5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

ROZCESTNÍK: Papouščí tokání

Při dnešní ranní procházce s naším mongrelem Ferdou hlubokým údolím v nedalekém buši jsme zaslechli nezvyklý zvuk.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zkumavka 13.1.2009 12:26

Re: Rovněž jsem netušila nic

Tak nějak mi příjde divné,že bych venku potkávala kakaďáka,že by mi zrubal šindele na střeše se svojí skupinou.Tady tak leda červotoč..

Máte sýkorky,kosáky?Havrany?

Maťa 13.1.2009 14:17

Re: Rovněž jsem netušila nic

Tak tú nehu poznám u našich žakov dobre. Chvíľu budú nežne okusovať prsty a robiť dierky do trička, potom im zrazu rupne v palici a je zle. Aj náš veľký pes sa ich bojí - a právom! Čo potom taký kakadu! Ten musí byť ničiteľ n.1!

jiný Honza 13.1.2009 14:31

Re: Rovněž jsem netušila nic

A co teprve ara! Ten rozlouske i para ořech. Někde jsem zaslechl, že voliéry pro ary musí být alespoň z 8 kulatiny (ocel o průměru 8 mm), slabší prý přeštípnou...

ri 13.1.2009 21:14

Re: Rovněž jsem netušila nic

Podle mé kolegyně, která sdílí byt s arou Raráškem, nejen mříže, ale i naušnice, řetízky, tenčí prstýnky ... Prostě co na svých lidech nerad vidí.

Jiřina z ČR 13.1.2009 9:51

Jiří,

Ptáčky já můžu jakékoliv - udělal jsi mi radost. A velice hodnotím obě fotky !!! Vím, jak je těžké fotit jakékolik zvíře v pohybu.

PS: Děkuji taky za krásné fotky z Klokánie V.

YGA 13.1.2009 9:07

Jééé

- ti jsou krásní. A to máme štěstí, že jsi měl štěstí a podařilo se ti je vyfotit. Díky.

Matylda 13.1.2009 15:19

Re: Jééé

Jsou úžasní, takové netypicky papouščí vybarvení...

abyt 13.1.2009 8:50

***

Láska je láááska!:-D

Ejška 13.1.2009 7:42

Také jsem byla neznalá

vůbec jsem nevěděla, že existuje antracitový kakadů a se žlutým líčkem8-o děkuji za přibližování klokánie, to se mám určitě ještě na co těšit;-D tokání a pepka hmmm...

Medvídek 13.1.2009 7:19

Já taky myslel

že existuje jen kakadu bílý, v ptačí říši se nevyznám ani zbla. Tento je moc hezký. Ale popravdě nevím jestli by to stejně fungovalo u lidí, ještě se mi nikdy žádnou "samičku" nepovedlo ukřičet.;-D

Li 13.1.2009 7:53

Re: Já taky myslel

:-D:-D;-P To se neví, jestli byl papouch úspěšný ;-) Už mám v ruce výsledky genetiky našich koloušků z toho pokusu, kdy byli samci rozděleni, každý měl svůj výběh a holky mohly svobodně do všech výběhů a vybírat si dle své vůle. No a už vidím, že jelen co se nejvíc naparoval, nejvíc troubil a předváděl, tak ten ostal jen u toho vnějšího a nemá NEMÁ ani jednoho potomka ;-P

Xerxová 13.1.2009 8:12

Re: Já taky myslel

To jsou věci 8-o;-P. Stejně máš hezkou práci VV

Medvídek 13.1.2009 8:14

Re: Já taky myslel

A ostatní jeleni na něj dělají kiš kiš ?;-D

Li 13.1.2009 9:46

Re: Já taky myslel

:-D;-P No ba ;-) Je to zajímavé, nejvíc koloušků má kluk, který sedí na třetí příčce v hierarchii ;-) Vrchní jelen má zbytek, jo a jednoho má jelen nejslabší, na kterého bych nevsadila ani groš ;-) Můj miláček Lopatka, druhý v pořadí, nemá nic :-( A to minule otcem byl. Asi se jeho dětičky laním nelíbily :-/

Kaštan 13.1.2009 10:28

Re: Já taky myslel

No bodejť Li, jestli se srny dozvěděly, že se jelínek tento zove Lopatka, nebo si tak na něj před nima dokonce mluvila, je dokonale jasný, proč měl letos utrum ;-D A že se i ten nejslabší reprodukoval mě nepřekvapuje, asi ve stádečku máte nějakou dámu s ochranitelskými sklony...

Li 13.1.2009 10:37

Re: Já taky myslel

Laně, Kaštane, laně ;-) A Lopatka je Lopatka podle síly paroží, měl ho nádherný, mohutný, tak proto. A s tím nejslabším šla mladá laň, prvnička bez zkušenosti ;-P 

Kaštan 13.1.2009 11:31

Re: Já taky myslel

Ježiš no jo.... Laně. Taky už jsem spárovala vránu a havrana a jednoho známého lesníka z toho málem kleplo ;-D

Li 13.1.2009 11:59

Re: Já taky myslel

Až mi zatrnulo s kým že jsi spárovala lesníka :-D:-P

Jakub S. 13.1.2009 12:15

Totéž!

