17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

ROZCESTNÍK: Sněžné hory - hydroelektrický komplex

Klokánie má také svoje Alpy. Je to jižní část velkého předělového pohoří, co se táhne nedaleko východního pobřeží klokaního kontinentu po 3 500km od jihu na sever. Nevyšší část těchto Alp se jmenuje Snowy Mountains, tedy Sněžné hory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Matylda 17.2.2009 16:13

Re: Ohromné megadílo!

Austrálie je velká, tak si to tam můžou dovloit, v naší pidizemičce by to nešlo...

Velká kočka 17.2.2009 11:05

Krásy a trápení

Milý Jiří, ještě jsem článek nečetla, schovávám si jej na pak neboli na potom.

Vidím že když budu chtít zažít bílou zimu musím zajet honem do Čech. Tady si včera bloudilo několik, prosím doslova jenom několik vyděšených sněhových vloček. Ale dějí se tu i věci nevídané, opravdu jsem ještě nikdy nic takového neviděla a že už jsem babka dostatečně stará. V pátek 13.února jsem vyrazila s Garykem na procházku a oněměla jsem údivem. Naše dva kopce plné holých stromů nyní silně ojíněných se před námi velebně vznášely. Byla to nepředstavitelná nádhera, na zemi ani vločka a tam to velké množství jíním zněžnělých stromů. Do toho zářilo slunce a začalo uždibovat to jíní a rozhazovat je v podobě sněhových vloček na zem. Dech se mi tajil, Garykovi ovšem ne. Ten mne táhl k Minú (vím jen jak se její jméno vyslovuje, nevím jak se píše), fence collie stejně staré jako byl můj Einstein. Šli jsme tedy s Minú a její paničkou a potkali ještě čtyřletého irlandského settra jménem Lipton, který se právě učí hlídat měsíční miminko, budoucího mladého páníčka. Garyk oceňuje kamarády víc než přírodní krásy, ty přece nelze vyčuchat.

Krásný sluníčkový Valentin skončil pro nás smutně. Ti zdejší šašci počmáraní večer stříleli a zrovna ve chvíli, kdy jsme byli na procházce. Garyk mě vlekl hrůzou za sebou a já s tou mou bolavou pravou patou, levým ramenem a ještě navíc pravou kyčlí jsem dělala co jsem mohla. Ta protizánětlivá medicína nezabrala a tak jsem stále Garykovou zátěží. Ale domů jsme se dopravili, já se tam statečně dopajdala ve vleku toho mého třeštiprdla.

Ani Garyk není úplně v pořádku. V sobotu večer zvracel dieta nedieta. A než jsem přišla z kuchyně s lopatkou a smetáčkem tak to zase sežral. A dnes ráno ve 3:30 zase malinko ublinknul. Včera jsem se dozvěděla, že tady v oblasti nebyl sám kdo onemocněl, mnoho psů mělo stejné potíže a jeho kamarádka Saša taky ležela v nemocnici s teplotou. Dnes jdu doplatit účet a tak se zeptám co máme dělat. Už se mi to opravdu nelíbí.

jiný Honza 17.2.2009 11:38

Re: Krásy a trápení

Milá Velká kočko, nemůžou být ty Garykovy nové potíže ze stresu? Bouchalo se, on se bál, tak mu následně žaludek udělal veletoč.

A co se tebe týče, hladím tlapku a myslím na tebe. Vím, že tě to nevyléčí, ale snad alepoň trošičku zlepší náladu. VVVVVV

Velká kočka 17.2.2009 13:21

Re: Krásy a trápení

Milý jiný Honzo, děkuji ti. Jsem moc ráda že tě tvůj anděl strážný pohlídal a nedovolil ti jet tím nešťastným vlakem. Ani jsem na to nemohla včera reagovat, připomnělo mi to jak můj syn na cestě z práce seděl v tramvaji která se srazila s jinou. Pomáhal pak zraněným a ani se nenechal sám vyšetřit. A já podezřívám, že to bylo tenkrát, kdy si nějak pohnul krčními obratly, takový whiplash ve slabé formě. Ach ty nervy, když jsem slyšela zprávy a najisto věděla že v tu dobu a tou tramvají jezdí ráno z práce. Na štěstí jsem se ho dovolala hned to dopoledne a nemusela čekat a "grubbla" jak tady říkají. Ve slovníku se to překládá - hloubat, dumat, ale já v tom slově cítím černější a negativnější smysl.

