18.6.2019 | Svátek má Milan


AKCE: KomiksFest! 2010

4.7.2010 0:05

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.

TOPlistNa podzim proběhne v Praze již pátý ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST!

Hlavní program se uskuteční ve dnech 30. 10. až 6. 11. 2010na patnácti místech po celé Praze. Festival vznikl v roce 2006 s cílem vyvést žánr komiksu v Česku z undergroundu a etablovat ho jako plnohodnotné moderní médium schopné nést jakýkoli obsah. Motto festivalu zní Komiks unlimited a jako každý rok přinese nové knihy, výstavy, filmy, divadelní představení, autogramiády a besedy.

Festival zahájí v sobotu 30. 10. Open party v Meetfactory v Praze na Smíchově mladáněmecká výtvarnice Moki. Během jednoho týdne KomiksFEST! představí české i zahraniční projekty, mezi hosty se objeví např. autor letošního vizuálu Igor Baranko z Ukrajiny či výtvarníci slovinského časopisu Stripburger. Prahu navštíví výstavy Greetings from Cartoonia, litevská The Last Match, česká Phantastyx a další. Vyvrcholením festivalu bude Komiksová sobota 6. 11. v NoD. Celodenní program přinese setkání s festivalovými hosty, přednášky, autogramiády, filmové projekce a vyhlášení 11 kategoriívýročních cen Muriel. Předsedou poroty je letos spisovatel a scenárista Edgar Dutka.

Více na www.komiksfest.cz...

Jana Fantová


Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...