23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

PSI: Z vyprávění Áji von Bahnhof

To vám bylo tak. Moje panička byla prý téměř sedmnáct let spolubydlící jedné moc fajn jezevčice. Ale i jí se nachýlil čas a odešla se proběhnout za duhový most a prý tam určitě prohrabuje myší díry. No a po jejím odchodu zavládl doma velký smutek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dede 6.2.2009 8:09

Re: CD zůstala paf

Neboj, zkažené to asi není - v této fázi chtěl Daník okusovat kůru ze stromů a sežral led s nějakým zmrzlým zbytkem ryby... nebylo mu nejlíp, ale v zásadě to byl jen drobný výkyv. Držím place! :-)

Li 6.2.2009 8:59

Re: CD zůstala paf

Okusování kůry stromů má svůj význam, vyrovnává se tím stav žaludku. Například jeleni okusují kůru především tehdy, když se přežerou  jádrem

štětinka 6.2.2009 9:32

Re: CD zůstala paf

sem se včera přežrala bosáků....že bych šla do sadu?8-o8-o8-o

;-D

Li 6.2.2009 9:51

Re: CD zůstala paf

To Ti udělá dobře, vzkazují jeleni :-P

Ája od babičky 6.2.2009 10:28

Re: CD zůstala paf

používají pak párátka? Si nejsem jistá, abych neměla zbytky mezi zubama8-o

JanaBa 6.2.2009 11:01

Re: CD zůstala paf

VK, já tyhle zažívací nehody řeším větsinou s medisinsk kull (v češtině asi černé uhlí-sem to zapomněla) a nepamatuji si, že by to nepomohlo. Ross, 35 kilo, dostane 4-5 tablet jako první dávku a většinou to stačí. Pokud jsou ještě dozvuky, dostane 2-3 a pak už je pokoj. Je to levná záležitost, k dostání v lékárně bez předpisu. Držím palce.

Zdena b.p. 6.2.2009 11:35

Re: CD zůstala paf

¨Tady se domluvíš, když řekneš, že chceš živočišné uhlí. Jeden prvňák zabrousil na nadpis při balení na prázdniny a nazval to "Karborundum" a my tomu potažmo říkáme "brousek - za korunu kousek". Malým ratolestem jsem to zásadně dávala potmě, nebo musely mít zavřené oči. Jinak mi tu černou pilulku nechtěliy spolknout. Když se naordinuje hned v začátku  funguje skoro jako přehrada. :-)R^

JanaBa 6.2.2009 13:16

Re: CD zůstala paf

Díky, no jasně, živočišné! Sem se trochu vrtěla, když jsem psala černé, připadalo mi to poněkud slabomyslné, ale nešt´! Ono také po tolika letech v daleké cizině sem tam nějaké to slůvko vypadne. A protože živočišné uhlí není většinou konverzační námět:-), tak se nenápadně ze slovní zásoby vytratí. A kdyby jen živočišný uhlí, haha!! 

Velká kočka 6.2.2009 15:29

Re: CD zůstala paf

Ano JanoBa, taky věřím na živočišné uhlí a hned jsem šla do lékárny, ale oni tu mají jenom prášek který se rozpustí ve vodě a nechá vyšumět. Tekuté živočišné uhlí do psa nedostanu. Tabletky jako za starých časů nemají. Nabízeli mi jiný lék proti diaré, ale ten bych těžko dávkovala pro psa a ani nevím co vlastně obsahuje.

Ukradené kočičí žrádlo se proměnilo ve žlutý měkký bobek, ale už to alespoň nebylo v tekutém stavu. Budu pokračovat podle návodu, který mi Dede perfektně popsala, a to přes to že proces Garyk porušil. Už je ta hladovka a předtím průjem na něm znát, zhubnul nám hoch ušatá. On je na psa collie  vlastně malý a má normálně asi něco přes 20 kg. Moji dva první měli  30 - 35 kg. Když Garyka koupu a má namočený kožich tak vlastně neexistuje, je to takové schlíplé nic. :-/

Děkuji za vřelou účast na naši fádní situaci a budu vám dál referovat. ;-) 

JanaBa 6.2.2009 15:58

Re: CD zůstala paf

Jestli chceš, písni mi adresu a já to pošlu, abys měla pro první pomoc. Ovšem jestli do toho nebudou norové a švédové kousat, že jako třeba začerněnej heroin8-o!

Velká kočka 6.2.2009 19:37

Re: CD zůstala paf

Milá JanoBa, jsi moc hodná, děkuji za nabídku. Já jsem se ptala v jedné maličké lékárně, ještě to zkusím v nějaké velké. Když se to nepovede pak bych tě opravdu poprosila, protože živočišné uhlí je dobré doma mít, jeden nikdy neví co smečku potká, že? ;-):-D Pokud jde o podezření na začerněný heroin, živě si představuji celníky s černě opatlanými nosy a papulami a s černými jazyky. ;-D;-D;-D  

Jakub S. 6.2.2009 10:40

Čeho že - ?

štětinka 6.2.2009 10:46

Re: Čeho že - ?

chlupatejch knedliků;-)

Jakub S. 6.2.2009 11:35

Re: Čeho že - ?

Aha!

Alex 6.2.2009 11:37

Re: CD zůstala paf

Štětí, ... já zase bramboráků-cmundy! Spravil to Thé Salvat, děsně hořký, je tam zeměžluč, ale učinný.