Tak mi tam nezapadněte do závějí, milí Zvířetnici. A nebojte, všechno jednou končí, i tahle zima skončí. :-):-D

Jakub S. 17.2.2009 12:25

A, ty jsi básník ( "básnířka" je hrozné slovo, že?),

s tím jíním - a to slovo je úúžasné: jí-nííí... a představte si, že v HP je ulice U úlů. Ano. A že mě na to musel učiniti pozorna (to je vazbička, co?!) až protinožec Jiří, včetně fotky uliční tabulky. A hned, že si představuje, jak to usilovně vyslovuje zmožený zákazník taxíku, když má pronést, kam to bude... Jsem to zkusil, po půlnoci - a naprosto okouzlen jsem to párkrát nahlas zabučel: Uúlúúú - ! Dyť vám to řikám: U-ú-úúú...! Sousedi si asi mysleli, že jsem definitivně zblbl: dělám si v noci sovu!

Velká kočka 17.2.2009 13:25

Re: A, ty jsi básník ( "básnířka" je hrozné slovo, že?),

Milý Jakube, úplně tě slyším jak si tam v noci krásně houkáš. ;-D Jen aby ti to nezůstalo ! ;-D;-D

Jakub S. 17.2.2009 14:04

Moje imáge - to už stejně...

No jo. Ve ctihodné panelákové české společnosti se noční houkání atp. klasifikuje jako nenormálnost. Čekám pátravé pohledy. Možná to bývá dost nahlas, moje noční zálibné imitace různých hlasů - zvuků - hluků, často mám na uších sluchátka, tak to nekoriguju...

V noci se má spat, nanejvýš byt ožhralý. Nějaká pézije - bratr inžinýýr by pravil důrazně a nesouhlasně: Ovládni se prosím tě!! Si dospělýý!

LENKA S 17.2.2009 10:49

TAK JSEM DOČETLA A DPROHLÍŽELA FOTKY A JEN ŽASNU

VÍM SICE, Ž   V AUSTRÁLI   A  NEJEN TAM JSOU KOUMÁCI, ALE....

ZDRAVÍM VŠECHNY  A HLÁSÍM, ŽE U   XERXOVÝ SYPAT   S NÍH NEMŮŽE, JELIKOŽ  SE  UŽ  OD VČEREJŠÍ  19.HODINY   VEČERNÍ AŽ  DO NYNĚJŠKA   SYPE  NA  BĚLOU.NEPŘETRŽITĚ!AŽ BUDU  CHTÍT VEN, BUDU  SI   MUSET  ASI   PROHRÁBNOUT TUNEL. NO, PŘEHNALA  JSEM . ALE  STEJNĚ  UŽ  SI TEN SNÍH NAHOŘE  MOHLI NECHAT. TAKY MNE  DĚSÍ, ŽE     AŽ  DO KONCEM TÝDNE  MÁÍ ZAS   MRZNOUT. A POŘÁDŅ JESTLI TĚCH -22 BUDE  JEN NA  HORÁCH NEBO I V  ÚDOLÍ, BUDE  TO ZA JAK   NĚKDY  KOLEM VÁNOC  ROKU 1982,KDY BYLA  NAŠE  PETRA   PŮLROČNÍ.TEHDY   SI KLIDNĚ  POCHRUPKÁVALA  I V  TOM  MRAZU VENKU, ZACHUMLANÁ DO PRAVÉHO  BERÁNKA  . JEN  JEJÍ PRABABIČCE   SE  TO  VŮBEC  NEZDÁLO, TAKE  NA  MNE  STÁLE  ÚTOČILA, ABYCH  SPOKOJENĚ   SPÍCÍ   DÍTĚ OKAMŽITĚ   VYNDALA  Z   KOČÁRU  A  VZALA    DO  DO  TEPLA. HOLKA  SPALA   SPOKOJENĚ SKORO   TŘI  HODINY. PROBUDIL JI   AŽ HLAD,MTAKŽE   ZAČAL   ŘEV.  A  TO   UŽ  MUSEL  BÝT   FOFR, ABY   JÍ NEOMRZLY  TVÁŘIČKY.  PRABABIČKA  JEN   NEVĚŘÍCNĚ   KONSTATOVALA, ŽE  I V  TAKOVÉM MRAZU  MÁ   TO  DÍTĚ  KRÁSNĚ  TEPLÉ    RUČIČKY  I NOŽIČKY  A  VŮBEC  NENÍ  PODCHLAZENÉ. TY   MRAZY   TEHDY   TRVALY ZHRUBA   TÝDEN.

dalmatin 17.2.2009 10:44

Tý jo,

to je něco. I když tomu vůbec nerozumím, obdivuji 8-o Umíte si představit, že někdo umí vypočítat a navrhnout takové dílo? Úžasné!

