17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

ROZHLEDNÍK: Tarot (4) - IV. Císař a V. Velekněz

Vítejte zpět u tarotu! Dnes se seznámíme s dvěma kartami plnými síly - s císařem a veleknězem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vave 31.1.2008 19:28

5. Nic (Osho Zen Tarot)

Buddha si vybral slovo, které v sobě obsahuje obrovský potenciál - shunyata. Anglické slovo, anglický ekvivalent "nothingness" není tak krásným slovem. Proto bych z něj raději udělal "no-thingness" - protože nic není jenom nic, je to všechno. Vibruje všemi možnostmi. Je plné možností, absolutně plné. Není ještě projevené, ale obsahuje všechno. Na počátku stojí příroda, na konci stojí také příroda, tak proč děláte tolik povyku uprostřed. Proč tolik starostí, strachu, úzkosti a ambicí - proč vytváříte to zoufalství? Celá cesta vede od ničeho k ničemu.

Osho Take it Easy, Svazek 1, Kapitola 5

Komentář: Ocitnout se "v díře" může být matoucí, ba i děsivé. Není čeho se držet, nikam nás to neláká, není tu ani náznak volby nebo možností, které bychom měli před sebou. Právě tento stav čistého potenciálu zde však byl ještě před stvořením světa. Jediné, co ti zbývá, je uvolnit se do této nicoty... padat do ticha mezi slovy... sledovat propast mezi výdechem a nádechem. A uchovat si každý okamžik této zkušenosti. Rodí se tu něco posvátného.

Obrázek (je sice nesmírně minimalistický, přesto velmi působivý a účinný)

Vave 31.1.2008 19:25

4. Rebel (Osho Zen Tarot)

LIDÉ SE BOJÍ TĚCH, kdo znají sami sebe, mají z nich strach. Ti, kdo zaní sami sebe, mají totiž určitou sílu, auru a přitažlivost, charisma, které může vytáhnout živé mladé lidi z vězení tradic... Osvíceného člověka nelze zotročit, nelze ho uvěznit... Každý génius, který ví něco o nitru člověka je odsouzen k tomu, aby vyčníval, aby se stal rušivou silou. Stádo nechce být vyrušováno, přestože je na tom bídně. Stádo si na tu bídu už zvyklo. A kdokoli, kdo na tom bídně není, vypadá jako vetřelec. Osvícený člověk je ten největší cizinec na světě; zdá se, že nikomu nepatří. Neomezuje ho žádná komunita, žádná společnost, žádný národ.

Osho The Zen Manifesto: Freedom from Oneself, Kapitola 9

Komentář: Autoritativní a mocná postava na této kartě jasně drží svůj osud ve svých rukou. Na rameni má sluneční znamení a pochodeň, kterou drží v pravé ruce, symbolizuje světlo tvrdě vybojované pravdy. Ať je chudý nebo bohatý, je rebel skutečným vládcem protože se osvobodil z řetězů společenského útlaku a názorové podmíněnosti. Vytvaroval sám sebe tak, že přijel všechny barvy duhy, vystoupil z temnoty beztvarých kořenů své nevědomé minulosti a nechal si narůst křídla, aby mohl letět do oblak. Již samotná podstata jeho bytí je vzpurná - ne proto, že by chtěl s někým bojovat, ale proto, že našel svou pravou přirozenost a je odhodlán žít v souladu s ní. Jeho duchovním zvířetem je orel jako posel mezi nebem a zemí. Rebel nás vyzývá, abychom byli odvážní a převzali zodpovědnost za to, kdo jsme a žili svou vlastní pravdu.

Obrázek

Zuzka 2.1.2008 17:12

Tohle by mě asi chytlo velice, milá LSFHA

Jednou jsme měli z práce tzv. babí hop spojený s kláním bowlingovým v nedalekém spřáteleném restauračním zařízení. Časová rezerva byla, dráha byla volná za delší dobu, povečeřely jsme a ve vzniklém okénku vytáhla některá z kolegyň tarotové karty. Ani nevím jak, najednou jsem seděla, karty rozložené před sebou a některé z nich jsem něco vyprávěla. Dodnes nevím co, jen vím, že na mě vytřeštěně hleděla jako na nějakou čarodějnici. Prý jsem nemluvila z cesty, ale řekla jsem jí něco, co nikdo okolo nevěděl. Já ze všech nejmíň. Od té doby mám pocit, že bych se měla kartám bránit, pokud tedy nehraju žolíky nebo bridž.8-o

týna 2.1.2008 15:43

děkuju

díky za hezký reakce. pár článků jsem přečetla, zítra budu pokračovat. teď jdu domů nakrmit Jáju.

dalmatin 2.1.2008 20:25

Re: děkuju

Gratuluji, mám radost, že nám přibývá práce ;-):-D

zana 2.1.2008 20:48

Re: děkuju

Týno, taky moc gratuluju, užívej si to a opatruj se!VVVVVV

alimo 2.1.2008 20:57

Re: děkuju

Týno, to je nádherná novina, moc gratuluju, opatruj se a užívej si to !!VV

Zdena b.p. 3.1.2008 7:18

Re:Týno

To je nádhera!!!! Jáju nikdo nezahlušil, Jája nikoho nedohnal ke kolapsu a teď ještě taková úžasná novina. Kéž by takových novin bylo co nejvíc. Moc se opatruj a hodně, hodně zdraví a pohody  tobě a celé mini smečce.

Jakub S. 2.1.2008 13:46

To nám to letos pěkně začíná, že, pane Bajza?