štětinka 6.2.2009 12:48

Re: CD zůstala paf

No, já to rozchodila, ale zapřisáhla jsem se (poněkolikáté), že už nikdy nebudu dojídat po dětech;-D

Jenda 7.2.2009 1:45

Re: CD zůstala paf

Jo theee. To jsem si dal predminulou sobotu na milonze nejaky cerny caj s nejakym susenym kvitim (nepamatuju co, ale fakt okrasna kvetena). Ja jsem nespal asi do sesti, tancpartnerka do sedmi a jeste nam upijel jeden a ten prej taky usnul az k ranu.

EvaŽ 6.2.2009 7:08

Čau jmenovkyně

Naše Ája je velká černá a má ještě k sobě do party svou dceru. Tak tě radší zdraví jen na dálku, když jsi prý ta hysterka nesocializovaná (ona tě určitě Štětinka pomlouvá). Ale k babičky se drž, tam bude zdroj masíčka, drbání a vůbec. A Štětinka nakonec taky tak hrozná není. Uvidíš. A jak se ti líbili kluci?

Prostě jsi měla kus štěstí a přejeme ti, aby ti vydrželo.V

štětinka 6.2.2009 9:30

Re: Čau jmenovkyně

S klukama jsem tam byla předevčírem. Dokud jsme na ní nehoukla, samozřejmě štěkala na celý barák, pak mi ale skálkala až k obličeji (ona je jakna péro), kluky oblízla, očuchla, ale nijak jí nezajímaly. Asi to nebude dětské chůva,a le snad je dokáže tolerovat.

Mimochodem to jméno má  po zemřelé jezevčici mé tety, žily s babičkou v jednom činžáku celý její život a babička chtěla,a by to bylo krátké a výstižné.

S tím pomlouváním to bohužel tak není, bohužel má ty vlastnosti, co u malých psů nemám ráda. Štěkot na psy, vyjíždění po nich, nevyrovnaná. Asi ji budu muset vzít na nějaké venčení, aby s na psy zvykla :-D

EvaŽ 6.2.2009 10:12

Re: Čau jmenovkyně

Já to brala jako nadsázku. Je mi jasné, že útulková mrňavá psice může mít tyhle problémy. Snad na ni babička dokáže houknout. A zvykání na psy ať probíhá bez konfliktů. Takovou by si mohl dát větší pes k večeři.Naštěstí jsou většinou velcí psi na malé řvouny povýšeně tolerantní.

štětinka 6.2.2009 10:52

Re: Čau jmenovkyně

ona byla v útulku asi 14 dní, tak to nebude z útulku. Holt prostě patřila dřív někomu, kdo měl před velkými psy příliš velký respekt

Zdena b.p. 6.2.2009 6:58

To je náááhoda,

Zrovna včera jsem cestou z práce přemýšlela, jak je u babičky a Áji. A ona holka zlatá prťavá naštěkala takové milé hlásání. To je báječná zpráva. Tak děvčata (tím myslím babičku, Áju, Zkumavku i Štětinku), tak děvčata, tohle vám opravdu vyšlo na 100%. Gratuluju a přeju dlouhé roky pohody a lásky a zdraví. VV

štětinka 6.2.2009 9:26

Re: To je náááhoda,

no, popravdě to opravdu vyšlo na 100%, babička ožila a život se zase točí, jen bohužel vyšely i mé obavy z hysterie a nesociálního smečkového chování. Ája startuje po všech psech, naštěstí se ale tři kila čisté váhy snadno zbrzdí.  Kupodivu to babí nevadí;-)

Xerxová 6.2.2009 6:11

hezký den

Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Ájo - jsi krásná pejska. Co číča? Už uzavíráte alespoň dohodu o neútočení, nebo to snad už vypadá na nějaké to příměří ? Alespoň se babička nenudí ;-) a to je móóóc dobře VV

štětinka 6.2.2009 9:23

Re: hezký den

číča byla teď 14 dní u mě v léčení,a le myslím, že došlo k jakémusi příměří. Pokud se kočkáááá moc rychle nepohybuje, Ája je v klidu, prudké pohyby jí vyburcují, ale kočka naštěstí je stále hbytější a taky si nenechá všechno líbit. No, babička má živo, alespoň tam není tak sama a má nad čím přemýšlet a čím se zabývat

Rpuť 6.2.2009 6:10

Dobré ránko Ájince, babičce a všem:)

Jseš krásná, chytrá holka Ájinko .... a to ostatní se naučíš;-)

štětinka 6.2.2009 9:20

Re: Dobré ránko Ájince, babičce a všem:)

Rputí, my obě víme, že na učení musí být stanoveny mantinely. To tu bude horší,a le holt to bude další psék, co umí jen to, co je nezbytné;-)

Jakub S. 6.2.2009 10:35

Re: Dobré ránko Ájince, babičce a všem:)

Asi jako u trpajzlíčků - myšátek, že?

Zuzka 6.2.2009 4:22

Ahoj, Ájo!

Ta CD to hezky zařídila. A na Štětinku neštěkej, je to dobrá duše a tvůj anděl strážný.

baty 6.2.2009 3:58

Ájo,

jsi moc šikovnej pejsek, taková malá a už píšeš tak hezky a chytře a vesele, jako Štětinka, a to je nějaká psací Zvířetnice a zvířátková odbornice!VR^