Rpuť 17.2.2009 9:21

Tady padá a padá....

nikdo neprotahuje, autobusy nejezděj, kamarád, co chtěl odvézt aplégra do školy beznadějně zapad a tak aplégr sedí doma, mne si tlapky a modlí se ať sněží ... a sněží ... a sněží....;-)

karakal 17.2.2009 10:21

Re: Tady padá a padá....

Tady taky pořád sněží. Já tu pořád čtu,jak kde kdo poctivě odhazuje sníh. Z domova to mám taky zažité, naši mají rohový domek, takže pořádnej kus chodníku. Ale co je vidět občas tady okolo, tomu se uklizené chodníky říkat nedá. Někde je vidět, že akorát vzali hrablo a projeli pěšinku. Ovšem průměrné hrablo je užší, než rozchod kočáru. Výsledek je ten, že uprostřed chodníku je úzká pěšinka a na rozchod kočáru vychází ta odhrnutá vyšší vrstva 8-o No dojeli jsme na středisko včera, dojedem i zítra. Kdyby napadlo 20 cm, tak prostě půjdem s šátkem a ne s kočárem.

Jinak některé děti už mají jarní prázdniny, takže neprůjezdnost silnic jim je k ničemu. Jak nespravedlivé ;-D

Jinak dnešní noc už byla klidná, léčba zabrala. A hladovec se právě začal domáhat svačinky, tak musím běžet.

Rpuť 17.2.2009 10:38

Re: Tady padá a padá....

Karakale, držím karakalátku i nadále palečky, ale snad už to nebude zapotřebí:-)

dalmatin 17.2.2009 10:23

Re: Tady padá a padá....

Rputinko, přece bys nechtěla, aby byly cesty protažené už RÁNO! To by museli cestáři pracovat v noci. Třeba jako v nemocnici! 8-o 

Už mě to ranní dojíždění po ledu a sněhu fakt nebavíRv

Rpuť 17.2.2009 10:39

Re: Tady padá a padá....

dalmatin, mně i stačilo kdyby pracovali občas - tady to ještě neprotáhli, co začalo sněžit.....:-P

LA 17.2.2009 10:49

Re: Tady padá a padá....

Když jsem ráno před pátou vyjížděla, tak už to bylo všude protažené, tedy s výjimkou jedné místní komunikace, kterou používám jako zkratku, abych se vyhnula cestě přes město. Ale i ta byla sjízdná.

dalmatin 17.2.2009 10:53

Re: Tady padá a padá....

Myslím, že v údržbě a kvalitě silnic jsme nepřekonatelní. V létě i v zimě. Přejedu hranice a vidím, že tam zřejmě sněží jen na zelené ploše. Ale proč tam tedy potkávám silničáře v akci? Tady jsem za celý ten sněhový příděl viděla jeden vůz, minulou středu, kdy jsem místo do Ústí jela do Teplic, protože se mi nepodařilo odbočit :-D Ono totiž na silnici druhé třídy plné kamionů se špatně na ledu otáčí. Jen tak mimochodem, dálnice pro ty kamiony je hned vedle.

LENKA S 17.2.2009 10:58

RPUTI, TY BYDLÍŠ V NĚJAKÉ MALIČKÉ A ZAPADLÉ VÍSCE ŽE NEPROTAHUJOU??

 U NÁS   SILNIČÁŘI   SPINKAJ   TAKY  ZIMNÍM SPÁNKEM. TO  VÍŠ, MY  MÁME  JEN 1200 OBYVATEL I  S PŘILEHLÝMI OBCEMI, TAKŽE JIM TO NESTOJÍ ZATO, ABY  SE NAMÁHALI.V PÁTEK JSEM  SE  BRODILA  TÉMĚŽ   DO  PŮLKY   LÝTEK, KDYŽ  JSEM  SE   V  ŠEST MUSELA   DOSTAT   NA VLAK.  A  ANI, KDYŽ  JSEM  SE ODPOLEDNE  VRACELA   DOMŮ, NEBYLO  PROTAŽENO, TAKŽE  JSEM  DOMŮ  DORAZILA  A   BOTAMA  PLNÝMA  SNĚHU. A  TO  MÁM NA   NÁDRAŽÍ  JE  ASI  PŮL  KM.

