24.6.2019 | Svátek má Jan


CENY: Cena Karla Čapka na Parconu

24.8.2010 0:05

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.TOPlist

Parcon a Cena Karla Čapka nerozlučně patří k sobě. Je to nejen tím, že na Parconu jsou slavnostně vyhlašovány výsledky právě ukončeného ročníku a současně odstartován ročník nový, ale i tím, kolik prostoru je CKČ na Parconu věnováno.

Letos to bude podobné, a přece trochu jiné, především v tom, že se jedná o con evropského formátu. Nebudete ošizeni o představení jednotlivých nominovaných a rozhovory s nimi, ale na rozdíl od jiných let tento pořad proběhne již v sobotu od 14 hodin a nedozvíte se na něm konečné pořadí ani to, kdo získal Pulce a Mloka. To chystáme až jako překvapení na hlavní mezinárodní sobotní galavečer, kde budou předávány i ceny Eurofandomu. Nicméně nominační pořad CKČ si rozhodně nenechte ujít. Setkáte se na něm nejen s autory, kteří se probojovali na stupně vítězů a do Mloka, ale i těmi, jejichž práce byly vybrány do sbírky Kočas, navazující na prastaré tradice KOlejního ČASopisu, v němž vycházely práce prvních účastníků soutěže. Oba sborníky budou pokřtěny právě na tomto nominačním pořadu a (nejen) lovci autogramů si je budou moci zakoupit se speciální slevou.

V pátek večer v conové hospůdce proběhne setkání držitelů Ceny Karla Čapka, Mloků za zásluhy i Ludvíků. Pozvání přijalo nemálo oceněných z minulých let a můžeme se těšit na opravdu přátelskou atmosféru.

Na neděli je naplánována beseda o CKČ s administrátorem a jeho hosty. Přesvědčíte se, že porotci i autoři mají společné přání – aby se do soutěže dostávaly práce co nejkvalitnější. A navíc – kde jinde se můžete dovědět o CKČ i to, na co jste se kdy báli zeptat?

V průběhu conu budete moci navštívit výstavu věnovanou CKČ. Její součástí bude prezentace zajímavých artefaktů, historických podob cen, zažloutlých rukopisů i knížek, které účastníkům vyšly.

Neváhejte a přijeďte! Česko-polsko-slovenský Parcon-Tricon-Eurocon (http://tricon.info/?lang=cs) vás volá!

Těšíme se na vás!

Jiřina Vorlová, administrátor CKČ

Jiřina Vorlová


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...