10.4.2021 | Svátek má Darja


PSI: Našla se dlouhosrstá jezevčice!

2.1.2008

Nejprve jsem si myslela, že je dospělá, posléze, že je to štěně, teď se zase kloním k názoru, že je dospělá, ale ještě mladá - tak nevím. Není tetovaná, nemá čip (zjišťovala to Městská policie), byla bez obojku. Zkrátka taková malá rezavá skvrna se potácela po krajnici. Není nijak moc zbědovaná, jenom byla unavená a hladová.

Její klady:
Je zvyklá v bytě - je čistotná, přítulná, ale ne příliš vlezlá,
má nádhernou srst - není zanedbaná,
je hravá a přítulná,
umí chodit na vodítku a ujde dost velké vzdálenosti,
žere všechno, co dostane do misky,
snese se se v jedné domácnosti s jinými psy.

Její zápory:
Nezná žádné povely - pokud zná, tak nedbá (:o)),
venku ji nelze pustit z vodítka (na volání nereaguje),
žere všechno, co dostane do misky - ovšem hlavně co dostane její psí kolegyně,
neumí jezdit v autě - pořád poskakuje z místa na místo (asi takto: zadní sedadlo - přední sedadlo - řidičův klín - volant - zadní sedadlo - prostor za zadním sklem - řidičova hlava - zadní sedadlo - přední sedadlo - …)

Další vlastnosti:
Je mrštná a čiperná jak veverka - kam chce, tam si vyskočí,
je poměrně tichá - moc neštěká,
miluje tenisáky a zajíčky (tedy chci říct pískací a plyšové hračky),
myslím, že je zvyklá spíš na kšírky než na obojek - když víc zabere, tak začne kašlat,
je fyzicky zdatná - připadá mi, že je zvyklá na dlouhé vycházky, protože při venčení si vykračuje jako na pochoďáku - nasadí směr a tempo a už se ničím nezdržuje,
podle všeho není "papírová", ale zřejmě se jedná o "čistokrevného jezevčíka bez PP" - opravdu je typická dlouhosrstá jezevčička v miniaturním provedení.

Velice ráda bych našla její původní rodinu - možná, že někomu nenápadně vyklouzla - buď z auta (teď mě napadá, možná s ní jeli na Apollo bruslit, ale že neměla ten obojek?!) nebo z domu. Nechce se mi věřit, že by ji někdo vyhodil, protože je opravdu milá a poměrně nenáročná. A pokud se stane, že se staří páníci nepřihlásí, velice bych se přimlouvala za nové - hodí se k lidem, kteří s ní budou chodit na delší vycházky a kteří si s ní budou doma hrát - ráda se honí za tenisáky. Není agresivní, ale pořád veselá a mazlivá. Přiznávám, že kdyby naše Toya nebyla z ní tak nešťastná, tak bych se ani tak moc nesnažila nové páníky najít.

P.S.: fotku nemám, protože zrovna nemám foťák k dispozici - budu se snažit během dne dodat aspoň do diskuse (pokud to budu umět tam propašovat - někdy mi to jde a někdy ne), ale pokud se podíváte do jakéhokoli atlasu psů na malého (nebo taky králičího) dlouhosrstého jezevčíka, tak je to ona.

(Pozn. red.: foto ilustrační, Max)

Yga


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!