrou myšlenku

Pamatuju začátky Evropského hospodářského společenství, jak se to tehdy nazývalo. Byla to dobrá myšlenka, členů bylo málo a ekonomické výhody, obzvláště proti konkutrenci, byly nepopíratelné. Pak se ale začalo společenství rozrůstat, vznikla Unie a s ní i snaha těch "prvních"   si udržet svoje výhody, ale teď už v rámci Unie, protože dřívější konkurenti se naopak stali společníky.  Vznikla konkurence přímo v Uniii. Vzájemná podpora partnerů se změnila na omezování některých členů, pozitivní vlastnosti na negativní. Státy se teď dělí na první a druhé třídy.  Jistí dobrodruzi si uvědomili, že  vytvořením politického nadstátu je možno manipulovat členské státy.  Politici prostě začali mít váhu nad ekonomy, jejichž počátečních úspěchů nestydatě využívají.

Unie začala dostávat i mezinárodně- finanční tvář, euro. Celkem úspěčnou, ale nezapomeňme, že euro se drží proti dolaru jen diky dosavadní ekonomické jednotě Unie, která  se může spory značně oslabit a také tím, že americký dolar stále klesá.

Politická schopnost Unie je dána jen schopností byrokratů a politiků, kteří se v ní uchopili vlády. Už to, že poslanci jsou dosazováni  a ne voleni (a většinou jsou to ti, co doma selhali :-),  ukazuje, jak mrtvý systém se tu vytvořil. A takový parlament má řídit Evropu? Debakl s ústavou a Lisabonskou smlouvou ukazuje jejich neschopnost vytvořit politicky hodnotný celek. Sjednotit Evropu ekonomicky je totiž daleko jednodušší než politicky. Patrně i nemožné, rozhodně je to nad úroveň byrokratůl z  Bruselu.

echidna 5.8.2008 16:11

Re: Jak zabít dobrou myšlenku

Přiznám se, že slyším poprvé, že by poslanci EP byli dosazování a ne voleni. 8-o

bubranik 5.8.2008 17:30

Re: Re: Jak zabít dobrou myšlenku

 Voleni?? k smichu! Je to  rakova odstavna kolej pro  lidi,  z tzv. politickeho deni, kteri se ve vlastni zemi nemou vubec uplatnit, ale jen  zesmesnit stranu, kterou zastupuji! Jsou tedy jejich stranou DOSAZENI. NE voleni.

Petr K 5.8.2008 20:59

Re: Re: Jak zabít dobrou myšlenku

Vy jste volil Bobošíkovou?

Honza 5.8.2008 16:16

Re: Jak zabít dobrou myšlenku

Ano,rozdělování EU na státy 1. a 2. třídy je asi to hlavní,proč jsou výhrady k přijetí Lisabonské smlouvy.Ale stejně si myslím,že tolik skepse jako u nás není v žádném státě EU. Irové jsou proti z jiného důvodu než my.jejich hospodářství prožívá veliký rozmach a td se obávají,aby se vše nedělilo v jejich neprospěch a ve prospěch Francie a Německa.

Ignác z Loyoly 5.8.2008 17:47

Re: Re: Jak zabít dobrou myšlenku

Oni se spíš bojí aby nemuseli přispívat na nové členské země jako jsme my, že by přispívali na Německo a Francii to nehrozí

Pamětník starejch dob 5.8.2008 18:21

Francie je největší příjemce dotací,

kvůli zemědělským dotacím, které deformují celou EU.

brána 5.8.2008 21:03

Re: Francie je největší příjemce dotací,

Mocní velkých států parazití na našich výkonech - jsou rafinovanými tuneláři. Kde je jiný důvod pro začleňování Bulharů a Rumunů. Jediní Irové jsou prozíravým a spravedlivým lidem.

Ivan Nový 5.8.2008 19:33

Problém je,

že úředníci nic řídit nemohou, je to jako byste se chtěl sám za své vlasy vytáhnou z močálu.

Petr K 5.8.2008 21:03

Re: Problém je,

Přesně tak. Už podle humoristy prof. Parkinsona je byrokacie uzavřený kruh, totálně izolovaný od života. Byrokrat se živí papírem a exkrementuje papír, kterým se živí zase další byrokrat.