3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

PSI: Našla se dlouhosrstá jezevčice!

V sobotu 29.12.2007 jsem našla na silnici mezi Lednicí a Charvátskou Novou Vsí (za Apollem) malinkou jezevčicí slečnu. Myslím, že je to králičí jezevčík dlouhosrstý s nádhernou rezavě červenou srstí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dede 2.1.2008 17:33

Re: Nó, s těma jozefčíkama u germánů to není jedno-, alébrž přinejmenším dvouduché:

;-DR^ bezvadné, Jakube...V

pouzarka 2.1.2008 17:53

Re: Re: Nó, s těma jozefčíkama u germánů to není jedno-, alébrž přinejmenším dvouduché:

Jakube díky. Geniální jako vždy.;-);-);-)

zana 2.1.2008 20:31

Re: Nó, s těma jozefčíkama u germánů to není jedno-, alébrž přinejmenším dvouduché:

Jakubeee;-D;-D;-D

P i t r ý s ek 2.1.2008 20:47

Re: Nó, s těma jozefčíkama u germánů to není jedno-, alébrž přinejmenším dvouduché:

Miluji Vás všechny stejně drazí přátelé a bez Zvířetníčka už si nedovedu život představit. Ale uznejte, že bez Jakuba a jeho linků by to nebylo to pravé ořechové

;-D;-D;-D;-D;-D

Hana W 2.1.2008 21:39

Re: Re: Nó, s těma jozefčíkama u germánů to není jedno-, alébrž přinejmenším dvouduché:

Pravdu mas!!!!!;-);-);-)

jenny 2.1.2008 15:42

Ach ten Silvestr!

Zdravím všechny  zvížata a páníšky na Zvířetníku.Od včerejška nedělám nic jiného, než dohledávám a vracím pejsky, co se objevily nebo ztratili v okolí. Teď zrovna ještě vyhlašujeme místním rozhlasem a meilujeme  po okolí, posledního nalezence , zlatýho kokra, doufám, že se nám podaří nalézt majitele, má jenom obojek a nic víc. Kdyby jsme nikoho nenašli tak si ho asi vezmu, zatím je u sousedů na dvorečku s  jejich hodnou fenkou velkého křížence, mají tam velký zděný přístavek, zkoušíme jak reaguje na kočky, jestli je na ně zvyklý. Uvidíme. Jozefčičce přeju ať se může vrátit domů, chudáčci malí, ti si užijí toho Silvestra. Naší boxeří Ajušce to bylo jedno, naopak se šla ještě podívat na balkon. Čita a Mia to zvládly taky dobře, naše postel měla čtyři světýlka v jednom koutku.VVVVVVVV

Jakub S. 2.1.2008 15:19

Takže tady to je. Místo zaslání přímo Yvě sem pak zvolil tohle,

třeba vám to přijde někdy ještě vhod, po změně rasy a místa. Mohl by se doplnit taky email, ne?

Am 29. Dezember v. J. wurde in der Nähe von Břeclav/Lundenburg, Richtung Lednice/Eisgrub, eine Hündin des Langhaarzwergdackels (Kaninchendackels) in rot, ohne Tätowierung, Chipping und Halsband, gefunden. Auskunft:                   603 2010 53       . (symboly si doplň) bzw. email:              . Befindet sich in guten Händen.

Co říkáš na doplněnou poslední větičku, jako tranquilliser? Ale esi teda by neměli tušit, že je v dobrých rukou - no tak né... Esi to spíš nevypadá jako oznámení únosců toho malého vlizdohájka u O´Henryho - ? No bude se uvydet, še.

    

Xerxová 2.1.2008 13:19

ještě k tomu příhraničí...

možná by Jakub mohl napsat pár německých vět o nalezeném psíkovi... A Yga i Pitrísek určitě znají příhraniční obce a tam by to šlo odemailit... Možná i starosta (Pitrísek o tom někde psal, jak se ruší hranice) by znal kontakty...

Jakub S. 2.1.2008 13:30

No přirozeně!

Dyť, Yvi, napiš mi stručně a výstižně hlavní fakta (kdy, kde, kdo, charakteristika, kontakty) a obratem to budeš mít v N, váš starosta dá kontakty na řekněme pět nejbližších obecních úřadů v NÖ nebo na okresní a chótofó tfacet - !! Nyx órpajt, pó k´ista!

YGA 2.1.2008 13:37

Re: No přirozeně!

Jakube, asi toto

29.12. se našla u Břeclavi (silnice Lednice-Břeclav) fenka malého dlouhosrstého jezevčíka. Není tetovaná, čipovaná, je bez obojku. Informace na mobilu 603 2010 53.

To myslím stačí.

Jakub S. 2.1.2008 13:39

Ale zjistěte mi někdo -

to bude dřív, než bych to někde našel já - přesný německý název té rasy!

pouzarka 2.1.2008 13:52

Re: Ale zjistěte mi někdo -

Langhaarzwergteckel, Kaninchenteckel in rot.

pouzarka 2.1.2008 13:55

Re: Re: Ale zjistěte mi někdo -

To jsou snad nejpoužívanější názvy v Něměcku. V Rakousku nevím - možná Dachshund.