No cococo, od zaníceného profíka lze čekat leccos, aji ve vlastní species...

Jenda 14.1.2009 2:03

Re: Já taky myslel

Mozna se tech ostatnich bala.

Alex 13.1.2009 7:15

Jiříku, neviděla jsem ještě černého kakadu!

Je to moje vina, ale skutečně jsem ještě tak tmavého papoucha neviděla. Děkuji Ti za zprostředkování, zase znám něco navíc.

Jinak všem přeji hezký den! Jdu číst vedle. A potom zase zalehnu, neb jsem stále chorá.

Xerxová 13.1.2009 6:22

tmavý kakadu

tmavý kakadu se mi hrozně líbí. Liberecká ZOO má párek kakadu arových (Probosciger aterrimus

) a to jsou moji favoriti tropického pavilonu :-). I když někde v těch vašich lesích na severu jim je určitě mnohem líp, než u nás

Medvídek 13.1.2009 7:22

Re: tmavý kakadu

Popravdě v Zoo a v podobných institucích je mi ptáků vždycky líto že nemůžou létat, nebo jen minimálně. Ale holt to asi jinak nejde.

Xerxová 13.1.2009 7:43

Re: tmavý kakadu

Liberec má pavilon tropů moderní, takže i prostorný. S přírodou to pochopitelně srovnávat nelze... Mimochodem v tom pavionu (je zarostý živými rostlinami) jsou volně vypuštěni malí ptáčci (třeba chůvičky...). A jsou pěkně oprásklí, vůbec se nebojí. Šok jsem tam zažila při své poslední návštěvě - byli jsme v ZOO brzo ráno (jak jinak v naší rodině ;-D) - málo lidí, všude se čistilo a krmilo... A v tomto pavilonu dveře do jedné voliéry dokořán a mezi dveřmi stojí dvojzoborožrc a zvědavě si nás asi tak z půl metru prohlíží. Pohled na obrzobák velkého ptáka z této vzdálenosti - nic moc. Opatrně jsme ho obešli a docela nahlas jsme se dohadovasli, komu to nahlásit... Ale to už z přízemí po schodech nahoru tryskem letěl ošetřovatel a omlouval se - že ho zapomněl zavřít, ale že je hodný ;-D;-D

Jakub S. 13.1.2009 12:20

Re: tmavý kakadu

Ve středoamerickém pavilonu na Lešné taky mají všici (kromě piraní, ty jsou za sklem) myslím místa dost. Moji neoblíbenější ptáci tam ale jsou lenochodi. Ty prožívám a dovedl bych se dívat na jejich (pokud přeženu) plížení plazení po větvi vpřed pořád. Jak jim rozumím...

PS: Zlíňák se pozná, že říká  n a  Lešné,  n a  Lešnou. Protože původně to byl "jenom" zámek, takže jako  n a  Hluboké. Ostatní říkají v Lešné, do Lešné, neb je to pro ně zoo jako každá jiná (není, je lepší!).

Matylda 13.1.2009 16:51

Re: tmavý kakadu

Rozhodně je to moc pěkná zooviděla jsem skoro všechny okolní:-)

Jakub S. 13.1.2009 23:00

Re: tmavý kakadu

Já jsem taky zooviděl skoro všecky u nás a v DDR. Troja a Lešná vedou bez jakéhokoli lokálpatriotismu. Ovšem Liberec a Ostrava taky paráda.

Jana 14.1.2009 14:39

Re: tmavý kakadu

Jsem v Budějicích (těch Českých) teprve pár roků, ale už se ze mne stává patriot. Takže pozor - ZOO Na Ohradě ((Na Hluboké) začíná být taky super, třeba tu obrovskou voliéru pro ptáky, kde je návštěvník uvnitř, už tady taky mají. A stavějí další super-hyper-moderní pavilony.

terra 13.1.2009 14:52

Re: tmavý kakadu

Jen na okraj k těm ZOO - v pražské je jedna docela rozsáhlá část ptačí expozice pouze dovedně zakrytá sítěmi, taženými od všech budov a vrcholků stromů. Pod nimi se to docela volně hemží ptactvem a chlupatci. Ptáky a zvířata je možné pozorovat jen z chytře udělané lávky, která připomíná "přestupovou komoru" - otevřete dveře, vejdete, pečlivě je za sebou zavřete a teprve pak otevřete druhé a vstoupíte na vyhlídkovou lávku. Na druhé straně při odchodu totéž, stejný manévr. Když jsem to viděl poprvé, dost jsem koukal - ale snad mě trochu omlouvá to, že jsem předtím pražskou ZOO tak patnáct let neviděl. Sakra - to bylo překvapení8-o.

Tenhle kakadu je takový elegantní, a i když byl poněkud zfamfrnělý tím tokáním, určitě nebylo snadné ho vyfotit. Díky, Jiří...

zana 13.1.2009 16:28

Re: tmavý kakadu

Jo, ta nová ptačí expozice je skvělej nápad. Prostě vstup jak do trezoruR^;-D