5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

PŘÍRODA: Dvě zahrady, rok 2021 poprvé

Mou nejoblíbenější činností se stalo vysedávání v zahradě a pozorování života v ní, což se stále častěji zvrhne jen tak v bytí, ve stav, kdy Tam jsem a přitom nejsem, protože jsem nad tím a v sobě a je mi úplně nejlépe.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jajka 3.5.2021 15:53

Nóó, hobliny jsem loni v létě zkusila kompostovat - s posekanou trávou a drny v podružném kompostu u plotu... velmi brzy jsem ho rušila, neb se v něm usídlili malincí mravenci... Ty tu fakt nechci, na Smíchově mi stačili... Dneska v kompostu, pozítří vystěhují zeminu z květináčových kytek a jeden se pak diví, proč kytka strádá.

A. Zemanová 3.5.2021 19:01

Já mám brablence v popelnicovém kompostéru taky, je jim tam pěkně teplo. Vůbec jsou tu všude. Na začátku jsem s nimi trochu bojovala, teď je nechávám být. Rezignovala jsem i na myšky, hraboše a krtka, je to totiž marný, je to marný, je to marný. :-)

A. Zemanová 3.5.2021 13:40

Vím a děkuju za připomínku, Ivo. Slámou budu mulčovat, na zimu pod ní dám zase kompost , přebytky zkompostuju. Tady je sucho a větrno, mulč je potřeba.

Nikoho s koňmi tu neznám, na podzim se pokusím sehnat alespoň hnůj kravský, pokud možno uleželý. A mám pořád ještě v záloze pytel hnoje granulovaného. :-)

A. Zemanová 3.5.2021 13:55

Ty dva obdélníkové mají velikost 110 x 230 cm, ten třetí je skosený. Rozměry těch dalších, tedy krajových neznám. :-)

Kopr tam je (pravda, rozhozený do řádku, chicht) a bude tam ledasco. Ono to jen vypadá, že musím mít všechno rovné a nalajnované, ale když jsem se nechtěla utopit v půdě, musela jsem udělat cestičky. A takhle je to nejjednodušší. Počítám, že jestli někdy přijde teplo a rozrostou se cukety a dýně, tak se chodníčky ztratí v zeleni. Chtěla bych namíchané záhony, ale do toho se mi pletou ty tratě a tak. Takže jsem došla k závěru, že příliš mnoho informací a vzdělání je škodlivé. :-) Nějak to zasadím a ono to nějak dopadne. :-)

A. Zemanová 3.5.2021 14:01

Děkuju za pochvalu alb, Liko. Zvláště to druhé mě opravdu potrápilo, někdy není s Rajčetem žádná řeč.

Z. Xerxová 3.5.2021 6:01

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Máš krásnou "hračku" - a jde ti to báječně. Přeji skvělé počasí a úrodný rok

A. Zemanová 3.5.2021 13:45

Hračka to je úžasná, to je pravda, milá Xerxová. Ovšem jak na tom budu s pěstitelstvím, to se ještě uvidí. :-)