19.1.2019 | Svátek má Doubravka


BEST OF HYENA: Jak to bylo s Verdim

4.5.2018

Před pár dny jsem tu psal o zmizelém pejskovi: za stěračem jsem měl papírek s výzvou, jestli neuvidím pejska atd., a kdyby jo, že mám zavolat na číslo. Na číslo jsem zavolal, omylem. No a nakonec jsem dostal SMS, že se pes našel, jmenuje se Verdi a je v pořádku.

V pořádku. Šlo o bílého psa. Onehdy jsem potkal pána s bílým psem a napadlo mě, zdali je to Verdi. Byl to on.
Nevypadal na moc zdrhacího psa. Měl už svůj věk a svoji váhu a šel pomalu a důstojně. Vznesl jsem pár dotazů, jak to s tím jeho útěkem bylo. 

On ten pán šel a Verdi se ubíral za ním. Pán se ohlédl a pes nikde. No a tak vznikl ten dopis, ta výzva – kdybych ho našel atd.. A kdepak se ten Verdi toulal?
Netoulal se. Procházka ho omrzela a šel domů.

První setkání

Anna s Radkem přivezli v neděli Eliáška – a Gari s Norou poprvé potkali chlapečka, který jim už brzy bude zatápět. Teď ještě ne, je to zatím jen houstička, která pořád spinká a když kouká, tak nic nevidí. Eliášek má dnes první výročí, je to týden, kdy ho Anna přivedla na svět.

Opa pejskové se chovali velmi obezřetně a miminko v nich žádné nadšení nevyvolalo. Přišli se na něj podívat, velmi pomalu. Gari byla jako vždy odvážnější. Ale i ona odvracela hlavu, když si k ní Anna sedla s Eliáškem na klíně. Bylo to první setkání. Pro Eliáška je prakticky všechno poprvé. Většinu toho prospí, ale to nevadí. Ono je toho na světě dost, co si naplno užije. I ty legrace s pejsky ho čekají.

180430garim

Kočka na střeše

Kočky rády chodí po střeše a naši pejskové nesnášejí kočky v jakékoli jejich podobě, najmě pak kočky na střeše. To je čistý střet zájmů. Stačí, aby se kočka na sousedovic střeše objevila, a už se celý náš dům otřásá řevem a je třeba naše Krakeny vypustit. Nora vždycky běží vlevo od jezírka, Gari vpravo a pak se potkají v rohu zahrady a ječí na kočku.

Kočka, někdy tam bývají dvě, černá a bílá, nemá pevné nervy a po nástupu psích řvounů zmizí. Kočka zmizí, rozčilení trvá. Tentokrát je zde posun důvodu. Už to není „na střeše je kočka“, ale „na střeše byla kočka“. Ve výsledku je to jedno: dole stojí dva psí pitomci a řvou na něco, na co nemohou dosáhnout.

180502garim

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaDiskuse


Ś. Svobodová
10:01
4.5.2018

J. Jelínek
11:22
4.5.2018

J. Jelínek
8:13
4.5.2018

počet příspěvků: 3, poslední 4.5.2018 11:22

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.