17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

ROZCESTNÍK: Sněžné hory - hydroelektrický komplex

Klokánie má také svoje Alpy. Je to jižní část velkého předělového pohoří, co se táhne nedaleko východního pobřeží klokaního kontinentu po 3 500km od jihu na sever. Nevyšší část těchto Alp se jmenuje Snowy Mountains, tedy Sněžné hory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xerxová 17.2.2009 20:04

Re: Betka už stávkuje

já věděla, že mi to neprojde ;-P A padá a padá... Tatrovky nedováží sníh do areálů MS, ony ho odváží z areálů MS ;-D;-D A padá a padá...

Louk 17.2.2009 20:06

Re: Betka už stávkuje

Ty jo, YGO, udělej s tou klábosnicí něco. Vždyť už ti zdejší děfčata poskytla cenné rady ;-D. U někoho mi to vůbec nepřijde, ale u tebe je to jak když šišláš ;-D.

YGA 17.2.2009 21:07

Re: Betka už stávkuje

Já bych se ráda zachovala dle místne dívcích rad ála "... to je lehká vec, ale já to neumím ..." a pak si vyber. Já jsem totiz naprostý pocítacový blb ;-D. Ale v pátek snad nacapám naseho pocítacového mága a kdyz ho hezky poprosím, posle k nám domu svého synka a snad mi to spraví k mé a vasí spokojenosti. Tak to zatím se mnou vydrzte, dekuju uctive.

Jakub S. 17.2.2009 21:38

Re: Betka už stávkuje

My to vydrzíme zádné obavy, devcico! Co s takovú...

Kadlus 17.2.2009 22:02

Re: Betka už stávkuje

Rady Dědy porady - vpravo dole (jsou tam v modrém hodiny)klepnout vedle pravým myšítkem, pak panel nástrojů a zatrhnout panel jazyků. Mělo by se objevit cs, ev.Pak podle toho, co tam bude. U notebooků ( ale tady také) existuje přímá klávesová zkratka, u desktopů vždycky nefunguje. Zkus- ale napřed "umejt pacinky a bradu "!R^;-D

Vave 17.2.2009 19:57

Re: Betka už stávkuje

Hihi, Betynka je jak EU, ta taky nerada vidí přesčasy. ;-)

Xerxová 17.2.2009 20:27

Re: Betka už stávkuje

teď dorazila polovička - vrata se automaticky otevřela, ale zavřít nešla. Betka polítala venku, pozdravila Cézara za plotem... a vrata stále nic. Shodili a nahodili jsme pojistky ... nic. A pak polovičce došlo, že je asi sníh před fotobuňkou - a opravdu stačilo fouknout na větrem navátý prašánek a technika už zase technikuje... ;-D Zajímavé je, že páníka letěla Kosatice vítat nadšeně... a se mnou sníh neházela;-P

Jakub S. 17.2.2009 21:40

Re: Betka už stávkuje

To máš za všecko... vidíš, jak (Betin) svět odplácí! Sněžíš - cos čekala? Má svou hlavu, a jakou, ne? Tož jí používá...

zana 17.2.2009 18:55

díky Georgi

za další úžasnost. V práci mi nešel net, stejně nestíhám:-/, tak aspoň o to víc koukám teďR^

Louk 17.2.2009 19:53

Re: díky Georgi

Přilípnu se, jo? Taky jsem za kvapníka, ale teď jsem si v klidu vychutnala text a fotky a 8-o. Georgi, díky R^

Zdena b.p. 17.2.2009 18:34

Tak to je dílo, panečku.

Ke čtení jsem se prokousala až teď. A dobře jsem udělala, aspoň jsem na to měla klid. Tak to je panečku velikánský. Jak jsem si prohlížela fotky, všechno skvělý, ale ta strojovna s řadou turbín, jako na přehlídce vojáci. Tak tam bych se chtěla projít. To víš, že by mne zajímalo, jaké turbíny to jsou a další podrobnosti. Já už jiná asi nebudu. Díky Jiří. Je to veledílo, o kterém jsem nikdy neslyšela.

Vave 17.2.2009 19:56

Re: Tak to je dílo, panečku.