MaRi 2.1.2008 14:33

Re: Re: Re: Ale zjistěte mi někdo -

vitaj, už jsi tu dlouho absentýrovala

pouzarka 2.1.2008 15:03

Re: Re: Re: Re: Ale zjistěte mi někdo -

No jo. Mám absenci. Slibuju, že docházku nahradím. Ale v blízkém okolí nebylo nejlíp a šířit blbou náladu jsem nechtěla. Tak jsem jenom léčila svoje chmury pilným čtením. Zvířetník je fakt léčivej (co takhle získat statut lázní?) Děkuju za něj Vám všem.

YGA 2.1.2008 15:08

Re: Re: Ale zjistěte mi někdo -

jenom maloulinká oprava - ne ...teckel, ale Langhaardackel - tedy aspoň dle slovníku. Jo, já taky někdy používám slovíčk dakl a myslím tím psí tkaničku (chichi).

pouzarka 2.1.2008 15:14

Re: Re: Re: Ale zjistěte mi někdo -

Podle slovníku máš pravdu, ale na webových stránkách to vážně používají s písmenkem "t".

Takže kdo ví. Ale rozumět by tomu měli asi tak i tak

pouzarka 2.1.2008 15:16

Re: Re: Re: Re: Ale zjistěte mi někdo -

A taky s e, jak jsem se znovu přesvědčila - například text

Rpuť 2.1.2008 12:41

Ještě k té poslušnosti

To poslední pséko, co jsem našla byl přesně ten případ pejska staršího majitele, který už s ním ani nikam nechodí a necvičí a psejk si jen běhá po zahradě a slyší maximálně na jméno. Musela  jsem ho nakonec dát do kotce na MU protože se s ním vůbec nedalo vydržet, jaký to bylo třeštiprdlo. Do toho kotce jsme ho pak vedli dvě a obě jsme se o něj málem přerazili, jak neuměl chodit na vodítku. A v autě vyváděl zrovna tak, jak Yga popisuje. Naštěstí se majitel za dva dny našel....

Rpuť 2.1.2008 12:42

Re: Ještě k té poslušnosti

AUUUU - vedly, přerazily - samozřejmě:-/

Dede 2.1.2008 10:20

Rakousko

napadlo i paní Fairaislovou - psaly jsme si včera večer, ptala jsem se jí (web Nezávislý jezevčík), jestli ji u ní někdo nehledal, ale zatím ne. Navíc může být majitel neinternetový... Uvidíme, co to udělá, rozhodně odkaz Na okraji u nás zůstává :-)V

Xerxová 2.1.2008 11:27

Re: Rakousko

mě to Rakousko napadlo i proto, že pokud se doma chová ukázněně a pohodově a umí chodit na vodítku a je učesaná a dobře osrstěná...tak je divné, že lítá po autě jak střela. A oni ti pejsci z ciziny často jezdí jen v přepravkách či na kšírech - prostě takzvaná bezpečná jízda...

YGA 2.1.2008 12:13

Re: Re: Rakousko

Tož a co fčilkaj 8-o?! Já neumím rakouské povely pro psy ;-(! Potřebovala bych hlavě tyto: ke měěěěěě, STŮJ, sedni ani se nehni (když ji chci nasadit obojek) a "naval tlapky na utření" ;-D. Víc bych ani nepotřebovala.

LFSHA 2.1.2008 12:27

Re: Re: Re: Rakousko

Přesné znění ví jen páníčkové. Já můžu dát jen provisorní radu:

1) Stůj = stop ? (možná)

2) ke měěě - existuje tzv. přivolání buřtem, sice není všemocné, ale často funguje

3) zbytek = řeckořímský zápas ve volném stylu ;-)

Rpuť 2.1.2008 12:33

Re: Re: Re: Rakousko

sitz - sedni, lauf - běž, komm her - ke mně, platz - místo, bleib - zůstaň ... takové ty základní. Víc nás tu nenapadá:-)

Jakub S. 2.1.2008 12:44

Kúrňa, tož co sa neobrátíš na fachmana, cérko?! Já nevíím...

Vidíš, že přeca na nekeré věci sú dobří aj chlapé - nó - ? Já sa divím, jak si s takýma názorama došla k děckám...

No poprobuj prokristaboha toto, přeca:

Cu mír! Blajp štéén! Rúúe! Pföcš´n/Teclajn abvišn, kchomma, kchom (to snaméná: pojdy ty kche mne!)! A můžeš pak ukončit: Na sísttú: tú pist sóó net und brááv - ! (No vídyš: tý si tchak míla a chódná!) A eště: Fórzicht!! (Pchósor kchočička! Neco jéde tšeba a ono je uš chned póstě!)

Rpuť 2.1.2008 12:52

Re: Kúrňa, tož co sa neobrátíš na fachmana, cérko?! Já nevíím...

Jakube, ty zvíře....... ;-D;-D;-D;-D;-D

MaRi 2.1.2008 12:57

Re: Kúrňa, tož co sa neobrátíš na fachmana, cérko?! Já nevíím...

;-D to je přímo rakousky ;-D

Jakub S. 2.1.2008 13:12

Na un´ob!

Pin ja halp vína! Jec véste tos. F´štéste - ? Prós´t!

baty 2.1.2008 14:07

Re: Na un´ob!

Jakube, načisto jsi vyvolal naši nebožku sousedku pány Fúksofou-pány Márto, Simónka si s teho piskvita delá prézle a pak to pápa, to je légraca!:-D