18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

ROZCESTNÍK: Maštale bez koní, ale přesto krásné.

Na sever od městečka Jimramov, ve Východních Čechách, mezi městem Proseč a Litomyšl, se rozkládá zajímavé krajinné území. Jmenuje se podle jednoho loupeživého rytíře – Toulovcovy maštale.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Lex 31.10.2014 12:50

Re: Ještě k těm brusinkám

Kdepak, Zano, nerostou!!! Já je znám pouze z obrázků, proto jsem byla tak nadšená.

T. Zana 31.10.2014 10:09

Alex, tam jsem bylaaaa!

Tak tři roky zpátky, obdivovali jsme jak zámek, tak soutěsky (a taky jsme trochu bloudili, nikoliv v soutěskách, ale když jsme se snažili od zámku Toulcovy maštale najít).

Oboje je krásně fotogenické, zámek je fakt jako dort se šlehačkou, málokde se u nás vidí tak perfektní úprava včetně zahrady (a ti jeleni!).

Soutěsky zase mají tu výhodu, že se dají slušně fotit, nejsou tam tak veliké útvary jako v jiných skalních městech.

Moc pěkný výlet jste si užili, díky za připomenutí. A jen poznámka - září je určitě lepší doba než prázdniny nebo víkendy, my jsme tam měli docela dost lidí.

Z. Matylda 31.10.2014 9:20

Parádní popis a fotky!

Jo, tak tam jsem taky nebyla a chtěla bych (ty klobouky! ach!). Bubu mě sem už lákala- nebydlí daleko. Tak snad si udělám příští rok čas a vyrazím.

T. Zana 31.10.2014 10:10

Re: Parádní popis a fotky!

Nedaleko je taky skanzen Veselý kopec, rovněž doporučuju :-)

Z. Matylda 31.10.2014 11:22

Re: Parádní popis a fotky!

Tam jsem už jednou byla- na adventní akci s ukázkami řemesel, bylo to moc prima.

A. Lex 31.10.2014 12:46

Re: Parádní popis a fotky!

Zano, tam jsem kdysi také byla a měli jsme štěstí na průvodkyni (a málo lidí, chodíme do takových lokalit mimo sezonu a uprostřed týdne). Tam jsem si NAPLNO uvědomila, jak skromní byli naši předkové, jak jednoduše bydleli, jak byli pokorní a jak si všeho vážili.

T. Zana 31.10.2014 13:38

Re: Parádní popis a fotky!

Když naši koupili chalupu u Liberce, tak byla okolo sta let stará. Měla obytnou kuchyni s kachlovými kamny - nějak do 20 metrů čtverečních. A to bylo všecko - teda samozřejmě chlív a půdu a sklep...

Prý v ní do začátku šedesátých let bydlela rodina s 11 dětmi. Tohle si asi neumíme ani představit.

A. Lex 31.10.2014 12:49

Re: Parádní popis a fotky!

Matyldo, přiznávám bez nadsázky, že jsem při focení přes okna a nakukování do nové oranžerie na kolekci klobouků a oblečení, myslela PŘEDEVŠÍM na Tebe, na Kačku a na Bubu, jak by se Vám to moc a moc líbilo.

Z. Yga 31.10.2014 9:13

Milá Alex,

To je krásné cestování s tebou! Fotodokumentace skvostná, jak je u tebe dobrou tradicí.

Jenom mne vždycky zarazí ty Nové Hrady - já je znám z Jižních Čech, kde je taky zámek, ale barokní (:o)) - někde v tomto albu je jeho pár fotek

http://yga.rajce.idnes.cz/2008_cervenec_Novohradske_hory/

Tak doufám, že poznám i Nové Hrady na Vysočině. Moc mne mrzí, že nám to letos nevyšlo, ale snad na jaře - to tam bude taky krásně.

T. Zana 31.10.2014 10:11

Re: Milá Alex,

A taky tam mají (teda aspoň když jsme tam byli my) príma zámeckou cukrárnu :-)

M. Sedláková 31.10.2014 7:31

Krásné povídání

Jako bych tam byla s vámi.

Záme Nové Hrady je moc hezký. Jen pro nás Západočechy bezautí bohužel z ruky.

Míša z Plzně

A. Lex 31.10.2014 12:39

Re: Krásné povídání

Míšo, když se dívám na Toulavou kameru, tak se mi v západočeském kraji líbí mnoho věcí, od památek po přírodní skvosty. Jenomže je to teké dost daleko. Aspoň díky za Toulavku, nebo za ty co nám napíší sem. (Liko, copak dělá plavba po moři?!)

Z. Lika 31.10.2014 13:46

Re: Krásné povídání

Alex, včera mi záložní harddisk s uloženými fotkami zahlásil, že se nehlásí. Tak mám po žížalkách. Naštěstí to visí ještě někde v kyberprostoru na internetu. A povídání si šetřím, až bude nejhůř :-))) Radši čtu, než píšu :-)

T. Zana 31.10.2014 14:10

Re: Krásné povídání

nečestné a nesportovní ;-)

Z. Yga 31.10.2014 16:57

Re: Krásné povídání

Jenže - MY CHCEME MOŘE A MOŘEPLAVCE! A slíbila jsi, že něco dodáš a víš, že sliby se mají plnit nejen o vánocích (:o))!

Z. Xerxová 31.10.2014 6:16

hezký den

hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Hezky se s tebou, Alex, cestuje. A krásná, přehledně popsaná fotodokumentace je tradičně dokonalá. Zdraví tě obludka neposlušná - Night (možná, že už brzo de Garaba  :o) )

A. Lex 31.10.2014 7:29

Re: hezký den

Držíme všichni pěsti, aby to vyšlo a příslušná dáma vše dotáhla do konce. Byla jsem vakcinovat Ajvi proti bronchytidě a pan doktor mi prozradil, že spojení bylo konečně navázáno.