Taky jsem o tom nikdy neslyšela a fascinuje mě to. Ovšem na rozdíl od Zdeny b.p. nemám vůbec žádné touhy vědět, co tam je turbíny a další podrobnosti. ;-) Pro mě je to prostě úžasné i bez toho. :-)

Jakub S. 17.2.2009 21:36

Re: Tak to je dílo, panečku.

Krásné kdovíjaké turbiny (taky v chodu) kromě spousty dalších krásných úchvatných mašin a strojů můžete vidět v TM v Krpoli - Nebrňáci, zařadit do víkendových výletů s dětma. Tatínci a dědečci (někerý) a všecky děcka budou zírat. A: aspoň dvě hodiny - dospěláci klidně tři! To přitom, opakuju, su antipód typického správného chlapa - kutila, strojaře, stavaře, elektrikáře...

Xerxová 17.2.2009 14:58

a padá a padá...

tak sluníčko už zalezlo a pro změnu se sype ;-D. Byli jsme s Kosatkou na pořádné procházce - honily jsme se na zapadané louce - já nad kolena - ona po slabiny ve sněhu. Páník se nám posmíval a fotil... A protože zrovna i dost silně sněžilo, tak byla mokrá celá - po vysušení ručníkem mám teď úplně čistou, leskle bíločernou Kosatku

Rpuť 17.2.2009 15:26

Re: a padá a padá...

Slůňo chvíli svítilo, akorát jsem to stihla doklidit. A už zas začíná.... padat, samozřejmě...

Matylda 17.2.2009 16:12

Re: a padá a padá...

Tady začalo před chvílí slůnit, ale nedělám si naděje, že by to moc dlouho vydrželo. Děcka už sáňkují. Borůvka se pořádně proběhla ve sněhu a pro změnu spí. Dneska se ráno asi proběhla málo a čouhající rožek tapety ji inspiroval k destrukční činnosti- uškubla tak 10 krát 3 cm (můj muž lepí důkladně), ale tam byla zrovna hrana vyrovnaná polystyrenem, tak ho vyhrabala taky a máme bílé kuličky po hale. Ještě že to je pod stolem...

radanova 17.2.2009 16:28

Re: a padá a padá...

vynalézavá potvůrka, Šmudla má právě na kontě třetí ukousnutou zástrčku od elektrospotřebičů, 2 v práci, jednu doma. V práci lampu a topidlo, co je tu na vyrovnávání teploty, když termostat nezvládá předávat informace. Buď se naučím přidělávat náhradní zástrčky na ukousnuté konce kabelů nebo se pěkně prohnu, má na to asi maturu, byla sem k němu otočená zády tak minutu, myslela sem, že si hraje s gumovým míčkem. 2 ukousl hned první dny tak ho hlídám, no neuhlídala. Jinak ničí ještě vodítka, stačí mu chvilka. 

Jakub S. 17.2.2009 16:48

Re: a padá a padá...

A co proud?!

Xerxová 17.2.2009 16:51

Re: a padá a padá...

proud bývá průšvih - umí zabít i dogu, nebo hrozně popálit tlamu (končí často utracením)

Proto jeden z opravdu jasných a jednoznačných zákazů byl u nás vyhlášen na šňůry a kabely. A pokud to byl prostor vyhrazen pro samostatný pobyt štěňat (hala, kuchyň, chodba...), byly všechny kabely zakrytovány.

Jakub S. 17.2.2009 16:58

Re: a padá a padá...

Dodnes nevím, jak jsme přežili na základce strkání kovových crayonů, tuh a vůbec do zásuvek... ty  š l o h y - !  Nikdo nic. Z Nebe nad Berlínem už vím, že za každým stál jeho osobní laskavý pozorný anděl. A osobně jsem viděl čtyři anděly kolem Nuselského mostu tady v divadle v prosinci. Byli to tři andělé a jedna andělice všedního dne, popsal je pan Viewegh. Ale oni věděli co bude a nesměli do ničeho zasahovat. Totiž ani nemohli. Jenom ta andělice z toho o byla úplně hotová...

