3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

MLSOTNÍK: Jugoslávské zelí (archiv)

Do tohoto receptu se hodí různá masa, třeba i skopové nebo jehněčí. Na jaro jako dělané.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Hanča 7.4.2023 21:40

Tenhle recept jsem si před těmi 17 lety (!) opsala a občas se k němu vracím, klidně i v množství pro běžnou rodinu. Trochu jsem si jej přizpůsobila - nedávám hovězí maso, jen vepřové, kuřecí, uzené (a nemusí být koleno) a nějakou tu klobásku pro chuť. Když si vzpomenu, pohodím nahoru pár plátků anglické slaniny. Je to takový eintopf, do hlubokého talíře, ale chuťově vynikající. Musí se nechat v troubě opravdu tak dlouho, dokud zelí nezhnědne, pak je krásně měkké a provoněné masem. Myslím, že ne jednou jsem zapomněla přidat kyselé zelí a výsledek byl přesto velmi jedlý! :-P

M. Crossette 7.4.2023 18:29

Ač zelí ve všech úpravách máme rádi, tenhle recept je jak na trampský potlach, nebo velkou rodinnou sešlost. Se zájmem jsem si ho přečtla, vypadá chutně a jistě by to šlo uvařit i v menším měřítku. Jen by pak možná jídlo nemělo ty správné chuťové grády. To je u mne třeba důvod, proč když dělám šp. ptáčky, tak rovnou ve větším počtu. Tedy i pro nás dva a jíme je pak klidně na 3x, protože taková omáčka má podstatně lepší chuť než jen ze 2 nebo 4 kousků masa a náplně.

Z. Jenny 7.4.2023 19:34

Milá Maričko, tak jsem přečetla včerejší veverky, moc hezké. Mně se líbil ten Váš developerský projekt s bydlíkem a vidíš,ony se chovají přesně jako lidé,prostě si ho opravily dle svého vkusu a potřeb.:-) Dívat se na ně musí být moc prima,já mám veverky ráda a dost často je venku pozoruji, psice si jich vůbec nevšímají.V

Jo a ptáčky dělám ty tzv.rozházené" se spoustou omáčky,tu milujeme.R^:-)

Z. Matylda 7.4.2023 11:10

Tak na tohle bych rodinu nepřesvědčila, ale zelí bude v neděli- s pečenou kachnou, což je místní slavnostní jídlo pro jakoukoli příležitost :)

Z. Jenny 7.4.2023 10:43

Jen jsem dočetla a už vidím, že mám inspiraci. Přečtu komentáře a jak vidno i jiní ji mají. Takže jdu do toho, stejně jsem přemýšlela,co zítra a tak různě. Využiji zkrácenou verzi, jak píše Lika, pro dva na dva dny neb jak známo, zelí je nejlepší druhý den. Dobrá práce, díky!:-)R^V

M. Skálová 7.4.2023 9:38

My jsme sice tři ale to množství bychom jedli určitě týden. Dobré to asi je, nutno upravit dávku.:-)

Z. Lika 7.4.2023 7:04

Inspirovalo mě to i přípravě menší porce do remosky - vykostěné koleno, kousek klobásy, přiměřeně zelí... dobré to bude!

Přeji krásný sváteční den a dobrou chuť, ať budete vařit cokoli. :-)

T. Zana 7.4.2023 7:45

To jsi mne dobře inspirovala - při čtení receptu jsem si povzdechla, že pro dva je toho fakt hodně a případná návštěva by to asi taky nevytrhla.

Ale recept je to úžasný, to zase jo!

Z. Xerxová 7.4.2023 6:36

hezký sváteční pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

tak poprvé přiznám, že si tento archivní článek nepamatuji. Takže pro mě ne archív, ale novinka ;-)