Rpuť 17.2.2009 11:31

Re: RPUTI, TY BYDLÍŠ V NĚJAKÉ MALIČKÉ A ZAPADLÉ VÍSCE ŽE NEPROTAHUJOU??

BYDLÍM  V  LÁZEŇSKÉM  MĚSTEČKU  A  PŘECE NEBUDEME   MÍSTNÍ  SOCKY  URÁŽET TAKOVOU  PŘÍZEMNÍ   PRACÍ  JAKO JE ÚKLID,  ŽE....:-/

Kolma Puši 17.2.2009 11:40

Re: RPUTI, TY BYDLÍŠ V NĚJAKÉ MALIČKÉ A ZAPADLÉ VÍSCE ŽE NEPROTAHUJOU??

chichi, kdo všechno spadá pod pojem "místní socka"?

Rpuť 17.2.2009 12:17

Re: RPUTI, TY BYDLÍŠ V NĚJAKÉ MALIČKÉ A ZAPADLÉ VÍSCE ŽE NEPROTAHUJOU??

To se pozná snadno. První týden po dávkách v nezaměstnanosti jezděj taxíkem od hospody k hospodě a pak tři neděle sušej hubu.

Jakub S. 17.2.2009 12:29

No to je ale snad značně přehnané, ne?

YGA 17.2.2009 12:39

Re: No to je ale snad značně přehnané, ne?

Ale no jasně - taxíkem si jezdí jenom pro tu podporu a potom do prvního kvelbu, kde se rozšoupnou. Další den už na taxála nemají ;-)

Jakub S. 17.2.2009 13:05

Re: No to je ale snad značně přehnané, ne?

Ahá! No tó jo. Proto...

Rpuť 17.2.2009 14:31

Re: No to je ale snad značně přehnané, ne?

No tak první tři dny, abys neřek.... Když je začnou ze všech hodpod vyhazovat moc brzy, tak to prozjezděj dřív, to je fakt.....

Matylda 17.2.2009 16:15

Re: No to je ale snad značně přehnané, ne?

Pro podporu se nejezdní taxíkem, ale BMW.

jiný Honza 17.2.2009 11:42

Re: RPUTI, TY BYDLÍŠ V NĚJAKÉ MALIČKÉ A ZAPADLÉ VÍSCE ŽE NEPROTAHUJOU??

Nic si z toho, děvčata, nedělejte. U nás neprotahují taky. Počkají, až to přestane a pokud je to ve dne, milostivě vyjedou. Jenže my bydlíme na vzdáleném konci, takže než k nám dojedou...

Já traktoroval v sobotu i v neděli a dnes budu muset zase. A jako na potvoru chytil Vítek nějakého bacila, takže než se dá dohromady, tak ta 1,5 m vysoká hromada sněhu zase roztaje. :-(

jiný Honza 17.2.2009 19:07

Re: RPUTI, TY BYDLÍŠ V NĚJAKÉ MALIČKÉ A ZAPADLÉ VÍSCE ŽE NEPROTAHUJOU??

Dotraktorováno! A už jsem stihl i rozmrznout, narovnat záda a převléct postele. A jsem s vámi!

Ma 17.2.2009 19:20

Re: RPUTI, TY BYDLÍŠ V NĚJAKÉ MALIČKÉ A ZAPADLÉ VÍSCE ŽE NEPROTAHUJOU??

Teda ty nevíš co bys, že bych ti skočila Khonky pro trochu hlíny, že bys ve volných chvílích plácal cihly?:-)

Matylda 17.2.2009 19:39

Re: RPUTI, TY BYDLÍŠ V NĚJAKÉ MALIČKÉ A ZAPADLÉ VÍSCE ŽE NEPROTAHUJOU??

Jsem se uklepla...

jiný Honza 17.2.2009 19:40

Re: RPUTI, TY BYDLÍŠ V NĚJAKÉ MALIČKÉ A ZAPADLÉ VÍSCE ŽE NEPROTAHUJOU??

Díky, to je od tebe milé, zatím jen plácám páté přes deváté. ;-D