Takovým vynalézavým šuhajům sa praví tu na dědinách vlizdohájci. Asi jenom východomoravské.

radanova 17.2.2009 17:18

Re: a padá a padá...

jo proud to je strašák, zatím se pokaždý pustil do zástrčky mimo zásuvku "navolno", doma sem všechny kabliky poschovávala hned po tý první lampě v práci, jenže pak si Pavel přitápěl el. topítkem a po ukončení neuklidil topítko a bylo a tady v práci mi za zádama taky vypojili topidlo a nechali volně ležet zástrčku s kabelem na koberci a já si toho nevšimla, jinak tady mám kablíky taky poschovávaný a zašprajcovaný krabicema a odpadkovým košem a tak, popravdě jsem ho dvakrát odchytla s tlamou ještě na místě činu a dostal vytřepání za kůži a stopku s vykázáním na místo, uvažuju o nachytání na pepř nebo ho nechat přiblížit a stříknout na nos z rozprašovače vodu nebo tak něco, nápad uvítám. Dělá mi problém vzbudit u něho respekt, na pokárání reaguje tak, že sedne na zadní a předníma proti mě boxuje a cení zuby, že si budeme hrát. Je jinej než Argo a Dan, zatím to s ním nijak zvlášť neumím. Dobře reaguje na pochvaly a odměny, už chodí na volno se stopovačkou přijde na zavolání, praktikujeme od víkendu. Musím jít od netu, tak do zítra ahoj. Do domácího PC už koupeno nové prostředí ( po dvou opravách a pádech) jen nejsou lidi na přeinstalaci chjo.

Jenda 17.2.2009 22:22

Re: a padá a padá...

Co mu nabidnout kabel do ktereho mu z trafa pustite 24V? Neco co kopne ale neublizi.

Jakub S. 17.2.2009 22:56

Re: a padá a padá...

Jako předkrm, že - ? Ty gurmáne!

Matylda 17.2.2009 17:34

Re: a padá a padá...

Na šňůry je přísný zákaz, ale podstata věci je ta, že jsme je poschovávali kvůli dětem...

Jakub S. 17.2.2009 12:18

Ahoj, začnu číst, ale prvně mě přitáhl esejík o vykání/tykání na NP

a přičinil jsem tam pár přípodotků. Mrkněte se! Teda myslím na celé, že...

YGA 17.2.2009 12:33

Re: Ahoj, začnu číst, ale prvně mě přitáhl esejík o vykání/tykání na NP

Já to četla - ale mezi námi Jakube, operovat singuláry a plurály v oné společnosti je jako házet perly na zeď ;-)

A slyšel jsi  Skácelovy Malé recenze v přednesu L. Lakomého?

Jakub S. 17.2.2009 13:04

Re: Ahoj, začnu číst, ale prvně mě přitáhl esejík o vykání/tykání na NP

Strašně mě to mrzí. Neslyšel. Nějak se k tomu musím dostat! Pana Lakomého přirozeně znám a obdivuju od začátku šedesátých. A před pár lety jsem ho viděl namlouvat něco v té úžasné budově brněnského rozhlasu, když jsem tam byl. Fascinovaně jsem ho pozoroval kdovíjak dlouho.

Od "vtipných" primitivů, zakomplexovanců a vždy a všude štěkajících psů (promiňte, zvířetníci) je třeba  a b s t r o u h a t . Říkal Hurvínek. No, že to říkám já.

Alex 17.2.2009 12:02

Ohromné megadílo!

Velká Klokánie=velká díla. Je to hezké čtení. Kam se hrabou Dlouhé stráně v našich Jeseníkách, ale i ty jsou ohromující. Každá lidská práce, která je ve prospěch lidí a ne proti nim je ohromující.

Pitrýsek 17.2.2009 12:23

Re: Ohromné megadílo!

Ještě jsem nečetla reakce svých Zvířetnických přátel, ale za Alex se prostě musím přilepit. Vím o grandiozní železnici přetínající celý světadíl, na obrázcích jsem viděla obrovské náklaďáky, nebo spíš vlaky na silnicích. Ale toto veledílo, zakousnuté do hor, to mě naprosto ohromilo.  Úžasné, porovnatelné snad pouze se stavbou Panamského průplavu. A připom ticho. Kdo z Vás, drazí, jste o této stavbě věděli?

Jakub S. 17.2.2009 12:26

Prostě jiný masštáb, otž...

Kdo z nás, kdo z nás, kdo z nás na to má? Jó, Klokánie na to má!!