Bať bať, bude nás opět víc... a venku je pořádný samec, čím ještě posloužím - ?

týna 2.1.2008 12:20

hlásám

hlásám, že jsme zpět. teď budu číst to, co se tady za poslední dva týdny nakupilo. Jája se choval na výletě u rodičů vzorně, z míry ho nevyvedlo žádný zvíře, jen nejmladší synovec ho naštval, když ho chtěl zakousnout. přežili to oba. až se zase trochu aklimatizuju, bude hlášení delší a podrobnější.

a něco vám tady povím, když už se teda známe. s novým rokem nové a dobré zprávy - my totiž budeme mít miminko:-)

LFSHA 2.1.2008 12:22

Re: hlásám

Naše miminko také zakusuje naše koťátko. ;-) Hugo to bere jen s mírnými projevy nevole, dokonce jí ani nevzal drápky po čumáčku. 8-o

Dede 2.1.2008 12:23

Re: hlásám

Týno! To je nádherná zpráva! VVR^:-) Že by to bylo proto, aby si měl Jája s kým hrát???8-o

týna 2.1.2008 12:30

Re: Re: hlásám

ono to tak vypadá;-P. Ferda někde vyčetl, že těhotný by se s kočkou vůbec neměly stýkat a řešil, co s Jájou. tak jsem mu řekla, že nic a zůstane doma. Ferda dva dny pozoroval Jáju, jestli se neprojevuje nějak nepatřičně patogenně. já jsem pozorovala Ferdu, kdy se konečně zblázní úplně.

LFSHA 2.1.2008 12:51

Re: Re: Re: hlásám

A kdo vyhrál? ;-);-D;-D;-D;-D

týna 2.1.2008 12:55

Re: Re: Re: Re: hlásám

přece já;-D

Jakub S. 2.1.2008 12:52

A zatím teda né - ?

No to bude přísně sledované těhotenství, no nazdar...

Dede 2.1.2008 13:00

Re: Re: Re: hlásám

Pokud bys potřebovala víc info o toxoplazmóze a těhotných, tak na serveru rodina.cz se to řešilo pokud vím už několikrát... Co já vím, tak s domácí opečovanou kočkou by problém být neměl. :-) Ale jinak je to skvělá novina. Prozradíš nám i přibližný termín, kdy by se maličké mělo vykulit na svět? V:-)

týna 2.1.2008 13:26

Re: Re: Re: Re: hlásám

červenec prosím

MaRi 2.1.2008 12:54

Re: hlásám

to vám ten rok krásně začíná VV

týna 2.1.2008 12:57

Re: Re: hlásám

my to věděli už před vánocema;-), od silvestra je to zveřejnitelný údaj

Xerxová 2.1.2008 13:00

Re: hlásám

Týno - to je krásná zpráva - držím palečky, ať jsou následující měsíce pohodové a krásné a bez potíží. Jája bude spokojen - brzy bude mít paničku doma a nebude mu chodit do práce;-D. Prostě pro malého kocourka na mateřskou dovču;-)

Beda 2.1.2008 13:05

Re: hlásám

týno - krásná zprávaR^R^R^VVVVVVVVVVVV

YGA 2.1.2008 13:12

Milá Týno

- obrovské blahopřání. To jste měli určitě krásné svátky, když jste vědělí, že na rok se světýlka ze stromečku budou odrážet v ještě v jednom páru očí. Držím palce, ať je ten čekací čas klidný a bezproblémový. Jak tak nad tím bádám, myslím, že mimísko bude prázdninové?!  (Moje neteřka taky tuto novinu oznamovala na vánoce  a letos už malá princezna k prababičce přicválala na houpacím oři ;-D - nojo, vždyť jí v srpnu budou dva roky!)

veram 2.1.2008 13:30

Re: Milá Týno

Týno ! ! ! VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV

Ať jste zdraví, zdraví, zdraví ! ! !

baty 2.1.2008 14:15

Re: Re: Milá Týno

totéž, totéž,totéž!VVVVVVVVVVVVVVV

Vave 2.1.2008 14:33

Re: hlásám

Jééé, to jsou krásné zprávy, TýnoJednak že kůň, bába s dědou, děti a zvířata přežili Jáju a Jája je! R^VV A že je ta CD moudrá a laskavá, za Tvůj dobrý skutek Ti nadělila mimíska, to je nádhera! VVVVVVVVVV

Tak blahopřeju a přeju hodně zdraví a klidu a pohody a radosti a Ferda ať je v klidu! Myslím, že by se měl pustit do kolíbky, když umí pelíšek pro kůtě, co by nezvládl pelíšek pro človíčka! ;-)R^:-):-):-);-)

týna 2.1.2008 14:58

Re: Re: hlásám

kolíbku náhodou mám. dědičnou. prastarou. krásnou. po bábince. Ferda zrovna brousí podlahu v budoucí ložnici, bude dodělávat koupelnu, taky kuchyň je potřeba tak trochu poopravit. dřív se totiž nestěhuju, on to ví, tak se snaží. moje maličkost dělá dozor a navigaci a poradce pro barvy

Vave 2.1.2008 18:56

Re: Re: Re: hlásám

Hodnej Ferda! ;-)R^:-)

P i t r ý s e k 2.1.2008 16:09

Re: hlásám

~~~~~~~~~~~~~~~~~~{{{{{{<<<<VVVVVV>>>>}}}}}}~~~~~~~~~~~~~~~~~

Milá Týno, již druhá, tak krásná zpráva na Zvířetníku a to je teprve 2.1. Přeji hodně zdaru a pohody a tolik důlležitého zdraví.  

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zuzka 2.1.2008 17:00

Re: hlásám

Týno, gratuluju! Jen houšť takových krásných zpráv se začátkem roku! Přeju zdraví a pohodu (čím víc v pohodě je maminka, tím pohodovější je mimísek - tímhle naočkuj Ferdu;-)).